Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

ТЕМА: Х - фактор

Х - фактор 11 Дек 2013 09:31 #247309

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Дури 56 проценти од населението во Македонија гледа Икс Фактор барем според податоците на тамошната продукција. Со малку помал процент од нас, дури 52, Црногорците се навлечени на ова шоу. Следува БиХ со 50 проценти и Србија во која, барем процентуално, најмалку се гледа – 40 проценти.


Јоксимовиќ: Даниел на Евровизија!

Сигурен сум дека Македонија уште отсега има свој претставник на Евросонг 2015, напиша Жељко Јоксимовиќ на својот профил на „Твитер“, алудирајќи на нашиот Даниел Kајмаковски. На ова симпатично му возврати Kристина Kовач користејќи ја токму неговата реплика: „Немој така да зборуваш“ за подоцна да му напише: „Шегата настрана, секако дека има како што и ’Х-фактор‘ има потенцијален победник“.

Извор

Јас не го гледав шоуто, ама бидејќи имаше големо воодушевување по социјалните мрежи од претставувањето на Даниел Кајмаковски, него го гледав и многу ми се допадна неговиот настап. Потоа специјално заради Даниел ја гледав емисијата каде беа елиминациите од регрутниот камп и искрено очекував повеќе од него.
Не ми се допаѓа односот на Жељко кон кандидатите, некако многу препотентно ми делува.

Дали го гледате ова шоу и какви се вашите импресии од кандидатите?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Х - фактор 11 Дек 2013 10:23 #247310

 • Марфи
 • Марфи's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Попозната како Katerina81 :))
 • Теми: 1246
 • Thank you received: 869
 • Карма: 5
Јас го гледам, и вчера ми беше ептен инетересно со групите и елиминациите, мада жирито мнооогу ме нервираше.
Надрнданои целите само туфкаа, пуфкаа, а децана јадни имаа само неколку саати да се спремат. Сега кој знае да пее знае и одма да му дадеш ама сепак....трема, снимање,камери.....како да заборавиле они кога почнувале.
Па и онаа Емина.....само едно знае да каже....ти си светска звезда..за друго не е подкована, кој ја тури незнам.
Нај Ок ми се Кристина и Кики....а Жељко ала Simon Cowell wannabe дури и смешен ми е од што се занесува.
Мои фаворити се Тамара, малата Илма, Даниел, и еден малецок пееше од Бруно Марс преееубаво Никола мислам ама незнам дали влезе он.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister

Ре: Х - фактор 07 Јан 2014 19:40 #247807

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Jas poleka se navlekov na ova show. Od vecersnovo prezentirnje mozam da kazam edno golemo Bravo za Daniel. Ispea ubavo i vekje e prepoznaen od site kako eden od najserioznite favoriti.

Me zacudi kako mozea da bidat staveni na eliminacija Mladen i Aleksandra. Dvajcata se odlicni vokali, a imaa i super izvedba vecerva.
Spored mene najslabi vecerva bea Fifi i partnerkata, a i Lukrijan razocara, ama definitivno Mladen ne trebase da otpadne.
Последна промена: 07 Јан 2014 20:20 by Marge.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Х - фактор 07 Јан 2014 21:45 #247809

 • forumce
 • forumce's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 291
 • Thank you received: 94
 • Карма: 0
Ako se vodime od vcerasnive nastapi Mladen spored mene najloso ispea.Za razlika od minatiot pat kade bese fenomenalen sto bi rekla Emina,sega imase trema sto e normalno,ama nego tolku mu vlijaese sto peese fals,losa kontrola na disenje,se izgubi, ama toa e.Favorite normalno Daniel i ne samo zasto e nas,tuku zasto bas ko sto rekoa e bas svetski,ima harizma i moze mnogu.I site pesni sto gi pee poubo mi zvucat od nego,te tera da slusas.Site mi se interesni,koj poveke koj pomalku.Zenskata grupa pozitivno iznenadija,Lukijan i Tamara mozea poveke,devojkata sto mozese da ispadne rastura.Aleksa bese super.I taka.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Х - фактор 14 Јан 2014 14:45 #247916

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
И јас ептен се навлеков и едвај чекам вечер да гледам :) Фаворит, покрај Даниел, ми е и Александра Бркич и минатата недела ќе ми беше криво ако испаднеше.
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Ре: Х - фактор 15 Јан 2014 07:08 #247947

 • Марфи
 • Марфи's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Попозната како Katerina81 :))
 • Теми: 1246
 • Thank you received: 869
 • Карма: 5
Е убаво да си изнапишам :laugh:

Значи како прво РАЗВОД је на помолу!!!! Господинот маж пуштил Сител 3 и ми вика : Абе еве гледај го одложиле поради првентсвово у ракомет!! И јас ајде викам стварно, тууу а баш ми се гледаше. И на полувреме се прелажа фати да мота на каналите кога видов ќе го стрелав!!!! Господ златен за Тримакс па си вратив назад после тоа. ....На некои работи ќе заборави извесно време :prcprc:
Друго - Оној Харис детето и дуото Х2О не можам да ги смислам. Требаше еден од нив да иде надвор.
Трето - песните на сите до еден им беа утнати. Освен на Даниел :music: Прво си реков лелеее не Тоше, не Тоше...ама испеа перфектно, во негов стил не како копија. Не дека е наш ама е стварно супер.
Судиине вчера се утепаа од критики. Жељко ја закопа Тамара сирота. А Кики непријатно ме изненади. Само се вадеше дека сами си ги бирале песните. Па он за што е таму, да каже ова можеш да пееш, оваа си ти.....безвезе...мислам дека он ги упропасти Тамара и Илма.
Искрено онаа цицларката што влезе пак не ми е лоша. Убаво си кажа не треба само глас за пејач туку и сценски настап, изглед, доза на провокација....сето тоа Маја што искочи го немаше...ко на муж пееше, грубо некако, а и коњеста ми беше у фаца.
За женското дуо да не почнувам. Само една или 2 пејат. Плавата поготово се шлепаа и мумлаат...не заслужуваат да идат ама ај.
Како и да е интересно ми е ми остануваат Даниел, Илма и Тамара фаворити...пустата мнооогу добар прв впечаток направи.
А уште нешто :aham: Прочитав вчера на зид на М. Џаровска и сосема се сложувам...за победник типувам на Алекса. Некако тешко да не победи србин, а он е симпатичен (мене додуша ич) таа возраст е кога главната публика му се девојчици кои се утепуваат од гласање, не пее лошо....се тики си мислам на него како победник....иако сакам да е Даниел :srce:
Последна промена: 15 Јан 2014 07:09 by Марфи.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister, Dolphin, Nebo

Ре: Х - фактор 16 Јан 2014 04:21 #247958

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Марфи wrote:
Е убаво да си изнапишам :laugh:

А уште нешто :aham: Прочитав вчера на зид на М. Џаровска и сосема се сложувам...за победник типувам на Алекса. Некако тешко да не победи србин, а он е симпатичен (мене додуша ич) таа возраст е кога главната публика му се девојчици кои се утепуваат од гласање, не пее лошо....се тики си мислам на него како победник....иако сакам да е Даниел :srce:

Да, се согласувам дека србите имаат најголеми шанси. Затоа мислам дека Даниел треба да се фокусира на придобивање на таа публика. Имам чувство дека тој е ориентиран само на македонската публика (нели ја поздрави македонската фан група), и тоа е супер за нас, ама така само ги губи гласовите од другите земји.
И јас за жал мислам дека ќе стигне во финале и толку.

А кој претставник е од Црна Гора?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Х - фактор 17 Јан 2014 13:11 #248006

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Jas mislam deka onoj Slavko sto vodese minatiot pat e od Crna Gora. Od kandidative sto se natprevaruvaat mislam deka nema :neznam:
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Marge

Ре: Х - фактор 22 Јан 2014 10:13 #248133

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Imate komentari za vcerasnite nastapi na natprevaruvacite? Jas ne mozev skoncentrirano da gi sledam, ama zatoa go sledev ispagjanjeto.
Koga vidov deka vo grupata za ispagjanje se H2O i Aleksandra Sekulic, si rekov najubavo i Aleksandra i duovo da gi isfrlat, pa sledniot life da nema isfrlanje :kez:
Ama, za cudo Aleksandra ispea mnogu podobro otkolku sto ocekuvav od nea i spored mene zasluzeno ostana.
Последна промена: 22 Јан 2014 10:18 by Marge.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Х - фактор 22 Јан 2014 10:17 #248135

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Јас крајот, дуелот за останување вчера не го изгледав ама разбрав дека Фифи испаднале. Според мене вчера многу убаво испеаа скоро сите од кандидатите. И од настап до настап отсега навистина ќе има дилеми за кого да се гласа. Даниел беше беспрекорен, алал да му е на момчето, навистина заслужува свое место во нашава музичка фела. И мојата Александра (ала Синди Лопер :) ) испеа супер.
Како и да е јас ептен се навлеков и со душа го чекам следниот лајф :)
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Ре: Х - фактор 22 Јан 2014 14:44 #248149

 • forumce
 • forumce's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 291
 • Thank you received: 94
 • Карма: 0
Site bea gore dolu dobri.Aleksandra sto bese na dvoboj e ok ama mene mi e veke videno,za razlika od H2O koi sto mi bea interesni kako duet,posebno minatiot pat.Ama se znaese deka im se blizi krajot.Ilma ima glasiste se toa stoi,ama ic mi nema emocii,bez razlika na facite.Ama sto da ima devojce od 13g.pee za teski ljubovni maki.Doktori mi se super psebno najniskiot i najvisokiot i pokraj toa vcera.Lukijan najmnogu se istakna vcera.Aleksandra Brkovic najoriginalna vo sekoja smisla.Daniel si e Daniel,pa i koreografijata :love:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Х - фактор 28 Јан 2014 16:36 #248289

 • Joanna
 • Joanna's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 122
 • Thank you received: 17
 • Карма: 0
Во моментов оди во живо :P Лукијан :srce:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Х - фактор 28 Јан 2014 17:41 #248291

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Mene vecerva prijatno me iznenadija grupite.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Х - фактор 28 Јан 2014 18:08 #248294

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
ау тамара е одлична. и минатиот пат ми беше супер, ама вечерва ептен...
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Х - фактор 29 Јан 2014 05:02 #248303

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
Koj peese pesni za spas vcera , ne dogledav ?
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Х - фактор 29 Јан 2014 05:27 #248305

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Koj peese pesni za spas vcera , ne dogledav ?

Александра Секулиќ и Александра Брковиќ. На двете им е Кики ментор, па и тој мораше за еден негов кандидат да гласа против.
Отпладна Секулиќ, сосема оправдано :)
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Dolphin

Ре: Х - фактор 29 Јан 2014 09:07 #248311

 • izabella
 • izabella's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Pink up your day!
 • Теми: 736
 • Thank you received: 196
 • Карма: 0
Aleksandra Sekulic nemase pojma od peenje, trebase da otpadne uste minatiot pat, bidejki Fifi i ... ( i go zaboraviv imeto ) imaat kade kade poveke glasovni kvaliteti od nea.

Moi favoriti se Daniel, Majden i Lukijan.

A na Kristina alal da i e, zenata navistina znae da napravi dobri prerabotki na pesnite, pa nejzinite grupi sekogas zvucat odlicno ( iako ne sekoj poedinecno ima kvaliteti )


The only way to discover the limits of the possible is to go beyond them into the impossible !
The administrator has disabled public write access.

Ре: Х - фактор 29 Јан 2014 17:07 #248315

 • Марфи
 • Марфи's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Попозната како Katerina81 :))
 • Теми: 1246
 • Thank you received: 869
 • Карма: 5
Мене да в кажам жал ми е што излезе оваа Клои Кардашиан :P
Сепак е ова икс фактор а не златен глас.....не е само гласот битен. Брковиќ ми е како страшило. Само за на радио, има глас перфектен тоа нема збор ама не ми личи на ТВ.
Оваа не знае да пее да (мада не се ни дере непријатно за уши онака просек) ама има изглед, сценски настап...се трудеше пустата ептен, знаеше дека вокално е најслаба и се трудеше околу сценскиот настап...незнам жал ми е некако.
Јас не мозам ама НЕ МОЖАМ да го смислам оној Харис Чато и Алекса. Првиот ми има гласче ко штурец и малецок е.....а Алекса е ко бандера на сцена...тие двајца не ми се свиѓаат и сакам наредно да испаднат.
Секако Даниел беше супер, Доктори и Тамара. Некако вчера сите ми беа ОК.
Лукијан да му бираат некои посмирени песни....се одра дете и на прошлата и сега :)
А кој е Мајден Изабела?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Х - фактор 29 Јан 2014 17:16 #248316

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
:hi5: kaj ti tekna za kardasian ,bravo
Izabela misli na Maid sigurno
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Х - фактор 31 Јан 2014 08:19 #248345

 • izabella
 • izabella's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Pink up your day!
 • Теми: 736
 • Thank you received: 196
 • Карма: 0
Jas se izvinuvam, duri sega vidov deka sum napravila greska.
Mislev na Maid, no dodeka pisuvav na forumov mm mi kazuvase nesto za eden negov kolega Najden, pa sum go prekrstila Maid vo Majden :D


The only way to discover the limits of the possible is to go beyond them into the impossible !
The administrator has disabled public write access.

Ре: Х - фактор 02 Фев 2014 19:14 #248394

 • Mami-Anje
 • Mami-Anje's Avatar
 • Offline
 • senior
 • majka na dve prekrasni decinja
 • Теми: 1411
 • Thank you received: 1701
 • Карма: 3
www.youtube.com/watch?v=MGJPzV2Hvos
Sto mislite vie dali ova navistina znaci deka Tamara Milanovic ke pobedi,znaci ako e stvarno namestajka da znaat uste od sega koj e pobednikot gjabe ne lazat samo da se vozbuduvame i so netrpenie da ocekuvame mene jes da mi e i Tamara edna od favoritite ama posteno da si pobedi


"Da porasnu mala deca potrebna je hrana a najvise LJUBAV svakog bozji dana,ZATO deca mazite i ljubite sto vise da vam rastu kao trava...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Х - фактор 03 Фев 2014 09:47 #248402

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Ne mi se veruva deka e namestaljka, pa nema smisla da e taka. Glasaat lugje, jas duri mislam deka Tamara skoro ke ispadne. Aj ke vidime kako ke se odvivaat rabotite :wtf:
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
Последна промена: 03 Фев 2014 09:48 by Mama Ane.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Х - фактор 05 Фев 2014 03:37 #248419

 • None-bt
 • None-bt's Avatar
 • Offline
 • senior
 • crazy family :-)
 • Теми: 1428
 • Thank you received: 922
 • Карма: 7
E znaci ona naseto Sneze ne mozam da go podnesam,isto i Emina premnogu mi glumi :ua:
Od ucesnicite ne gi varam bas Haris, Aleksa i Aleksandra, grugite mi se ok, pa i onaj Lukijan ne mi e nesto. Super mi se Daniel, Maid, Ilma, Tamara i Doktori, jas vcera bev da ispadne Haris, podobri bea 4U.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Х - фактор 09 Фев 2014 17:35 #248496

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Уф и мене многу ме нервира Харис и безврска што така се расплака, ама ај малечок е, па дозволено му е, брзо ќе испадне.
Инаку едвај чекам вторник да дојде да ги слушнам пак, баш ми е интересно шоу-во :)
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Ре: Х - фактор 09 Фев 2014 18:13 #248499

 • Tessi
 • Tessi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Avanturistka
 • Теми: 1648
 • Thank you received: 571
 • Карма: 15
Denes negde procitav deka ovoj vtornik nema da ima X factor poradi grip na poveketo kandidati,a vo sreda ke ima specijalna emisija naslovena kako Zapoznaj go svojot favorit.
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

Најново на форумот

 • No posts to display.