Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

ТЕМА: Свечени фустани

Ре: Свечени фустани 18 Апр 2011 04:26 #130898

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4118
 • Thank you received: 3811
macika go najdov fustanot,stavam sliki i sinolicka da vidi.jas go zemav pred 2 god od astibo,100 eur.na fb gi ima
so mnogu interesni sliki,kako za idea,super :OK:

mojot e crna-siva kombinacija i steta sto e ednas oblecen :(

sega procitav deka od novata kolekcija imaat vo outletot vo stip,macika pakuj se,odime zeni na shoping! i pastramajlii,razbira se :OK:
Последна промена: 18 Апр 2011 04:36 by Frenky.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Свечени фустани 18 Апр 2011 21:37 #131020

 • srculence
 • srculence's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • la vita e bella!!!
 • Теми: 804
 • Thank you received: 206
svecen fustan ohlele sto mi se dopaga eden ednas go imam obleceno i sakam pak da go oblecam za vencavkata vo crkva ama tesko deka ke vlezam vo nego posle bremenosta :laugh:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Свечени фустани 18 Апр 2011 21:59 #131025

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2893
 • Thank you received: 1864
mama Vase super e fustanot bas mi se svidja. :skok:
Inaku go poglednav ona sto go nudi Astibo i ako stasam denes posle rabota ke trknam da vidam. Ona sto najmnogu me raduva e deka ima golemi broevi.;)
Последна промена: 18 Апр 2011 22:08 by macika.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Свечени фустани 18 Апр 2011 22:23 #131026

 • Tessi
 • Tessi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Avanturistka
 • Теми: 1647
 • Thank you received: 569
I mene ke mi trebaat fustani ,se blizi svadbata na sestrami,edniot bi sakala da bide kratok,za registracijata ,a za svadbata sepak bi odbrala dolg fusan.Sinolicka i tebe te cekam so odgovor dali najde nesto vo Solun,pa da se trgne vo potraga. :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Свечени фустани 19 Апр 2011 13:15 #131091

 • Синоличка
 • Синоличка's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1452
 • Thank you received: 1441
Најдоооов фустаааан :skok: во Солун. Богами доста напорен шопинг, за разлика од обично кога одиме без посебна агенда. Избор има, и премногу, ама за еден ден малку на трчање. А и за Јана купивме преубаво нежно невестинско фустанче и бели кондурчиња, спремни сме за свадба :love:

Цените на убав свечен фустан се движат од 40 еур (се изненадив, на пр. за таа цена имаше во Promod) па нагоре до бескрај :laugh: Во секој случај за 100 до 150 еур може да се најде феноменален фустан. Monsoon имаше исто супер избор, пред се за долги свечени фустани (додуше од 130 еур па нагоре). Зара и сл катастрофа, но во поскапите и во специјализираните продавници за ексклузивни фустани :OK:

Мој совет ако имате начин и време обавезно во Солун, изборот е сто пати поголем и поразновиден, а цените се тука негде. И уште ова, се изненадив колку добри кондури имаше. Неветстата си купи едни да паднеш во несвест :girlpink:
Сончулката 2009
Шармерот 2012
The administrator has disabled public write access.

Ре: Свечени фустани 19 Апр 2011 14:02 #131110

 • Tessi
 • Tessi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Avanturistka
 • Теми: 1647
 • Thank you received: 569
Sinolicka i jas bi sakala na devojcinjava da im zemam takvi fustancinja kakov sto si i zela na Jana,aj ke te zamolam da mi kazes kade go zema ?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Свечени фустани 19 Апр 2011 14:26 #131118

 • Goddess^
 • Goddess^'s Avatar
 • Offline
 • senior
 • Сакам женска луда фина, да биде како Лина... :)
 • Теми: 1449
 • Thank you received: 1186
Не знам до колку пари сакате да потрошите, ама јас за свадбата на брат ми фустанот го земав од Секирарски, 18.000 ден. Отидов со мисла да му покажам каков сакам да ми сошие, ама ме предомисли, имал еден како скроен за мене од последната (тогаш) колекција, и навистина.....фустанот е прекрасен, со чипка со кристали на грбот, вратот и ракавите :) еднаш го облеков, а сега и да сакам не можам да влезам во него :(
Ова сум на проба :girlpink:

Пристигна Божицата на 03.02.2011!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Свечени фустани 19 Апр 2011 17:21 #131172

 • Синоличка
 • Синоличка's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1452
 • Thank you received: 1441
Avanturistka wrote:
Sinolicka i jas bi sakala na devojcinjava da im zemam takvi fustancinja kakov sto si i zela na Jana,aj ke te zamolam da mi kazes kade go zema ?

Авантуристка не можам да ти опишам колку избор има на фустанчиња за мали невестулки. Работата е што грците така ги облекуваат малечките за крштевка, па скоро во секоја бебешка продавница има дел за невестинки фустанчиња. Цените се доста, доста високи, ама станува збор за фустанчиња со перфектна изработка и преубави материјали, свила и сл... и секако зависи колку сакаш да потрошиш, видов едно совршено на Burberry, ама кога ја видов цената како влегов-така излегов :what: Во поефтините продавници за деца како Zara kids нема толку свечени фустанчиња за таква пригода, но во сите останати има еден куп, не само облека туку и секакви аксесоари, од капчиња, хулахопки, шноли...

Ние и го земавме фустанчето на Јана од Alouette на Tsimiski, итaлијанска марка е, Ciccino, бел, слоевит, надолу широк и пуфкаст, а на градите со неколку мали розеви ружички. :girlpink: Кондурките се преубави, седефасти бели со ремче и вез напред, ги земавме од Monsoon од Космос.

За поголеми девојчиња не знам, не забележав :poimnemam: ама би требало да има.

Пријатен шопинг :)
Сончулката 2009
Шармерот 2012
The administrator has disabled public write access.

Ре: Свечени фустани 19 Апр 2011 19:17 #131190

 • Bubbi
 • Bubbi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1652
 • Thank you received: 957


Вакво нешто но тегетно и со ракавчиња ке носам наскоро, а и мојата најмила исто така:) (таа има, ни го донесоа поклон во средината со машничка, а јас допрва треба да го сошијам)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Свечени фустани 19 Апр 2011 19:56 #131199

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2893
 • Thank you received: 1864
Jas denes bev vo Astibo i navistina ima preubavi raboti. Voopsto mi se dopadna celata nova kolekcija prekrasna e.

Goddes mnogu ubavo ti stoel fustanot. :skok:
Последна промена: 19 Апр 2011 19:57 by macika.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Свечени фустани 20 Апр 2011 01:15 #131231

 • nate76
 • nate76's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1249
 • Thank you received: 351
Jas da vi kazam sveceni fustani najcesto si poracuvam od Amerika posto na mm sestra mu neli zivee tamu i imam nekolku koi se prekrasni , i bas ovoj period ke gledam povtorno posto vo septemvri sum na svadba pa ke mi treba nekoj unikaten dress :fijuk:
Inace imam i dva od Nana fashion koj gi plativ po 8000 den i mislam deka ne se losi ama deka ne vredat za tie pari pred se bidejki materijalite im se little bit cheap :angry: taka da next time no thanks :laugh:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Свечени фустани 20 Апр 2011 02:01 #131247

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2893
 • Thank you received: 1864
Go kupiv fustanot od Astibo. Denes prosetav i do Beverly i vlegov vo Nana butikot. Preskapi se, za takov tip na fustani Papilon se poniski so ceni.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Свечени фустани 20 Апр 2011 02:25 #131256

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4118
 • Thank you received: 3811
maci,koj fustan go zema? daj pofali se,pusti slika :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Свечени фустани 20 Апр 2011 02:35 #131260

 • Zlatna
 • Zlatna's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1107
 • Thank you received: 360
Macika daj slika od fustanot koj si go kupila :skok: Inaku ovaa Vase mi ja turi civijata so Astibo i samo se mislam koga da trknam da razgledam sto se imaat.Inaku za sveceni fustani koj ima vreme, poeftini od Skopje a isti kako onie vo "Lamas" vo GTC moze da trkne i do Tetovo.E dobro ne e Solun ama na takvi sveceni fustani ima mnoguu izbor.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Свечени фустани 20 Апр 2011 02:38 #131262

 • Tessi
 • Tessi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Avanturistka
 • Теми: 1647
 • Thank you received: 569
E kade be Dzena,spodeli so nas ,potocno na koe mesto vo Tetovo:P
The administrator has disabled public write access.

Ре: Свечени фустани 20 Апр 2011 02:42 #131264

 • srculence
 • srculence's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • la vita e bella!!!
 • Теми: 804
 • Thank you received: 206
Синоличка wrote:
Зара и сл катастрофа, но во поскапите и во специјализираните продавници за ексклузивни фустани :OK:

Zara ufff katastrofa e i ovde ama da vi kazam pravo za razlika ovde nova kolekcija vo MKD i Bugarija dobivaat ovde sto e stara kolekcija a tamu ja racunaat za nova kolekcija...retko da se najde nesto asalno ama zatoa mojata bebuska si ja oblacam od Zara,C&A,Mexx,Premaman,i uste eden zaboraviv kako se vika,ama nekni najdov novi butici hmmm i za mene i za nea...sakam butici kaj sto ima na edno mesto i sportska,klasicna i svecena garderoba...a za fustance edno eee meraciii epten ubavina ama nemase brojce za mene pa ke vidam pak za dve nedeli :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Свечени фустани 20 Апр 2011 02:43 #131265

 • Zlatna
 • Zlatna's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1107
 • Thank you received: 360
Avanturistka wrote:
E kade be Dzena,spodeli so nas ,potocno na koe mesto vo Tetovo:P


Aaa ne znam da ti objasnam :laugh: Zavlegovme vo carsijata i nataka edno "katrmiljard" ;) prodavnicinja i ke najdes nesto.Posle toa so sestra mi i majka mi edvaj si go najdovme patot za nazad do kolata :tupco:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Свечени фустани 20 Апр 2011 02:49 #131268

 • Tessi
 • Tessi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Avanturistka
 • Теми: 1647
 • Thank you received: 569
:rofl: Me iznasmea.Ti si bila vo gorna carsija najverojatno,...e Dzena :kamsik: si bila vo Tetovo a ne si se javila ke si imav peharce sega...drugpat vakvi raboti da ne ti se desavaat :P
The administrator has disabled public write access.

Ре: Свечени фустани 20 Апр 2011 12:27 #131312

 • mamicka
 • mamicka's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • :)
 • Теми: 952
 • Thank you received: 337
Avanturistka ti si od Tetovo?

Veruvam deka e vo Gorna Carsija i tamu navistina ima mnogu sveceni fustani po pristojni ceni
The administrator has disabled public write access.

Ре: Свечени фустани 20 Апр 2011 12:42 #131318

 • Molly
 • Molly's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2294
 • Thank you received: 1512
macika wrote:
Go kupiv fustanot od Astibo. Denes prosetav i do Beverly i vlegov vo Nana butikot. Preskapi se, za takov tip na fustani Papilon se poniski so ceni.

Macika да не знаеѓ до кој број имаат. И јас сум на свадба кај систерот во Јули па ако има бројчиња да ми биде у план и Астибо :poimnemam:

Јас избрзав малце , купив фустан од Еуро-Азија ама некако не ми се прави ќејфот сега.Се полетав зошто начекав големо бројче ама сега ќе биде дупли трошок :dry:
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Најново на форумот

 • No posts to display.