ТЕМА: Есенско кафанче

Ре: Есенско кафанче 21 Ное 2013 10:30 #246008

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Поздрав девојчињааа :hello: како сте ова дождливо попладнеее??

Среќна слава и именден на сите што го прославуваат денешниов празник.Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
Последна промена: 21 Ное 2013 10:32 by Mama Ane.
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Marge

Ре: Есенско кафанче 21 Ное 2013 10:37 #246009

 • Mama*D*
 • Mama*D*'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • ex.DijanaP
 • Теми: 607
 • Thank you received: 93
 • Карма: 0
Здраво и од мене, и честита слава или иманден - зависно кој што си чека денес. :esen:

Идеална мајка, жешка љубовница, почитувана дама...Сето тоа треба да биде една жена!
Темата е заклучена.

Ре: Есенско кафанче 22 Ное 2013 04:00 #246021

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Петок и веднаш се’ е поубаво :trep:

Имајте убав работен ден и уште поубав викенд

http://www.nestleprofessional.com/south-africa/en/PublishingImages/AND%20GO%20C.bmp
Темата е заклучена.

Ре: Есенско кафанче 22 Ное 2013 05:04 #246025

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
:nanana: Petok, ama odamna ne sum mu se raduvala volku, uste I samo da mi ostavat eden den sloboden domasnive, malku sama na sebe da si dojdam :cica: epten kje mi se zaarni.
I vremencevo da izdrzi vaka soncevo cel vikend :sonce:
[img size=600X600]1.bp.blogspot.com/-lewM7krApeo/TyEixLmIA...s1600/January+26.jpg[/img]
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Candy

Ре: Есенско кафанче 23 Ное 2013 11:42 #246080

 • Chocolate
 • Chocolate's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 900
 • Thank you received: 273
 • Карма: 13
Ај да ви го освежам ручекот

викендов ни е малку врнежлив ама барем ќе си се гушкаме со нашите сакани :dozd: :hug:

Границата меѓу уживањето и злото, олицетворена во чоколадото, е толку фина и престижна,...
Темата е заклучена.

Ре: Есенско кафанче 23 Ное 2013 14:53 #246086

 • Mama*D*
 • Mama*D*'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • ex.DijanaP
 • Теми: 607
 • Thank you received: 93
 • Карма: 0
Денес моја блиска колешка до факултет се породила и донела на свет прекрасно машко бебенце. Па ајде да ве почастам, ептен сум happy!!!

Идеална мајка, жешка љубовница, почитувана дама...Сето тоа треба да биде една жена!
Последна промена: 23 Ное 2013 14:53 by Mama*D*.
Темата е заклучена.

Ре: Есенско кафанче 23 Ное 2013 18:21 #246089

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
Neka e zivo i zdravo momceto mama d,pa uste malce I za tebe mekici da krkame :)
Mene so ovie novite nikovi totalno me pomesaa ,uste ako smenat I avatar ...kraj
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
Последна промена: 23 Ное 2013 18:24 by Dolphin.
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama*D*

Ре: Есенско кафанче 24 Ное 2013 06:48 #246104

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
Lele ama si se urociv so pogorniot post, aj sto vrne aj sto mene mi e tooooolku loso :spam: abe me fatila nekoja depresija, a ne mozam ni da izlezam da provrtam nekoj krug da izbistram glava uff. Se nadevam deka barem kje prestane da vrne pa moze malku kje mi bide poarno.
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
Темата е заклучена.

Ре: Есенско кафанче 24 Ное 2013 09:37 #246111

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
:esen: kolku i da sakame da e soncevo , nema :dozd:
mene me fati novogodisnata euforija , sakam pesnicki, lampioni , elki , se sto potsetuva na NG :shop:
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
Темата е заклучена.

Ре: Есенско кафанче 24 Ное 2013 09:47 #246113

 • Chocolate
 • Chocolate's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 900
 • Thank you received: 273
 • Карма: 13
леле ни падна првото снегче во земјата :yes:

кој сака салеп , повелете... омилен пијалок за во зима :love: Dolphin и јас се бунам со новите кориснички имиња ни треба време додека пак се научиме кој кој е :hug:

Границата меѓу уживањето и злото, олицетворена во чоколадото, е толку фина и престижна,...
Темата е заклучена.

Ре: Есенско кафанче 30 Ное 2013 17:27 #246819

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
Uff salep, kaj ti tekna ova
Bas dobro bi mi dosol sega, ama nema
Me interesira po kaficive spremaat li vakvo nesto? Namesto kafe ili caj salep da si poracas?
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
Темата е заклучена.

Ре: Есенско кафанче 01 Дек 2013 04:14 #246827

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
Dobro utro, kako ste mi ova nedelno utro, tmurno, vrnezlivo.
Na vremeto salep se sekejavam pravea vo New Age, i toa kakov salep mmmmmmm, sega ne znam ni dali seuste postoi New Age.
[img size=600x600]us.123rf.com/400wm/400/400/billberryphot...rved-with-coffee.jpg[/img]
Povelete od mene utrinsko kafe
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane

Ре: Есенско кафанче 01 Дек 2013 07:37 #246833

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Поздрав девојчињааа, еве го денес први, помина годинава, Нова година на прагот :)

Имајте убав ден (иако надвор е бљак) останете си домче гушкајте се и сакајте се :)

Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
Темата е заклучена.

Ре: Есенско кафанче 02 Дек 2013 19:53 #246959

 • Mami-Anje
 • Mami-Anje's Avatar
 • Offline
 • senior
 • majka na dve prekrasni decinja
 • Теми: 1411
 • Thank you received: 1701
 • Карма: 3
Zdravo zenski aj oficijalno da vi kazam deka pak vi se vrakam na forumceto,sakam site da ve pozdravam pa se mislev u koja tema i aj u kafana mi dojde najtaman, na site sto se porodile dodeka me nemase mu cestitam na site sto ostanale trudnicki isto taka i sega veke ke bidam u tek so slucuvanjata Pozdrav do site :hello:


"Da porasnu mala deca potrebna je hrana a najvise LJUBAV svakog bozji dana,ZATO deca mazite i ljubite sto vise da vam rastu kao trava...
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister, Tessi, mamicka

Ре: Есенско кафанче 03 Дек 2013 07:02 #246972

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
welcome back mami anje
kolku e ubavo vremevo nadvor za setanje , a jas u kancelarija :blabla:
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Mami-Anje

Ре: Есенско кафанче 03 Дек 2013 07:36 #246974

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Mami Anje, :welcome:

Ajde koj e za pladnevno cajce

Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Mami-Anje

Ре: Есенско кафанче 03 Дек 2013 12:39 #246993

 • Tessi
 • Tessi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Avanturistka
 • Теми: 1648
 • Thank you received: 571
 • Карма: 15
Welcome back Mami Anje :)
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Mami-Anje

Ре: Есенско кафанче 04 Дек 2013 04:38 #247020

 • Candy
 • Candy's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 99
 • Thank you received: 30
 • Карма: 2
Dobro utro :hello: Denes nekako sonce ama kasa i toa dobro. Aj po edno cajce od sabajlecki za zagrevanje!
Темата е заклучена.

Ре: Есенско кафанче 07 Дек 2013 02:44 #247159

 • Candy
 • Candy's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 99
 • Thank you received: 30
 • Карма: 2
Dobro utro na site!!! Lele nadvor snezno utro nema mnogu ama ubavo e. Aj sega kafe za rasonuvanje i posle na prosetka ama se mislam deka do posle ke go nema snegcevo.
Темата е заклучена.

Ре: Есенско кафанче 07 Дек 2013 03:53 #247160

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
od sneg nitu S nema kaj nas,ama sonceto e tuka :-)
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
Темата е заклучена.

Ре: Есенско кафанче 07 Дек 2013 04:28 #247161

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
Navistina utrovo sonce ama nekako kako so zabi da e :jok: Kako i da e kje se iskoristi i tolku za prosetka denes.
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
Последна промена: 07 Дек 2013 04:30 by Elka.
Темата е заклучена.

Ре: Есенско кафанче 07 Дек 2013 12:10 #247172

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2921
 • Thank you received: 1735
 • Карма: 100
Mozda kalendarski e esen, ama vremevo e zrelo za zimsko kafance so caj i limon :)
Темата е заклучена.

Ре: Есенско кафанче 10 Дек 2013 08:59 #247253

 • Chocolate
 • Chocolate's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 900
 • Thank you received: 273
 • Карма: 13
:hello: Како сте , како го поминавте продолжениот викенд? Имајте сите убав ден

Границата меѓу уживањето и злото, олицетворена во чоколадото, е толку фина и престижна,...
Темата е заклучена.

Ре: Есенско кафанче 10 Дек 2013 13:48 #247267

 • bart
 • bart's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2896
 • Thank you received: 1856
 • Карма: 1
Dobro vecer
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
Темата е заклучена.

Ре: Есенско кафанче 10 Дек 2013 13:56 #247268

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
dobro vecer bart, te nemase dolgo ,ni nedostigase na forumov
se nadevam pocesto ke te citame
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
Темата е заклучена.

Најново на форумот

 • No posts to display.