Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Хуманитарна Априлијада

Хуманитарна Априлијада 22 Мар 2012 06:53 #190373

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Друшки, сакам да ве известам дека во недела
01 Април ќе се организира Априлијада во кафулето и игротеката „Форца“ со почеток од 12 часот.

Поканети се сите (без разлика дали се наши членови или не), а најмногу дечињата, кои треба да се маскирани. Ќе има мнооооогу изненадувања,награди, забава и дружба за сите. А воедно сето тоа со хуманитарна цел, затоа што ќе се собираат средства кои ќе бидат донирани.


Акцијата ја организираат партнерски здруженијата „Тука живееме“ и „Родители и деца“.


Останете вклучени за повеќе детали. :zelen:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 22 Мар 2012 07:21 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Simona`s mom, anusska, Bubbi, Marge, biljann and this user have 4 others thankyou

Ре: Хуманитарна Априлијада 04 Апр 2012 08:09 #192523

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Априлијадата заврши. Се собраа средства со кои ќе се разубави домот 11 Октомври, за празникот Велигден (ова е по нивна желба откако ги контактиравме) со велигденски декорации, завеси и др.

Е сега, имаме уште еден предлог од нашето Здружение.

- Кога ќе се носат декорациите во домот, да дадеме две корпи со вапцани јајца. Па сакавме да ги поканиме членовите од нашиот форум да учествуваат - доволно е секоја членка да донира по 1 - 2 вапцани јајца. Секако ова мораме да го имаме собрано најдоцна до викендов, што значи дека секоја која ќе се пријави за учество ќе треба порано од предвиденото да вапца јајца...

Пишете која ќе учествува да знаеме колку јајца ќе собереме :P
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 04 Апр 2012 08:11 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Хуманитарна Априлијада 04 Апр 2012 08:48 #192531

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Еве јас се пријавувам, но не со свои туку со јајца на мајка ми :) Во недела е католички Велигден и како и да е ќе вапца жената јајца во четврток и ќе ми даде и на мене :)
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister, Majsi

Ре: Хуманитарна Априлијада 04 Апр 2012 09:56 #192547

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Знам дека можеби за сите нас е проблем толку рано да се вапца 1- 2 јајца, па еве уште еден предлог - идеја
Да се сварат бели јајца 1 - 2 па потоа дечињата наши да ги декорираат со фломастери или други интересни декорации по желба.
Значи не мора да бидат вапцани, може и украсени.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Хуманитарна Априлијада 04 Апр 2012 10:28 #192554

 • biljann
 • biljann's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Welcome to Bibkoland!
 • Теми: 857
 • Thank you received: 372
 • Карма: 28
Ете и јас се пријавувам, ќе вапцам или пак некако ќе декорирам неколку јајца, само проблемот е како да ги донесам :wtf:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister, Majsi

Ре: Хуманитарна Априлијада 05 Апр 2012 04:57 #192703

 • bart
 • bart's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2896
 • Thank you received: 1856
 • Карма: 1
Јас можам да вапцам. Само, кога точно, како, што, во каква корпа? Можам да направам и корпи од тесто, ама тие се убави одма да се јадат, не да стојат до велигден, освен во замрзнувач, нели.
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Majsi

Ре: Хуманитарна Априлијада 05 Апр 2012 07:47 #192746

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5144
 • Thank you received: 2409
 • Карма: 111
Fala vi druski, ke ima nasmevki i radost kaj decata :guskanje:

I od mene ke ima jajca vapcani.
Bart ne treba korpi, samo vapcani jajca. Koj kolku moze kakvi moze nema problem.
Inaku za podetalno info koga ke se sobiraat jajcata, ke ve izvestime vo tekot na denot-najdocna utre.

Mnogu vi blagodarime :srce:
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, biljann, bart

Ре: Хуманитарна Априлијада 06 Апр 2012 11:37 #193092

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
За собирање јајца :zelen:
Можете во школото за англиски „Смајли старс“ каде ни почна акцијата со плетење, секој ден до четврток 12ти април од 16 - 19.30 часот - кај мене.
Или кај Мајси и Анабелка, обратете им се по ПП да се договорите каде ќе биде примопредавањето.

До четврток собираме, а во петок ќе ги однесеме.

нема потреба од корпи и други декорации, оти веќе имаме корпи. само велигденски јајца, која колку сака и може.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane

Ре: Хуманитарна Априлијада 06 Апр 2012 11:41 #193095

 • bart
 • bart's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2896
 • Thank you received: 1856
 • Карма: 1
Ја ќе и` се обратам на Мајси за примопредаја. А, по колку јајца?
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
Последна промена: 07 Апр 2012 02:03 by Majsi.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Хуманитарна Априлијада 06 Апр 2012 13:01 #193106

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
Може и мене да ми се обратите.

Од 8:30 до 16:30 може да ми носите на работа, веднаш спроти холандска амбасада, а после тоа во Капиштец.

Пратете ми телефон по ПП да се договориме:)
Those who criticize our generation forget who raised it.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Хуманитарна Априлијада 07 Апр 2012 02:09 #193170

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5144
 • Thank you received: 2409
 • Карма: 111
bart wrote:
Ја ќе и` се обратам на Мајси за примопредаја. А, по колку јајца?

Koj po kolku saka, kolku moze. Znaci edno, dve, pet, kolku sakate.
Bitno e decata od domot da bidat izraduvani, da go osetat veligden vo prava smisla na zborot.

Znaci koj ima zelba, koj ima dobra volja, neka ni se obrati ke se dogovorime po pp ke se dogovorime za primopredaja na jajcata :)

Falaaaa vi druskiiii :guskanje:
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.

Ре: Хуманитарна Априлијада 07 Апр 2012 05:17 #193192

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
so veligdenskive jajca i jas se prijavuvam za ucestvo , za primopredavanje neznam kako tocno ama ke se dogovoram so nekoj , najverojatno vo Smajli :)
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
Последна промена: 07 Апр 2012 05:17 by Dolphin.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Majsi

Ре: Хуманитарна Априлијада 07 Апр 2012 15:28 #193246

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Секој кој сака да дојде кај мене пишав кога сум таму, а ако сакате пишете ми пп и ќе се договориме. Можете и кај мене на работа, во Центар сум.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Хуманитарна Априлијада 08 Апр 2012 08:36 #193300

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
Еве и јас да се пријавам за учество, а за примопредаја ќе искомуницирам со Мајси утре - задутре ќе се договориме да и ги дадам :)
Последна промена: 08 Апр 2012 16:47 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Majsi

Ре: Хуманитарна Априлијада 09 Апр 2012 06:48 #193494

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5144
 • Thank you received: 2409
 • Карма: 111
Nema problem mikimaus, pisi mi pp pa ke se dogovorime :)
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.

Ре: Хуманитарна Априлијада 09 Апр 2012 12:15 #193570

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Пристигна пратката од biljann :cmok:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: biljann

Ре: Хуманитарна Априлијада 10 Апр 2012 14:07 #193867

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5144
 • Thank you received: 2409
 • Карма: 111
I od mikimaus isto :hug:
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Cuvce

Ре: Хуманитарна Априлијада 10 Апр 2012 17:05 #193900

 • Meyo
 • Meyo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Ex mama-Maja :)
 • Теми: 2261
 • Thank you received: 2819
 • Карма: 0
utre kje gi dobiete i moite,slobodna sum cel den pa kje se potrudam da gi ukrasam malku povekje...
When power of love overcomes the love of power, the world will know peace...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister, Majsi

Ре: Хуманитарна Априлијада 11 Апр 2012 13:03 #194088

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
Стигнаа и од Делфин:love:

Мејо, ако сакаш мене дај ми ги, најблиску сме:)
Those who criticize our generation forget who raised it.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Хуманитарна Априлијада 11 Апр 2012 13:15 #194091

 • Meyo
 • Meyo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Ex mama-Maja :)
 • Теми: 2261
 • Thank you received: 2819
 • Карма: 0
Anabel jas sum vo Vlae momentalno, ama moze utre da ti gi donesam posle fakultet pishi mi brojche vo pp za da mozam da t e javam
When power of love overcomes the love of power, the world will know peace...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Хуманитарна Априлијада 11 Апр 2012 13:39 #194095

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5144
 • Thank you received: 2409
 • Карма: 111
Stignaa i od Mama Ane :cmok:
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane

Ре: Хуманитарна Априлијада 13 Апр 2012 11:09 #194436

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
Бевме денес во домот, не пречекаа дечињата со детски насмевки, се израдуваа на јајцата и декорациите, а ние сме среќни што овој ден им го збогативме со ваша помош:love:

Голема благодарност до сите кои ја помонаа оваа акција:srce:

Имаме и слики, само Мајси кога ќе биде послободна да ги стави:)
Those who criticize our generation forget who raised it.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, Dolphin, biljann

Ре: Хуманитарна Априлијада 13 Апр 2012 16:16 #194489

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5144
 • Thank you received: 2409
 • Карма: 111
Ke ima sliki Sisterot ke gi sredi i stavi :)

I jas da se zablagodaram na site vredni race sto izvapcaa jajca za decinjata od domot. Kolku samo bea srekni, radosni sto ke dobijat site po edno vapcano jajco :love:

Vi blagodarime od :srce:
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, Annabel Lee, Cuvce

Ре: Хуманитарна Априлијада 13 Апр 2012 16:58 #194496

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Прекрасен гест, доволен да ги развесели тие слатки дечиња :love: :love:
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Annabel Lee, Majsi

Ре: Хуманитарна Априлијада 13 Апр 2012 17:01 #194497

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Слики има на порталот во текстот за оваа мала Велигденска акција, со која верувајте им го разубавевте празникот на дечињата.
Пресреќни беа кога ги видоа украсите и јајцата. :srce:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 13 Апр 2012 17:02 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Annabel Lee

Најново на форумот

 • No posts to display.