Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2

ТЕМА: Mama*D* се породи

Mama*D* се породи 27 Дек 2013 16:27 #247634

 • Mama*D*
 • Mama*D*'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • ex.DijanaP
 • Теми: 607
 • Thank you received: 93
 • Карма: 0
Денеска во 14:05 станав маjка, добив син
Штом закрепнам ветувам-пишувам повеке детали

Идеална мајка, жешка љубовница, почитувана дама...Сето тоа треба да биде една жена!
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Cinnamon, mami29, Dolphin, kiki, Elka and this user have 2 others thankyou

Ре: Tрудно кафанче 27 Дек 2013 16:53 #247635

 • Molly
 • Molly's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2294
 • Thank you received: 1512
 • Карма: 109
Жив, здрав и долговоечен.Секогаш среќен и насмеан. :srce: Честитки и до гордите родители. :foryou:
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama*D*

Ре: Tрудно кафанче 27 Дек 2013 17:01 #247636

 • Nebo
 • Nebo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Смејте се!!!
 • Теми: 1569
 • Thank you received: 700
 • Карма: 34
Честитки Мама Д, баш ми мило, да е жив и здрав, голем да расте и да ве прави многу, многу среќни :cvet: :cvet: :cvet:
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama*D*

Ре: Tрудно кафанче 27 Дек 2013 17:24 #247637

 • mami29
 • mami29's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 420
 • Thank you received: 257
 • Карма: 3
Честитки Мама Д, жив и здрав да е и голем да расте.
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama*D*

Ре: Tрудно кафанче 27 Дек 2013 19:16 #247640

 • nate76
 • nate76's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1249
 • Thank you received: 351
 • Карма: 15
Cestitki Mama D neka e ziv i zdrav i golem da raste :srekno:
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama*D*

Ре: Tрудно кафанче 27 Дек 2013 19:51 #247641

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
:cucla: cestito since ,mama d
sekogas da ve raduva :kiss:
stigna znaci podarokot od dedo mraz I kaj vas ;)
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama*D*

Ре: Tрудно кафанче 28 Дек 2013 09:20 #247646

 • kiki
 • kiki's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 510
 • Thank you received: 102
 • Карма: 12
Cestito since MamaD,da e zivo i zdravo,golemo da raste,i cel zivot da ve raduva :cvet:
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama*D*

Ре: Tрудно кафанче 28 Дек 2013 10:05 #247655

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Голем да расте јунакот. Честитки од срце :3
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama*D*

Ре: Tрудно кафанче 28 Дек 2013 10:08 #247658

 • Chocolate
 • Chocolate's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 900
 • Thank you received: 273
 • Карма: 13
честитки голем да расте :foryou: имаш најубав поклон за новата година :love:

Границата меѓу уживањето и злото, олицетворена во чоколадото, е толку фина и престижна,...
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama*D*

Ре: Tрудно кафанче 28 Дек 2013 10:13 #247663

 • Fairy
 • Fairy's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • ex MonaLisa
 • Теми: 2188
 • Thank you received: 822
 • Карма: 11
Cestitki, golem da raste :srce: :cvet:
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama*D*

Ре: Tрудно кафанче 28 Дек 2013 13:45 #247668

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2988
 • Thank you received: 1373
 • Карма: 60
Честитки, голем да расте :love:
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama*D*

Ре: Tрудно кафанче 30 Дек 2013 05:11 #247680

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2921
 • Thank you received: 1735
 • Карма: 100
Cinnamon, so baras vo ovaa tema? Me uplasi :P

Cestito since na MamaD
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama*D*

Ре: Tрудно кафанче 30 Дек 2013 05:56 #247681

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Cestitki da e ziv i zdrav :cvet:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama*D*

Ре: Tрудно кафанче 30 Дек 2013 07:15 #247683

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Cestito Mama D, neka e ziv i zdrav sinot :foryou:
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama*D*

Ре: Mama*D* се породи 30 Дек 2013 20:27 #247695

 • Mami-Anje
 • Mami-Anje's Avatar
 • Offline
 • senior
 • majka na dve prekrasni decinja
 • Теми: 1411
 • Thank you received: 1701
 • Карма: 3
Cestitki Mama D da e ziv i zdrav junakot golem da raste i sekogas da ve pravi srekni i gordi roditeli :cvet: :foryou:


"Da porasnu mala deca potrebna je hrana a najvise LJUBAV svakog bozji dana,ZATO deca mazite i ljubite sto vise da vam rastu kao trava...
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama*D*

Ре: Mama*D* се породи 31 Дек 2013 05:51 #247702

 • anusska
 • anusska's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1170
 • Thank you received: 457
 • Карма: 22
Честитики! Да сте живи и здрави !
*** девојката 09.01.2002 ***
*** идната дама ;) 20.02.2006 ***
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama*D*

Ре: Mama*D* се породи 02 Јан 2014 03:26 #247710

 • Mama*D*
 • Mama*D*'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • ex.DijanaP
 • Теми: 607
 • Thank you received: 93
 • Карма: 0
:elka: Ви благодарам на сите
Се читкаме штом можеме

Идеална мајка, жешка љубовница, почитувана дама...Сето тоа треба да биде една жена!
Темата е заклучена.

Ре: Mama*D* се породи 02 Јан 2014 04:11 #247711

 • mama
 • mama's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • *Be happy*
 • Теми: 903
 • Thank you received: 448
 • Карма: 7
Cestitkiiii!! Si go dobila najubaviot podarok za nova godina :sreknanova:
??
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama*D*

Ре: Mama*D* се породи 02 Јан 2014 08:37 #247716

 • betavitevit
 • betavitevit's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 193
 • Thank you received: 96
 • Карма: 7
Cestitki!!! :cvet:
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama*D*

Ре: Mama*D* се породи 02 Јан 2014 14:46 #247719

 • biljann
 • biljann's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Welcome to Bibkoland!
 • Теми: 857
 • Thank you received: 372
 • Карма: 28
Cestitki :cvet: :cvet:
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama*D*

Ре: Mama*D* се породи 03 Јан 2014 09:57 #247733

 • Независна
 • Независна's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Be cool, think pink and everything will be ok ;-)
 • Теми: 1140
 • Thank you received: 481
 • Карма: 16
Честитки, Мама*D* :foryou: Нека ви е живо и здраво синчето, само радост и убавини да ви носи :cucla:
A smile is a language even a baby understands. It costs nothing but it creates much. It happens in a flash, but the memory of it may last forever. Keep on smiling.

Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama*D*

Ре: Mama*D* се породи 03 Јан 2014 15:36 #247738

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
Cestitki da e zivo i zdravo sinceto golem da raste :foryou:
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama*D*

Ре: Mama*D* се породи 04 Јан 2014 14:49 #247760

 • Anini
 • Anini's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 88
 • Thank you received: 36
 • Карма: 4
Честитки, да е жив и здрав синко :cvet:
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama*D*

Ре: Mama*D* се породи 04 Јан 2014 17:51 #247761

 • COCKA
 • COCKA's Avatar
 • Offline
 • new born
 • strong enough !!!
 • Теми: 199
 • Thank you received: 95
 • Карма: 4
:foryou: честитки Мама*Д* ,живо и здраво синчето, преубав Божикен подарок,сега гушкајте се и уживајте !!!
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama*D*

Ре: Mama*D* се породи 05 Јан 2014 12:18 #247765

 • Joanna
 • Joanna's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 122
 • Thank you received: 17
 • Карма: 0
Мама Д честитки за синчето, нека расте големо јуначе, да ве радува во секој миг :srce:
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama*D*
 • Страна:
 • 1
 • 2

Најново на форумот

 • No posts to display.