ТЕМА: Есенско кафанче

Ре: Есенско кафанче 10 Дек 2013 14:03 #247270

 • bart
 • bart's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2896
 • Thank you received: 1856
 • Карма: 1
Nesto sum vo guzva poslednive 2-3, 4-5, more skoro 6 meseci. Sega nacekav kompjuter na rabota, pa da iskoristam situacija
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Dolphin

Ре: Есенско кафанче 13 Дек 2013 08:37 #247349

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
:hello: денес е петок :igra:
Ајде кој е за кафенце

Темата е заклучена.

Ре: Есенско кафанче 13 Дек 2013 15:01 #247362

 • Mama*D*
 • Mama*D*'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • ex.DijanaP
 • Теми: 607
 • Thank you received: 93
 • Карма: 0
:) еден поздрав до сите

Идеална мајка, жешка љубовница, почитувана дама...Сето тоа треба да биде една жена!
Темата е заклучена.

Ре: Есенско кафанче 13 Дек 2013 19:50 #247372

 • Molly
 • Molly's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2294
 • Thank you received: 1512
 • Карма: 109
A вака не! Многу бе сте ми го запустиле кафанчево, два саати бришам прашина и собирам пајажина :angry: Па кај сте бе друшки? Фалам? Знам, и вие мене :roll:

Се спремате ли за Н. Година? Кој,каде со кого?

Ехееееееееее си летна уште една година... Па па па, како брзо старееме :fijuk:

Од мене во овие доцни часови

Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Dolphin, Elka

Ре: Есенско кафанче 19 Дек 2013 12:54 #247503

 • Mama*D*
 • Mama*D*'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • ex.DijanaP
 • Теми: 607
 • Thank you received: 93
 • Карма: 0
Уште два дена сме во ова кафанче :-)
Па еве да ве почастам за вчерашниот роденден на маж ми и за славата
http://zena.blic.rs/data/images/2009-12-29/4373_VLD_7145-trpeza.jpg?ver=1262096398

Идеална мајка, жешка љубовница, почитувана дама...Сето тоа треба да биде една жена!
Последна промена: 19 Дек 2013 13:01 by Mama*D*. Причина: проблеми со сликата
Темата е заклучена.

Ре: Есенско кафанче 21 Дек 2013 05:10 #247513

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
Dobro utro, imajte ubav vikend :snesko:
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
Последна промена: 21 Дек 2013 05:11 by Elka.
Темата е заклучена.

Ре: Есенско кафанче 21 Дек 2013 06:12 #247514

 • Andrijance
 • Andrijance's Avatar
 • Offline
 • new born
 • mamicka
 • Теми: 37
 • Thank you received: 20
 • Карма: 9
Здраво на сите

Женски да ве прашам дали знаете колку плата ми следува во случај на отсуство од работа?Со ќеркичката бевме на болничко лекување и бев одсутна 11 дена,па ме интересира дали го знае некој законот ,како иде исплатата и дали може да ме изиграат ,односно да ми скратат повеќе пари,затоа што уште не ми кажуваат дали боледувањето ке гласи на мое име или на име на девојчето???А исто така наслушнав дека доколку си крводарител ти следува 100 проценти исплата?

Дали знаете нешто за тоа?

Поззззззз

П.С.Се извинувам незнаев кај да го сместам прашањето,па пишав тука
Темата е заклучена.

Ре: Есенско кафанче 11 Ное 2014 13:54 #252947

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
:esen: ubav esenski den na site
da se rasonime malku
[img size=300x300]2.bp.blogspot.com/-t1qnhrFetWc/UPf1QyLMy...Favim.com-318026.jpg[/img]
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
Темата е заклучена.

Ре: Есенско кафанче 13 Ное 2014 12:51 #252964

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
Dobro utro na site lele od koga ne sum vlegla vo kafancevo. Deneska imam sloboden den pa malku poveke ke ve podruzam. Mi nedostasuvase forumcevo. :foryou:
Imajte ubav den.
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
Темата е заклучена.

Ре: Есенско кафанче 13 Ное 2014 18:23 #252967

 • forumce
 • forumce's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 291
 • Thank you received: 94
 • Карма: 0
Nikoj nema vo kafanava.Izgleda metat lisja :esen: .
Темата е заклучена.

Најново на форумот

 • No posts to display.