Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

ТЕМА: Кафанче: Sunny Summer

Ре: Кафанче: Sunny Summer 08 Авг 2014 17:03 #251800

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3165
 • Thank you received: 2405
Big Sister wrote:
kafancevo letno, a od leto den ne vidovme so dozdovive :smee1:


Темата е заклучена.

Ре: Кафанче: Sunny Summer 10 Авг 2014 01:51 #251828

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Online
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7860
 • Thank you received: 5646
Баш така Марџ.
Инаку фала му на Бога денес не‘ послужи времето за роденденската прослава - сонце за мерак.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Темата е заклучена.

Ре: Кафанче: Sunny Summer 10 Авг 2014 02:24 #251829

 • Независна
 • Независна's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Be cool, think pink and everything will be ok ;-)
 • Теми: 1140
 • Thank you received: 481
Нека му е среќен роденденот на Николче, уште еднаш. Сигурна сум дека прекрасно поминала забавата. :sonce:

Да наздравиме за свршувачката на моето помало братче. И тоа рипна в тавче :) :3

A smile is a language even a baby understands. It costs nothing but it creates much. It happens in a flash, but the memory of it may last forever. Keep on smiling.

Последна промена: 10 Авг 2014 02:27 by Независна.
Темата е заклучена.

Ре: Кафанче: Sunny Summer 11 Авг 2014 11:38 #251850

 • Fairy
 • Fairy's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • ex MonaLisa
 • Теми: 2188
 • Thank you received: 822
Bujrum na dorucek :)

Последна промена: 11 Авг 2014 11:39 by Fairy. Причина: slika
Темата е заклучена.

Ре: Кафанче: Sunny Summer 11 Авг 2014 12:33 #251851

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Online
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7860
 • Thank you received: 5646
vaka ne ja biva Fairy...ja jadam ovosje jacam karakter ti si mi posluzila kroasani sokovi kafinja, puterce :glad:
dobro utro na vas i srekna rabotna nedela!
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 11 Авг 2014 12:33 by Big Sister.
Темата е заклучена.

Ре: Кафанче: Sunny Summer 11 Авг 2014 15:49 #251853

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2918
 • Thank you received: 1734
Темата е заклучена.

Ре: Кафанче: Sunny Summer 11 Авг 2014 15:54 #251854

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2918
 • Thank you received: 1734

Denes jas castam, nema dieta :)
Za dobra pricina ...
Темата е заклучена.

Ре: Кафанче: Sunny Summer 11 Авг 2014 16:14 #251855

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Online
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7860
 • Thank you received: 5646
Koja i da e pricinata neka e srekno i za ubavo !
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Темата е заклучена.

Ре: Кафанче: Sunny Summer 13 Авг 2014 02:18 #251873

 • mami29*
 • mami29*'s Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 7
 • Thank you received: 2
Eve i jas da ve pozdravam, jas sum mami29, no stariot profil mi se zafrkna i sega sum mami29* :love:
Ex. mami29
Темата е заклучена.

Ре: Кафанче: Sunny Summer 13 Авг 2014 10:45 #251878

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2918
 • Thank you received: 1734
proraboti :)
Темата е заклучена.

Ре: Кафанче: Sunny Summer 13 Авг 2014 10:48 #251880

 • Maja
 • Maja's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 630
 • Thank you received: 136
Ммммм....Thatcher каква торта :glad: За арно за убаво да е што и да е :pijani: Нека се угоде :cvet:
Темата е заклучена.

Ре: Кафанче: Sunny Summer 13 Авг 2014 10:57 #251882

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2918
 • Thank you received: 1734
Ne e tajna, ja plativ poslednata rata od stanbeniot kredot :cheers: :pijani:
Последна промена: 13 Авг 2014 10:57 by Thatcher.
Темата е заклучена.

Ре: Кафанче: Sunny Summer 13 Авг 2014 11:01 #251883

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3165
 • Thank you received: 2405
Chestito Thatcher! :loveya: Kolku golemo olesnuvanje e toa

Tuku vo kontekst na muabetov, procitav na netov eden mnogu interesen citat:

"Bracniot par ne moze nisto da gi vrze povekje od stanben kredit na 30 godini" :D
Темата е заклучена.

Ре: Кафанче: Sunny Summer 13 Авг 2014 11:15 #251884

 • Maja
 • Maja's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 630
 • Thank you received: 136
Хехе... Marge добро е ова... Ни деца ни ништо, а? 30 години загарантирани :smee1:

Ова е стварно за частење... Не сум земала кредит и незнам како тоа оди ама знам дека повеќе пари во буџетот на месечно ниво суперски доаѓаат :)
Темата е заклучена.

Ре: Кафанче: Sunny Summer 13 Авг 2014 11:29 #251885

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2918
 • Thank you received: 1734
Marge vikas sega rizik imam a :)
Imame nie uste 2, ama ne se stanbeni ... ne mi e sigurna ich rabotava :P

Zdravje be, neka e za arno samo ... kako i da e.
Темата е заклучена.

Ре: Кафанче: Sunny Summer 13 Авг 2014 11:40 #251886

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
[img size=500x500]hdw.eweb4.com/wallpapers/8666/[/img]
Dobro utro na site.
Thatcher cestito za otplakjanjeto a za drugoto ic da ne mu ja mislis, ako ne biva uste eden stanben kredit na 30 g pa em stan em sigurnost :aham: pa na 70 god ko kje go otplatis toj zdavje kje mu ja mislis :P
Ja se vrativ od odmor i sega se dumam koja dieta da ja fatam, kako prasence se napraviv. Zatoa ova utro od mene samo kafe :angel:
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
Темата е заклучена.

Ре: Кафанче: Sunny Summer 13 Авг 2014 13:06 #251901

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2918
 • Thank you received: 1734
Aaa fala na sovetot, ama zavrsiv jas so stanbeni krediti. Sega vie mladite zemete malku, da vidite so e ubavo. sigurnost do maksimum :kez:
Polesno e razvod od stanben kredit be :D
Темата е заклучена.

Ре: Кафанче: Sunny Summer 13 Авг 2014 15:23 #251910

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Online
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7860
 • Thank you received: 5646
dobar den i od mene. me shlogirase toplovo da mu se pluknam.
:crknav:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Темата е заклучена.

Ре: Кафанче: Sunny Summer 14 Авг 2014 15:25 #251927

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2766
 • Thank you received: 642
ajde osvezuvanje , nadvor nikako ne mrdajte
[img size=200x300]momaskitchen.files.wordpress.com/2010/07/somersby-paron.jpg[/img]
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
Темата е заклучена.

Ре: Кафанче: Sunny Summer 26 Авг 2014 13:17 #252094

 • mamicka
 • mamicka's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • :)
 • Теми: 952
 • Thank you received: 337
Dobro utro devojki, dobar den
Koj e za kafe? Matam ladno nes
Темата е заклучена.

Ре: Кафанче: Sunny Summer 26 Авг 2014 13:24 #252095

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Online
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7860
 • Thank you received: 5646
nekako kafancevo denes poluprazno :D
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Темата е заклучена.

Ре: Кафанче: Sunny Summer 27 Авг 2014 11:25 #252106

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3165
 • Thank you received: 2405
Ајде кој е за кафица

Темата е заклучена.

Ре: Кафанче: Sunny Summer 01 Сеп 2014 17:18 #252175

 • Fairy
 • Fairy's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • ex MonaLisa
 • Теми: 2188
 • Thank you received: 822


Ajde na site skolarcina blaga i uspesna da im bide godinata.

A kafeto za golemite :)

Темата е заклучена.

Ре: Кафанче: Sunny Summer 04 Сеп 2014 09:06 #252242

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
Ajde devojki i jas sum za castenje, ja dobiv rabotata sto ja cekav skoro tri meseci :loveya:
T.e ne bas taa ama otkako me odbija za toa mesto mi se javija po nekolku dena i mi ponudija drugo rab mesto, malku ponaporno i postresno ama i poplateno :da: .
Vo sekoj slucaj se raboti za privremena rab na tri meseci pa ponatamu kje vidime sto kje bide, sega momentalno sum na obuka pa se nadevam na toa deka nema da im bide lesno da otkacat obucen kadar :ne:
I eve sega stanuvam uste vo 7 za da zavrsam se po doma inaku ko kje se priberam otisol denot :smee1: Na mm mu e cudno malku (nema koj da go tintra po cel den, oti prethodno vo 14-30 doma bev) ama kje se nauci.
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
Темата е заклучена.

Ре: Кафанче: Sunny Summer 04 Сеп 2014 10:35 #252244

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
Srekjno Elka! :srekno:
Samo uspesi da redis!


Every passing minute is another chance to turn it all around.
Темата е заклучена.
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

Најново на форумот

 • No posts to display.