Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Каков душек

Ре: Каков душек 16 Мај 2011 16:29 #136018

 • ljubica78
 • ljubica78's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 695
 • Thank you received: 168
Sunshine, ne veruvam deka e istiot kvalitet itoa za baaaaagi pomala cena. Jas sekogas mislam deka vredi da vlozis vo dusekot za spienje, se isplati :OK: . Procitaj nanazat vo postovite, mozebi ke razresis nekoja dilema :poimnemam: .
The administrator has disabled public write access.

Ре: Каков душек 04 Авг 2011 03:08 #146920

 • severbgd
 • severbgd's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 4
Неможе на секого исти душек да му одговара но сепак треба да се купи правилниот.
Има многу фирми кои произведуваат квалитетни душеци но и фирми кои продаваат магла наречена душек,затоа отварање очи и гледање што све содржи истиот душек.
Најдобра варијанта за секој душек е да биде на рамна површина заради притисокот што го врши самото тело,е сеа кој има летвички нека си спие на нив нема тука ништо лошо.Изборот на подлога за душек во секоја продавница различно ке ви кажат затоа што сите имаат различна понуда на подлоги.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Каков душек 04 Авг 2011 06:09 #146948

 • MajaL
 • MajaL's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 160
 • Thank you received: 36
Kako prvo Dormeo ne e Topshop, tuku samo go prodavaat tamu.
Jas imam Dormeo comfort i ne bi go menuvala za nikakvi jadra so vozduh. Bevme vo Bernarda so ideja da kupam za decata kreveti i probav da legnam na nivnite duseci. Megutoa znaejki kakvo mi bese prvoto cuvstvo koga legnav na dormeoto veruvajte so nikoj drug dusek ne moze da se sporedi. I jas mislam deka sekoj treba spored sebe da si odbira dusek, ima dobri duseci od poveke firmi, jas koga odam vo hoteli i na odmor ako dusekot ne mi e dobar se vrtam vo krevet do 5 sabajle i prv pat spijam cela nok koga ke se vratam doma. Posledniot odmor fala bogu go prespav na kvaliteten dusek vo Grcija, samo ne mi tekna da poglednam sto dusek bese megutoa sporedliv so Dormeoto vo sekoj slucaj spiev po cela nok.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Каков душек 04 Авг 2011 06:59 #146954

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2893
 • Thank you received: 1864
Vo dobar dusek vredi da se investira. Sunshine sto napravivte vo izbor na dusek???? Nas i krevetot i dusekot ni e od Bernarda. :OK:
Imam prijateli koi se prezadovolni od Dormeo, no ima i mnogu sto ne se. Znaci se e individualno. Sepak dobro e sto sepak na nasiov pazar ima siroka ponuda za duseci pa sekoj moze da si odbere toa sto mu se dopagja i sto mu odgovara prema cenata. :da:
Последна промена: 04 Авг 2011 06:59 by macika.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Каков душек 04 Авг 2011 09:57 #146996

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
Nie kupivme pred 3 godini Jogi Hospital (ili Hospital Plus - nemozam da se setam) - best money I ever spent! :)

Dusekot e ni tvrd ni mek, nemozam da opisam - kako na race da te nosi nekoj :)
Pred toa so mm ne bolese grb, ramo, duri i nozete teski gi osekav na sabajle, no posle Jogi :ne:


Every passing minute is another chance to turn it all around.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Каков душек 04 Авг 2011 14:00 #147021

 • severbgd
 • severbgd's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 4
Никој кој се зезнал со душекот нема да признае дека за џабе фрлил пари и да го критикува.
Домео не е лош душек но неможе да се спореди со душеци кои имаат повеке цм мемори пена и се многу подебели и со навлаки кои се вадат,и нормално со пониска цена.Јас веке 4 години спијам на душек од sleep shop srbija и сум презадоволен.Душекот има 5 цм мемори пена и навлака која е со екстракти од алое вера и може да се извди и да се испере,и го платив некој 180 евра.
Мозам и да ве препорачам на пријателот кој ги познава луѓето таму.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Каков душек 05 Авг 2011 02:27 #147046

 • MajaL
 • MajaL's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 160
 • Thank you received: 36
Ne e tocno, jas se zeznav so Jogi, mozebi segasnite Jogi se podobreni ama koga jas go smeniv so dormeoto pocnav da spijam kako covek. Ama da se razbereme nemam problemi so bolki vo kicma i slicno samo na los dusek ne spijam, taka da mislam deka ne moze covek da ocekuva deka dusekot ke mu izleci kicma ako ima bolki. Toa nema smisla. Imam sansi da zemam za decata drugi duseci ama bas za da ne se zeznam ne znam zasto ne bi zemala dormeo koga jas sum mnogu zadovolna od nego. Zatoa i razmisluvam taka, inaku mozev da kupam Bernarda slusajki go prodavacot koj normalno za svoite duseci ke zboruva deka se najdobri samo za da gi prodade.

A za memori pena dali imal 3 ili 10 cm ama bas ne mi e gajle od pricina sto jas namerno zemav dormeo comfort sto ima pomalku pena zatoa sto mi bese poudoben za spienje. Znaci ne mora da znaci deka ako ima poveke pena ke bide podobar ili navlaka od aloe ili ne znam sto. Jas obozavam da spijam so pamucni navlaki i postelnini.
Последна промена: 05 Авг 2011 02:30 by MajaL.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Каков душек 05 Авг 2011 03:09 #147052

 • severbgd
 • severbgd's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 4
Тука кај нас дефинитивно се продава само тоа што има најмногу реклама.
Зошто кај дормео не се вадат навлаките?
Зосшто им се вракаат скоро секој ден по 5-6 душека?
Зошто навечер ги врлаат во дрисла и плаќаат да не се збори за тоа?
Зошто во Белград имаше судски процес против нив за користење на хемикалија која знае да створи алергија?
Зошто се единствените који носта душек од Кина.
:kafe:

Да заборавив околу слојот од мемори пена.....Докажано е дека најоптимален слој за спиење е 3,8 цм се што е испод не се препорачува за спиење.
Последна промена: 23 Окт 2012 08:36 by Molly. Причина: дополнување(еден по друг пост)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Каков душек 28 Сеп 2011 03:00 #156127

 • цреша
 • цреша's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 1
Дали некој има душек од Тетовксата фирма Линда Лукс, да сподели искуство? Јас сакав да земам..Во продавниците викаат дека тие најмногу им се трошеле, биле правени по германска лиценца?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Каков душек 06 Окт 2011 05:38 #157726

 • Sunshine*
 • Sunshine*'s Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 288
 • Thank you received: 113
Еве ме конечно да ви пишам што одлучивме за душекот и креветот... Купивме Бернарда кревет, king size :otpozadi: За душекот одлучивме сепак да биде Симпо затоа што искуството до сега ми било само најдобро. Купивме наутилус, дебел е околу 30 см и многу е пријатен за спиење, како на облаци да спијам најискрено. А во Бернарда многу ме бендиса душекот Енерџи али беше некои 700-800 еур :what: па затоа не ми се ризикуваше толку и купивме нешто проверено. Заспивам за 2-3 мин, доволно е смо глава на перница да ставам :jupi:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Каков душек 08 Дек 2011 12:08 #169478

 • tomario
 • tomario's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 1
Најдобро место за да купите квалитетен душек е Југоекспорт. Они соработуваат со повеќе врвни производители, така да изборот е стварно голем и нема да згрешите.
Последна промена: 23 Окт 2012 08:37 by Molly.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Каков душек 13 Дек 2011 15:17 #170558

 • bilni
 • bilni's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 200
 • Thank you received: 122
znaci definitivno podobro od dormeo nema . So mm kupivme prvo jogi pa bernarda i nikako nemozevme da spieme se budevme so golemi bolki vo grbot no sega otkako go imame dormeoto navistina site problemi so nespienjeto i bolkite isceznaa alal da im e na tie sto go dizajnirale
The administrator has disabled public write access.

Ре: Каков душек 13 Дек 2011 16:10 #170566

 • MamaMaja
 • MamaMaja's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Just one happy mum
 • Теми: 915
 • Thank you received: 483
Nie imame Dormeo veke 4 godini, prezadovolni sme.
Prvo samo na decata im kupivme komplet so Dormeoto latoflex dascinja od Lesnina, i koga ednas spiev na nivnite kreveti, posle toa odma go nagovoriv mm da kupime i za kaj nas latoflex dascinja, posto tek togas zadovolstvoto e celosno.

Site imame Dormeo, eden golem od 180x200, dva od 90x200 i eden od 120x60 za max :)
Сонцето 28.05.1993
Месечината 06.08.1997
Ѕвездичката 28.11.2007
Последна промена: 13 Дек 2011 16:10 by MamaMaja.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Каков душек 13 Дек 2011 18:48 #170609

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
Јас и ММ постојано си се жалиме од Дормеово, некако ич не ни одговара, мене ме боли цело тело, кога ќе станам од спиење се осеќам како да ме тепал некој, се ме боли, вратот посебно, и ММ се жали, вика дека се осеќа како да тоне, некое чудно чувство како да паѓа и му трнат и нозете и рацете, стварно катастофа, поубаво спиеме во дневна на троседот него на Дормео, сериозно размислувам да го сменам. :wtf: На почетокот си викавме ај ќе се навикнеме, ама веќе една година помина и никако да се навикнеме
Последна промена: 13 Дек 2011 18:49 by Cuvce.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Каков душек 13 Дек 2011 19:31 #170625

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2893
 • Thank you received: 1864
Зошто кај дормео не се вадат навлаките?
Зосшто им се вракаат скоро секој ден по 5-6 душека?
Зошто навечер ги врлаат во дрисла и плаќаат да не се збори за тоа?
Зошто во Белград имаше судски процес против нив за користење на хемикалија која знае да створи алергија?
Зошто се единствените кои носat душек од Кина.

Zatoa sto se raboti za najnekvaliteten dusek na pazarot. Ova so Dormeovo e strasna rabota. Nesmeam da otkrivam detali oti se delovna tajna. Dovolno e samo da recam deka neodamna bev na obuka za ovie duseci i mozam da vi kazam deka se katastrofa. Zalno e samo za koi pari gi prodavaat. :angry:
Najmalce od se se antialergiskti sto pak e primarno vo reklamata. Sramota.
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.