Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Дали им верувате на медиумите?

Дали им верувате на медиумите? 09 Ное 2013 14:18 #245507

 • Fairy
 • Fairy's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • ex MonaLisa
 • Теми: 2188
 • Thank you received: 822
 • Карма: 11
Samo sto procitav nekolku bizarni naslovi po vesnici i se zaprasav kolku treba da im se veruva na mediumite i na koj nacin ni se plasiraat informaciite.

Kakov e vasiot stav, dali im veruvate na mediumite?

Jas na primer gledam vesti, a slabo citam vesnici, pa koga ke gi slusnam vestite najcesto se poddrzani so sogovornici i videa koi za mene imaat smisla, mnogu cesto ima i sogovornici so sprotivstaveni mislenja, sepak cuvstvuvam deka golem del od kazanoto ima osnova.
Po vesnici se pisuva se i seto i golem del od sodrzinite ne mi se verni :poimnemam:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали им верувате на медиумите? 09 Ное 2013 20:00 #245515

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
бидејќи сум во таа професија,точно знам на кои медиуми можам да им верувам, а на кои нe :kez:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали им верувате на медиумите? 10 Ное 2013 08:17 #245525

 • Chocolate
 • Chocolate's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 900
 • Thank you received: 273
 • Карма: 13
зависи за што ,мислам некогаш се многу провидни и дури ме нервираат незнам што и се чини дека сме овци и ќе веруваме во се :ua: ...Има и ситуации во кои супер се поставуваат но генерално и немаме нешто многу медиуми во кои можеме да веруваме

Границата меѓу уживањето и злото, олицетворена во чоколадото, е толку фина и престижна,...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали им верувате на медиумите? 10 Ное 2013 11:53 #245532

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
Mnogu cesto imam cuvstvo deka mediumite ne prenesuvaat fakti tuku tolkuvaat situacii onaka kako sto nim im e od korist sto mene ne mi se dopagja voopsto.
Se na se ne im veruvam na mediumite.
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали им верувате на медиумите? 11 Ное 2013 04:38 #245547

 • Mama*D*
 • Mama*D*'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • ex.DijanaP
 • Теми: 607
 • Thank you received: 93
 • Карма: 0
На оние штампи од типот Скандал, Свет и сл....ама ни 1% не верувам.
Објавите на ФБ како вчера една што се вртеше дека Тоше бил жив - просто ме револтираат.
А за на ТВ/радио...им верувам но со доза на воздржаност, и секогаш има нешто за што сметам проценувам дали е реално или не....а и веќе знаеме кој преувеличува а кој не - по емисии и слично.

Идеална мајка, жешка љубовница, почитувана дама...Сето тоа треба да биде една жена!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали им верувате на медиумите? 11 Ное 2013 07:38 #245556

 • Zoja
 • Zoja's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1383
 • Thank you received: 676
 • Карма: 8
Повеќе не верувам на оние што ги даваат нформациите на медиумите одошто на медиумите.
Секптична сум доста кога има информации од науката или рецепти преведени на македонски, зошто половината од текстовите не се точно преведени, а многу грешат и со мерките и броевите.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали им верувате на медиумите? 12 Ное 2013 05:26 #245582

 • mamicka
 • mamicka's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • :)
 • Теми: 956
 • Thank you received: 340
 • Карма: 7
Selektivno. Na nekoi im veruvam na nekoi ne, ama za zal poveketo se onie vtorite :(
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали им верувате на медиумите? 12 Ное 2013 08:11 #245597

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
Не им верувам, особено кај нас како се политички поставени работите и медиумите, ама ич не им верувам.

Сакам да слушнам вести, но вестите ги примам со огромна доза на резерва.

А за интернет порталите од кои на ФБ ми стигаат информации ќе кажам дека ме нервираат насловите кои што врска немаат со текстот па веќе не ги отворам да ги читам. Ако некој наслов ми привлече внимание прво ги читам коментарите под насловот, па ако не се негативни го читам и текстот.
Those who criticize our generation forget who raised it.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали им верувате на медиумите? 13 Ное 2013 03:23 #245618

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Ништо не им верувам и се примам со резерва. Некако се е исполитизирано, многупати се случува со непроверени факти да се настапи и поради тоа не придавам многу многу значење на информациите :)
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.