Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Дали би учествувале во реално шоу?

Дали би учествувале во реално шоу? 25 Јан 2013 07:51 #230503

• Cinnamon
  • Cinnamon's Avatar
  • Администратор
  • Теми: 2988
  • Thank you received: 1373
Јас не би :kez:

Тука на телевизија има едно реално шоу кое ми е интересно да го гледам. Насловот би бил нешто како "на кожа" или "во кожа". Учествуваат само жени кои што имаат камера со себе и се снимаат сами себе си. Можеш да им ја видиш секоја емоција. Ова е како оваа клучното нешто за кое јас не би учествувала.

Big Brother и слични на нив ми се дури одвратни за гледање. Оние на островот се поинтересни, но не се искрени како ова што ви го опишав, сепак има претходно смислено сценарио...

А вие? Кое е вашето мислење за овој тип на емисии?
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали би учествувале во реално шоу? 25 Јан 2013 08:43 #230505

• Fairy
  • Fairy's Avatar
  • Супер модератор
  • ex MonaLisa
  • Теми: 2188
  • Thank you received: 822
Ne bi ni jas, nitu pak sakam da gi gledam ama ic ne mi se interesni, a uste pomalku realni.
Prvo da znam deka nekoj me snima nema da bidam toa jas, sigurno nema da se cuvstvuvam tolku opusteno za da realno ja iznesam bilo koja emocija.

Druga bi bila situacijata koga ne bi znaela deka sum vo objektiv, kako filmot so Jim Carrey, The Truman Show, vo takva situacija moze da se kaze deka gledame reality show spored mene, samo tuka se postavuva prasajeto na etikata i pravata, no toa ne e tema sega :)

Ре: Дали би учествувале во реално шоу? 25 Јан 2013 09:46 #230510

• темјанушка
  • темјанушка's Avatar
  • toddler
  • Теми: 314
  • Thank you received: 197
Nitu gi gledam tie emisii, nitu bi ucestvuvala, zasto privatnosta mi e nesto neprocenlivo i ne bi go prodala za site pari na svetot.
Следниве корисници изразија благодарност: Независна

Ре: Дали би учествувале во реално шоу? 25 Јан 2013 12:14 #230518

• Big Sister
  • Big Sister's Avatar
  • Супер администратор
  • Soul Sister
  • Теми: 7934
  • Thank you received: 5653
Мене прво што ми текна а го најавуваат како реално шоу е она кое оди на сител моментално - Крвта не е вода.
И тоа е таква бљувотина, да не може повеќе да биде. Во она што го видов има се само реалност не. Демек се расправаат мајкава и ќеркава со мажот на втората и повикуваат полиција, а тој за тоа време стои пред врата и чека? Ефтина забава за народ.
Исто и она што се даваше едно време - Прељубници. Толку без врска и провидно...

така што не ги следам овие шоуа. Но ако почне ново, чисто од љубопиство ќе зирнам еднаш два пати :D

Ги имам гледано (и повремено може да ѕирнам ако ги начекам) и некои од странските со некои славни личности кога им влегуваат дома и баш пред некој ден во едно одтакво шоу главниот актер вели - нас 24 часа не‘ снимаат камери и тоа е материјал за 10.000 часа програма, а вие гледате само по половина час на ден.
Така што не би можела да се замислам да мене некој ми шета низ дома, со камери вклучени да е постојано, па ја да се мислам што и како се случува, да не можам да сум си дома слободна. А и не би била ја тоа каква што сум ако има камери постојано околу мене.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...

Ре: Дали би учествувале во реално шоу? 25 Јан 2013 12:24 #230520

• mama
  • mama's Avatar
  • teenager
  • *Be happy*
  • Теми: 903
  • Thank you received: 448
И јас не би :D
Ама...дел од ваквите реалити програми ми се интересни за гледање.е сега овие сто ги наведе Биг Систер ги имам зирнато, ама ужасно многу ми се одвратни.Е сега нешто од типот на Менувам жена,да,тоа гледам.Интересни ми се,или Big Brother такво нешто.
А да ми се мавтаат камери по куката и да го снимаат секој мој потег,не благодарам.Всушност,да ми дадат милион евриња,може и би се предомислила :rofl:
??

Ре: Дали би учествувале во реално шоу? 25 Јан 2013 13:40 #230525

• macika
  • macika's Avatar
  • senior
  • несфатен гениј
  • Теми: 2899
  • Thank you received: 1864
Jas mislam deka Krvta ne e voda, a i Preljubnici se ustvari vistinski slucai koi samo se loso demonstrirani so amateri.
Inaku Krvata ne e voda bas imase nekolku slucki koi navistina me potresoa i gi poglednav i svativ deka zivotot ne e zabancija.
Inaku toa voopsto ne e realno show.
Realno show e ona od tipot na Big Brother, Survivor i Farma mislam imase edno i slicni.
Hm jas ne bi se prijavila, a mozda i bi so ogled na toa kolku vo momentov mi trebaat pari kojznae se si ima cena. :trep:

Ре: Дали би учествувале во реално шоу? 25 Јан 2013 14:20 #230534

• Mama Ane
  • Mama Ane's Avatar
  • ВИП
  • Теми: 4992
  • Thank you received: 5194
Не, никогаш не би се пријавила од причина што не сум некој тип да се експонира :) Колку и да ми треба пари неможам јас пред камери да живеам, мислам дека не би била реална и природна ;)
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006

Ре: Дали би учествувале во реално шоу? 25 Јан 2013 14:45 #230540

• Helix
  • Helix's Avatar
  • ВИП
  • I never think of the future - it comes soon enough
  • Теми: 1642
  • Thank you received: 1126
Мислам дека не постои нешто поглупо од реално шоу. Збирштина на „вона би фејмос“ луѓе кои немаат никаков квалитет, ала онаа Ким Кардашијан која поима немав која е (цело време мислев дека е некоја глумица). Не само што не ги гледам туку и ги презирам. Човековата глупост стварно нема крај.
Следниве корисници изразија благодарност: Nataly, macika, Независна, Glasna*

Ре: Дали би учествувале во реално шоу? 28 Јан 2013 14:17 #230733

• izabella
  • izabella's Avatar
  • teenager
  • Pink up your day!
  • Теми: 736
  • Thank you received: 196
Nikogas! Ne bi sakala 24h nekoj da me snima taka receno da mi disi vo vrat.
Za najgolemite pari na svetot ne bi si go prodala mojot licen zivot.

Go gledam na primer Survivor zatoa sto mi e interesno bidejki ima natprevaruvanje, interesni igri.
Drugite site mi se ziva glupost.

The only way to discover the limits of the possible is to go beyond them into the impossible !

Ре: Дали би учествувале во реално шоу? 28 Јан 2013 14:42 #230736

• macika
  • macika's Avatar
  • senior
  • несфатен гениј
  • Теми: 2899
  • Thank you received: 1864
Cek malce a sto mislite vie deka tie sto ucestvuvaat vo tie reality show se bas takvi kako sto se vo privatniot zivot. Kako pa da ne.??? Sto znam mene mi se toa preseravanje da izvinite na izraz.
Najcesto sum go gledala Survivor i toa prviot serijal poslednive tapa epten i mislam deka site glumat i ima nekoe scenario.

Најново на форумот

• No posts to display.