Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Summer time кафуле

Ре: Spring time кафуле 10 Авг 2015 09:54 #254893

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2988
 • Thank you received: 1373
 • Карма: 60
Cestito, golem da raste :3
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Независна

Ре: Spring time кафуле 10 Авг 2015 20:18 #254894

 • Независна
 • Независна's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Be cool, think pink and everything will be ok ;-)
 • Теми: 1140
 • Thank you received: 481
 • Карма: 16
Фала Cinnamon. Женско е. :P И кај тебе се` што треба да дава Бог.

Девојки, една новост. Можеби во блиска иднина ќе ви бидам сограѓанка. Ќе живеам во Скопје. :)
A smile is a language even a baby understands. It costs nothing but it creates much. It happens in a flash, but the memory of it may last forever. Keep on smiling.

The administrator has disabled public write access.

Ре: Spring time кафуле 11 Авг 2015 09:08 #254896

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2988
 • Thank you received: 1373
 • Карма: 60
Ups, mala greska :tupco:
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
Последна промена: 11 Авг 2015 09:09 by Cinnamon.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Spring time кафуле 11 Авг 2015 16:51 #254905

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Честито тетка и за двете новости!
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Независна

Ре: Spring time кафуле 15 Авг 2015 13:30 #254924

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Бев отсутна некое време и сега го отварам форумов и еден куп убави вести.


Им честитам на сите мајки, идни мајки, тетки.....и само нека продолжат да не радуваат :3
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Независна

Ре: Summer time кафуле 09 Сеп 2015 13:51 #254981

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
Povelete mekici za mojata golema kjerka
[img size=500x500]bezbog.com/mekici.JPG[/img]
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Dolphin, Marge, Fairy, Независна

Ре: Summer time кафуле 20 Мар 2016 12:12 #255274

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
После долго време, здраво и од мене!
Со најголема радост да ви соопштам дека после 6 години, станав мама на прекрасно синче!
Правевме ивф, ни успеа од прва фала му на Бога и пред еден месец дојде на свет нашата среќичка.
Сега се чуваме и галиме :)
Иако неактивни, морам да кажам дека многу одговори во време на бременоста и сега во првите денови со бебушот, си најдов на старите теми и навистина треба да се потрудиме да се врати членството и дискусиите.
Поздрав од нас!


Every passing minute is another chance to turn it all around.
Последна промена: 22 Мар 2016 13:48 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Summer time кафуле 21 Мар 2016 20:54 #255275

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
Cestitki Mamatobe neka e zivo i zdravo sinceto goooolem da raste. I mene mi falat diskusiite na forumceto ama ajde se ke bide...
Nie sega ke se citame po drugi temi ;)
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
Последна промена: 22 Мар 2016 13:48 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Summer time кафуле 22 Мар 2016 13:50 #255276

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Честитки mamatobe, нека е живо и здраво синчето.
Се надевам ќе ни се врати стариот шарм на форумот со многу нови пораки,, оти овде секогаш се залагавме за квалтитетни дискусии, што се докажа како позитивно оти се‘ уште се корисни.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Summer time кафуле 23 Мар 2016 10:58 #255277

 • Независна
 • Независна's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Be cool, think pink and everything will be ok ;-)
 • Теми: 1140
 • Thank you received: 481
 • Карма: 16
Честитки и од мене mamatobe, нека ви е живо и здраво синчето. Големо да порасне и секогаш да ве радува... Среќно во ова кафеанче. Да споделуваме само убави вести... Ги очекуваме старите членови (барем оние поактивните) да ни се придружат на форумчето. Со размена на мислења и искуства од повеќемина - поубаво е, секако. :)
A smile is a language even a baby understands. It costs nothing but it creates much. It happens in a flash, but the memory of it may last forever. Keep on smiling.

Последна промена: 23 Мар 2016 10:59 by Независна.
The administrator has disabled public write access.

Summer time кафуле 27 Мар 2016 14:45 #255281

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
:hello: mamatobe
Cestitki mamicke ,guskanje i mazenje sega samo
Kako ste inaku devojcinja ,kako ide?

Nedelava kaj i da e ke projde, ne ceka nova rabotna nedela , spremni?
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Summer time кафуле 29 Мар 2016 16:46 #255287

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2988
 • Thank you received: 1373
 • Карма: 60
Честитки mamatobe :srce:

Иде иде па ќе зачкрипи :D
Конечно се гледа крајот на зимата
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
Последна промена: 30 Мар 2016 06:08 by Cinnamon. Причина: emotikon
The administrator has disabled public write access.

Summer time кафуле 19 Авг 2016 10:09 #255385

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
kafe pokraj voda ... ehh
bese i pomina
sega na biro ke go pijam :doh:
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
Последна промена: 19 Авг 2016 10:10 by Dolphin.
The administrator has disabled public write access.

Summer time кафуле 11 Сеп 2016 11:46 #255391

 • Независна
 • Независна's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Be cool, think pink and everything will be ok ;-)
 • Теми: 1140
 • Thank you received: 481
 • Карма: 16
Друштво, само да ве поздравам. На 30 август станав мама на едно прекрасно синче. Ќе ви пишам другпат повеќе. :srce: :kiss:
A smile is a language even a baby understands. It costs nothing but it creates much. It happens in a flash, but the memory of it may last forever. Keep on smiling.

The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Dolphin

Summer time кафуле 16 Сеп 2016 13:40 #255392

 • None-bt
 • None-bt's Avatar
 • Offline
 • senior
 • crazy family :-)
 • Теми: 1428
 • Thank you received: 922
 • Карма: 7
Да е здраво и живо синчето, големо да расти
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Независна

Summer time кафуле 25 Сеп 2016 05:34 #255393

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
Cestitki mamicke :girlpink: gooolemi da rastete.
Mojava "golema" kerka prv pat stanuva posle mene. :srce:
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Dolphin

Summer time кафуле 28 Сеп 2016 13:06 #255395

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
uzivajte Elka vo migovite so malata
nesto na forumov veke podolgo site vozat motor, za zal
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Summer time кафуле 05 Окт 2016 21:53 #255396

 • Независна
 • Независна's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Be cool, think pink and everything will be ok ;-)
 • Теми: 1140
 • Thank you received: 481
 • Карма: 16
Ви благодарам Ноне и Елка. :kiss: :kiss:
A smile is a language even a baby understands. It costs nothing but it creates much. It happens in a flash, but the memory of it may last forever. Keep on smiling.

The administrator has disabled public write access.

Summer time кафуле 07 Окт 2016 17:04 #255397

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2988
 • Thank you received: 1373
 • Карма: 60
Честито Независна, голем да радсте.
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
The administrator has disabled public write access.

Summer time кафуле 10 Ное 2016 19:00 #255411

 • Независна
 • Независна's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Be cool, think pink and everything will be ok ;-)
 • Теми: 1140
 • Thank you received: 481
 • Карма: 16
Ти благодарам Цинамон. :srce:

Повелете, почастете се. Само за убави вести да си честитаме и да наздравуваме.

A smile is a language even a baby understands. It costs nothing but it creates much. It happens in a flash, but the memory of it may last forever. Keep on smiling.

Последна промена: 10 Ное 2016 19:08 by Независна.
The administrator has disabled public write access.

Summer time кафуле 02 Мар 2017 12:34 #255432

 • Mama*D*
 • Mama*D*'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • ex.DijanaP
 • Теми: 607
 • Thank you received: 93
 • Карма: 0
:rm: Доброден
Ме нема редовно да пишувам, но редовно читам (ај не редовно но ете колку ми дозволува времето)

Кај мене за пофалба е што добив второ синче ВОЈДАН. Другото се е небитно и минливо. Убавдендевојки.

Идеална мајка, жешка љубовница, почитувана дама...Сето тоа треба да биде една жена!
The administrator has disabled public write access.

Summer time кафуле 07 Мар 2017 18:01 #255433

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
neka e ziv i zdrav. golem da raste
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama*D*

Summer time кафуле 29 Мар 2017 20:58 #255438

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
cestito since mama D , ziv zdrav i vesel neka e Vojdan
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Summer time кафуле 26 Апр 2017 07:53 #255442

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
Deneska nekako mi fali forumcevo :) si citam na eden drug forum ama nikako da se najavam, ne mi e isto tuka kako doma kako so svoi luge si bevme. Koga ke vidam deka kafancevo e prazno maltene cela godina a pres nekoe vreme za dva dena po 100 tici stranici se pisuvaa mi se place od maka. Ete taka da si kazam jas pa koj procita procita koj ne....nema vrska. MI se pravi edna forumska zurka ovde so vino i kokteli i se na broj....
Ajde pozdrav devojcinja, jas bitno si se pozaliv :P
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Dolphin

Summer time кафуле 09 Мај 2017 10:23 #255443

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
:loveya: stvarno ubavo ni beshe Elka
istoto go mislam i jas , bash steta sto izumre druzbata
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
Последна промена: 09 Мај 2017 10:23 by Dolphin.
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.