Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: In memoriam на личности од разни медиуми

In memoriam на личности од разни медиуми 27 Мар 2013 09:40 #235801

 • Octavia
 • Octavia's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 261
 • Thank you received: 205
 • Карма: 3
Nikola Mladenov, novinar, sopstvenik na Fokus, vecna opozicija, zaginal vo soobrakjajna nesrekja...
Само жената му дава димензија на животот...(Б. Конески)
Последна промена: 28 Мар 2013 07:14 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Ре: In memoriam на личности од разни медиуми 27 Мар 2013 18:12 #235843

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Neka pociva vo mir
Последна промена: 28 Мар 2013 07:15 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Ре: In memoriam на личности од разни медиуми 28 Мар 2013 07:16 #235872

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
R.I.P
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: In memoriam на личности од разни медиуми 28 Мар 2013 08:35 #235877

 • Fairy
 • Fairy's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • ex MonaLisa
 • Теми: 2188
 • Thank you received: 822
 • Карма: 11
Neka pociva vo mir :rip:
The administrator has disabled public write access.

Ре: In memoriam на личности од разни медиуми 28 Мар 2013 12:45 #235910

 • MamaMaja
 • MamaMaja's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Just one happy mum
 • Теми: 915
 • Thank you received: 483
 • Карма: 8
Octavia wrote:
vecna opozicija, zaginal vo soobrakjajna nesrekja...

Za razlika od kolegite od televiziite, eve go praviot opis koj bese Nikolce Mladenov.
A soobrakajka :wtf:

Vecna ti slava Nikola :(
Сонцето 28.05.1993
Месечината 06.08.1997
Ѕвездичката 28.11.2007
Последна промена: 28 Мар 2013 12:45 by MamaMaja.
The administrator has disabled public write access.

Ре: In memoriam на личности од разни медиуми 28 Мар 2013 14:21 #235920

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Нека почива во мир :rip:
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Ре: In memoriam на личности од разни медиуми 15 Јул 2013 04:50 #242220

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Пронајден мртов во хотелска собаИако нема официјални наоди за смртта на младиот актер Кори Монтејт, во јавноста познат по неговата улога во телевизискиот серијали „Glee“, се претпоставува дека починал од предозираност со дрога. Имено, пред неколку месеци Монтејт побарал помош во центар за рехабилитација, а неговите блиски велат дека тогаш се' уште постоеле шанси да се заштити од зависноста. Кори Монтејт (31) е пронајден мртов во хотелска соба во Канада, на неговото тело нема траги од насилна смрт, а како што известува Ројтерс, бил пронајден од еден вработен.

Инаку, актерот глумел и во трилерите „Final Destination 3“, „White Noise: The Light“, и во хоророт „Whisper“.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: In memoriam на личности од разни медиуми 12 Авг 2014 14:36 #251863

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Почина актерот Робин Вилијамс

Робин Вилијамс, брилијантниот холивудски актер и освојувач на Оскар, кој својата енергија и’ ја пренесуваше на публиката преку комични ликови, е пронајден мртов. Најверојатно 63-годишниот актер си го одзел животот.

Вилијамс беше прогласен за мртов во неговиот дом во Сан Франциско. Според полициски извори, најверојатно се работи за самоубиство настанато од задушување. Полицијата соопшти дека Вилијамс бил виден последен пат во неделата. Вчера околу пладне по американско време од неговиот дом била повикана итната служба. Информацијата за смртта на актерот ја објави неговата сопруга.
„Денеска го загубив сопругот и мој најдобар пријател, додека светот загуби еден од најомилените актери и прекрасно човечко суштество. Јас сум крајно скршена“, рече сопругата на Вилијамс, Сузан Шнајдер. Таа побара да се почитува приватноста на семејството во моментите на тага. Шнајдер побара „фокусот да не биде на смртта на Робин, туку на безбројните моменти на среќа и смеење што тој им ги даде на милиони“ луѓе.
Мара Буксбаум, лицето кое се грижеше за контактот на Вилијамс со медиумите, соопшти дека актерот од неодамна страдал од депресија. Минатиот месец тој објави дека се враќа на „третманот од 12 чекори“, кој што му бил потребен по 18-месечната непрекината работа. Таков третман актерот направи и во 2006 година.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 12 Авг 2014 14:37 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.