Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2

ТЕМА: 2013 година ќе ја паметам по...

2013 година ќе ја паметам по... 11 Дек 2013 03:32 #247282

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2988
 • Thank you received: 1373
 • Карма: 60
Ne mozam nisto posebno da izdvojam za godinava, no eve nekolku pobitni slucki:

1. Trgnuvanjeto na Petar vo uciliste
2. Uspesite na Jana vo uciliste
3. Moeto prvo oficijalno vrabotuvanje vo Finska, iako na kraj krizata mi go rasipa raduvanjeto :ljutko:
4. Ispolnetiot leten odmor

Po sto vie ke ja pametite ovaa godina?
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
Темата е заклучена.

Ре: 2013 година ќе ја паметам по... 11 Дек 2013 05:05 #247286

 • Molly
 • Molly's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2294
 • Thank you received: 1512
 • Карма: 109
2013 не можеше поубаво да ми започне. На 29.01 се родија моите палавковци. :love:

Турбулента година во поглед на нив. Адаптација, грчеви, забчиња. Но мајчинството нели тоа и го носи.

Првите забчиња

Првите зборови

Првите насмевки и допири

:love: :love: :love:

И


Оваа година сфатив колку е жената силна, колку е борбена и издржлива.

Година исполнета со многу љубов.

Година кога сфатив која е поентата на животот.

Година која секогаш ќе биде запаметена.

Година која ме смени за 180 Ц

Година кога созреав и сфатив што значи да се биде мајка.

Година кога станавме СЕМЕЈСТВО! :srce:

А секоја наредна уште поубава :3 Cheers :molkata:
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Независна, Joanna

Ре: 2013 година ќе ја паметам по... 11 Дек 2013 05:23 #247288

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
Два големи настани ми ја обележаа оваа година:

- во февруари мм започна приватен бизнис
- во септември мојата ќерка стана прваче
Those who criticize our generation forget who raised it.
Темата е заклучена.

Ре: 2013 година ќе ја паметам по... 11 Дек 2013 06:21 #247290

 • biljann
 • biljann's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Welcome to Bibkoland!
 • Теми: 857
 • Thank you received: 372
 • Карма: 28
Би сакала што побрзо да ја заборавам. Никад се не поновила
Темата е заклучена.

Ре: 2013 година ќе ја паметам по... 11 Дек 2013 08:25 #247297

 • Mama*D*
 • Mama*D*'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • ex.DijanaP
 • Теми: 607
 • Thank you received: 93
 • Карма: 0
-по враќањето на мојот војник(тогашен денчко,денешен маж) од Авганистан
-по бременоста
-по свадбата

Идеална мајка, жешка љубовница, почитувана дама...Сето тоа треба да биде една жена!
Темата е заклучена.

Ре: 2013 година ќе ја паметам по... 11 Дек 2013 10:30 #247311

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
po prvoto "seriozno" zaljubuvanje na sin mi , toa e ona koga ne ti smeta ni dozd nitu sneg i trcas da se vidis so devojkata , :mamaAne: okapuvanje na telefon pa kako posledica na toa zgolemena smetka , kupuvanje pokloncinja za pominati meseci od vrska
samo za dobro da e :fijuk:
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
Темата е заклучена.

Ре: 2013 година ќе ја паметам по... 12 Дек 2013 05:33 #247322

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Годинава ќе ја паметам најмногу по она кое ни се случи со Никола. Тие две недели во болница особено првиот ден кога беше борба за неговиот живот, стравот, неизвесноста, неговите исплашени очиња додека ме гледаше со молба за помош...ќе ги памтам додека сум жива.
да не даде Господ да се повтори
Иако пред ова бев на патување во Германија каде си поминав убаво и се запознав со прекрасни луѓе, овој миг ми ја одбележа годината.

други убави мигови се раѓањето на внук ми Марко, роденденот на Никола дома кој за него бил најубав до сега. :love:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Темата е заклучена.

Ре: 2013 година ќе ја паметам по... 12 Дек 2013 14:19 #247335

 • Fairy
 • Fairy's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • ex MonaLisa
 • Теми: 2188
 • Thank you received: 822
 • Карма: 11
Najmnogu po toa sto maliot trgna vo skolo :love:
Темата е заклучена.

Ре: 2013 година ќе ја паметам по... 13 Дек 2013 05:21 #247344

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
Imase eden kup gluposti I losi raboti, ama jas kje se potrudam da ja pametam po mestata koi gi prosetavme I ubavite lugje koi gi zapoznavme.
Inaku, edvaj cekam da zavrsi :snesko:
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
Темата е заклучена.

Ре: 2013 година ќе ја паметам по... 13 Дек 2013 10:46 #247354

 • Adelle
 • Adelle's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Broken...
 • Теми: 1225
 • Thank you received: 643
 • Карма: 45
Најмногу по неуспешната бременост која кратко траеше. Сеуште не можам да се помирам со тоа колку блиску бевме до целта, дека сега ќе ми растеше стомакот и тоа нема да ми сметаше (како што ми смета сега, пошто се здебелив).


Друга битна случка е тоа што после 4 години се отселивме од кај неговите, почнавме да живееме на свое. Конечно имаме свој ДОМ.


Нешто друго битно и не се случуваше... не беше баш нај нај година, имало и поубави.. ама среќна сум што е мм здрав и на последниот преглед беше се ОК со него и што се отселивме. Лошите работи некако ќе поминат.
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Марфи

Ре: 2013 година ќе ја паметам по... 13 Дек 2013 10:52 #247356

 • None-bt
 • None-bt's Avatar
 • Offline
 • senior
 • crazy family :-)
 • Теми: 1428
 • Thank you received: 922
 • Карма: 7
.. razbolvanjeto na sinko, kerka mi ne bese bolezliva, a maliov sekoj mesec bolen, nekako me izmori toa poslednive meseci. Se nadevam deka vo Novata ke bide podobro.
... veridbata na sestra mi, konecno, one down one to go, uste brata mi da se kandisa, pa moze v godina i dve svadbi, kako mi se igra :nanana: :majsi2:
Темата е заклучена.

Ре: 2013 година ќе ја паметам по... 13 Дек 2013 15:35 #247364

 • Octavia
 • Octavia's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 261
 • Thank you received: 205
 • Карма: 3
За жал, по неколку многу неубави настани :( . А што убаво ми почна... и брзо после тоа сѐ тргна надолу. И јас едвај чекам да заврши, иако знам дека со тоа нема да ми заврши лошиот период, ама некако пак си викам да заврши и да си остане во минатото. И догодина ме чекаат големи животни предизвици, се надевам со (по)лесно ќе поминуваат.
Само жената му дава димензија на животот...(Б. Конески)
Темата е заклучена.

Ре: 2013 година ќе ја паметам по... 13 Дек 2013 17:48 #247369

 • COCKA
 • COCKA's Avatar
 • Offline
 • new born
 • strong enough !!!
 • Теми: 199
 • Thank you received: 95
 • Карма: 4
2013 ќе ја паметам по успешното ИВФ, по големата среќа што ќе ни ја донесе... :loveya:
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Molly, Независна

Ре: 2013 година ќе ја паметам по... 14 Дек 2013 07:34 #247376

 • Zoja
 • Zoja's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1383
 • Thank you received: 676
 • Карма: 8
За мене беше многу убава година. Добив виза, конечно се собравме сите тројца на едно место, син ми прозборе, доста шетавме(најмногу ќе се сеќавам на одморот во Норвешка), па дојде бременоста, еве на крај да се заокружи годината, мм доби работа на која се надеваше дури по некоја година...

За следната желба ми е само со лесно да помине породувањето и да се добри, здрави и прави дечките.
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Независна

Ре: 2013 година ќе ја паметам по... 14 Дек 2013 11:54 #247378

 • Nebo
 • Nebo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Смејте се!!!
 • Теми: 1569
 • Thank you received: 700
 • Карма: 34
Izgleda poveketo sme imale losi momenti godinava... Ama ke gledam so seta sila da ne se sekavam na takvite i da ja pamtam po:

1. Raganjeto na Marko, mojot mal dzver :srce:

2. Konecno go izgradivme potkrovjeto (ne e finisirano, ostavivme za prolet, ama prezadovolna sum kako izleze);

3. I, za mene najnajnajubaviot, moment- na 11.12.2013 (opasna data), stanav tetka!!! Sestra mi rodi since i me napravi beskrajno srekna, mi gi rastera site losi misli, se sto me macese ovaa godina!
Последна промена: 14 Дек 2013 11:55 by Nebo.
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Независна, Mami-Anje

Ре: 2013 година ќе ја паметам по... 15 Дек 2013 19:19 #247408

 • Mami-Anje
 • Mami-Anje's Avatar
 • Offline
 • senior
 • majka na dve prekrasni decinja
 • Теми: 1411
 • Thank you received: 1701
 • Карма: 3
Godinava sto pominuva mi donese mnogu ubavi momenti no i mnogu ne bas ubavi,losite se sto Elena izminatava godina za prvpat od kako e rodena mi e nonstop bolna,se nadevam vo novata nema da bide taka.
Ubavi raboti koi mi se slucija se nejzinoto trgnuvanje vo gradinka,prvata priredba,veridbata na brat mi,vesta deka ke stanam tetka,i za kraj so ubavo da ja ispratime godinava svadbata na brat mi koja ke bide vo sabota toa ke mi ja odbelezi 2013god


"Da porasnu mala deca potrebna je hrana a najvise LJUBAV svakog bozji dana,ZATO deca mazite i ljubite sto vise da vam rastu kao trava...
Темата е заклучена.

Ре: 2013 година ќе ја паметам по... 16 Дек 2013 09:32 #247426

 • kiki
 • kiki's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 510
 • Thank you received: 102
 • Карма: 12
2013 ke ja zapametam kako ubava godina,uspesna i plodna na sekoe pole :)
Темата е заклучена.

Ре: 2013 година ќе ја паметам по... 16 Дек 2013 09:54 #247428

 • Марфи
 • Марфи's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Попозната како Katerina81 :))
 • Теми: 1246
 • Thank you received: 869
 • Карма: 5
Јас ќе си пишам во 2104.....ехееее за 2 недели кујзнае што ќе се издеси :opaa:
Темата е заклучена.

Ре: 2013 година ќе ја паметам по... 16 Дек 2013 15:14 #247439

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
По ништо конкретно :dosadno: Ќе се потрудам убавите моменти да ги запаметам, а се што е лошо да оставам зад себе, па здравје во новата со убави работи само :sreknanova:
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
Темата е заклучена.

Ре: 2013 година ќе ја паметам по... 16 Дек 2013 18:08 #247444

 • Brenda
 • Brenda's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 38
 • Thank you received: 7
 • Карма: 0
Ovaa godina malerozno mi zapocna taka i zavrsuva.Ne bi sakala poveke nikogas da se povtori.
Borbata so neplodnosta,zapocna uste vo januari koga doznav deka imam mikroadenom na hipofiza poradi pokaceniot prolaktin. Toa brzo se sredi no za zal sleduvale uste poteski denovi vo borbata so neplodnosta dobivajki go najlosiot mozen rezultat a toa e neplodnosta na mm... pred nas stoi seuste teska odluka da se resime da dobieme dete so pomos na donator :(
Темата е заклучена.

Ре: 2013 година ќе ја паметам по... 21 Дек 2013 16:17 #247523

 • Независна
 • Независна's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Be cool, think pink and everything will be ok ;-)
 • Теми: 1140
 • Thank you received: 481
 • Карма: 16
1. За Василица ми се падна парето.
2. Првите подароци за 8 Март од учениците.
3. Прекинувањето со работа и разделувањето од моите дечиња.
4. Запишувањето на докторски и додипломски студии и стекнувањето на многу нови пријателства.
5. Преселувањето во свој дом.

Се` на се`, ќе ја помнам повеќе по убави работи.

Се надевам дека во 2014 г. ќе се случат други убави работи (тоа што следи :) )

П.С. Како што кажа Марфи, има време до крајот на годината. Сешто може да се случи. Пак ќе се навратиме на темата :P
A smile is a language even a baby understands. It costs nothing but it creates much. It happens in a flash, but the memory of it may last forever. Keep on smiling.

Последна промена: 21 Дек 2013 16:22 by Независна.
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Nebo

Ре: 2013 година ќе ја паметам по... 25 Дек 2013 07:21 #247599

 • Mami-Anje
 • Mami-Anje's Avatar
 • Offline
 • senior
 • majka na dve prekrasni decinja
 • Теми: 1411
 • Thank you received: 1701
 • Карма: 3
Eve jas ke se navratam na temava mislejki deka ke ja ispratam ovaa godina so ubavi raboti t.e. so svadbata na brat mi na koja si pominavme preekrasno sepak se sluci i nesto loso na kraj, posle svadbata utredenta razbrav deka tetka mi imala rak na zeludnikot i pred dva dena i go izvadija :tazna: :( :(


"Da porasnu mala deca potrebna je hrana a najvise LJUBAV svakog bozji dana,ZATO deca mazite i ljubite sto vise da vam rastu kao trava...
Темата е заклучена.

Ре: 2013 година ќе ја паметам по... 01 Јан 2014 10:17 #247706

 • Марфи
 • Марфи's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Попозната како Katerina81 :))
 • Теми: 1246
 • Thank you received: 869
 • Карма: 5
Никаква, баксузна....
Ми зема уште една сакана личност од моето семејство, со тргнување во градинка малата ми се разболува како никогаш....ќе ја памтам по температури, повраќаници, плачки бескрајни.....а за да се заокружи вчера во 22 од нигде никаде крена Т па си се враќавме дома (бевме кај другарка во викендичка) и ја дочекавме 2014 мерејќи температура.
Аман усвет да фати веќе....само здравје во оваа година и да си одат луѓето по ред...ништо друго не сакам :ne:

П.С Добро може 10-ина килца помалку и едно количе само за мене...на старо, на старо!
Темата е заклучена.

Ре: 2013 година ќе ја паметам по... 05 Јан 2014 07:05 #247762

 • Chocolate
 • Chocolate's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 900
 • Thank you received: 273
 • Карма: 13
па не многу напната релаксирачка година , по мојата бременост , по тоа што си купив кола , шеткања ваму таму убава година :love:

Границата меѓу уживањето и злото, олицетворена во чоколадото, е толку фина и престижна,...
Темата е заклучена.

Ре: 2013 година ќе ја паметам по... 05 Јан 2014 09:34 #247763

 • Mama*D*
 • Mama*D*'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • ex.DijanaP
 • Теми: 607
 • Thank you received: 93
 • Карма: 0
Mama*D* wrote:
-по враќањето на мојот војник(тогашен денчко,денешен маж) од Авганистан
-по бременоста
-по свадбата
дефинитивно јоготката на шлагот...раѓањето на син ми :cucla:

Идеална мајка, жешка љубовница, почитувана дама...Сето тоа треба да биде една жена!
Темата е заклучена.
 • Страна:
 • 1
 • 2

Најново на форумот

 • No posts to display.