Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2

ТЕМА: Зимско кафанче

Зимско кафанче 21 Дек 2013 12:31 #247518

 • Chocolate
 • Chocolate's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 900
 • Thank you received: 273
 • Карма: 13
Есента ни помина па ајде еве да го отвориме зимското кафанче , :elka: :molkata: :hello:
Границата меѓу уживањето и злото, олицетворена во чоколадото, е толку фина и престижна,...
Темата е заклучена.

Ре: Зимско кафанче 21 Дек 2013 12:57 #247519

 • Mama*D*
 • Mama*D*'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • ex.DijanaP
 • Теми: 607
 • Thank you received: 93
 • Карма: 0
епа ајде да го севтосаме кафанчево....дај боже само со убави вести да се полни :elka2:

Идеална мајка, жешка љубовница, почитувана дама...Сето тоа треба да биде една жена!
Темата е заклучена.

Ре: Зимско кафанче 21 Дек 2013 16:04 #247522

 • Независна
 • Независна's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Be cool, think pink and everything will be ok ;-)
 • Теми: 1140
 • Thank you received: 481
 • Карма: 16
Добровечер, девојки :ehej: Добро ве најдов во зимското кафеанче. Имам чест да започнам со частење за убава вест :) Малку задоцнив со информацијата, но оправдано... Од пред речиси 1 месец се преселивме во новиот дом и сега сме сами :music: :majsi2: :fijuk: Немавме на почетокот интернет, па со гости и така се оддолжи времето да ви ја соопштам веста. Повелете, почастете се по нешто. Еве, кој сака ракиичка да се стопли. Јас моментално си пијам со салата. Cheers :pijani:A smile is a language even a baby understands. It costs nothing but it creates much. It happens in a flash, but the memory of it may last forever. Keep on smiling.

Последна промена: 21 Дек 2013 16:05 by Независна.
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, mamicka, Марфи

Ре: Зимско кафанче 28 Дек 2013 05:30 #247644

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
Nezavisna sega si bash nezavisna :da:
cestito vseluvanje vo noviot dom :cvet:
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Независна

Ре: Зимско кафанче 28 Дек 2013 10:07 #247657

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Честитки Независна, многу радост и среќа да си доживувате во новиот дом :cvet:
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Независна

Ре: Зимско кафанче 28 Дек 2013 21:15 #247671

 • Независна
 • Независна's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Be cool, think pink and everything will be ok ;-)
 • Теми: 1140
 • Thank you received: 481
 • Карма: 16
Ви благодарам, девојки :srce: :srce: Не сум сосема независна се` уште (од финансиски аспект), но ќе се потрудам да бидам. Доаѓаат често на гости (им недостигаме сега :kez: ), но дефинитивно, лакше се дише :fijuk: Тоа е најважно, нели? :) :lazygirl:
A smile is a language even a baby understands. It costs nothing but it creates much. It happens in a flash, but the memory of it may last forever. Keep on smiling.

Последна промена: 28 Дек 2013 21:16 by Независна.
Темата е заклучена.

Ре: Зимско кафанче 30 Дек 2013 20:32 #247696

 • Mami-Anje
 • Mami-Anje's Avatar
 • Offline
 • senior
 • majka na dve prekrasni decinja
 • Теми: 1411
 • Thank you received: 1701
 • Карма: 3
Dobrovecer devojki za posleden pat ovaa godina da ve pozdravam site i da vi posakam ubavo da si gi pominete praznicite :hug:
Cestitki i od mene Nezavisna samo ubavi migovi da si imate vo noviot dom :foryou:


"Da porasnu mala deca potrebna je hrana a najvise LJUBAV svakog bozji dana,ZATO deca mazite i ljubite sto vise da vam rastu kao trava...
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Независна

Ре: Зимско кафанче 31 Дек 2013 04:00 #247701

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Denes denot e takov, pa uste od sabajle mora da se zalie :laugh:
Imajte ubav provod :pijani:Последна промена: 31 Дек 2013 04:01 by Marge.
Темата е заклучена.

Ре: Зимско кафанче 31 Дек 2013 09:15 #247703

 • Fairy
 • Fairy's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • ex MonaLisa
 • Теми: 2188
 • Thank you received: 822
 • Карма: 11
Abe ne odi bez meze nekako Ubav provod na site :molkata:Последна промена: 31 Дек 2013 09:16 by Fairy. Причина: edite slika
Темата е заклучена.

Ре: Зимско кафанче 02 Јан 2014 04:18 #247713

 • Chocolate
 • Chocolate's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 900
 • Thank you received: 273
 • Карма: 13
Сρеќна нова на сите бидете исполнети само со убави нешта :sreknanova:

Границата меѓу уживањето и злото, олицетворена во чоколадото, е толку фина и престижна,...
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Независна

Ре: Зимско кафанче 03 Јан 2014 15:17 #247734

 • Mama*D*
 • Mama*D*'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • ex.DijanaP
 • Теми: 607
 • Thank you received: 93
 • Карма: 0
Да ве почастам, редот си е таков

Идеална мајка, жешка љубовница, почитувана дама...Сето тоа треба да биде една жена!
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: biljann, Nebo, Joanna

Ре: Зимско кафанче 05 Јан 2014 16:26 #247770

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
ti se pogodile mekicive ,mamicke
kako go krstivte junakot ?
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
Темата е заклучена.

Ре: Зимско кафанче 06 Јан 2014 19:08 #247784

 • Molly
 • Molly's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2294
 • Thank you received: 1512
 • Карма: 109
Честит Божиќ на сите оние кои го слават Рождеството Христово на денешен ден.
Нека ви даде Бог среќа, радост и многу љубов, а нека ве заштитува од секакво зло.

Христос се роди.
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, Joanna

Ре: Зимско кафанче 07 Јан 2014 07:17 #247788

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Вистина се роди, за многу години нека ни е денов, среќни празници ви посакувам на сите, да си имате убава и весела година резервирана само за вас :hug:


Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Molly

Ре: Зимско кафанче 08 Јан 2014 07:52 #247814

 • Mama*D*
 • Mama*D*'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • ex.DijanaP
 • Теми: 607
 • Thank you received: 93
 • Карма: 0
Dolphin wrote:
ti se pogodile mekicive ,mamicke
kako go krstivte junakot ?
Никола :srce:


Инаку честит Божиќ на сите...вчера малото лумпуваше па нев време да се уклучам да ви пишам. :sram:

Идеална мајка, жешка љубовница, почитувана дама...Сето тоа треба да биде една жена!
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Dolphin

Ре: Зимско кафанче 08 Јан 2014 14:19 #247819

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
za mnogu godini neka e praznikov
od ponedelnik na dieta site,vaka ne biva :P
mama d lajk za imeto na bebusko :)
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama*D*

Ре: Зимско кафанче 15 Јан 2014 05:45 #247938

 • Mama*D*
 • Mama*D*'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • ex.DijanaP
 • Теми: 607
 • Thank you received: 93
 • Карма: 0
Повелете да ве почастам за денешниов ден

Идеална мајка, жешка љубовница, почитувана дама...Сето тоа треба да биде една жена!
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Elka

Ре: Зимско кафанче 15 Јан 2014 05:50 #247940

 • winnie the pooh
 • winnie the pooh's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 305
 • Thank you received: 63
 • Карма: 2
mama D cestitki za sinko, da e zdrav i ziv, samo da se raduvate so nego, pa da castis za negovite uspesi ponatamu :cmok:
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama*D*

Ре: Зимско кафанче 15 Јан 2014 05:55 #247942

 • Mama*D*
 • Mama*D*'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • ex.DijanaP
 • Теми: 607
 • Thank you received: 93
 • Карма: 0
Фала ти :foryou:
Инаку мекици си частев, а ова тортава е ете така симболично - роденден ми е :sram:

Идеална мајка, жешка љубовница, почитувана дама...Сето тоа треба да биде една жена!
Темата е заклучена.

Ре: Зимско кафанче 15 Јан 2014 05:59 #247945

 • mamicka
 • mamicka's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • :)
 • Теми: 956
 • Thank you received: 340
 • Карма: 7
Sreken rodenden mamaD
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama*D*

Ре: Зимско кафанче 15 Јан 2014 06:06 #247946

 • winnie the pooh
 • winnie the pooh's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 305
 • Thank you received: 63
 • Карма: 2
e pa ajde csstitki i za rodendenot da si zdrava i ziva :cvet:
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama*D*

Ре: Зимско кафанче 17 Јан 2014 04:25 #247980

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Srekjen rodenden Mama D :foryou:


Denes e petok :nanana: Ajde koj e za kafe

Последна промена: 17 Јан 2014 04:27 by Marge.
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, Dolphin, Zlatna

Ре: Зимско кафанче 17 Јан 2014 05:04 #247983

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
Kafevo odlicno izgleda, a mene taka mi se spie sto ne edno kje treba dveve da gi ispijam za da se rasonam. Ne znam sto mi e denovive, ne mozam da se razbudam nasabajle a navecer uste vo 9 mi se spie.
Edvaj cekam utre da se iznaspijam ko covek.
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
Темата е заклучена.

Ре: Зимско кафанче 17 Јан 2014 06:04 #247989

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Sreken rodenden :cvet:
ja denovive maka macev so zaspivanje, i dva dena unazad navecer po eden caj od zalfija. kako bebe spijam. sega im kazuvam na rabota i edna koleska mi veli deka citala za zalfijata ima efekt kako marihuana :D
a sinoka uste pravev za mene i mm caj i su go utnala pojak sum go napravila. znaci go damlosav. spiese kako jagne i sto e najvazno ne hrcese :muahaha:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Темата е заклучена.

Ре: Зимско кафанче 18 Јан 2014 06:24 #248027

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
:hahaha: me iznasmea so cajov , ke moram da go primenam i jas , pojacana doza :music:
moze da si se napieme i pred utakmicava , jas minatata ne ja gledav ama bila epten :nokti:
ajde koj e za kapucino , bujrum
[img size=300x300]www.oldskoolman.de/bilder/plog-content/i...tasse-cappuccino.jpg[/img]
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane
 • Страна:
 • 1
 • 2

Најново на форумот

 • No posts to display.