Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Да се дружиме и да си подаруваме!!!

Да се дружиме и да си подаруваме!!! 28 Ное 2013 08:24 #246367

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Еве ја втората игра за членовите!

За да си ги разубавиме новогодишните празници смисливме една интересна игра, во која можат да учествуваат сите. Играта се вика Мојот таен Дедо Мраз, бидејќи оние кои ќе учествуваат нема да знаат од кого ќе добијат подарок, ниту кому праќаат (додека не ги добијат потребните податоци).

Подарокот треба да биде нешто симболично максиум до 100 ден. Личниот подарок ќе биде она кое го избрала членката на која треба да и се прати пакетот.

А како ќе се игра?

- Сите заинтересирани членови ќе се пријавуваат преку приватна порака кај администраторите. При пријавата праќаат податоци со име и презиме и адреса, како и желба за тој мал подарок како на пример – бележник за страници во книга,некој новогодишен украс, нешто ситно од бижутерија, чоколадо, кафе и сл.
Се разбира не мора ова да ве ограничи во изборот, но истовремено нели треба да не се заборави на скромноста, односно подарокот да не надмине 100 ден. :kez:

- Потоа администраторите на пријавените членови им доделуваат по случаен избор прекари или броеви и во темата која ќе биде отворена ја пишуваат желбата.

- Членот кој учествува во играта бира од листата кому сака да му прати пакетче и тоа го јавува преку приватна порака до админстраторите. Тие му ги праќаат податоците на тајниот Дедо Мраз и истовремено го бришат барањето од членот кој чека подарок на јавната тема.

- Ако се пријават повеќе дедо мразовци за ист член, тогаш се бира оној кој прв ќе се пријави. И останатите се известуваат по ПП да направат нов избор.

- Секој кој ќе се пријави за учество, освен желба ќе мора и да избере член кому ќе му биде Дедо Мраз.

- Кога ќе ви стигнат пакетчињата, пријавувате од кого сте добиле - оти нели љубопитни сме сите :D


Во оваа тема прашувајте за сите нејаснотии, а за неколку дена ќе ја отвориме темата за желби!!!

И НЕ ЗАБОРАВАЈТЕ - ПРИЈВАВУВАЊЕТО Е ТАЈНО ПРЕКУ ПРИВАТНА ПОРАКА ДО МЕНЕ ИЛИ ЦИНАМОН. Мајси е во гужва и не ќе може редовно да не следи!
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 01 Дек 2013 16:21 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Да се дружиме и да си подаруваме!!! 28 Ное 2013 08:46 #246369

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2988
 • Thank you received: 1373
 • Карма: 60
Значи ПП до Big Sister и/или Cinnamon :P

И јас уште не сум навикната :kez:
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
The administrator has disabled public write access.

Ре: Да се дружиме и да си подаруваме!!! 28 Ное 2013 09:10 #246371

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4119
 • Thank you received: 3812
 • Карма: 95
Не ми е јасно. Јас ќе знам на кого праќам зошто ќе ја добијам адресата за да пратам преку пошта, нели?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Да се дружиме и да си подаруваме!!! 28 Ное 2013 10:08 #246374

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Френки, нема да знаеш кого си избрала додека не ја добиеш контакт адресата од членот. и ќе молчиш додека добие пакет и пријави од кого е, пошто ќе пишеш у честитката :kez:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Да се дружиме и да си подаруваме!!! 28 Ное 2013 10:43 #246376

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2921
 • Thank you received: 1735
 • Карма: 100
Bravo za inicijativata, firmata moja e zasegnata nali :P
The administrator has disabled public write access.

Ре: Да се дружиме и да си подаруваме!!! 28 Ное 2013 16:42 #246397

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
i mene ne mi se uklapa nesto
znaci jas ako se prijavam ,vie ke ponudite na primer 10stavki za poklanjanje ,izbiram edna i ako e slobodna ,mi odobruvate toa da kupam ,pa mi davate adresa
istoto ova nekoj go pravi za mene?
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Да се дружиме и да си подаруваме!!! 28 Ное 2013 16:59 #246404

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
ај вака
- ти се пријавуваш и ми праќаш адреса,име и презиме и што сакаш да добиеш од Дедо Мраз.
- ние на форум јавно пишуваме на пример - членот 10 (значи даваме некој број или ник нов не е битно) сака новогодишна чаша.
и така ги редиме сите со ред. Ти секако го знаеш твојот број или ник, за да не се избереш сама нели, ама не знаеш зад другите кој член се крие.
- откако ќе ја прегледаш листата, бираш еден член (ни јавуваш по ПП) и ние ти праќаме податоци. па ти пакуваш пакетче.
- потоа на форум се објавува дека тој член е избран. Ама пак ќе кажам - сето оди во тајност односно нема размена на пораки и објави кој кого добил и тн.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 01 Дек 2013 16:11 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Dolphin

Ре: Да се дружиме и да си подаруваме!!! 28 Ное 2013 17:51 #246470

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
пристигнаа првите пријави :jupi:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Tessi

Ре: Да се дружиме и да си подаруваме!!! 30 Ное 2013 04:04 #246777

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
уште ова да напоменам. значи ако се пријавите да добиете подарок, вие морате да изберете кому ке пратите подарок. не е идејата едни да се пријавуваат за поклон,а други само да праќаат.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Да се дружиме и да си подаруваме!!! 01 Дек 2013 16:14 #246861

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Бидејќи добивме пораки од членки кои сакаат да учествуваат во играта и им се допаѓа, но сметаат дека е превисока сумата за подарокот, решивме да направиме поинаку.
Значи ќе се праќа нешто симболично, максимум до 100 ден.
Останатите правила се исти! Видете во првата порака
Ајде женички, пријавувајте се до 15 декември!!!
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 01 Дек 2013 16:19 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Dolphin

Ре: Да се дружиме и да си подаруваме!!! 02 Дек 2013 06:49 #246906

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Темата со желби ќе биде објавена од среда!
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Да се дружиме и да си подаруваме!!! 02 Дек 2013 08:32 #246918

 • Mama*D*
 • Mama*D*'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • ex.DijanaP
 • Теми: 607
 • Thank you received: 93
 • Карма: 0
Многу убава и креативна идеа, браво :ajde:
Криво ми е што не можам да учествувам,ама не сакам да зезнам некого да остане без пакетче...зошто сепак за некој ден влегувам во 9ти, и не се знае кога ќе сум на форумот кога не.
Ви посакувам, прекрасна дружба.

Идеална мајка, жешка љубовница, почитувана дама...Сето тоа треба да биде една жена!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Да се дружиме и да си подаруваме!!! 03 Дек 2013 17:30 #247004

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Ајде женички пријавете се! утре ќе ја отвориме темата со желби, па секоја пријавена учесничка ќе го добие својот таен Дедо Мраз :)
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.