Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: 2014 година ќе ја паметам по...

2014 година ќе ја паметам по... 31 Дек 2014 19:29 #253317

 • Независна
 • Независна's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Be cool, think pink and everything will be ok ;-)
 • Теми: 1140
 • Thank you received: 481
 • Карма: 16
Годинава што измина ќе ја паметам по следниве нешта:

1. Животот во новиот дом.
2. Испитите на додипломските студии (втор факултет).
3. Обврските на докторските студии (запознавањето со нови квалитетни професори, од кои некој веќе не е меѓу нас, за жал...).
4. Запознавањето со познати македонски поети и писатели.
5. Запознавањето со нови колешки и колеги (професори од основни и средни училишта) од Битола, Скопје и Кочани.
6. Хонорарната теренска работа (кратка, но убава).
7. Свршувачката на брат ми.
8. Свадбата на брат ми.
9. Вработувањето во основно училиште и запознавање со нови колешки и колеги и со малите палавковци-новите ученици.
10. Сретнување лица на кои единствено важно во животот им е храната, облеката, изгледот и оговарањето (малограѓани).
11. Првиот објавен текст во детското списание „Развигор“ (немам земено примерок уште).

Не беше најсајна, но не беше ни толку лоша година.

По што ќе ја помните вие оваа година што полека, но сигурно изминува?
A smile is a language even a baby understands. It costs nothing but it creates much. It happens in a flash, but the memory of it may last forever. Keep on smiling.

Темата е заклучена.

Ре: 2014 година ќе ја паметам по... 01 Јан 2015 16:49 #253319

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Годината која измина ќе ја паметам по
- раѓањето на внука ми Ана
- прекрасниот одмор во Грција
- двете патувања во Турција, од кои посебно убаво беше второ патување
- што расчистив со некои т.н духови од минатото и успеав повторно да најдам среќа и надеж во малите но важни нешта
- синко зема зелен појас во карате и го имаше првиот натпревар
- и една работа која конечно тргна по нагорна линија

ете така....
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Темата е заклучена.

Ре: 2014 година ќе ја паметам по... 02 Јан 2015 15:36 #253322

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2921
 • Thank you received: 1735
 • Карма: 100
Jas iskreno sakam da ja zaboravam ovaa godina, generalno. Trgnuvanjeto vo 1. oddelenie na kerka mi bese nesto pozitivno, no sakam da ja zaboravam sto pobrzo.
Se nadevam na podobra 2015.
Темата е заклучена.

Ре: 2014 година ќе ја паметам по... 02 Јан 2015 21:04 #253324

 • Mama*D*
 • Mama*D*'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • ex.DijanaP
 • Теми: 607
 • Thank you received: 93
 • Карма: 0
2014 za mene moze da se rece bese ubava godina....prvenstveno ja docekav kako majka na bebe koe imase samo 5 dena. Tuka bea nekovite prvi nasmevki, kasicki, zborcinja,zapcinja, cekorcinja. Krstevka i prv rodenden. Sto od sto poubavo.....nesto pospektakularno nemase, no ne mi ni trebase iskreno ovaa godina apsolutno e vo znakot na sin mi.

Идеална мајка, жешка љубовница, почитувана дама...Сето тоа треба да биде една жена!
Темата е заклучена.

Ре: 2014 година ќе ја паметам по... 02 Јан 2015 21:09 #253327

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
Pred se po novoto vrabotuvanje. I toa sto po mnogu dolgo vreme povtorno se vrativ na starata forma I se osetiv ubava I vredna.
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
Темата е заклучена.

Ре: 2014 година ќе ја паметам по... 05 Јан 2015 23:16 #253344

 • forumce
 • forumce's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 291
 • Thank you received: 94
 • Карма: 0
Po uspesi, moi i na najbliskite,po edno podalecno patuvanje :love: ,po veselbi,radosni vesti,ubava godina,mnogu ubava.
Темата е заклучена.

Ре: 2014 година ќе ја паметам по... 08 Јан 2015 21:45 #253367

 • Sunshine 88
 • Sunshine 88's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 14
 • Thank you received: 2
 • Карма: 0
Запросувањето, една единствена прекрасна работа што ми се случи во 2014
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister

Ре: 2014 година ќе ја паметам по... 06 Фев 2015 14:59 #253614

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2988
 • Thank you received: 1373
 • Карма: 60
Godina sto preleta, bukvalno...godina ispolneta so zdravje, ljubov, sreka i ubavi patuvanja. Osven prvaceto i raganjeto na uste edno vnuce, nisto pogolemo ne mozam da izdvojam.
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
Темата е заклучена.

Најново на форумот

 • No posts to display.