Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Реклами

Ре: Реклами 07 Апр 2012 17:33 #193265

 • Eli23
 • Eli23's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Mlada, zgodna i neophodna! :)
 • Теми: 511
 • Thank you received: 521
 • Карма: 5
mene ovaa reklama mi bese mnogu smesna :laugh:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Реклами 09 Апр 2012 04:46 #193451

 • Марфи
 • Марфи's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Попозната како Katerina81 :))
 • Теми: 1246
 • Thank you received: 869
 • Карма: 5
Моментално најдобра реклама ми е на ВИП, со Тони Михајловски.....А ОД КАЈ ТАТКО ТИ ВРТИШ А ??? :muahaha: Не за друго 100 пати така кога неам кредит ме извадил од памет татко ми.

Еве мала потсетовка :rofl: како беше на времето

STARE JUGOSLOVENSKE REKLAME
Последна промена: 13 Апр 2012 10:07 by Fairy. Причина: ureduvanje link
The administrator has disabled public write access.

Ре: Реклами 12 Апр 2012 07:32 #194264

 • butterfly87
 • butterfly87's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 830
 • Thank you received: 516
 • Карма: 0
Уште една многу интересна реклама. Што ќе биде занимливо некој вакво нешто да направи на плоштад кај нас :zelen:
❤ 09.2012 ❤
❤ 01.2017 ❤
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: prasence, Dolphin

Ре: Реклами 12 Апр 2012 14:03 #194328

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
peperutce nema potreba kaj nas lugeto se postojano pod stres , nema potreba od dopolnitelna drama :laugh:
jas ja gledav denes i se utepav od smeenje, na pocetokot ubavo pisuva "nekoe malo gradce vo Belgija , na ne mnogu poseten skver"
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
Последна промена: 12 Апр 2012 14:04 by Dolphin.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: butterfly87

Ре: Реклами 12 Апр 2012 16:39 #194346

 • butterfly87
 • butterfly87's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 830
 • Thank you received: 516
 • Карма: 0
:rofl: и тоа што викаш, ова би му дошло нешто како она на аеродромот што беше некој ден, баш паника се крена на почетокот :zelen:
❤ 09.2012 ❤
❤ 01.2017 ❤
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Dolphin

Ре: Реклами 17 Апр 2012 09:45 #194919

 • butterfly87
 • butterfly87's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 830
 • Thank you received: 516
 • Карма: 0
Рекламава за мерцедес ми е ептен топ, браво за тој што ја смислил :OK:
❤ 09.2012 ❤
❤ 01.2017 ❤
The administrator has disabled public write access.

Ре: Реклами 17 Апр 2012 10:12 #194922

 • Bubbi
 • Bubbi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1652
 • Thank you received: 957
 • Карма: 7
Баш пред да ја отворам темава една колешка коментира за новата реклама на ONE со Каролина и еден наш глумец-кога трепти.... Е многу нејасна да не кажам :tupco:
Последна промена: 17 Апр 2012 10:12 by Bubbi.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Реклами 17 Апр 2012 10:14 #194923

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2899
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
Леле рекламава со Каролина и глумецов ми е тотално безвезе. :unsure:
Последна промена: 17 Апр 2012 10:15 by macika.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, Candy, Nebo, Mama Sani

Ре: Реклами 17 Апр 2012 10:50 #194929

 • Candy
 • Candy's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 99
 • Thank you received: 30
 • Карма: 2
Lelee a reklamata za testot za bremenost Sure check??? Epten bezveza.
Malovo moe ja vide i si pee niz doma : test test!!! :tupco: I ja recitira onaka vojnicki Zurce!!!! taka mu se slusnalo :rofl:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: macika

Ре: Реклами 23 Апр 2012 17:35 #195883

 • Meyo
 • Meyo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Ex mama-Maja :)
 • Теми: 2261
 • Thank you received: 2819
 • Карма: 0
When power of love overcomes the love of power, the world will know peace...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, mamicka, vodolija, Mama Sani

Ре: Детски муабети (1-3 годинки) 04 Мај 2012 05:39 #197456

 • redsonja
 • redsonja's Avatar
 • Offline
 • junior
 • љубовта е се
 • Теми: 505
 • Thank you received: 635
 • Карма: 64
:pukam:

Значи, срам да им е на тие од кока-кола за најновата реклама. Малиот кога ќе ја види, толку се плаши што детево се изместува од страв. Целиот се потресува, ма не знам како да ви опишам. И кога ќе врисне од страв, срце ми се кине. Дур да најдам дањинско да сменам, тој ќе зајде од плачење. Вчера изрипав од веце колку врисна, мислев паднал, се исекол, животот ми се скрати колку силно плачеше. Стасав до дневна и маж ми вика, ма рекламата беше :tazna: :tazna: :tazna: . Ух :zid:

Море ма:spam:ата!!!!!

Мислите ли дека една мајка има моќ да смени нешто во ваква ситуација? Да покренам петиција да се забрани рекламата? Леле, кога ќе ми текне дека цело лето ќе оди поради првенството.

Да не има на форумов уште некоја жртва на најнивата кока-кола реклама, да ги здружиме силите?

Едит: Инаку, на рекламава луѓето се претвараат во некакви чудовишта... Немам прилика да ја догледам.
Моите клунчиња
Ј. 08.08
Д. 10.10
Последна промена: 04 Мај 2012 05:43 by redsonja.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane

Ре: Детски муабети (1-3 годинки) 04 Мај 2012 05:52 #197458

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4119
 • Thank you received: 3812
 • Карма: 95
daj link, mnogu me interesira.

koga sme kaj reklamite, nutela platila milionska odshteta zoshto vo reklamata odelo ,,zdrava hrana,,. pred nekoj gledam na tv reklama za suvomesnati proizvodi, nekoj nash brend i istata situacija. bash se zamisliv i si vikam ova e nezakonski, treba da se prijavat. pa koga prochitav za nutela se ohrabriv i sega sakam navistina da gi prijavam. znae li nekoj
na koj tel. broj treba da se obratam ili institucija?
Последна промена: 04 Мај 2012 05:52 by Frenky.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Детски муабети (1-3 годинки) 04 Мај 2012 06:07 #197462

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Кока Кола реклама


Васе повели линк

Соња и ние спаѓаме во тие што имаат уплав од рекламава. Мојов син ионака е плашлив и ова ми беше капак :pukam:
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: redsonja, Frenky

Ре: Детски муабети (1-3 годинки) 04 Мај 2012 06:16 #197465

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4119
 • Thank you received: 3812
 • Карма: 95
nie po se izgleda kje bideme vo sprotivniot tabor :laugh: znaejki si go deteto, neda kje bide voodushevena od reklamava :rofl:

sonja, teshko deka mozesh protiv coca-cola ama vredi da se obidesh. jas bi te podrzala zoshto sepak za moj vkus e agresivna.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Детски муабети (1-3 годинки) 04 Мај 2012 06:36 #197476

 • None-bt
 • None-bt's Avatar
 • Offline
 • senior
 • crazy family :-)
 • Теми: 1428
 • Thank you received: 922
 • Карма: 7
navistina grozna reklama, ja nemam videno do sega, ne znam kako bi reagirala Ana na ova, mozno e da se plasi i taa. Coca cola sekogas imale ubavi reklami, sto e ova vakvo cudo sega :pukam:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Детски муабети (1-3 годинки) 04 Мај 2012 07:14 #197488

 • vistina
 • vistina's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 245
 • Thank you received: 139
 • Карма: 0
jas ke pazam da ne ja vidi reklamava... odvratno c c c c ... moevo garant ke zajde od placenje
The administrator has disabled public write access.

Ре: Детски муабети (1-3 годинки) 04 Мај 2012 07:51 #197501

 • redsonja
 • redsonja's Avatar
 • Offline
 • junior
 • љубовта е се
 • Теми: 505
 • Thank you received: 635
 • Карма: 64
Не можам да допазам да не ја види. Ја даваат на многу канали. Некогаш сум во кујна, а тие двајца си играат во дневна и телевизорот е вклучен. Јас дур да сфатам што се случува, тој веќе е пребледент и препаднат.

Изгледа ќе гасиме телевизор почесто.
Ма и онака само да винчи, анимал планет и нашионал џеографи ги гледаме во поголемиот дел од денот. На нашите канали гледам само вести и Хурем. Ама баш тогаш е и рекламава.
Не се гонат.

А Мама Васе, тоа што прашуваш кај да пријавиш ако се сомневаш во лажно рекламирање - во Организација на потрошувачи, во Агенција за храна и ветеринарство, пазарна инспекција.
Моите клунчиња
Ј. 08.08
Д. 10.10
The administrator has disabled public write access.

Ре: Детски муабети (1-3 годинки) 04 Мај 2012 08:18 #197511

 • Sunset
 • Sunset's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 247
 • Thank you received: 77
 • Карма: 2
Eve i nie sme od onie sto se plasat od reklamava,pred nekoj vecer malata mnogu mi se isplasi od nea,decata si se igraa nesto i ona odednas vrisna da place,prvo ne svativ od sto dodeka ne poglednav vo televizorot.Reklamava e grozna i mislam deka treba da ja otstranat od televiziive,kade bi mozelo da se reagira ako moze da se napravi nesto i jas vi se pridruzuvamNotes:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Детски муабети (1-3 годинки) 04 Мај 2012 08:50 #197514

 • redsonja
 • redsonja's Avatar
 • Offline
 • junior
 • љубовта е се
 • Теми: 505
 • Thank you received: 635
 • Карма: 64
Јас мислам да реагираме до советот за радиодифузија.
Ама којзнае. Во рекламата нема секс, нема насилство или не знам што. На која основа би барале да се помести нејзиното емитување? Но, ако има доста деца што се плашат, и ако направиме петиција или некаква реакција, можеби ќе ни упали.
Моите клунчиња
Ј. 08.08
Д. 10.10
The administrator has disabled public write access.

Ре: Детски муабети (1-3 годинки) 04 Мај 2012 09:04 #197521

 • redsonja
 • redsonja's Avatar
 • Offline
 • junior
 • љубовта е се
 • Теми: 505
 • Thank you received: 635
 • Карма: 64
Се консултирав со колешка која ми кажа дека може да се испрати официјално барање до Советот за радиодифузија. Па нека се пријават овде мајкиве кои евентуално со мене ќе се потпишат на барањето за поместување на рекламата за кока-кола во термин после 21 часот.

П.С. Петицијата ќе добие медиумска поддршка:zelen:
Моите клунчиња
Ј. 08.08
Д. 10.10
Последна промена: 04 Мај 2012 09:07 by redsonja.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Детски муабети (1-3 годинки) 04 Мај 2012 10:02 #197536

 • Hermiona
 • Hermiona's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 739
 • Thank you received: 312
 • Карма: 3
redsonja wrote:
Се консултирав со колешка која ми кажа дека може да се испрати официјално барање до Советот за радиодифузија. Па нека се пријават овде мајкиве кои евентуално со мене ќе се потпишат на барањето за поместување на рекламата за кока-кола во термин после 21 часот.

П.С. Петицијата ќе добие медиумска поддршка:zelen:

Iako mojov ne gleda TV, jas ke se potpisam bidejki kaj da e sigurno moze da ja naceka. Premnogu e agresivna...
Koga ke imas poveke info spodeli:-)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Детски муабети (1-3 годинки) 04 Мај 2012 10:08 #197537

 • Mirka
 • Mirka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1447
 • Thank you received: 553
 • Карма: 6
I jas se prijavuvam za potpis ic ne mi se sviga polosa reklama nemaat napraveno
The administrator has disabled public write access.

Ре: Детски муабети (1-3 годинки) 04 Мај 2012 10:21 #197541

 • Meyo
 • Meyo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Ex mama-Maja :)
 • Теми: 2261
 • Thank you received: 2819
 • Карма: 0
Leleeeeeeeeeeee reklamava.......... Abe haos, abe kade odi ova opshtestvo ama posle rijana lejdi gaga i slichni monstrumi ova ne treba da ne iznenaduva, jezivo odvratno, kje potpisham peticija i ako treba kje protestiram! pocnuvam seriozno da si ja mrazam PLANETAVA
When power of love overcomes the love of power, the world will know peace...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Детски муабети (1-3 годинки) 04 Мај 2012 11:29 #197550

 • vistina
 • vistina's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 245
 • Thank you received: 139
 • Карма: 0
i jas sum za potpis
The administrator has disabled public write access.

Ре: Детски муабети (1-3 годинки) 04 Мај 2012 11:44 #197551

 • butterfly87
 • butterfly87's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 830
 • Thank you received: 516
 • Карма: 0
Случајно се „убацив“ во вашиов муабет, па да кажам, немам дечиња уште, ама ако има било каква врска мојот потпис, сметајте на него.
❤ 09.2012 ❤
❤ 01.2017 ❤
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.