Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Реклами

Реклами 01 Мар 2012 18:01 #185350

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2899
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
Ајде малку да продискутираме за рекламите. Но не за странски туку за нашиве.
Најмногу од сите ме нервира онаа реклама на Офисе Плус каде едни 4 женски како роботи нешто изводат. Кога ќе ја видам коса ми се дига на глава.
Има ли некоја реклама што Ви се бендисува или не?
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: eleonora, ciciban

Ре: Реклами 01 Мар 2012 18:21 #185355

 • vodolija
 • vodolija's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1121
 • Thank you received: 809
 • Карма: 22
Ја читам темава и сфаќам колку малку гледам тв, особено нашиве канали :poimnemam: Обично кај нав тв се гледа откако ќе заспие белчо, ама тоа е или Discovery или TravelendLiving и нешто слично. Последна реклама што вака од прва ми текнува дека ми се допаѓаше беше Волку, Волку на One. Целокупниот концепт и пакет ми беа :OK:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Реклами 01 Мар 2012 18:26 #185357

 • Независна
 • Независна's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Be cool, think pink and everything will be ok ;-)
 • Теми: 1140
 • Thank you received: 481
 • Карма: 16
macika wrote:
Најмногу од сите ме нервира онаа реклама на Офисе Плус каде едни 4 женски како роботи нешто изводат. Кога ќе ја видам коса ми се дига на глава.

И јас не гледам многу ТВ (освен за филмот со Саваш :laugh: и емисијата "Све за љубов", што ги гледам поредовно, речиси ништо друго не гледам), но рекламата на Office Plus со девојките ја даваат премногу често, сум ја гледала повеќе пати и и мене воопшто не ми се допаѓа. Не е соодветна за тоа што се рекламира, нема никаква врска.

П.С. Ми се допаѓаше рекламата за Нова година со Дедо Мраз и Coca-cola-та што ја даваа порано.
A smile is a language even a baby understands. It costs nothing but it creates much. It happens in a flash, but the memory of it may last forever. Keep on smiling.

Последна промена: 01 Мар 2012 18:30 by Независна.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Реклами 01 Мар 2012 18:29 #185359

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Тие од офис плус идејата за рекламата ја имаат украдено од еден странски спот. На ФБ ептен ги закачија за тоа.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Реклами 01 Мар 2012 18:42 #185361

 • bubamara
 • bubamara's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Happy mama!
 • Теми: 2461
 • Thank you received: 1233
 • Карма: 102
И јас нешто посебно не пратам ТВ, и тоа што пратам го снимам па баш уствари рекламите ги премотувам. Ама оваа за Офис плус е нешто страшно :laugh: Толку е одвратна, а па барем девојките да беа погодени. Све у рекламата ми е како едвај се збравме.
Некои од рекламите кои во последно време ми оставиле впечаток се рекламите за One-Волку, волку (историска, нели :) ), па Ало, кој е? :laugh: (оваа од првин ми беше одвратна за после неколку гледања да ми стане ептен симпатична) и, Не играјте си расипан телефон-Кога си во вистинската мрежа, во при-пејд, добиваш двеста бесплатни.... порки:laugh:

Па на крај испадна сите дека се од One, значи зад нив стои вистински добар тим за реклами. Не се баш нови рекламиве, а јас од збор до збор ги памтам.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Реклами 01 Мар 2012 18:59 #185366

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
reklamata na citroen so deckoto koga simulirase razni zvuci , taa mi se dopagase
isto i onaa na t-mobile vo JBT sto bese so devojkata preku oglas sto mu se obrati na tipot
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Реклами 01 Мар 2012 20:13 #185371

 • Roma
 • Roma's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Ex jema
 • Теми: 314
 • Thank you received: 148
 • Карма: 14
- Внучко, да му веруваш на дедо - Кожувчанка :zid: :pukam:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Helix

Ре: Реклами 02 Мар 2012 03:11 #185374

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5144
 • Thank you received: 2409
 • Карма: 111
bubamara wrote:
Ама оваа за Офис плус е нешто страшно :laugh: Толку е одвратна, а па барем девојките да беа погодени. Све у рекламата ми е како едвај се збравме

Mene reklamava mi deluva kako od praistorijata, mislam deka vakvi skljc reklami imase vo 80-setite godini :laugh:
Pa ona so trtenjeto na devojkite demek se trtat da zemat dokumenti, pa se trtat so gazovite da udrat pecat na dokumentite, pa se trtat so kuferine, pa sirat noze a'la Sheronka.......ke pomislis deka reklamata e za hulahopki ili gaki :rofl:
Definitivno losa reklama.
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: None-bt, Helix

Ре: Реклами 02 Мар 2012 03:29 #185378

 • milicka
 • milicka's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 266
 • Thank you received: 175
 • Карма: 3
Mamo maaaaaaaaaaa xaaxaxaxa - reklamata za nesto za nastinka xaxaxa
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: mamaAnita, mama

Ре: Реклами 02 Мар 2012 03:51 #185389

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
Онаа на Офис Плус со Игор Џамбазов беше многу подобра, мене ми се допаѓаше.

Мене генерално ме нервираат сите реклами за прашаци за перење :grr:

Инаку ако ја прашате ќерка ми зошто пуштаат реклами на ТВ, ќе ви каже: "За да види мама што има на другите канали":P
Those who criticize our generation forget who raised it.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: mamaAnita, bart

Ре: Реклами 02 Мар 2012 04:11 #185393

 • bart
 • bart's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2896
 • Thank you received: 1856
 • Карма: 1
Штом сте ги заприметиле, без оглед дали се добри или лоши, значи дека ја погодиле целта- го свртеле вниманието на потрошувачите. Така вика теоријата. Нормално, дека е подобро да предизвикува позитивни реакции.
Мене ми се допаѓаат оние на Т-мобиле во трговски, а лоши има премногу. Прва што ми паѓа на памет е онаа со Том и Џери за дератизација- од пред 300 години е, да ја сменеа во меѓувреме...
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
The administrator has disabled public write access.

Ре: Реклами 02 Мар 2012 05:17 #185428

 • Molly
 • Molly's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2294
 • Thank you received: 1512
 • Карма: 109
Леле има многу одвратно- смешни реклами :dry:

На прво место ми е -Само една е снаа :hahaha: :hahaha:

Само една е снаа

Мислам ало?!!! Каде со рекламава :tupco:

Рекламите за Пенти- со Натали, Мелита и Лоба, ауууууууууу катастрофаааааа.
Последна промена: 02 Мар 2012 05:24 by Molly.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Elka

Ре: Реклами 02 Мар 2012 06:57 #185464

 • Helix
 • Helix's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • I never think of the future - it comes soon enough
 • Теми: 1642
 • Thank you received: 1126
 • Карма: 3
Јас пак за Волку, волку се утепав од смеење, мислам, не е правилно волку туку олку, си викам како бре може неписмени да им ги прават рекламите?! Кожувчанка со дедото и внучкото, не знам, греота некако. :tazna:
Баш пред некој ден на мм му кажував за рекламата од офис плус, девојкине како намерно да ги бирале грди и лошо облечени?! А демек нешто секси. :muahaha:

Од прва запаметив една реклама на Голф во весник - 20 години осамен на врвот.

Исто и за Тојота: згодна женска стопира, а до неа Тојота со отворена хауба. И никој не и‘ застанува, пошто мислат дека е некој заеб, пошто нели - не постои расипана Тојота. :OK:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Реклами 02 Мар 2012 07:19 #185472

 • milicka
 • milicka's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 266
 • Thank you received: 175
 • Карма: 3
omilena mi e za bitolska mlekara, kaj sto gi masiraat kravite i im pravat pedikir, i najslatkoto glasce na devojce vika - srekni bozikni praznici... i bozik, ete toa zaboraviv da kazam :love:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Реклами 02 Мар 2012 07:48 #185477

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
Мислам дека Трендо ја осмисли рекламата за Волку, Волку...(не сум сигурна). Е сега мислам дека не се работи за неписменост, туку "грешката" е намерно направена за да се вметне приказната со волкот и црвенкапа....:) Мене искрено ми се допадна таа реклама и ако не се лажам привлече големо внимание...
:)
Those who criticize our generation forget who raised it.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Реклами 02 Мар 2012 09:02 #185494

 • eleonora
 • eleonora's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 597
 • Thank you received: 246
 • Карма: 0
macika wrote:
Ајде малку да продискутираме за рекламите. Но не за странски туку за нашиве.
Најмногу од сите ме нервира онаа реклама на Офисе Плус каде едни 4 женски како роботи нешто изводат. Кога ќе ја видам коса ми се дига на глава.
Има ли некоја реклама што Ви се бендисува или не?

Леле луѓе поружна реклама здравје!Апа мм вика,кај го најдоа ова дегенчево.поружна неможеле да изберат(таа најниската)па ми се чепати :muahaha: И вика,ете гледаш,затоа ја нема на другата реклама :hahaha:(таа со Џамбазов)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Реклами 02 Мар 2012 09:04 #185495

 • темјанушка
 • темјанушка's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 314
 • Thank you received: 197
 • Карма: 0
Gi mrazam reklamite kade igraat na muzika kako cuknati. Rama margarin, i Mlekarena na Bimilk
The administrator has disabled public write access.

Ре: Реклами 02 Мар 2012 09:24 #185499

 • butterfly87
 • butterfly87's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 830
 • Thank you received: 516
 • Карма: 0
Ми се допаѓа таа со девојчето и кравичките на Бимилк, скоро сите реклами на КокаКола, и исто имаше пред некое време реклама на Рено со многу коли како синхронизирано се удираат една со друга, незнам зашто некако интересна ми се виде. А за лоша реклама последно со мм ја коментиравме онаа кај што рекламираат еден џип, и маж и жена го возат цело време, за накрај кога ќе сакаат да го купат и ќе разберат дека цената е ептен ниска, да речат дека таа кола не е за нив :wtf: , зашто би ставиле таква реченица во реклама кај што сакаш нешто да продадеш :poimnemam:
И Офис плус дефинитивно и сите на кожувчанка (па и онаа со Една наша глумица кога е принцеза .т.е.кралица :tupco: ), е тоа заборавив да го кажам :zelen:
❤ 09.2012 ❤
❤ 01.2017 ❤
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: forumce

Ре: Реклами 02 Мар 2012 11:18 #185529

 • Helix
 • Helix's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • I never think of the future - it comes soon enough
 • Теми: 1642
 • Thank you received: 1126
 • Карма: 3
butterfly87 wrote:
А за лоша реклама последно со мм ја коментиравме онаа кај што рекламираат еден џип, и маж и жена го возат цело време, за накрај кога ќе сакаат да го купат и ќе разберат дека цената е ептен ниска, да речат дека таа кола не е за нив :wtf: , зашто би ставиле таква реченица во реклама кај што сакаш нешто да продадеш :poimnemam:

Рекламата за Dacia, епа демек богаташи се они, и тоа им е испод ниво толку евтина кола да возат, просто не им се верува како може толку добра кола да има толку ниска цена. :poimnemam: Не е најгенијално, се сложувам. :da:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Реклами 02 Мар 2012 11:51 #185543

 • butterfly87
 • butterfly87's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 830
 • Thank you received: 516
 • Карма: 0
Абе ја сфатив ја рекламата, ама мноогу глуп ми се виде крајот, наместо да речат епа тогаш ќе земеме два, они викаат нема да купиме. :zid: Значи стварно една реченица и те каква измена ќе направи.
❤ 09.2012 ❤
❤ 01.2017 ❤
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Helix

Ре: Реклами 02 Мар 2012 12:16 #185546

 • Helix
 • Helix's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • I never think of the future - it comes soon enough
 • Теми: 1642
 • Thank you received: 1126
 • Карма: 3
butterfly87 wrote:
Абе ја сфатив ја рекламата, ама мноогу глуп ми се виде крајот, наместо да речат епа тогаш ќе земеме два, они викаат нема да купиме. :zid: Значи стварно една реченица и те каква измена ќе направи.

Хахаха, да прилично глупо. :hahaha:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: butterfly87

Ре: Реклами 02 Мар 2012 13:38 #185561

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
Дефинитивно најдобра реклама ми е - МИЛЕ па ка си ти? Топ Изгледаш!!! :laugh: Вака си го зезам мм по дома B)
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Независна

Ре: Реклами 02 Мар 2012 18:39 #185627

 • Dilberta
 • Dilberta's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 514
 • Thank you received: 722
 • Карма: 0
Тетките на форумов (као мене нели :)) веројатно паметат една стара реклама за веќе непостоечкото пиво Стар Лисец на Скопска пивара. Сликата одеше вака: еден куп разни стапалчиња се движат по снегот во еден правец и одеднаш едни мали стапалчиња се движат во сосема друг правец... а гласот во позадина вели "Некој ја следи толпата...талка, бара, имитира ... а некој едноставно има стил... СТАР ЛИСЕЦ". Многу ефтина и едноставна реклама, ама за мене крај... и пивото го засакав и редовно си го нарачував во кафана иако пиво воопшто не е мој пијалок. Ама не му тргна на тоа пиво ... а баш сакав.
А од поновите многу ми се допаѓа "Made in Macedonia" на Милчо Манчевски... таа со филигранската пеперутка.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Annabel Lee, bubamara, macika

Ре: Реклами 02 Мар 2012 19:02 #185629

 • MamaMaja
 • MamaMaja's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Just one happy mum
 • Теми: 915
 • Thank you received: 483
 • Карма: 8
eleonora wrote:
macika wrote:
Ајде малку да продискутираме за рекламите. Но не за странски туку за нашиве.
Најмногу од сите ме нервира онаа реклама на Офисе Плус каде едни 4 женски како роботи нешто изводат. Кога ќе ја видам коса ми се дига на глава.
Има ли некоја реклама што Ви се бендисува или не?

Леле луѓе поружна реклама здравје!Апа мм вика,кај го најдоа ова дегенчево.поружна неможеле да изберат(таа најниската)па ми се чепати :muahaha: И вика,ете гледаш,затоа ја нема на другата реклама :hahaha:(таа со Џамбазов)

Abe toj gazdata na Ofice plus gi namagarcil vrabotenite da snimaat reklama, a inaku i dvete gi pravel igor Dz.
Nas ni se ocajni.

Definitivno najdobri reklami ima One, ama denes slusam deka se 57 milioni evra u zaguba u Makedonija :S
Сонцето 28.05.1993
Месечината 06.08.1997
Ѕвездичката 28.11.2007
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: macika, eleonora

Ре: Реклами 03 Мар 2012 11:11 #185732

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
Ne znam dali ova da go narecam reklama ama edno vreme imase edna kampanja na vladata za integriranje na Makedonija vo EU koja glasese I SONCETO E ZVEZDA. Znaci po pateticna reklama ne sum ni cula ni videla, seto toa mi zvuci kako -Pa i nie se deca sakame da si igrame so vas buaaa.
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.