Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2

ТЕМА: 2013 година ќе ја паметам по...

Ре: 2013 година ќе ја паметам по... 05 Јан 2014 12:29 #247766

 • Joanna
 • Joanna's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 122
 • Thank you received: 17
 • Карма: 0
По раѓањето на мојот син :srce:
По многу непроспиени ноќи
Првите запчиња
Мнооооогу љубов
По сознанието што значи да се биде МАЈКА,

во главно по многу убави нешта. Посакувам 2014та да ни биде уште посреќна на сите, се она што заборави да ни го донесе изминатата година да ни се оствари сега :cvet:
Темата е заклучена.

Ре: 2013 година ќе ја паметам по... 07 Јан 2014 21:57 #247810

 • forumce
 • forumce's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 291
 • Thank you received: 94
 • Карма: 0
Po prvoto vrabotuvanje,po raganjeto na vnuka mi,po uspesi,malku razocaruvanja,po nosenje teski ama ubavi odluki,po novi mili lugje,po mojata emotivnost,se nesto placam za loso za arno jas cimolam.I po nesto sto ne mi dava mir.
Темата е заклучена.

Ре: 2013 година ќе ја паметам по... 09 Јан 2014 14:23 #247829

 • butterfly87
 • butterfly87's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 830
 • Thank you received: 516
 • Карма: 0
Хм колку и да сакам лошите работи да ги заборавам не иде, наместо да не се памтат, напротив секој ден , секој час и минута се подсетуваш дека некој многу битен во животот ти фали. Се надеваш дека ќе биде полесно, како што викаат времето ги лекува раните, ама засега е баш спротивно, ми фали татичко ...

За среќа постои и поубава страна, крштевка, проодување, запчиња, веста дека ќе станам тетка, магистратурата на дада. На крајот на краиштата постои едно ѕверче кое расте од ден на ден и ми го прави животот поубав, заедно со луѓето што ги сакам.

Се надевам дека 2014 ќе ги исполни барем зацртаните убави работи на саканите околу мене, не мора повеќе ...
❤ 09.2012 ❤
❤ 01.2017 ❤
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Nebo

Ре: 2013 година ќе ја паметам по... 10 Јан 2014 19:09 #247850

 • Миња
 • Миња's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • monabombona
 • Теми: 359
 • Thank you received: 82
 • Карма: 1
Иако ми беше баксузна на многу полиња, на поле на работа досега најутната и најнеуспешна, со многу кавги, плачки и нервози, со затнати носиња, со температури и повраќања, по тоа што синко од големата два пати ми префати вирози, па ја сефтосавме и детска клиника, и за да заврши така на 31 во 18.00 не примија во дневна болница на инфузија со дехидратација од глупиот вирус, СЕПАК ЗНАМ дека ќе ја памтам како годината во која се роди син ми и ми покажа дека љубовта не се дели, туку се множи со секое ново сонценце, по неговите нови финти и први запчиња...
* Шмизлата 05.01.2007
* Шармерот 06.02.2013
If evolution really works, how come moms have only two hands
Последна промена: 10 Јан 2014 19:17 by Миња.
Темата е заклучена.

Ре: 2013 година ќе ја паметам по... 13 Јан 2014 07:18 #247879

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Minatava godina mi ja odbeleza sluckata so sin mi koga imase alergiski shok i bevme bo bolnica. taka se nemam isplaseno nikogas. ustvari vo migot togas bev prilicno pribrana i ne reagirav ispaniceno, ama potoa koga se stisa sve i koga si go vrativ filmot nazad, bese poinaku.
Edno dolgogodisno prijatestvo zavrsi otkako me razocara kompletno taa licnost.
Pominav preku raboti za koi mislev deka NIKOGAS nema da gi prostam.


Inaku od ubavite raboti - po vtor pat stanav tetka, na Marko, sin mi zavrsi vtoro odd. i polozi za crven pojas vo karate. bev na prekrasno patuvanje vo Germanija. I pri kraj na godinata mi se sredi najgolemiot problem koj se vleckase recisi 4 godini.

Se na se burno i nezaboravno.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Темата е заклучена.
 • Страна:
 • 1
 • 2

Најново на форумот

 • No posts to display.