Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Запомни ме

ТЕМА: Свечени фустани

Ре: Свечени фустани 15 Дек 2010 18:09 #89263

 • busavo
 • busavo's Avatar
 • Вози мотор
 • toddler
 • Теми: 267
 • Thank you received: 30
незнам колку мојот избор би ти помогнал за избор на фустан за матура ама може на некој за друга прилика би му одговарало :) :)

fustan1.jpg


slika2.jpg


slika3.jpg
The administrator has disabled public write access.

Ре: Свечени фустани 15 Дек 2010 18:10 #89265

 • busavo
 • busavo's Avatar
 • Вози мотор
 • toddler
 • Теми: 267
 • Thank you received: 30
slika4.jpg


slika5.jpg


slika6.jpg
The administrator has disabled public write access.

Ре: Свечени фустани 15 Дек 2010 19:54 #89341

 • DijanaP
 • DijanaP's Avatar
 • Вози мотор
 • Banned
 • Теми: 2006
 • Thank you received: 212
ivi и busavo ви благодарам многу за сликите, сокоја слика е добројдена како нова идеа.

ivi wrote:
Ako sakas da sies fustan,mozam da ti preporacam edna devojka od kisela voda,mnogu dobro raboti,moi drugarki stalno sijat kaj nea,a haljinite gi pravi sovrseni.A,i znam deka ne e skapa.Pisi mi ako sakas ke ti dadam brojce :)
95% сум за шиење, едниствено чекам да дојде саемот за венчаници па тогаш да видам таму да не ќе има нешто, ако не тогаш шијам. Кога ќе се одлучам ќе ти пишам. Фала ви уште еднаш :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Свечени фустани 16 Дек 2010 00:26 #89442

 • Strumfetka
 • Strumfetka's Avatar
 • Вози мотор
 • toddler
 • t.nade
 • Теми: 468
 • Thank you received: 52
IMG_6825.JPG
The administrator has disabled public write access.

Ре: Свечени фустани 16 Дек 2010 00:36 #89443

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Вози мотор
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3879
 • Thank you received: 1773
Еве нешто од Elie Saab чии креации многу ми се допаѓаат:

Those who criticize our generation forget who raised it.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Свечени фустани 17 Дек 2010 21:04 #90512

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Вози мотор
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
:gp: Annabel особено втората (лелеавата варијанта) ми се допаѓа..Но не знам како би ми стоела, на мојава конструкција..сепак лелеавите варијанти се убави и за да сокријат ако нешто не е совршено..Мислам некој вишок на килограми. Фала на сликичката..баш ќе гледам да побарам нешто такво за НГ или за некоја друга свечена пригода..:hug:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Свечени фустани 17 Дек 2010 21:13 #90524

 • bubamara
 • bubamara's Avatar
 • Вози мотор
 • senior
 • Happy mama!
 • Теми: 2461
 • Thank you received: 1233
Ананда, ти во одело си се венчала, а сакаш ваков фустан за Нова година? Па кај ќе славиш Нова година девојко? :laugh:

Мене исто креациите на Elie Saab ми се допаѓале одсекогаш најмногу за вакви типови на фустани, иако јас сум тип што носи нели нешто посвечено кај што ме носи редот, вклучувајќи тука и фустани, ама па нешто ептен гламурозно не сум носела од причина што немало каде, не одам на некои којзнае какви спектакли (има ли такви кај нас:laugh: ), по свадби се облекувам умерено свечено, не сум глумица или политичар за да присуствувам по коктели..а кај нас врти сучи на прсти од една рака можат да се избројат места кои би држеле некои креации не знам какви и пак ќе кажам, таму се знае кој присуствува.
На топиков инаку има и фустани кои ми се допаѓаат а јас не би ги облекла никокаш, и фустани кои ми се допаѓаат, и би ги облекла, да речеме како тој во постот на Годес..:da:


The administrator has disabled public write access.

Ре: Свечени фустани 17 Дек 2010 21:19 #90527

 • Goddess^
 • Goddess^'s Avatar
 • Вози мотор
 • senior
 • Сакам женска луда фина, да биде како Лина... :)
 • Теми: 1449
 • Thank you received: 1186
bubamara wrote:
На топиков инаку има и фустани кои ми се допаѓаат а јас не би ги облекла никокаш, и фустани кои ми се допаѓаат, и би ги облекла, да речеме како тој во постот на Годес..:da:

Знам те бубамаро још кад си лептир била :laugh: Се гледа дека имаме ист вкус - класика со мала доза на гламурозност :roll:
Пристигна Божицата на 03.02.2011!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Свечени фустани 17 Дек 2010 21:20 #90529

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Вози мотор
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
bubamara wrote:
Ананда, ти во одело си се венчала, а сакаш ваков фустан за Нова година? Па кај ќе славиш Нова година девојко? :laugh:
:laugh: Епа одтогаш еволуирав..уствари знаеш како е кај мене бубамарче, за свадбата дефинитивно не сакав да изгледам како пепелашка..:poimnemam: зошто..Таков тип сум, малце сакам да одам контра конвенционалност:) Ама затоа, сакам пак и да изненадам во некои други ситуации...не знам дали ваков фустан би носела токму за НГ, ама стварноооооооо ми се допаѓа..И знаеш, гледам да бидам облечена согласно поводот, ама понекогаш, така ми се ќејфи да се дотерам..Знам дека барем сопругот тоа ќе го забележи..и ќе му се допаднам. Иако во принцип, што и да носам гледам самата да си се чувствувам убаво во тоа..т.е. да си го направам ќејфот. :hug: за тебе и коментарот
The administrator has disabled public write access.

Ре: Свечени фустани 18 Дек 2010 03:14 #90706

 • DijanaP
 • DijanaP's Avatar
 • Вози мотор
 • Banned
 • Теми: 2006
 • Thank you received: 212
Еве неколку модели и од мене, долги фустани

2820.jpg


7519_158966236747_151211551747_2854438_7754262_n.jpg


62824_1462405877857_1164766962_31108591_8021504_n.jpg


26783_383029721187_312095471187_4094798_2054313_n.jpg


vecernja49-v.jpg
The administrator has disabled public write access.

Ре: Свечени фустани 18 Дек 2010 03:37 #90732

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Вози мотор
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
еве нешто што ми фати око
Атачменти:
Последна промена: 18 Дек 2010 03:38 by Ананда.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Свечени фустани 18 Дек 2010 03:56 #90747

 • DijanaP
 • DijanaP's Avatar
 • Вози мотор
 • Banned
 • Теми: 2006
 • Thank you received: 212
Нешто друго

1177_2.jpg


11862_f.jpg


12023_f.jpg


beige6sj.jpg


parisfashionweekeliesaa.jpg
The administrator has disabled public write access.

Ре: Свечени фустани 09 Мар 2011 16:58 #120836

 • prasence
 • prasence's Avatar
 • Вози мотор
 • senior
 • Теми: 1346
 • Thank you received: 440
se blizi svadbata na sestra mi a jas uste neznam sto da kupam, sto li ke odberam, neznam sto e podobro kratok ili dolg fustan, ne sum prosetala ama znam deka mnogu tesko ke se odlucam

The administrator has disabled public write access.

Ре: Свечени фустани 09 Мар 2011 17:02 #120839

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Вози мотор
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7860
 • Thank you received: 5646
Мој предлог ти е да отидеш во чаршија и женски пазар. Има огромен избор од свечени фустани и што е најважно се по прифатливи цени. Истите фустани низ град се продаваат дупло.
Пред два месеца за свадбата од сестра ми се убив од шетање и на крај во чаршија си најдов готов фустан.
Инаку ти си баеги послаба од мене, така што тоа е уште една предност, за поголем и полесен избор, нели.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 09 Мар 2011 17:03 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Свечени фустани 09 Мар 2011 17:08 #120843

 • Bejbi
 • Bejbi's Avatar
 • Вози мотор
 • new born
 • Теми: 157
 • Thank you received: 32
Прасенце па зошто се мислиш за должината ако во прашање е сестра ти. Најголемо значење на моментот ќе дадеш ако одбереш долг фустан. Башка по гламурозна ќе бидеш :)
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.516 seconds