Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

ТЕМА: Подитно менувам канал!

Ре: Подитно менувам канал! 28 Мар 2012 18:55 #191448

 • Helix
 • Helix's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • I never think of the future - it comes soon enough
 • Теми: 1642
 • Thank you received: 1126
 • Карма: 3
Mama Vase wrote:
Klaudija wrote:
1. Турски серии. Не знам освен бабине дали некој друг ги гледа?! :mdf:
2. Реални шоуа. Веќе се изјаснив по тоа прашање: друштво на „wanna be famous“ за 5 минути и глумење дека не глумат. :zid:

Затоа дримбоксов да е жив и здрав, па по цел ден си гледаме нормална програма.

jas :laugh: ja obozavam ovaa so sultanot iako ne ja gledam redovno poradi nemanje dovolno vreme. me nerviraat delovite od serijata kade ima zenski intrigi, ljubovni kavgi... toj del go ripam (spremam vechera) ama slusham od kujna.

ne sme site akademski gragjani na RM pa da imame sense za vienskiot koncert na 1-vi.
od zabavnata programa vuchich mi e najneomilen ama suepr si e likot. si fura negova shema, si ima publika i toa e toa. bash normalno.

Васе, сеа па ти у крајност, кој рече валцери да се гледаат... Ама има и други серии, за љубителите на серии, барем денес е лесно, интернет,кабелска, сателитска...
Не знам, можеби затоа што се синхронизирани ме нервираат... Не е природен звукот, некако не можам да ги поврзам гласовите со ликовите...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Подитно менувам канал! 29 Мар 2012 06:27 #191531

 • iva.siskova
 • iva.siskova's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 562
 • Thank you received: 70
 • Карма: 0
Definitivno bez razmisluvanje - Vucic i Latas!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Подитно менувам канал! 29 Мар 2012 08:33 #191575

 • bart
 • bart's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2896
 • Thank you received: 1856
 • Карма: 1
Од сите тие турски, индиски, бугарски и какви не серии што ги даваат дење- ноќе, па нови епизоди, па репризи, мислам и дека нема ни што да се гледа на ТВ. И кога ќе ги додадеш тука „Тркало на среќата“, „Се` или нешто“, „Се` за љубов“, „Преживеаните“ и „Прељубниците“, па вестите на Сител, каде Латас не чита вести туку држи монолози, па Миленко, Јанко, „Бумбар“ и Нора, а за Вучиќ ич муабет да не правам...среќа веќе ги нема оние наградни игри со погаѓање на зборот. Не мора да бидеш академски граѓанин за да знаеш што е шунд. Ма, затоа и се` помалку гледам телевизија.
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: None-bt, mamicka, Helix

Ре: Подитно менувам канал! 11 Апр 2012 01:53 #193934

 • Марфи
 • Марфи's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Попозната како Katerina81 :))
 • Теми: 1246
 • Thank you received: 869
 • Карма: 5
Подитно мењам канал на Зевзекманија...кој кретен, па уште и други двајца кретени донел, катастрофа, не гледам политички емисии....а поготов мењам на индискине серии...па поиритантна музика и звуци не сум чула...па и громови маваат кога ќе каже некој нешто битно....ова сум приметила кога ме мрзело да станам по даљинското :rofl:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister

Ре: Подитно менувам канал! 11 Апр 2012 02:24 #193938

 • Simona`s mom
 • Simona`s mom's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 184
 • Thank you received: 73
 • Карма: 3
Немој така за Зевзекчо,мене па баш ми е симпа :laugh: Инаку менувам канал за жал на многу,многу работ,така што гледањето телевизија се сведе на Дискавери сите канали,Хистори,Nat Geo i Fox..
Не ми недостига од нашите канали ама баш ништо ,можеби Еден на еден на Жаре(не бербер :gone: ) итоа ретко..
The administrator has disabled public write access.

Ре: Подитно менувам канал! 11 Апр 2012 03:29 #193956

 • Хава
 • Хава's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 182
 • Thank you received: 103
 • Карма: 0
Политико со тој некој си квази-Саше...фујјјјј
M.2007
A.2012
The administrator has disabled public write access.

Ре: Подитно менувам канал! 11 Апр 2012 05:32 #193995

 • Helix
 • Helix's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • I never think of the future - it comes soon enough
 • Теми: 1642
 • Thank you received: 1126
 • Карма: 3
Абе вчера на ФБ прочитав дека пак ќе имало А1? Стварно?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Подитно менувам канал! 06 Авг 2013 10:54 #242736

 • ljubica78
 • ljubica78's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 695
 • Thank you received: 168
 • Карма: 9
Gotvete so Antonio.... Toj i negovite muabeti vo sekoja emisija po 100 pati : "da se nadopolni vkusot" , "na koj kako mu dozvoluva budzetot" , "koj sto ima po doma, mene ova mi ostana od vcera"..... i nekako se sto gotvi mi e nekako bezveza demek stavame zelencuk a se e przeno vo eden ton masnotii :tupco:
Isto taka i zevzek, vucic, pliticki emisii, i indiski serii obavezno, preljubnicite...Vo posledno vreme nema nisto da se vidi pogotova na nasive kanali osven evtini serii i reprizi na istite.
Последна промена: 06 Авг 2013 10:58 by ljubica78.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Подитно менувам канал! 08 Авг 2013 16:36 #242776

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
На Среќни коцки :)
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Ре: Подитно менувам канал! 16 Сеп 2013 13:21 #243957

 • bart
 • bart's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2896
 • Thank you received: 1856
 • Карма: 1
bart wrote:
Од сите тие турски, индиски, бугарски и какви не серии што ги даваат дење- ноќе, па нови епизоди, па репризи, мислам и дека нема ни што да се гледа на ТВ. И кога ќе ги додадеш тука „Тркало на среќата“, „Се` или нешто“, „Се` за љубов“, „Преживеаните“ и „Прељубниците“, па вестите на Сител, каде Латас не чита вести туку држи монолози, па Миленко, Јанко, „Бумбар“ и Нора, а за Вучиќ ич муабет да не правам...среќа веќе ги нема оние наградни игри со погаѓање на зборот. Не мора да бидеш академски граѓанин за да знаеш што е шунд. Ма, затоа и се` помалку гледам телевизија.

Си го читам напишаново и гледам дека после година ипол ништо не е сменето, освен имињата на сериите. Уствари, кога правам муабет со луѓе- никој не гледа ниедна серија, па некогаш се прашувам дека штом даваат толку многу серии било турски, било некои други, значи не е за џабе него има луѓе кои сакаат да ги гледаат. Па, сега сум во дилема- дали луѓево мене ме лажат дека демек не гледаат или стварно само ја не ги гледам :wtf:
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
The administrator has disabled public write access.

Ре: Подитно менувам канал! 16 Сеп 2013 16:07 #243963

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
Na tipovi od kalibarot na Janko, Milenko ... na Antonio Jankovski i Alacka :X , se sto e so podnaslov Reality, a i onaa od 8ka (mislam taka bese) mi se :zid: ko kje ja vidam.
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: eleonora

Ре: Подитно менувам канал! 16 Сеп 2013 17:03 #243968

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Farma na tv Alfa. gospode boze kakva bljuvotina od emisija, pogolema ne znam dali postoi.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 16 Сеп 2013 17:08 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Подитно менувам канал! 17 Сеп 2013 04:21 #243994

 • Snoopy
 • Snoopy's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 293
 • Thank you received: 238
 • Карма: 15
Pod itno menuvam kanal na site emisii vo koi se pojavuva onaa od MTV, karolina mislam se vika sto ja vodi evrovizija i site nasi pesni.
Na Mia Kostova koga ke se pojavi u bekstejdz.
Za se drugo imam visok stepen na tolerancija, duri mozam da izgelam i cela indiska serija, farma, vklucuvanje na gledac vo programa i sl. se mozam ali tie dvete pogore NE!
Иван А.
с.р
The administrator has disabled public write access.

Ре: Подитно менувам канал! 14 Окт 2013 05:07 #244775

 • mamicka
 • mamicka's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • :)
 • Теми: 956
 • Thank you received: 340
 • Карма: 7
Onoj kvizon so Lila
The administrator has disabled public write access.

Ре: Подитно менувам канал! 15 Окт 2013 05:59 #244811

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
Леле mamicka исто и јас, само ќе те корегирам, тоа не е квиз, далеку е од квиз, тоа е само игра на среќа :) Во ист кош ми е и Драган Вучиќ...

Фармата не ја поднесувам...вроштам кога ќе ја видам, барем за Алфа сметав дека е една од поарните телевизии, ама видов скоро и таму некоја шпанска серија продефилира покрај Фармата... :zid:
Those who criticize our generation forget who raised it.
Последна промена: 15 Окт 2013 06:05 by Annabel Lee.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Подитно менувам канал! 15 Окт 2013 12:16 #244817

 • Fairy
 • Fairy's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • ex MonaLisa
 • Теми: 2188
 • Thank you received: 822
 • Карма: 11
Nikako ne podnesuvam reality shows od tipot na Big Brother i Farma :ignore:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Подитно менувам канал! 06 Ное 2013 19:11 #245430

 • ljubica78
 • ljubica78's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 695
 • Thank you received: 168
 • Карма: 9
Ovoj noviot kviz KES mislam deka se vika, so Djokica Lukarevski. Leleee :tupco: nemozev da poveruvamkolku gluposti kazuva....
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister

Ре: Подитно менувам канал! 07 Ное 2013 05:46 #245438

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Au ne da e glupost kvizot, nemam zborovi. On se trudi da bide em zabaven em kulturen- katastrofa nevidena.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Подитно менувам канал! 07 Ное 2013 19:48 #245456

 • ljubica78
 • ljubica78's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 695
 • Thank you received: 168
 • Карма: 9
Moram uste ova da go kazam za kvizot i poveke ne vredi da se komentira.Cekaat, cekaat,cekaat i nema nikoj na linija (posto nikoj ne vrti), i voditelot celo vreme kzuva kako liniite se demek blokirani od premnogu gledaci i koga konecno nekoj se javuva veli odma dobiv linija :muahaha: :muahaha: :muahaha: .Inaku mislam se obiduva da go kopira Igor Dzambazov
Последна промена: 07 Ное 2013 19:49 by ljubica78.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Подитно менувам канал! 13 Ное 2013 03:07 #245613

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
На Фарма... толку ми е одвратно што неможам ни секунда да погледам, барем да видам за што се работи :)
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Најново на форумот

 • No posts to display.