Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Есенско кафанче

Ре: Есенско кафанче 25 Окт 2013 17:14 #245113

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
Ajde po edno vince za muabetov :D a na tortava...utre nema da i prostam
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: tomica

Ре: Есенско кафанче 28 Окт 2013 13:12 #245162

 • bart
 • bart's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2896
 • Thank you received: 1856
 • Карма: 1
Леле овде само за јадење и пиење се збори, лиги да му потечат на човек
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
Темата е заклучена.

Ре: Есенско кафанче 28 Окт 2013 16:55 #245164

 • tomica
 • tomica's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Патувањето од 1000км. почнува со еден чекор
 • Теми: 9
 • Thank you received: 4
 • Карма: 0
:hello: Каде сте бре луѓееее,овде за да ве има ке мора да се служат кафиња,торти и пијалоци :hahaha: епа ајде вечерва на по едно винце :molkata:
Темата е заклучена.

Ре: Есенско кафанче 29 Окт 2013 03:58 #245173

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Eve od mene po edno utrinsko kafe za rasonuvanje ;)

Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, Elka

Ре: Есенско кафанче 01 Ное 2013 03:53 #245276

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
За најубав почеток на викендот :love: :love: :love:

The Cure - Friday I'm In LoveMackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
Последна промена: 01 Ное 2013 03:54 by Mama Ane.
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Candy, Marge, Elka

Ре: Есенско кафанче 02 Ное 2013 03:18 #245307

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
Dobro utro, deneska se gleda deka doagja zimata, tmurno i nikakvo, ajde po edno kafence nautro da ni go razubavi denot.
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
Темата е заклучена.

Ре: Есенско кафанче 05 Ное 2013 15:28 #245397

 • Независна
 • Независна's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Be cool, think pink and everything will be ok ;-)
 • Теми: 1140
 • Thank you received: 481
 • Карма: 16
www.youtube.com/watch?v=Pyly3JtXoy4

Поздрав до сите на форумчето :hug:

Еве нешто интересно за наставничките

www.fakulteti.mk/news/13-11-05/znaci_koi...a_ste_nastavnik.aspx
A smile is a language even a baby understands. It costs nothing but it creates much. It happens in a flash, but the memory of it may last forever. Keep on smiling.

Темата е заклучена.

Ре: Есенско кафанче 12 Ное 2013 08:59 #245604

 • Zlatna
 • Zlatna's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1107
 • Thank you received: 360
 • Карма: 32
Женски само да ве поздравам од дома, од вчера веќе на одморче и чекааам :igra:

Темата е заклучена.

Ре: Есенско кафанче 12 Ное 2013 09:02 #245605

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Ajde Zlatna so lesno, sitno brois. :)
Spremna si?
Последна промена: 12 Ное 2013 09:03 by Marge.
Темата е заклучена.

Ре: Есенско кафанче 12 Ное 2013 09:05 #245607

 • Zlatna
 • Zlatna's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1107
 • Thank you received: 360
 • Карма: 32
Sitno, sitno :)

Pa valjda sum spremna za 24/7 zabava :hug:
Последна промена: 12 Ное 2013 09:06 by Zlatna.
Темата е заклучена.

Ре: Есенско кафанче 13 Ное 2013 03:11 #245614

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Оооо Златнa спремна значи :) Со лесно мила :love:

Добро утро на сите, среда денес среќен ден. Имајте сите убав ден

Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
Последна промена: 13 Ное 2013 03:11 by Mama Ane.
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Zlatna

Ре: Есенско кафанче 14 Ное 2013 05:44 #245650

 • Chocolate
 • Chocolate's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 900
 • Thank you received: 273
 • Карма: 13
Добар ден на сите , како си го поминувате денот ајде една мала пауза од работа па кој е заГраницата меѓу уживањето и злото, олицетворена во чоколадото, е толку фина и престижна,...
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane

Ре: Есенско кафанче 14 Ное 2013 07:08 #245657

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
Dva dena sum zakopana vo apirologija do gusa, na mm vcera mu vikam, da mi dadea niva da iskopam polesno kje mi bese nego so fakturite od cela godina da se opravam uffff.
Od kafe mi e preku glava dajte nesto pojako da se relaksirame malku
[img size=500x500]openwalls.com/image/6545/chocolate_cups_...cktail_1400x1050.jpg[/img]
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane

Ре: Есенско кафанче 14 Ное 2013 16:25 #245679

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
aj dobro vecer :D :kafe:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 14 Ное 2013 16:34 by Big Sister.
Темата е заклучена.

Ре: Есенско кафанче 14 Ное 2013 17:01 #245683

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2921
 • Thank you received: 1735
 • Карма: 100

Za imendenot ...
Последна промена: 14 Ное 2013 17:02 by Thatcher.
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, Marge, Elka

Ре: Есенско кафанче 14 Ное 2013 17:11 #245685

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Neka i e vecno imeto na Damjana i sreka da ja prati :foryou:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Темата е заклучена.

Ре: Есенско кафанче 15 Ное 2013 03:19 #245695

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
Vecno ime na Damjana!
Kozma i Damjan e inaku i kukjna slava na moite.


Every passing minute is another chance to turn it all around.
Темата е заклучена.

Ре: Есенско кафанче 15 Ное 2013 03:24 #245696

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Вечно име, среќна слава на сите што си прославуваат

Денес петок, убав ден пред викенд


Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Frenky, Elka

Ре: Есенско кафанче 15 Ное 2013 18:46 #245730

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4119
 • Thank you received: 3812
 • Карма: 95
по повод роденденот... нејќу веќе да сум султана и ќе има ли некое журче, ово оно
Темата е заклучена.

Ре: Есенско кафанче 16 Ное 2013 17:23 #245743

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
може бе, како сакаш да бидеш :D
за роденденот ќе има акција ;)
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 16 Ное 2013 17:27 by Big Sister.
Темата е заклучена.

Ре: Есенско кафанче 17 Ное 2013 05:21 #245750

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
[img size=600x600]www.mrwallpaper.com/wallpapers/Coffee-and-cake-1920x1080.jpg[/img]
Dobro utro devojki, kako ste miova nedelno utro :esen: Jas si pijam utrinsko kafe i kuliram samicka :yes: Ova mi e najubaviot del od denot.
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
Темата е заклучена.

Ре: Есенско кафанче 18 Ное 2013 03:41 #245776

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
Ajde sabajlecki castam za golemata bukva :laugh:
[img size=600x600]www.blogphoto.it/images/20081205145932_muffins.jpg[/img]
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister

Ре: Есенско кафанче 19 Ное 2013 04:38 #245839

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Eve i jas da castam kafence za noviot nick (this is I, Sanja :opaa: )

Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Zlatna

Ре: Есенско кафанче 19 Ное 2013 05:31 #245846

 • Марфи
 • Марфи's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Попозната како Katerina81 :))
 • Теми: 1246
 • Thank you received: 869
 • Карма: 5
Еве и јас да споделам еден Марфиев закон....нели за мојот нов ник

Марфиеви закони за љубовта
Сакајте го својот сосед, но внимавајте да не бидете фатени :opaa:
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Elka

Ре: Есенско кафанче 20 Ное 2013 11:12 #245928

 • Mama*D*
 • Mama*D*'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • ex.DijanaP
 • Теми: 607
 • Thank you received: 93
 • Карма: 0
:esen: Кај и да е ова есенско кафанче набрзо ќе ни се пресели во зимското :kez: па таму и со мекици здравје ќе ве частам...
Инаку да ви се пофалам, дека викендов дознав 2 прекрасни новости, во фамилијата ќе имаме уште 2 бебиња, прва братучетка на маж ми чека трето беб, и брв братучед на маж ми чека второ бебе....така да мојот бебушко нема да е најмал :smee1:

Идеална мајка, жешка љубовница, почитувана дама...Сето тоа треба да биде една жена!
Темата е заклучена.

Најново на форумот

 • No posts to display.