Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

ТЕМА: Ликови од контактните програми!

Ре: Ликови од контактните програми! 17 Фев 2012 08:04 #181222

 • bubamara
 • bubamara's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Happy mama!
 • Теми: 2461
 • Thank you received: 1233
 • Карма: 102
Ќе имаме уште еден лик од контактните програми да го коментираме тука
Big Sister wrote:
Денес добивме покана од МТВ за гостување во утринската програма во вторник и да кажеме како поминала акцијата.

:muahaha: :muahaha: :muahaha: :muahaha: :muahaha: :muahaha:

Леле не можам ќе умрам од смеење, Систер немој да ми замераш една по друга ги читав темиве и ми се поклопија коцките :muahaha: :muahaha: :muahaha: :muahaha:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister, Bubbi, Goddess^, Синоличка, butterfly87 and this user have 1 others thankyou

Ре: Ликови од контактните програми! 17 Фев 2012 08:15 #181226

 • Goddess^
 • Goddess^'s Avatar
 • Offline
 • senior
 • Сакам женска луда фина, да биде како Лина... :)
 • Теми: 1449
 • Thank you received: 1186
 • Карма: 21
Ете и` шанса на мацика за јавување, директ кај админот на РиД :muahaha:
Пристигна Божицата на 03.02.2011!
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister, bubamara, macika, butterfly87, bart

Ре: Ликови од контактните програми! 17 Фев 2012 13:18 #181392

 • bart
 • bart's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2896
 • Thank you received: 1856
 • Карма: 1
bubamara wrote:
Ќе имаме уште еден лик од контактните програми да го коментираме тука
Big Sister wrote:
Денес добивме покана од МТВ за гостување во утринската програма во вторник и да кажеме како поминала акцијата.Драги гледачи, стрпете се до вторник, па тогаш групно ќе фаќаме сеир :P
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister

Ре: Ликови од контактните програми! 17 Фев 2012 14:01 #181437

 • Mama Sani
 • Mama Sani's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Dve sonca, dve srcenca, dve srekicki na mama
 • Теми: 2653
 • Thank you received: 1852
 • Карма: 55
Mama Vase wrote:
@mama sani, shteta shto vo momentov ne gledash alfa tv :zelen:

Гарант некоја емисисја од областа на здравството, па сега лесно и е на Васка да ме :otpozadi: Можам да си претпоставам кој бил главниот лик :zelen:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Ликови од контактните програми! 17 Фев 2012 17:29 #181533

 • vodolija
 • vodolija's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1121
 • Thank you received: 809
 • Карма: 22
А го знаете ли Митре од прекрасното Битуше? Кога ќе кажам дека одам ва викенд таму, одма ме прашуваат дали го знам Митре :hahaha:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: eleonora

Ре: Ликови од контактните програми! 17 Фев 2012 18:23 #181544

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
bubamara wrote:
Ќе имаме уште еден лик од контактните програми да го коментираме тука
Big Sister wrote:
Денес добивме покана од МТВ за гостување во утринската програма во вторник и да кажеме како поминала акцијата.

:muahaha: :muahaha: :muahaha: :muahaha: :muahaha: :muahaha:

Леле не можам ќе умрам од смеење, Систер немој да ми замераш една по друга ги читав темиве и ми се поклопија коцките :muahaha: :muahaha: :muahaha: :muahaha:

aj ti, a ja sama koga pocnav da si se smeam na svoj racun., citajki ja temava...
i samo cekav koja od vas ke me potkaci :muahaha:
bart wrote:
Драги гледачи, стрпете се до вторник, па тогаш групно ќе фаќаме сеир :P

ke mu kazes na muz ti da te razbudi denta, a?:laugh:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 17 Фев 2012 18:25 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: bubamara, bart

Ре: Ликови од контактните програми! 18 Фев 2012 05:17 #181598

 • bart
 • bart's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2896
 • Thank you received: 1856
 • Карма: 1
Big Sister wrote:
bart wrote:
Драги гледачи, стрпете се до вторник, па тогаш групно ќе фаќаме сеир :P

ke mu kazes na muz ti da te razbudi denta, a?:laugh:Обавезно. И саат ќе навијам ако треба и ќе седнам до телефон, па како Мацика „Добро утро, во програма сум?“
Уште сега си се спремив и јас како Цвета, па ќе почнам:

Добро утро, добар ден
овде форум натокмен.
Младо, старо се` се збрало
и пред ТВ ми се здало.
Слуша, снима, сеир фаќа,
па на Б.С. да и` враќа.
Поглавица Сестра Биг
ќе ме брише за овој стих.

Фала. Пријатно. Трас слушалка...и после се селам во Мароко :fijuk:
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister, Thatcher, mamaAnita, biljann, Nebo and this user have 8 others thankyou

Ре: Ликови од контактните програми! 18 Фев 2012 05:40 #181617

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Лелееее песна ми смислила бе :hahaha:
не си човек ако не се јавиш дирекно у програма и го изрецитираш ова :hahaha:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: bart

Ре: Ликови од контактните програми! 18 Фев 2012 05:42 #181618

 • bart
 • bart's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2896
 • Thank you received: 1856
 • Карма: 1
Само да добијам линија. Него, не знам дали да ја пеам или да рецитирам, а?
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
The administrator has disabled public write access.

Ре: Ликови од контактните програми! 18 Фев 2012 05:48 #181623

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5144
 • Thank you received: 2409
 • Карма: 111
Rapuvaj maaaaa :laugh:
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: bart

Ре: Ликови од контактните програми! 18 Фев 2012 05:52 #181628

 • bart
 • bart's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2896
 • Thank you received: 1856
 • Карма: 1
Е, да бе, да му конкурирам на Слаткар, парчето леб да му го земам од уста-:ne:
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
The administrator has disabled public write access.

Ре: Ликови од контактните програми! 18 Фев 2012 06:20 #181657

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
или на Тони Зен :zelen: Мислам дека би имала многу фанови ако се решиш да се опробаш во музичките води барт :laugh:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: bart

Ре: Ликови од контактните програми! 18 Фев 2012 06:26 #181660

 • bart
 • bart's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2896
 • Thank you received: 1856
 • Карма: 1
Ја би ипак една стенд ап комедија па директ на ју туб.
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: biljann

Ре: Ликови од контактните програми! 18 Фев 2012 07:47 #181693

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2921
 • Thank you received: 1735
 • Карма: 100
bart wrote:
Добро утро, добар ден
овде форум натокмен.
Младо, старо се` се збрало
и пред ТВ ми се здало.
Слуша, снима, сеир фаќа,
па на Б.С. да и` враќа.
Поглавица Сестра Биг
ќе ме брише за овој стих.
:muahaha: :muahaha:
Ne si arna, garant :OK:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: bart

Ре: Ликови од контактните програми! 18 Фев 2012 07:50 #181696

 • bart
 • bart's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2896
 • Thank you received: 1856
 • Карма: 1
eleonora wrote:
Еве сега гледам Здраво македонијо,и ги гледам темите:Имаме ли кому да се пожалиме,Дали не опива нешто повеќе од љубовта,Како да штедиме струја и Лозари.Па,еден апел до БАРТ,како најкомпетентна,да им се јави,пошто веќе овде дискутираше на темиве.На пр.за струјата и така кажа и стигнала огромна сметка па да им каже како се штеди :pukam: На лозарите нека им каже за зелката :hahaha: верувам ќе ја стават одма у синдикат :hahaha: А дали ја опива нешто поише од љубовта-Да-корнењето на маж и!И на крај нека им каже за форумов-нали-поврзано за темата:Дали имаме кому да се пожалиме.:hahaha:
П.С.Денес сум нешто креативна :P


Ја тек сега ова гледам, како ми промакнало, не знам. Сега за сега сум сконцентрирана за во вторник, после тоа ќе направам некоја стратегија :blink:
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: eleonora

Ре: Ликови од контактните програми! 18 Фев 2012 07:54 #181697

 • bart
 • bart's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2896
 • Thank you received: 1856
 • Карма: 1
Damjana wrote:
bart wrote:
Добро утро, добар ден
овде форум натокмен.
Младо, старо се` се збрало
и пред ТВ ми се здало.
Слуша, снима, сеир фаќа,
па на Б.С. да и` враќа.
Поглавица Сестра Биг
ќе ме брише за овој стих.
:muahaha: :muahaha:
Ne si arna, garant :OK:


Добро бе, заш`о така зборите? Па, бев на лекарски од работа кога мораше да се иде, ниш`о такво не ми кажаа.:ljutko:
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: butterfly87

Ре: Ликови од контактните програми! 18 Фев 2012 11:05 #181775

 • Helix
 • Helix's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • I never think of the future - it comes soon enough
 • Теми: 1642
 • Thank you received: 1126
 • Карма: 3
bart wrote:
Big Sister wrote:
bart wrote:
Драги гледачи, стрпете се до вторник, па тогаш групно ќе фаќаме сеир :P

ke mu kazes na muz ti da te razbudi denta, a?:laugh:Обавезно. И саат ќе навијам ако треба и ќе седнам до телефон, па како Мацика „Добро утро, во програма сум?“
Уште сега си се спремив и јас како Цвета, па ќе почнам:

Добро утро, добар ден
овде форум натокмен.
Младо, старо се` се збрало
и пред ТВ ми се здало.
Слуша, снима, сеир фаќа,
па на Б.С. да и` враќа.
Поглавица Сестра Биг
ќе ме брише за овој стих.

Фала. Пријатно. Трас слушалка...и после се селам во Мароко :fijuk:

Ова Б.С. го прочитав ко Б.Ц (Бранко Црвенковски) :hahaha: :tupco:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: bart

Ре: Ликови од контактните програми! 18 Фев 2012 12:58 #181840

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2899
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
Lele bart pa ti si cudo od zena. :kiss:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: bart

Ре: Ликови од контактните програми! 18 Фев 2012 15:00 #181914

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Majsi wrote:
Rapuvaj maaaaa :laugh:

I koga ke kazes Yo Sister, da stanam da zaigram, a? :dance:

:hahaha:
Klaudija wrote:
Ова Б.С. го прочитав ко Б.Ц (Бранко Црвенковски) :hahaha: :tupco:
I ja :rofl:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 18 Фев 2012 15:01 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Majsi, mamaAnita, Helix, bart

Ре: Ликови од контактните програми! 19 Фев 2012 16:46 #182101

 • bart
 • bart's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2896
 • Thank you received: 1856
 • Карма: 1
Ѕврррррррррррр...„Во програма сум? Овде Цвета. Сакам да кажам нешто

Уште едно утро
пред ТВ јас седам
кафенце си пијам
и МТВ гледам.

Биг Систерот збори
ко да има трема
дали ќе се јавам
ил` можеби нема

Yo, yo, Систер...и ти тука рипаш од столче

Фала многу. Пријатно.“
Трас слушалка....тит тит титШто да правам, напади на креативност :poimnemam:
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister, Dolphin, mama, Синоличка, Helix and this user have 1 others thankyou

Ре: Ликови од контактните програми! 19 Фев 2012 16:54 #182104

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5144
 • Thank you received: 2409
 • Карма: 111
Breeeee tekstopisec :laugh:
Te bivase uste od mala za pisuvanje :P
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: bart

Ре: Ликови од контактните програми! 19 Фев 2012 17:30 #182120

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
bart wrote:
Ѕврррррррррррр...„Во програма сум? Овде Цвета. Сакам да кажам нешто

Yo, yo, Систер...и ти тука рипаш од столче
umreeeeeeeeeev...:muahaha:
aaa ne moze da krades identitet... ke si kazes - bartolina deka si!
Ili na sofa, da ripam a? Ko Tom Kruz kaj Opra koga bese vo shou? :tupco: :rofl:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: bart

Ре: Ликови од контактните програми! 19 Фев 2012 17:38 #182125

 • bart
 • bart's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2896
 • Thank you received: 1856
 • Карма: 1
Е добро де Бартолина ќе се кажам. Ама само ако не си рипнала на софата...:rofl: Тогаш може и кај Опра да те викнат :da:
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
Последна промена: 19 Фев 2012 17:39 by bart.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister

Ре: Ликови од контактните програми! 19 Фев 2012 17:53 #182130

 • mama
 • mama's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • *Be happy*
 • Теми: 903
 • Thank you received: 448
 • Карма: 7
A od kolku da go gledame ova nevideno show?
??
The administrator has disabled public write access.

Ре: Ликови од контактните програми! 19 Фев 2012 17:55 #182133

 • bart
 • bart's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2896
 • Thank you received: 1856
 • Карма: 1
Не знам точно, ама ја ќе навијам саат во 6, ќе си сварам кафе и ќе чекам спремна.
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

Најново на форумот

 • No posts to display.