Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

ТЕМА: На 17 март собираме донирана облека

Ре: Здружението РиД во чоколадната аукција 09 Мар 2012 03:59 #187154

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5144
 • Thank you received: 2409
 • Карма: 111
Samo edno potsetuvanje za akcijata, za site onie sto ke sakaat da se vklucat.......
Big Sister wrote:
Инфо:

- Ќе се собира облека, обувки, долна облека... Облеката и обувките секако ваши стари, носени, но да се сочувани. Облеката чиста и убаво средена. Величините ги имате па раководете се по нив кога ќе бирате парчиња.
- Долна облека ако некој сака да донира може да купи, нели не е во ред да се дава долна облека носена - пак ќе речам според величините овде дадени.
- Пари нема да се собираат.
- Ако некој сака може да донира и средства за лична хигиена - сапуни, шампони, пасти за заби.
- Можете ако имате дома стари постелини кои не ги користите, ама сепак да се употребливи, да ги донирате. Постелините да се единечни за кревет за возрасен 2м на 90 см. Чисти, перени, пеглани.

Ве очекуваме во сабота 17 ти март 2012, во АБЦ клубот - од 11 до 15 часот, кога ќе ги собираме донираните средства
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.

Ре: Здружението РиД во чоколадната аукција 09 Мар 2012 04:40 #187164

 • Bubbi
 • Bubbi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1652
 • Thank you received: 957
 • Карма: 7
Јас незнам зошто до сега не сум ја прочитала убаво темата, мислев дека е некоја аукција и дека треба да се оди некаде и ....:tupco: , сосем нешто грешка сум разбарала. Така да еве официјално се пријавувам за донација, со што ќе видам до 17!!!

:love:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Goddess^

Ре: Здружението РиД во чоколадната аукција 09 Мар 2012 04:48 #187167

 • Goddess^
 • Goddess^'s Avatar
 • Offline
 • senior
 • Сакам женска луда фина, да биде како Лина... :)
 • Теми: 1449
 • Thank you received: 1186
 • Карма: 21
Па би можела Ане да го смени насловот на темата за да нема вакви забуни. Денот на донацијата нека е истакнат за веднаш да се гледа, да не мора да се бара низ постовите :)
Пристигна Божицата на 03.02.2011!
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister, mami29

Ре: Здружението РиД во чоколадната аукција 09 Мар 2012 05:37 #187176

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Средено!
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Goddess^

Ре: Здружението РиД во чоколадната аукција 09 Мар 2012 05:53 #187177

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2921
 • Thank you received: 1735
 • Карма: 100
A zosto ne sobirate pari? Mozebi nekoj nema vreme/moznost da odi da kupuva ves ili bilo sto? Jas mislam deka treba da ja ima i taa opcija.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Здружението РиД во чоколадната аукција 09 Мар 2012 06:43 #187185

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Zatoa sto ne e nasa akcija.

Dadeni se poveke opcii za donacii, pa koj kako ima vreme i kako saka. Ne mora da odi sekoj da kupuva.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Thatcher

Ре: Здружението РиД во чоколадната аукција 09 Мар 2012 07:29 #187196

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
Ова е убава прилика да си направите пролетно преуредување на плакарите и да видите што од облеката веќе не ви е потребно, да го донирате - некое дете ќе се израдува многу, па макар и да е носено:love:
Those who criticize our generation forget who raised it.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Здружението РиД во чоколадната аукција 09 Мар 2012 07:34 #187198

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2921
 • Thank you received: 1735
 • Карма: 100
Znam dkoja e idejata. No poveketo clenki pobrzo ke dojdat na sedenkata i ke dadat 100-200 denari, otkolku da odat po dukani, da kupat pa da donesat. Moze bilo koj posle da se nafati da zeme 500-1000 denari i da kupi poveke para dolna obleka.
Ama ok ...
The administrator has disabled public write access.

Ре: На 17 март собираме донирана облека 11 Мар 2012 04:45 #187490

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5144
 • Thank you received: 2409
 • Карма: 111
Potsetuvanje za site onie sto ke sakaat da se priklucat.......
Big Sister wrote:
Инфо:

- Ќе се собира облека, обувки, долна облека... Облеката и обувките секако ваши стари, носени, но да се сочувани. Облеката чиста и убаво средена. Величините ги имате па раководете се по нив кога ќе бирате парчиња.
- Долна облека ако некој сака да донира може да купи, нели не е во ред да се дава долна облека носена - пак ќе речам според величините овде дадени.
- Пари нема да се собираат.
- Ако некој сака може да донира и средства за лична хигиена - сапуни, шампони, пасти за заби.
- Можете ако имате дома стари постелини кои не ги користите, ама сепак да се употребливи, да ги донирате. Постелините да се единечни за кревет за возрасен 2м на 90 см. Чисти, перени, пеглани.

Ве очекуваме во сабота 17 ти март 2012, во АБЦ клубот - од 11 до 15 часот, кога ќе ги собираме донираните средства
trtlata na mamika
Последна промена: 11 Мар 2012 04:52 by Big Sister. Причина: наслов
The administrator has disabled public write access.

Ре: На 17 март собираме донирана облека 14 Мар 2012 03:47 #188302

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
Во периодот од 11-15 часот на 17-ти март во АБЦ клубот ќе има претставници на здружението Родители и деца, сите што се заинтересирани за донација, може слободно да дојдат...

И се надевам дека ќе запознаеме членови од нашиот форум кои што не сме имале прилика да ги запознаеме:love:
Those who criticize our generation forget who raised it.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Здружението РиД во чоколадната аукција 15 Мар 2012 07:12 #188641

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Big Sister wrote:
Инфо:

- Ќе се собира облека, обувки, долна облека... Облеката и обувките секако ваши стари, носени, но да се сочувани. Облеката чиста и убаво средена. Величините ги имате па раководете се по нив кога ќе бирате парчиња.
- Долна облека ако некој сака да донира може да купи, нели не е во ред да се дава долна облека носена - пак ќе речам според величините овде дадени.
- Пари нема да се собираат.
- Ако некој сака може да донира и средства за лична хигиена - сапуни, шампони, пасти за заби.
- Можете ако имате дома стари постелини кои не ги користите, ама сепак да се употребливи, да ги донирате. Постелините да се единечни за кревет за возрасен 2м на 90 см. Чисти, перени, пеглани.

Ве очекуваме во сабота 17 ти март 2012, во АБЦ клубот - од 11 до 15 часот, кога ќе ги собираме донираните средства

aj da potsetime uste ednas :)
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: На 17 март собираме донирана облека 16 Мар 2012 01:59 #188814

 • Bubbi
 • Bubbi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1652
 • Thank you received: 957
 • Карма: 7
Јас ништо не прочистив по дома и по роднини :laugh: , немав баш време - бевме многу настинати со некој стомачен вирус и еве денес демек подобри, но купив шампони,сапуни.... хигиенски работи.

Бидејќи сме настинати сакам да поминам колку да ги оставам работите, е ако сме подобри до сабота и кафе ќе пијам :) , е сега може ли да ми кажете каде се наоѓа АБЦ? :sram: , ич ама не ми текнува каде беше ?
The administrator has disabled public write access.

Ре: На 17 март собираме донирана облека 16 Мар 2012 03:00 #188820

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5144
 • Thank you received: 2409
 • Карма: 111
ABC ti e karsi bivsa americka ambasada ili od grad koga odis prema Gorce posle ZOO na edno mislam 100m(ako ne sum greska vo metrite), od stranata na zoloskata e. Ima i teniski tereni do nego.
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.

Ре: На 17 март собираме донирана облека 16 Мар 2012 03:50 #188833

 • Bubbi
 • Bubbi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1652
 • Thank you received: 957
 • Карма: 7
АААААААА ЗНАМ КАДЕ Е СУМ БИЛА. Е па с егледамњ. Позз :love:
The administrator has disabled public write access.

Ре: На 17 март собираме донирана облека 16 Мар 2012 17:16 #189049

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5144
 • Thank you received: 2409
 • Карма: 111
Se gledame utre vo ABC, se nadevam na pogolema prisutnost od vasa strana :)
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.

Ре: На 17 март собираме донирана облека 17 Мар 2012 06:14 #189132

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2899
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
Da prasam za onie koi denes nema da mozat da dojdat a bi sakale da doniraat ke ima li vtora sansa?
The administrator has disabled public write access.

Ре: На 17 март собираме донирана облека 17 Мар 2012 12:18 #189210

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Drug vakov den za sobir nema da ima.
Ke piseme koga ke bide pakuvanjeto, pa ako nekoj saka, neka se najavi, ke ja pocekame negovata donacija.

Obleka mislam deka se sobra mnogu, samo da proverime sto i kako, da piseme, pa da vidime so sto sme "tenki" za da znaat onie koi sakaat ako moze toa sto fali da doniraat.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: macika, Elka, Cuvce

Ре: На 17 март собираме донирана облека 17 Мар 2012 14:59 #189281

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Еве од денес што е собрано:

Постелини:
Долен чаршав - 9
Јоргански навлаки - 10
Навлаки за перници - 12

Средства за лична хигиена:
Пешкири - 27
Сапуни - 30
Пасти за заби - 7
Шампони - 7
Купки од литар - 2
Четки за заби - 8
Омекнувач - 1 од литар
Сунгери за бањање - 2
Чепкалки за уши - 2

Облека:
Машко палто/јакна – 4
Женски јакни – 5
Женски пижами – 5
Панталони./ фармерки – 38
Кратки панталони – 7
Женски кошули/маички/блузи – 71
Џемпери машки/женски – 45
Машки маици со краток ракав – 6
Сукњи - 11
Елече без ракави – 1
Тренерки долни м и ж – 4
тренерки горни/дуксери – 3
Куси хеланки - 1
Чорапи – 7
Хулахопки - 1

Детски работи
Блузи - 5
Тренерки горни / дуксери– 3
Фустанче – 1Чевли

Детски ж – 4 (бр 32, 34 и 37/38)
Детски м- 4 (бр 32, 33 и 34)
Патики – 2 (бр.37/38)
Папучи – 2
Женски кратки чизми – 1 (бр./37/38)


Друго:

Капа- 2
Шалови/марами – 5
Долна маица м и ж – 8
Женски килоти – 6
Градници – 2
Сунѓерчиња за кујна – 14
Кујнска крпа – 1
Чашки - 2
Школска ташна
Палома марамици
:zelen: Дури и едно миривче (ептен ме расположи кога го видов и мислам дека знам од кого е :cmok: )Овде не се внесени стварите кои ќе ги донираат уште некои наши членки дента кога ќе пакуваме.
Значи кнап сме со долен веш. Ако некој сака да купува нешто - нека земе долен веш. Малку има. А и да знаеме, колку да докупиме.

Уште еднаш голема благодарност до сите :srce:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 17 Мар 2012 15:04 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: biljann, Elka

Ре: На 17 март собираме донирана облека 17 Мар 2012 15:29 #189294

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
koe brojce dolen vesh , maski zenski , deca ili vozrasni?
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Здружението РиД во чоколадната аукција 17 Мар 2012 15:35 #189295

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5144
 • Thank you received: 2409
 • Карма: 111
Goddess^ wrote:
Друшки,
еве го списокот по број на чевли и величина на килоти/маици. Килотите и маиците во секој случај ќе се купуваат, кој има предлог за продавница со ефтини вакви работи, или некој македонски погон за да го контактираме и да нарачаме - кажете слободно, секој предлог ни е добредојден :da:

Списокот со величините е за ориентационо да знаете за кои величини станува збор, за да можат најдобро да се искористат.

Килоти / Маички
Машки

8 – 2
12 – 5
14 – 5
16 – 2

М – 5
L – 11
XL – 1

Женски

8 – 1
10 - 2
12 – 2
14 – 5
16 – 3

М – 7
L – 2
XL – 2
trtlata na mamika
Последна промена: 17 Мар 2012 15:37 by Majsi.
The administrator has disabled public write access.

Ре: На 17 март собираме донирана облека 17 Мар 2012 15:38 #189297

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
ja gledav tabelava ama ne razbrav
baraat na primer maski kiloti 16-ka 2parcinja ?
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: На 17 март собираме донирана облека 17 Мар 2012 15:43 #189299

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5144
 • Thank you received: 2409
 • Карма: 111
Da, da Dolphin i sega spored goleminata na maickite mislam deka tamu od kade sto ke se kupat znaat so koj broj na gaki odat.
Barem vo Struzanka e taka. Neli jas nemam poima za 16 maicka koja velicina na gakicki bi odela. Otprilia prodavackite go znaat toa.
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Dolphin

Ре: На 17 март собираме донирана облека 17 Мар 2012 16:04 #189300

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2899
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
Malku mi e cudno jas tabelata ja razbrav deka primer 16 velicina treba za 2 osobi dolen ves????
Odnosno velicina 8 treba samo 2 para gaki ili 2 para maicki??????
The administrator has disabled public write access.

Ре: На 17 март собираме донирана облека 17 Мар 2012 19:14 #189357

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Pokraj sekoja velicina pisuva kolku kompleti (kiloti so maicka) trebaat
- znaci vo slucajov osmica kiloti so maicka trebaat 2 kompleti
Prviot broj e velicina - vtoriot broj e kolku kompleti od taa velicina
a kaj cevlite jasno e :)
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 17 Мар 2012 19:19 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: macika

Ре: На 17 март собираме донирана облека 18 Мар 2012 06:02 #189382

 • Meyo
 • Meyo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Ex mama-Maja :)
 • Теми: 2261
 • Thank you received: 2819
 • Карма: 0
Za tie shto planiraat da kupuvaat, samo da vi kazam, nie kupivme vo FEYTON za decava od ljubanici toa e karposh 4 pred rafaelo mu doagja vo redot na stokomak, kupivme 16 gakicki za 500 denari. Od razlichni velichini. Gakite se 100% pamuk ubavo izraboteni, turski, ima i sharenki ima i beli.Do 8 godini se po 30 denari do xl se po 40 denari.Za dechinja do 6 godini imashe komleti maichki i gagichki po 60 denari, a za povozrasnite mislam deka maichkite bea po 50 denari.
When power of love overcomes the love of power, the world will know peace...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister, Cuvce
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

Најново на форумот

 • No posts to display.