Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

ТЕМА: Подитно менувам канал!

Ре: Подитно менувам канал! 19 Сеп 2010 02:28 #53131

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
На Фармата што оди на А1. До кога совакви глупости ќе се полни програмската шема?!:wtf:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Подитно менувам канал! 19 Сеп 2010 02:30 #53132

 • Molly
 • Molly's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2294
 • Thank you received: 1512
 • Карма: 109
Подитно менувам канал на тие емисии брзи пари бла бла, на политички емисии, на серии без разлика дали се турски, шпански, индиски, на тие емисии со Д.В :mdf: , емисии од стилот -инстант звезда и после никаде ги нема пеачите:da: Во глобала, на многу работи менувам канал:hahaha: :hahaha:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Подитно менувам канал! 19 Сеп 2010 02:41 #53142

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2899
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
Овие А1 тотално поблесавеле. Во ударен термин ФАРМА. Катастрофа. :what:
Последна промена: 19 Сеп 2010 02:42 by macika.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Подитно менувам канал! 19 Сеп 2010 03:03 #53163

 • Barbie
 • Barbie's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Теми: 1449
 • Thank you received: 25
 • Карма: 0
macika wrote:
Овие А1 тотално поблесавеле. Во ударен термин ФАРМА. Катастрофа. :what:

Ја заборавив Фармата. Чиста катастрофа е тоа. Тука ја вклучувам и Мењам жену.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Подитно менувам канал! 19 Сеп 2010 03:06 #53168

 • vodolija
 • vodolija's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1121
 • Thank you received: 809
 • Карма: 22
На се погоре наведено :da:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Подитно менувам канал! 20 Сеп 2010 00:20 #53394

 • Миња
 • Миња's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • monabombona
 • Теми: 359
 • Thank you received: 82
 • Карма: 1
На Заднички ручек (така мислам дека се вика-водителката ме успива), на сите интерактивни квизови што лажат народ и мафтаат со кеш, на Јади Бурек, на Миленко, на Латас, на сите индиски и какви ли не серии...
* Шмизлата 05.01.2007
* Шармерот 06.02.2013
If evolution really works, how come moms have only two hands
The administrator has disabled public write access.

Ре: Подитно менувам канал! 20 Сеп 2010 00:39 #53405

 • Nebo
 • Nebo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Смејте се!!!
 • Теми: 1569
 • Thank you received: 700
 • Карма: 34
Се приклучувам на сите што менуваат итно канал на: турски, индиски, шпански, хрватски и не знам уште какви серии, на платени политички емисии, реални шоуа, хорор филмови, интерактивни-лажги квизови, Јанко, Миленко и тн.!!!!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Подитно менувам канал! 25 Окт 2010 17:14 #64844

 • Roma
 • Roma's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Ex jema
 • Теми: 314
 • Thank you received: 148
 • Карма: 14
На заеднички ручек, не можам од такви фини, добри, насмеани (мислам на водителскиот пар) ми е преку глава. И на Храна и вино. За промена нека ги научат готвачите како се сервра, доста со тие листови марула и црвена пиперка со ротквица, јадење за 6 лица, а гранир ни за двајца :grr:.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Подитно менувам канал! 27 Окт 2010 01:09 #65274

 • prasence
 • prasence's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1346
 • Thank you received: 440
 • Карма: 6
на Фарма, на вести, на долина на волците среќа покасно ја даваат, бандини и виолини не гледам, е се навлеков на лисјата жими таа ја гледам, на ....све, јас многу ретко гледам тв
The administrator has disabled public write access.

Ре: Подитно менувам канал! 27 Окт 2010 02:27 #65317

 • Ane M
 • Ane M's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 355
 • Thank you received: 46
 • Карма: 13
на сите реални шоуа,политички емисии,ток шоуа, на шпанските серии,па коса ми се еже од сабајле коа ке ги заредат на секоја тв има барем по две :grr:
<a href="lilypie.com/"><img src="lb2f.lilypie.com/2AXYp1.png" width="400" height="80" border="0" alt="Lilypie Second Birthday tickers" /></a>
The administrator has disabled public write access.

Ре: Подитно менувам канал! 05 Ное 2010 15:49 #68943

 • arriel
 • arriel's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 80
 • Thank you received: 5
 • Карма: 5
Na Bravo shou,na Vucic ne mozam da go svaram,i na site spanski seriii
The administrator has disabled public write access.

Ре: Подитно менувам канал! 10 Ное 2010 18:16 #70862

 • lila_mk
 • lila_mk's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 41
 • Thank you received: 1
 • Карма: -1
na bravo show na dragan vucuic, na sve za ljubav, kvizovite .....
<a href="lilypie.com/"><img src="lb2m.lilypie.com/iDlRp1.png" width="200" height="80" border="0" alt="Lilypie Second Birthday tickers" /></a>
The administrator has disabled public write access.

Ре: Подитно менувам канал! 23 Јан 2011 23:22 #105034

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
Ретко гледам ТВ, ама штом го видам она Кој те шиша :gone: во друга соба :laugh:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Подитно менувам канал! 24 Јан 2011 01:31 #105056

 • Zoja
 • Zoja's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1383
 • Thank you received: 676
 • Карма: 8
Исто како Ананда, Жаре Бербер не можам ни на реклами да го гледам :)
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Ананда

Ре: Подитно менувам канал! 24 Јан 2011 02:53 #105087

 • Unna
 • Unna's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 98
 • Thank you received: 12
 • Карма: 3
Na menjam zenu i slicni glupavi emisii a posledno i na vesti


=http://daisypath.com] [/url]
The administrator has disabled public write access.

Ре: Подитно менувам канал! 24 Јан 2011 05:06 #105147

 • Mama Sani
 • Mama Sani's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Dve sonca, dve srcenca, dve srekicki na mama
 • Теми: 2653
 • Thank you received: 1852
 • Карма: 55
Koga ke vidam bilo koja turska ili latinoamerikanska serija, isto vazi i za site reality shows, bez razlika dali se od bivso YU podnebje ili uvozni. Bljak!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Подитно менувам канал! 24 Јан 2011 18:26 #105272

 • Синоличка
 • Синоличка's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1452
 • Thank you received: 1441
 • Карма: 20
Вести, дневно-политички емисии, срцепарајучи серии, квизови ало-ало, реални шоуа од било кој вид, Toddlers & tiaras, штом ќе ја видам Мелита, Латас, Боки 13 и т.н!

Сума сумарум гледам многу малку и многу селективно ТВ- VH1, Discovery, Travel & living, FLN, и нормално Baby First :fijuk:
Сончулката 2009
Шармерот 2012
The administrator has disabled public write access.

Ре: Подитно менувам канал! 24 Јан 2011 20:05 #105304

 • bubamara
 • bubamara's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Happy mama!
 • Теми: 2461
 • Thank you received: 1233
 • Карма: 102
Кај нас дома се гледаат каналите со цртани филмови и тоа е пуштено по цел ден, Baby first, nickelodeon, minimax...така да некојпат и да сакам да видам нешто друго не можам:laugh:
Реално, на Тв гледам Кога лисјата паѓаат и тоа пак не можам да го изгледам јас кога сакам туку го снимам, а исто така и Идол.

Сител ТВ за мене исто како да не постои пошто да ги уценуваа за да се соберат такви квазиновинари и водители, немаше да се најдат такво "одбрано" друштво :zid:
Негде погоре беше спомнат Јанко, тој одамна е персона нон грата во мојот дом, не можам да го сварам:spam:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Подитно менувам канал! 24 Јан 2011 20:12 #105306

 • Mama Sani
 • Mama Sani's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Dve sonca, dve srcenca, dve srekicki na mama
 • Теми: 2653
 • Thank you received: 1852
 • Карма: 55
Go zaboravivte Slobodan Tomik i "Vo imeto na narodot", ne znam dali uste se emituva ili ne, no znam deka koga ke go vidam toj ligav tip vednas mora da se napijam "Reglan"
The administrator has disabled public write access.

Ре: Подитно менувам канал! 02 Мар 2011 02:31 #118445

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
Na indijski i turski serii, Dragan Vucic, Vasko Eftov (vo centar), menjam zenu, sve za ljubav... Koga ke razmislam katastrofa e programava na nasive televizii....


Every passing minute is another chance to turn it all around.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Подитно менувам канал! 28 Мар 2012 10:27 #191377

 • Марфи
 • Марфи's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Попозната како Katerina81 :))
 • Теми: 1246
 • Thank you received: 869
 • Карма: 5
Леле јас мењам ко ќе ја видам онаа Балкански прељубници на канал 5 ....божееее која глупост :pukam:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Подитно менувам канал! 28 Мар 2012 10:33 #191379

 • milicka
 • milicka's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 266
 • Thank you received: 175
 • Карма: 3
balkanski preljubnici, lesni pari (so voditolot sto organski ne mozam da go svaram), turski, spanski, idiski serii, latas, vucic, ivona, melita, lila... i sigurno nekogo imam zaboraveno :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Подитно менувам канал! 28 Мар 2012 14:10 #191397

 • Helix
 • Helix's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • I never think of the future - it comes soon enough
 • Теми: 1642
 • Thank you received: 1126
 • Карма: 3
1. Турски серии. Не знам освен бабине дали некој друг ги гледа?! :mdf:
2. Реални шоуа. Веќе се изјаснив по тоа прашање: друштво на „wanna be famous“ за 5 минути и глумење дека не глумат. :zid:

Затоа дримбоксов да е жив и здрав, па по цел ден си гледаме нормална програма.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Подитно менувам канал! 28 Мар 2012 16:36 #191420

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
milicka wrote:
balkanski preljubnici, lesni pari (so voditolot sto organski ne mozam da go svaram)

Еднаш имаше случај од Македонија и го загледавме со мм. Иако ликовите беа замаглени, глава давам дека едниот од нив беше Монси, после биле реални:P

Едит: под итно менувам канал на Миленко
Those who criticize our generation forget who raised it.
Последна промена: 28 Мар 2012 16:40 by Annabel Lee.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: milicka

Ре: Подитно менувам канал! 28 Мар 2012 17:38 #191430

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4119
 • Thank you received: 3812
 • Карма: 95
Klaudija wrote:
1. Турски серии. Не знам освен бабине дали некој друг ги гледа?! :mdf:
2. Реални шоуа. Веќе се изјаснив по тоа прашање: друштво на „wanna be famous“ за 5 минути и глумење дека не глумат. :zid:

Затоа дримбоксов да е жив и здрав, па по цел ден си гледаме нормална програма.

jas :laugh: ja obozavam ovaa so sultanot iako ne ja gledam redovno poradi nemanje dovolno vreme. me nerviraat delovite od serijata kade ima zenski intrigi, ljubovni kavgi... toj del go ripam (spremam vechera) ama slusham od kujna.

ne sme site akademski gragjani na RM pa da imame sense za vienskiot koncert na 1-vi.
od zabavnata programa vuchich mi e najneomilen ama suepr si e likot. si fura negova shema, si ima publika i toa e toa. bash normalno.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Molly, rosalynde
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Најново на форумот

 • No posts to display.