Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

ТЕМА: Ликови од контактните програми!

Ре: Ликови од контактните програми 16 Фев 2012 04:00 #180879

 • bart
 • bart's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2896
 • Thank you received: 1856
 • Карма: 1
bart wrote:
Е, стварно значи морам да се пожалам од мм. Па, има ли смисла да ме буди насабајле со „Здраво Македонијо“ и сите оние луѓе што се јавуваат по телефон во емисија?:wtf


Леле, пак. Го чекал Кабраков да се јави. Па, уште и имињата на луѓето ги научил и по глас ги пропознава.:tupco:
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
Последна промена: 16 Фев 2012 11:37 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Bubbi, Helix

Ликови од контактните програми! 16 Фев 2012 05:57 #180938

 • Helix
 • Helix's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • I never think of the future - it comes soon enough
 • Теми: 1642
 • Thank you received: 1126
 • Карма: 3
bart wrote:
bart wrote:
Е, стварно значи морам да се пожалам од мм. Па, има ли смисла да ме буди насабајле со „Здраво Македонијо“ и сите оние луѓе што се јавуваат по телефон во емисија?:wtf


Леле, пак. Го чекал Кабраков да се јави. Па, уште и имињата на луѓето ги научил и по глас ги пропознава.:tupco:

Ееееееее, Барт, јас како мајка-доилка секое сабајле се будам со Кабраков, Николче Пертески од Кичево, дедо Иљо од Ростуше... Сакал-неќел, ќе ги научиш. :hahaha: Не ми се верува бе! :tupco:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: eleonora

Ре: Биро за жалби 16 Фев 2012 06:19 #180948

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
Леле, не сум била само јас...Е додека бев дома го научив цел список што го наброја Клаудија...и каде и да свртиш кај што има некои емисии со јавувања во живо истите се јвуваат...

:pukam:

Едит: јас па мислев дека е Кавраков а не Кабраков....ама нема везе, пак ми иде да го отерам у :nc:
Those who criticize our generation forget who raised it.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Helix

Ре: Биро за жалби 16 Фев 2012 07:42 #180973

 • bart
 • bart's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2896
 • Thank you received: 1856
 • Карма: 1
Може сум и ја грешка, ќе го препрашам мм, он е поише информиран :zelen:
Морам само еден момент да споделам од вчерашната емисија. Гледачот им се обраќа на земјоделците демек и вика: „Господ ви дал земја, Господ ви дал субвенции, што уште сакате?“ Ја се покрив со ќебето преку глава. „Добро чиче ќе те стават за министер, само не викај толку.“ Мислам, стварно, луѓево да не ги плаќаат за да се јавуваат?
А, сте ја чуле Цвета?
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
Последна промена: 16 Фев 2012 07:43 by bart.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: milicka

Ре: Биро за жалби 16 Фев 2012 08:16 #180988

 • milicka
 • milicka's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 266
 • Thank you received: 175
 • Карма: 3
xaxaxaxaxa cveta mi e omilena :muahaha:

ama znaes deka na site utrinski programi se javuva i recitira? ne samo na edna tv :muahaha:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Биро за жалби 16 Фев 2012 08:18 #180993

 • Goddess^
 • Goddess^'s Avatar
 • Offline
 • senior
 • Сакам женска луда фина, да биде како Лина... :)
 • Теми: 1449
 • Thank you received: 1186
 • Карма: 21
milicka wrote:
ama znaes deka na site utrinski programi se javuva i recitira? ne samo na edna tv :muahaha:

Ти миличка и` ја следиш кариерата, а? :muahaha:
Пристигна Божицата на 03.02.2011!
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: milicka

Ре: Биро за жалби 16 Фев 2012 08:24 #181000

 • milicka
 • milicka's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 266
 • Thank you received: 175
 • Карма: 3
pa da ti kazam iskreno da :hahaha:

od koga sum na porodilno samo menuvam kanali a cveta na site kanali niknuva :laugh:

samo ne znam kako se sprema, na listovi zapisano koja tema, koj kanal, da ne ja utne temata i programot :muahaha:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Bubbi, Goddess^, Helix

Ре: Биро за жалби 16 Фев 2012 09:19 #181023

 • eleonora
 • eleonora's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 597
 • Thank you received: 246
 • Карма: 0
Цвета, што си рецитира песни на одредени теми?Пред некој ден идеше отприлика вака:
Победа,македончиња каде сте,Горди Македонци,струја нема-мрак :tupco: Фала многу пријатно од Цвета,бај бај!Абе женава е закон!
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister, milicka

Ре: Биро за жалби 16 Фев 2012 09:25 #181027

 • milicka
 • milicka's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 266
 • Thank you received: 175
 • Карма: 3
eleonora wrote:
Цвета, што си рецитира песни на одредени теми?Пред некој ден идеше отприлика вака:
Победа,македончиња каде сте,Горди Македонци,струја нема-мрак :tupco: Фала многу пријатно од Цвета,бај бај!Абе женава е закон!

xaxaxaxaxa me iznasmea eleonora :muahaha:

duri si citav so glasot na cveta vo glava... vaka bi bilo toa

Победа!! македончиња каде сте?? Горди Македонци,струја нема-мрак!!!

:muahaha: :muahaha: :muahaha:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: eleonora

Ре: Биро за жалби 16 Фев 2012 09:51 #181042

 • bart
 • bart's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2896
 • Thank you received: 1856
 • Карма: 1
А бе жени, ај вие која трудна која на породилно која прави ручек по дома, а маж ми што? Од сега ќе го бркам у 8 саат да искача за на работа.:mdf:
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Bubbi

Ре: Биро за жалби 16 Фев 2012 10:33 #181061

 • Nataly
 • Nataly's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Be yourself – everyone else is taken !!
 • Теми: 846
 • Thank you received: 600
 • Карма: 52
Klaudija wrote:

Ееееееее, Барт, јас како мајка-доилка секое сабајле се будам со Кабраков, Николче Пертески од Кичево, дедо Иљо од Ростуше... Сакал-неќел, ќе ги научиш. :hahaha: Не ми се верува бе! :tupco:

Eeee, samo da znaete kakov lik e toj Nikolce Petreski , strasna rabota :laugh: Onaka go znam covekot , povekje od muabeti ...Sudejkji po nego mozam da pretpostavam kakvi lugje se javuvaat po ovie kontkatni emisii ...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Helix

Ре: Биро за жалби 16 Фев 2012 10:48 #181066

 • milicka
 • milicka's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 266
 • Thank you received: 175
 • Карма: 3
malku OT ama moram

www.youtube.com/watch?v=J-0iXnYGmYc

marjan georgievski za utrinskite programi :hahaha: :hahaha:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: isabella, bart, eleonora

Ре: Биро за жалби 16 Фев 2012 10:50 #181068

 • Helix
 • Helix's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • I never think of the future - it comes soon enough
 • Теми: 1642
 • Thank you received: 1126
 • Карма: 3
milicka wrote:
eleonora wrote:
Цвета, што си рецитира песни на одредени теми?Пред некој ден идеше отприлика вака:
Победа,македончиња каде сте,Горди Македонци,струја нема-мрак :tupco: Фала многу пријатно од Цвета,бај бај!Абе женава е закон!

xaxaxaxaxa me iznasmea eleonora :muahaha:

duri si citav so glasot na cveta vo glava... vaka bi bilo toa

Победа!! македончиња каде сте?? Горди Македонци,струја нема-мрак!!!

:muahaha: :muahaha: :muahaha:

Леле, да! Цвета од Велес. :tupco: Кога ја слушнав првиот пат како рецитира, ме фати срам... Она се јавува на Здраво Македонијо, исто и еден Југослав од Југ. :what: Оф, боже... А и една Македонка од Велес се јавува, и една „гледачка од Скопје“, ало коа ќе рече гласот и‘ го препознавам. :sram2:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Ликови од контактните програми 16 Фев 2012 10:52 #181070

 • Goddess^
 • Goddess^'s Avatar
 • Offline
 • senior
 • Сакам женска луда фина, да биде како Лина... :)
 • Теми: 1449
 • Thank you received: 1186
 • Карма: 21
Ај Систерот нека отвори нова тема „Утрински програми“, па да си разменуваме импресии таму на раат, тука е за жалопојки :laugh:
Пристигна Божицата на 03.02.2011!
Последна промена: 16 Фев 2012 11:37 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Ликови од контактните програми! 16 Фев 2012 13:47 #181105

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
za zal , ili sreka mozebi,ne gi sledam kontaktnite programi nautro , ama spored ova sto citam tuka stvarno lugeto kako da se plateni da se javuvaat
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Ликови од контактните програми! 16 Фев 2012 16:23 #181114

 • Mama Sani
 • Mama Sani's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Dve sonca, dve srcenca, dve srekicki na mama
 • Теми: 2653
 • Thank you received: 1852
 • Карма: 55
Една од редовните јавувачки беше и свеки моја, сигурно и неа ќе ја препознаевте, но свекор ми и го укина фиксниот па сега од припејд не и се исплати да врти :hahaha:
На свеки така и почнуваше утрото, ќе си свареше кафе и почнуваше да врти по контакните утрински емисии, абе како летечи репортер беше, наместо внуци да чува :spam:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister, Синоличка

Ре: Ликови од контактните програми! 16 Фев 2012 16:37 #181116

 • Helix
 • Helix's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • I never think of the future - it comes soon enough
 • Теми: 1642
 • Thank you received: 1126
 • Карма: 3
Не мора да значи дека се платени за да се јавуваат, едноставно се пензионери и немаат што да прават, арно рече Мама Сани. :poimnemam:

Али најсмешно е што на разни телевизии различен процент луѓе-истомисленици се јавуваат. На Алфа дрват за СДСМ, на Сител за ВМРО, аман веќе.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Ликови од контактните програми! 16 Фев 2012 16:57 #181119

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4119
 • Thank you received: 3812
 • Карма: 95
@mama sani, shteta shto vo momentov ne gledash alfa tv :zelen:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Ликови од контактните програми! 17 Фев 2012 02:42 #181145

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2899
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
Jas ne gi pratam tolku gorenavedenite licnosti, no eve bidejki ja procitav temelno temava, a denes sum bolna so temperatura cekam eve prvo Zdravo Makedonijo . Bumbar navistina nemozam da gledam oti nekni gledav i nemozev da poveruvam vo kolku toa ubava i sredena drzava ziveeme. Koga gi slusam komentatorite tamo mislis med i mleko tece. Nekni bese nesto za ministerkata za vnatresni raboti i site kolku bila ona sposobna deka do sega nikoj ne napravil kako nejze. A taa e samo lik na ova ministerstvo sosema drugi lugje gi vlecat koncite. I togas po ovie gledaci svakam kolku sme generalno zatupen narod. I kakov narod takva i drzava neli? Neznam sto ke bide temata sabajlevo? Nikad ne sum se javila, a da se javam i jas :sram: sabajlevo . :fijuk:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: eleonora

Ре: Ликови од контактните програми! 17 Фев 2012 04:37 #181156

 • eleonora
 • eleonora's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 597
 • Thank you received: 246
 • Карма: 0
Еве сега гледам Здраво македонијо,и ги гледам темите:Имаме ли кому да се пожалиме,Дали не опива нешто повеќе од љубовта,Како да штедиме струја и Лозари.Па,еден апел до БАРТ,како најкомпетентна,да им се јави,пошто веќе овде дискутираше на темиве.На пр.за струјата и така кажа и стигнала огромна сметка па да им каже како се штеди :pukam: На лозарите нека им каже за зелката :hahaha: верувам ќе ја стават одма у синдикат :hahaha: А дали ја опива нешто поише од љубовта-Да-корнењето на маж и!И на крај нека им каже за форумов-нали-поврзано за темата:Дали имаме кому да се пожалиме.:hahaha:
П.С.Денес сум нешто креативна :P
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Goddess^, Elka, Синоличка, bart

Ре: Ликови од контактните програми! 17 Фев 2012 04:42 #181158

 • Goddess^
 • Goddess^'s Avatar
 • Offline
 • senior
 • Сакам женска луда фина, да биде како Лина... :)
 • Теми: 1449
 • Thank you received: 1186
 • Карма: 21
Јас чекам инфо дали се јави мацика да изрецитира нешто :fijuk:
Пристигна Божицата на 03.02.2011!
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Bubbi, bart

Ре: Ликови од контактните програми! 17 Фев 2012 05:15 #181170

 • bubamara
 • bubamara's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Happy mama!
 • Теми: 2461
 • Thank you received: 1233
 • Карма: 102
macika wrote:
Jas ne gi pratam tolku gorenavedenite licnosti, no eve bidejki ja procitav temelno temava, a denes sum bolna so temperatura cekam eve prvo Zdravo Makedonijo . Bumbar navistina nemozam da gledam oti nekni gledav i nemozev da poveruvam vo kolku toa ubava i sredena drzava ziveeme. Koga gi slusam komentatorite tamo mislis med i mleko tece. Nekni bese nesto za ministerkata za vnatresni raboti i site kolku bila ona sposobna deka do sega nikoj ne napravil kako nejze. A taa e samo lik na ova ministerstvo sosema drugi lugje gi vlecat koncite. I togas po ovie gledaci svakam kolku sme generalno zatupen narod. I kakov narod takva i drzava neli? Neznam sto ke bide temata sabajlevo? Nikad ne sum se javila, a da se javam i jas :sram: sabajlevo . :fijuk:

Јас Бумбар не сум затекнала одамна, порано кога беше во 4 попладне се дешаваше да го затекнам на ТВ ама по автоматизам косата ми се креваше. Не се труди да се јавуваш, затоа што гледам дека си неистомисленик, а знаеш дека таквите ги гасат одма :hahaha: Не знам дали е трагично или смешно ама ми дојде да се смеам :hahaha:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Bubbi

Ре: Ликови од контактните програми! 17 Фев 2012 07:06 #181195

 • Helix
 • Helix's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • I never think of the future - it comes soon enough
 • Теми: 1642
 • Thank you received: 1126
 • Карма: 3
И јас еднаш се јавив на Бумбар. :sram2: Срамотилаци, ама ќе ми се прости пошто трудна бев и немав што да правам. :poimnemam:
Иначе, водителот на Здраво Македонијо и‘ е вереник на моја пријателка, па вчера и‘ викам: секое сабајле се будам со мажот ти. :hahaha:
Последна промена: 17 Фев 2012 07:06 by Helix.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister, bubamara, Bubbi

Ре: Ликови од контактните програми! 17 Фев 2012 07:14 #181197

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2899
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
Abe kako uspevaat lugje i po dva pati da se javat se utepav od vrtenje i nemozev da dobijam. A imav spremeno sto da kazam "Na telefon e macika pozdrav do zenite od RID i tras telefonot hihihi ama ne mi uspea :unsure:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: bubamara, Bubbi, Nataly, Goddess^, Elka and this user have 3 others thankyou

Ре: Биро за жалби 17 Фев 2012 07:33 #181208

 • bart
 • bart's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2896
 • Thank you received: 1856
 • Карма: 1
milicka wrote:
malku OT ama moram

www.youtube.com/watch?v=J-0iXnYGmYc

marjan georgievski za utrinskite programi :hahaha: :hahaha:


Дечково е цар. Се` негово имам изгледано.
А, ти Мацике кога ќе се јавуваш кажи со време да седнеме пред телевизор.
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: macika, Helix
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

Најново на форумот

 • No posts to display.