Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

ТЕМА: Стручни совети од областа на стоматологијата

Ре: Стручни совети од областа на стоматологијата 09 Апр 2013 14:57 #236679

 • Др.Сајковска
 • Др.Сајковска's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 1
 • Карма: 0
vesnicka wrote:
Благодарам! Кај мене е аплициран мек кавит (бел по боја е). Под кавитот имам солуцио клумски. Само ако сакате да ми кажете од што е составен кавитот? Поздрав!
Сега бев повторно да ми стават полнење, штом еднаш ќе падне во допир со плунка..., а постојано им паѓа. Го прашав докторот од што е составен кавитот - не знаеше да ми одговори, бараше на кутивчето не пишуваше состав, па ми го даде да прочитам - пишува на него CITODUR. Може ќе ви значи тоа. Поздрав!

LINK

Ова е линк од производителот на Cavit(3М ESPE).Содржи многу информации и мислам дека ќе Ви одговори на сите прашања. Инаку CITODUR е материјал со многу сличен состав и својства само од друг производител (DORI DENT).
Последна промена: 09 Апр 2013 15:37 by Big Sister. Причина: link
Темата е заклучена.

Стручни совети од областа на стоматологијата 23 Мај 2017 20:30 #255444

 • rozaly
 • rozaly's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 51
 • Thank you received: 1
 • Карма: 0
Pocituvani, imam samo edno prasanje: Dali bi mozele da mi navedete lista na detski stomatolozi koi gi ima vo Skopje, I koi bi gi preporacale?
Темата е заклучена.
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

Најново на форумот

 • No posts to display.