Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Есенско кафанче

Ре: Есенско кафанче 06 Окт 2013 03:35 #244556

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
Dobro utro, prekrasen den, nesto ste mi uspani sabajlevo :angel: Ajde malo slatko budenje
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
Последна промена: 06 Окт 2013 03:36 by Elka.
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister, mamatobe, Zoja

Ре: Есенско кафанче 06 Окт 2013 17:57 #244572

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
uuu ova odlicno ide i po cel den rabotenje i pravenje zimnici.
ama se isplatese - od petokot do sega, vecerva vo 9 zavrsiv so sve. ljutenica, malidzano, ajvar i pasteta :aham:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Темата е заклучена.

Ре: Есенско кафанче 07 Окт 2013 01:57 #244573

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
Sister pusti nekoja tegla ajvar da vidime koj e poubav nasiot ili vasiot :opaa:
Темата е заклучена.

Ре: Есенско кафанче 07 Окт 2013 03:09 #244577

 • Chocolate
 • Chocolate's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 900
 • Thank you received: 273
 • Карма: 13
Добро утро :foryou: :foryou: :foryou: :foryou: понеделнички со облаци и на спиење ќе ни тргне :chilpil: , јас сум слободна до четврток па ќе си шеткам :shop:, дај кажете каде да купам подебели панталони за трудници ??? ајде по едно кафенце

Границата меѓу уживањето и злото, олицетворена во чоколадото, е толку фина и престижна,...
Темата е заклучена.

Ре: Есенско кафанче 08 Окт 2013 03:07 #244617

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
Dobro utro, imajte ubav den, ja se tesam deka nedelava e skratena pa pobrzo kje pomine :loveya:
[img size=500X500]1.bp.blogspot.com/-lewM7krApeo/TyEixLmIA.../s400/January+26.jpg[/img]
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
Темата е заклучена.

Ре: Есенско кафанче 12 Окт 2013 13:52 #244732

 • Chocolate
 • Chocolate's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 900
 • Thank you received: 273
 • Карма: 13
Имајте убава вечер , исполнета со љубов :loveya: :hug:

Границата меѓу уживањето и злото, олицетворена во чоколадото, е толку фина и престижна,...
Темата е заклучена.

Ре: Есенско кафанче 16 Окт 2013 07:17 #244827

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Znaci od H&M nisto. denes pominuvav po taa ulica i gledam baloni namesteni vo H&M znakot, ama prodavnicata e Mega Fashion. Mozda imaat nivni modeli samo, no fintata im bese epten jaka :D
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Темата е заклучена.

Ре: Есенско кафанче 16 Окт 2013 07:57 #244831

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
Jas kako sto procitav od HM veke se izvesteni deka e otvorena lazna HM prodavnica i deka veke se sprema legalna postpaka, taka sto Mega fashion moze debelo da platat. Ne mi e jasno so koj pamet se reklamiraat kako HM. A baska mi kazaa deka imalo gjubre nevideno.
Темата е заклучена.

Ре: Есенско кафанче 16 Окт 2013 10:27 #244840

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Во чест на нашиот непреболен Тоше, ставам една негова песна во кафанчево.

Tose Proeski - Ljubena
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister, Mama Ane, biljann, Zoja, Независна

Ре: Есенско кафанче 17 Окт 2013 02:56 #244863

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Добро утро да ве почастам јас вака сабајлечки. Денес син ми полни 7 години :love: сонце на мајкаMackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Marge, biljann, mamatobe, Независна, Cuvce

Ре: Есенско кафанче 17 Окт 2013 03:15 #244870

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
Neka mu e srekjen rodendenot Mama Ane, golem da raste I da e ziv I zdrav :kiss:
Odamna te nema vo kafancevo :) nedostasuvase tvoeto utrinsko kafe :kafe:
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
Темата е заклучена.

Ре: Есенско кафанче 17 Окт 2013 04:34 #244881

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
Нека му е среќен роденденот, голем да расте син на мајка :cvet: Леле тортава Мама Ане џе ја наџе :smee1: Лиги ми течат
Темата е заклучена.

Ре: Есенско кафанче 17 Окт 2013 04:41 #244884

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
Sreken rodenden na mangupot!

Da raste golem, ubav i umen! :baloni:


Every passing minute is another chance to turn it all around.
Темата е заклучена.

Ре: Есенско кафанче 17 Окт 2013 04:57 #244892

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Sreken neka mu e rodendenot i da vi nosi sekogas samo sreka
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Темата е заклучена.

Ре: Есенско кафанче 18 Окт 2013 02:34 #244924

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2988
 • Thank you received: 1373
 • Карма: 60
Ubava e esenta...dodeka trae. Eve kaj nas pocna da vrne sneg. Nema da zadrzi zatoa sto obilno vrnese dozd cela nok ama bitno pocnuva dolgata zima a uste lisjata ne se padnati :dry:
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
Темата е заклучена.

Ре: Есенско кафанче 18 Окт 2013 04:14 #244930

 • mamicka
 • mamicka's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • :)
 • Теми: 956
 • Thank you received: 340
 • Карма: 7
Кај нас денес прекрасен есенски сончев ден. Кој е за кафе? Доаѓа викенд па си се радувам :laugh:
Темата е заклучена.

Ре: Есенско кафанче 18 Окт 2013 05:00 #244933

 • Chocolate
 • Chocolate's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 900
 • Thank you received: 273
 • Карма: 13
И овде сонце преубав ден ајде еве кафенце од мене на здравје нека е :loveya:
Границата меѓу уживањето и злото, олицетворена во чоколадото, е толку фина и престижна,...
Темата е заклучена.

Ре: Есенско кафанче 18 Окт 2013 06:00 #244937

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
Prekrasen den, se nadevam kje izdrzi cel vikend, jas samo sto izedov 4 mali jabolka :glad: , povelete i vie na ovosje
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
Темата е заклучена.

Ре: Есенско кафанче 22 Окт 2013 02:57 #245010

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Ајде кој е за утринско кафе?
Утре нели имаме празник, па после нема да знаеме дали е понеделник или четврток :laugh:

Последна промена: 22 Окт 2013 02:58 by Marge.
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Chocolate, Cuvce

Ре: Есенско кафанче 24 Окт 2013 04:25 #245049

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
zdravo drustvo
kako ste ponedelnicki :wtf:
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
Темата е заклучена.

Ре: Есенско кафанче 24 Окт 2013 09:49 #245075

 • tomica
 • tomica's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Патувањето од 1000км. почнува со еден чекор
 • Теми: 9
 • Thank you received: 4
 • Карма: 0
Ова изгледа ке ми биде мое омилено катче. Ке можам тука со вас додека спие синко на раат да си пијам кафенце и да си муабетиме,ако има такво расположение тука :OK: За почеток да ве почастам јас со едно кафенце и сокчеМожеби е време за ручек ,но мене сега синко ми спие па можам на раат да си го пијам. Инаку Dolphin баш ме збуни со ова понеделнечки :wtf: :kez: Сега навистина некогаш ми се помешуваат деновиве,но дотолку да утнам од понеделник до четврток :tupco: си викам не е можно.Ама кога прочитав дека тоа иде од муабетот на Сања ми стана јасно,после еден неработен ден на сите ни се мешаат деновите :mozok: тоа е еден мозок за сто работи. Поздрав до сите!!!
Последна промена: 24 Окт 2013 09:51 by tomica.
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Независна

Ре: Есенско кафанче 24 Окт 2013 10:13 #245079

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
:hi5: tomica
i jas sum ko zbuneta celata , zatoa pisav
dobredojde na forumov :molkata:
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
Темата е заклучена.

Ре: Есенско кафанче 24 Окт 2013 10:53 #245081

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
Epa dobar den, kako ste mi ova popladne. Lugjeeeee jas se mrdnav za cokoladna torta, vidov vcera vo Gino edna i ja mislam cel den...trudna da bev kje pobacev :aaa:

E bas vakva bese :glad: ama kje izdrzam do sabota, ama zatoa rano sabajle direkt u Gino odam.
Tuku da ne znae nekoj vo kolku saat otvaraat sabajle :angel:
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister

Ре: Есенско кафанче 25 Окт 2013 15:08 #245110

 • tomica
 • tomica's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Патувањето од 1000км. почнува со еден чекор
 • Теми: 9
 • Thank you received: 4
 • Карма: 0
Каде сте денс???? Нема никој тука :wtf:
Јас цел ден денс си имам по некоја обврска,дали со синко,дали чистам,ручек,бањање..... се нешто се наоѓа,ама и шеткање :OK:
Елка па да ти кажам и јас би ја мислела оваа торта иако не сум мн по благото :glad: Дали денес ја зеде ??? епа девојки денес петок конечно следуваат денов за одмор,ВИКЕЕЕННННДДД кој каде ке оди :nanana: Ние немаме нешто посебно испланирано за овој викенд, во ако биде вака топло ке одиме сигурно на некоја прошетка. Поздрав за сите и имајте убав викенд!!!
Темата е заклучена.

Ре: Есенско кафанче 25 Окт 2013 16:04 #245112

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
Elka imas edna vakva coko bomba I vo Oh la la, preporacuvam :OK:


Every passing minute is another chance to turn it all around.
Темата е заклучена.

Најново на форумот

 • No posts to display.