Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Свечени фустани

Ре: Свечени фустани 09 Мар 2011 17:09 #120845

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4990
 • Thank you received: 5193
Јас исто за свадба барав барав и никаде не најдов соодветен фустан, баш како што барам. Уствари најдов во Нана во Буњаковец ама ми беше многу скап. Па си отидов на женски пазар си купив материјал дезениран како што сакам и ми го сошија исто како од Нана. Многу поефтино ме фати :OK:
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Ре: Свечени фустани 11 Мар 2011 00:46 #121263

 • mama ana
 • mama ana's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 455
 • Thank you received: 166
Svecenite fustani so si gi imama si gi kupiv vo lamas vo gtc malku se skapicki ama imaat dobar izbor,i kvalitet:)
The administrator has disabled public write access.

Свечени фустани 15 Апр 2011 21:04 #130619

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2893
 • Thank you received: 1864
Жени наскоро треба да одам на свадба кај многу ми блиска рода. Бидејќи во последно време доста се здебелив и ништо не ме собира морам да си обезбедам адекватна тоалета. Ајде да чујам совети каде да купам нешто такво. Шиење не доаѓа во предвид , сакам готово.
И да чујам идеи. Не мора да биде фустан. Нешто како по свечени панталони со некоја екстра кошула и слично.
Последна промена: 15 Апр 2011 21:15 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Свечени фустани 15 Апр 2011 21:16 #130622

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7860
 • Thank you received: 5646
За свадбата од сестра ми барав свечен фустан и бендисав демек еден во ГТЦ ама потоа решив да прошетам низ Чаршија и женски пазар. Таму се изненадив од изборот и цените (пријатно). И си купив готов фустан од кој бев многу задоволна.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Свечени фустани 16 Апр 2011 19:41 #130693

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2893
 • Thank you received: 1864
Денес шетав низ ТЦ Бисер. Не сум била тамо со години. Пријатно се изненадив од понудата. Горе во бутик Папилон имаат убави фустани за свадби и слично. Готов фустан ако ви се фати чини околу 5000 ден. По нарачка чини некоја илјадарка повеќе. Имаше и супер фустанчиња долу во подрумот ал онака повеќе секојдневни но не обични би можеле да пројдат и за некоја свеченост. Чинеа околу 2000 ден.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Свечени фустани 16 Апр 2011 23:25 #130723

 • Синоличка
 • Синоличка's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1452
 • Thank you received: 1441
И мене ми треба фустан за свадбата на нашите кумашини :love:
Гледав во Ламас, еден ми фати око, ама широк ми беше многу во струкот, демек можеле да ми го стеснат но не ми се даваат 100 еур за нешто што ќе го преправам. После гледав и во Нана, има интересни но поскапи се, негде 8-9-10 илјади, и пак нема мој број. Во Виа (до Мона), каде што има супер но изгор кондури на Pura Lopez, Furla и сл, има по нешто на Росица Мршиќ. Друго слабо, стварно изборот е максимално ограничен, сегде исти или слични фустани, 90% ги отпишувам штом ги видам.

Не ми се шие зашто немам време и нерви за проби и на крај најверојатно пак нема да испадне ко што сум замислувала. Барам краток свечен фустан горе како корсет, а надолу да се шири како балонче, но изгледа во Скопје тешко дека ќе најдам. Во понеделник одам во Солун и искрено се надевам дека ќе најдам таму.
Сончулката 2009
Шармерот 2012
The administrator has disabled public write access.

Ре: Свечени фустани 17 Апр 2011 02:31 #130745

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7860
 • Thank you received: 5646
Синоличка веќе споменав неколку пати да поминете низ чаршија. Истите фустани во Ламас и во други бутици во ГТЦ ги носат, само поскапо ги продаваат. А ти како што си послаба ќе најдеш огромен избор.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Свечени фустани 17 Апр 2011 02:50 #130747

 • Синоличка
 • Синоличка's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1452
 • Thank you received: 1441
Фала Ане ќе проверам и таму ако не најдам во Солун, а каде поточно во чаршија, да не лутам?
Сончулката 2009
Шармерот 2012
The administrator has disabled public write access.

Ре: Свечени фустани 17 Апр 2011 03:15 #130752

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7860
 • Thank you received: 5646
Јас почнав од женски пазар, па по уличките низ чаршија оти имав време за шетање. :laugh:
Во чаршија конкретно го земав фустанот од бутик кој е по таа улицата кога ќе влезеш низ портата нова, па што оди право накај џамијата. И освен тој има уште неколку бутици.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Свечени фустани 17 Апр 2011 03:30 #130756

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2893
 • Thank you received: 1864
Ane izvini a koja cena se fustanite vo Carsija? Orientaciono.:)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Свечени фустани 18 Апр 2011 04:26 #130898

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4118
 • Thank you received: 3811
macika go najdov fustanot,stavam sliki i sinolicka da vidi.jas go zemav pred 2 god od astibo,100 eur.na fb gi ima
so mnogu interesni sliki,kako za idea,super :OK:

mojot e crna-siva kombinacija i steta sto e ednas oblecen :(

sega procitav deka od novata kolekcija imaat vo outletot vo stip,macika pakuj se,odime zeni na shoping! i pastramajlii,razbira se :OK:
Последна промена: 18 Апр 2011 04:36 by Frenky.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Свечени фустани 18 Апр 2011 21:37 #131020

 • srculence
 • srculence's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • la vita e bella!!!
 • Теми: 804
 • Thank you received: 206
svecen fustan ohlele sto mi se dopaga eden ednas go imam obleceno i sakam pak da go oblecam za vencavkata vo crkva ama tesko deka ke vlezam vo nego posle bremenosta :laugh:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Свечени фустани 18 Апр 2011 21:59 #131025

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2893
 • Thank you received: 1864
mama Vase super e fustanot bas mi se svidja. :skok:
Inaku go poglednav ona sto go nudi Astibo i ako stasam denes posle rabota ke trknam da vidam. Ona sto najmnogu me raduva e deka ima golemi broevi.;)
Последна промена: 18 Апр 2011 22:08 by macika.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Свечени фустани 18 Апр 2011 22:23 #131026

 • Tessi
 • Tessi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Avanturistka
 • Теми: 1647
 • Thank you received: 569
I mene ke mi trebaat fustani ,se blizi svadbata na sestrami,edniot bi sakala da bide kratok,za registracijata ,a za svadbata sepak bi odbrala dolg fusan.Sinolicka i tebe te cekam so odgovor dali najde nesto vo Solun,pa da se trgne vo potraga. :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Свечени фустани 19 Апр 2011 13:15 #131091

 • Синоличка
 • Синоличка's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1452
 • Thank you received: 1441
Најдоооов фустаааан :skok: во Солун. Богами доста напорен шопинг, за разлика од обично кога одиме без посебна агенда. Избор има, и премногу, ама за еден ден малку на трчање. А и за Јана купивме преубаво нежно невестинско фустанче и бели кондурчиња, спремни сме за свадба :love:

Цените на убав свечен фустан се движат од 40 еур (се изненадив, на пр. за таа цена имаше во Promod) па нагоре до бескрај :laugh: Во секој случај за 100 до 150 еур може да се најде феноменален фустан. Monsoon имаше исто супер избор, пред се за долги свечени фустани (додуше од 130 еур па нагоре). Зара и сл катастрофа, но во поскапите и во специјализираните продавници за ексклузивни фустани :OK:

Мој совет ако имате начин и време обавезно во Солун, изборот е сто пати поголем и поразновиден, а цените се тука негде. И уште ова, се изненадив колку добри кондури имаше. Неветстата си купи едни да паднеш во несвест :girlpink:
Сончулката 2009
Шармерот 2012
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.