ТЕМА: Есенско кафанче

Есенско кафанче 23 Сеп 2013 05:19 #244193

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Есента и календарски пристигна, па време е и да се отвори ова кафанче :esen:

За почеток повелете од мене есенско овошје :)

Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Milenaa

Ре: Есенско кафанче 23 Сеп 2013 06:07 #244197

 • Milenaa
 • Milenaa's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 133
 • Thank you received: 35
 • Карма: 0
Pozdrav do site majki ,idni majki i do site sto se borat da stanat majki.Samo napred.Neka esenta ni donese mnogu sreka.POzdravce se citkame
Темата е заклучена.

Ре: Есенско кафанче 23 Сеп 2013 08:35 #244201

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
Neka ni e za ubavo novoto kafance, ajde da se zablazime
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister, Marge

Ре: Есенско кафанче 25 Сеп 2013 04:31 #244238

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Zenskii kaj ste
Aj na edno administratorsko kafence
da cueme sto se ogovara po komsii niz gradov :smee1:

„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Темата е заклучена.

Ре: Есенско кафанче 25 Сеп 2013 05:21 #244239

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
Fala Sis :)

Nego ke se otvara ili nema da se otvora H&M vo Skopje? Nekoi od mediumive se javile vo HQ na H&M i tamu im rekle deka za sega nema najavi za otvaranje vo MK, a plakatite nalepeni??? :unsure:


Every passing minute is another chance to turn it all around.
Темата е заклучена.

Ре: Есенско кафанче 25 Сеп 2013 07:56 #244244

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Ајдеее :tupco: како нема да има?! Па зошто тогаш се плакатите?

Леле хаос :nc:
Темата е заклучена.

Ре: Есенско кафанче 25 Сеп 2013 13:23 #244254

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
uuu ako e taka togas sto gi izlepile plakatite? da ne e nekoi od ovie sto pravat naracki po internet, pa da si otvora sam :D
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Темата е заклучена.

Ре: Есенско кафанче 25 Сеп 2013 16:15 #244261

 • bart
 • bart's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2896
 • Thank you received: 1856
 • Карма: 1
Добро вечер. Како сте? Нова кафана, а?
Еве, ја на работа- класика. Овде снимаат некоја реклама, па се забављаме додека ги гледаме.
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
Темата е заклучена.

Ре: Есенско кафанче 25 Сеп 2013 17:32 #244271

 • eleonora
 • eleonora's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 597
 • Thank you received: 246
 • Карма: 0
Lele otkoga ne sum ve druzela,epa aj esenski da mu ja pocnam.Mi falevte ama u ova turbolentnk vreme nemame vreme za nisto,ama za kafica u kafancevo ke najdam. Pozdrav do starite forumdziki a i do novive-gledam gi ima dosta :OK:
Темата е заклучена.

Ре: Есенско кафанче 26 Сеп 2013 02:14 #244274

 • Chocolate
 • Chocolate's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 900
 • Thank you received: 273
 • Карма: 13
Добро утро...Ајде да ја дополнам кафаната кај нас цело маало мириса па еве за појадок. Леле како ми летна вториот одмор сакам уште сега временцето е само за уживање :chilpil: ајде сите на лапачка :glad:Границата меѓу уживањето и злото, олицетворена во чоколадото, е толку фина и престижна,...
Темата е заклучена.

Ре: Есенско кафанче 27 Сеп 2013 01:41 #244293

 • Mama*D*
 • Mama*D*'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • ex.DijanaP
 • Теми: 607
 • Thank you received: 93
 • Карма: 0
Девоjки само да ве поздравам во новово кафанче...jас сеуште немам нет, а од моб многу кочи и е непрегледно...па се надевам набрзо пак редовно ке се читкаме.

Идеална мајка, жешка љубовница, почитувана дама...Сето тоа треба да биде една жена!
Темата е заклучена.

Ре: Есенско кафанче 27 Сеп 2013 02:09 #244294

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
Dobro utro na site!
Konecno se naspav i odmoriv (sinokja si legnav vo 21h :chilpil: ) i vi posakuvam na site prekrasen den!
Every passing minute is another chance to turn it all around.
Темата е заклучена.

Ре: Есенско кафанче 27 Сеп 2013 02:40 #244295

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Blaze si ti mamatobe. Ja sinoka legnav vo 2 a stanav sabajlevo bo 7 :blink: daj duplo kafe
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Темата е заклучена.

Ре: Есенско кафанче 27 Сеп 2013 06:23 #244296

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
Fakaj! ;)Every passing minute is another chance to turn it all around.
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister

Ре: Есенско кафанче 27 Сеп 2013 07:15 #244297

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
denes so tocak do rabota. mislev ke e potesko, ama super bese. :skok:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Темата е заклучена.

Ре: Есенско кафанче 27 Сеп 2013 17:54 #244316

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
:respekt: Sister za voznjata

mene sega ova mi e na pamet , kako sto e malo moze i dve bi mi trebale
[img size=300x400]images.superbest.dk/PRODUKTER/Vin-Kiosk/...cd8c2d19821d2507.jpg[/img]
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
Последна промена: 27 Сеп 2013 17:57 by Dolphin.
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister

Ре: Есенско кафанче 28 Сеп 2013 03:49 #244320

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
Dobro utro devojcinja, jas si pijam kafe i se spremam za pravenje ajvar :gotvi:
Ajde od mene edno utrinsko pa da se fatam za rabota
[img size=500x500]biscoffblog.com/wp-content/uploads/2011/08/Coffee-cup.jpg[/img]
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
Темата е заклучена.

Ре: Есенско кафанче 28 Сеп 2013 03:57 #244322

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
Nazdravje mesanje ajvar ,pa posle I krkacka :glad:
Jas eve ke se posluzam od kafeto I posle nesto po doma da sredam,pa utre na grozdober :-)
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Elka

Ре: Есенско кафанче 30 Сеп 2013 03:15 #244343

 • Chocolate
 • Chocolate's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 900
 • Thank you received: 273
 • Карма: 13
Добро утро , како сте расположени понеделнички ? Времето облачно , свежо само за спиење, а работната недела само што започна :mdf: ајде на појадок


Границата меѓу уживањето и злото, олицетворена во чоколадото, е толку фина и престижна,...
Темата е заклучена.

Ре: Есенско кафанче 30 Сеп 2013 07:44 #244360

 • Mama*D*
 • Mama*D*'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • ex.DijanaP
 • Теми: 607
 • Thank you received: 93
 • Карма: 0
Добро утро и од мене...од сабајле со обврски едвај се наканив да излезам ради лошово време, ама ете морав....и конечно сум домче, со лап-топ и coca cola :pukanki:

Идеална мајка, жешка љубовница, почитувана дама...Сето тоа треба да биде една жена!
Темата е заклучена.

Ре: Есенско кафанче 02 Окт 2013 04:46 #244413

 • Chocolate
 • Chocolate's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 900
 • Thank you received: 273
 • Карма: 13
Ова да ве освежам да имате сите убав ден :cvet: :cvet: :cvet:

Границата меѓу уживањето и злото, олицетворена во чоколадото, е толку фина и престижна,...
Темата е заклучена.

Ре: Есенско кафанче 02 Окт 2013 05:43 #244418

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
smrznav, nenaspana sum...znaci grogi.
sinoka imav rabota i ko za inat mi padna internetot, pa ajde preku 3G i dodeka zavrsiv, zaglaviv do 2 i pol.

:kafe2:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Темата е заклучена.

Ре: Есенско кафанче 04 Окт 2013 03:24 #244516

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Добро утро.Ех што го сакам овој петок :trep:

Ајде повелете едно кафенце од мене

Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister, Mama Ane, Elka

Ре: Есенско кафанче 04 Окт 2013 04:11 #244522

 • mamicka
 • mamicka's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • :)
 • Теми: 956
 • Thank you received: 340
 • Карма: 7
I jas mnogu go sakam petok :D
A caj vari nekoja od vas, ili sama da si stavam? Smrznav luge. Se mi se cini deka kafancevo mnogu brzo ke stane zimsko (mi go nema smajlito sto mu studi)
Темата е заклучена.

Ре: Есенско кафанче 05 Окт 2013 10:02 #244549

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Јас за петок живеам :)

Еве чај, нвистина многу залади
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Marge

Најново на форумот

 • No posts to display.