Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

ТЕМА: Постелнина

Ре: Постелнина 12 Апр 2011 16:41 #129794

 • Molly
 • Molly's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2294
 • Thank you received: 1512
Па ако однесеш и кутија колачи да :hahaha: :hahaha:

Се шалам, па да имаше разлика во цените. Јас купував, баш кога од Охис фабриката се префлија кај Кванташки. Нели они беа заедно со Гони-текс, па се скараа и имаа многу ефтини работи. Сега оддамна не сум била, па неможам со сигурност да тврдам
The administrator has disabled public write access.

Ре: Постелнина 12 Апр 2011 16:49 #129797

 • kiki
 • kiki's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 510
 • Thank you received: 102
Na fb vidov objava deka ima popust na postelninite na TAC vo GTC,dimenzija 160x220 i kostaat 1200 denari
The administrator has disabled public write access.

Ре: Постелнина 13 Апр 2011 16:07 #130098

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4118
 • Thank you received: 3811
vasidora wrote:
само што се вратив од линенс и тасму чудно ме погледнаа кога прашав за постелнина дупла од 2000 ден, толку им се единечните. А дуплите на „филинг“ од памучен сатен се 5500 ден.

На тач вчера бев во Ројал хаус и се поскапени, 5000 се.

i jas vcera pominav od linens,nosev nesto na kratenje.se iznenadiv okolu cenata,definitivno se poskapeni.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Постелнина 13 Апр 2011 16:19 #130101

 • Molly
 • Molly's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2294
 • Thank you received: 1512
kiki wrote:
Na fb vidov objava deka ima popust na postelninite na TAC vo GTC,dimenzija 160x220 i kostaat 1200 denari

Ова Кики што го видела на ФБ, денес го видов во Теа модерна(во едно ќоше како мини реклама).
The administrator has disabled public write access.

Ре: Постелнина 14 Апр 2011 00:57 #130136

 • Vasidora
 • Vasidora's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1178
 • Thank you received: 400
Јас се одлучив! Утре одам да земам од Тач, Oxygen na Freemood, нешто нежно на светло лила (имам 3 темни постелнини од Тач па да смениме малку).

Инаку дефинитивно би препорачала сатенски памук на секого, чувството кога се спие на него е неспоредливо во однос на обичен памук.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Постелнина 14 Апр 2011 01:12 #130147

 • Molly
 • Molly's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2294
 • Thank you received: 1512
Anna Molly wrote:
Јас сум луда по убава постелнина, така да на два пати од H&S се изгорев и купив постелнина по 250 евра, е сега фирма/марка не знам(ќе видам од дома, па ќе ви пишам), јас се водев според дезенот и двете сега се за во ѓубре.

Постелнината која што ја купив од H&S е на Issimo/Renforce (турски).

Еве ја едната


А другата е на Sisley Casa ама неможам да најдам слика.

И двете се покажаа катстрофа. И јас си бендисав една постелнина во Тач и во петок би требало да ја земам :da: Па ќе кажам како ми се погодила ;)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Постелнина 14 Апр 2011 15:14 #130298

 • mami29
 • mami29's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 420
 • Thank you received: 257
Anna Molly wrote:
kiki wrote:
Na fb vidov objava deka ima popust na postelninite na TAC vo GTC,dimenzija 160x220 i kostaat 1200 denari

Ова Кики што го видела на ФБ, денес го видов во Теа модерна(во едно ќоше како мини реклама).

Јас си купив таква постелнина денес од ТАЧ црна со црвени ружи за 1200 ден. Јорганската навлака е 160х220 а долниот чаршав 180х220 и две перници.:jupi:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Постелнина 14 Апр 2011 15:22 #130299

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4990
 • Thank you received: 5193
Јас имам неколку постелнини на ТАЧ и презадоволна сум од квалитетот, ни боја изгубија ниту пак се деформираа. И од бенетон имам две, исто важи и за нив, од тие чаршафи фротирски од стружанка за 400 денари ич не сум задоволна, ем потат, ем се прават некои пуфки на нив и лепат влакна. :mdf:
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Ре: Постелнина 14 Апр 2011 15:52 #130311

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4118
 • Thank you received: 3811
jas imam isto taka postelnina na tac,beneton,esprit i disney.site se so super kvalitet.porano bea pod edna kapa,sega se isporasturile i pojma nemam koj kakov brend prodava.vidov deka i vo linens imaat postelnini na beneton i disney.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Постелнина 14 Апр 2011 16:34 #130321

 • Vasidora
 • Vasidora's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1178
 • Thank you received: 400
:jupi: :jupi: :jupi: Вечер ке се спие на нова постелнина.


The administrator has disabled public write access.

Ре: Постелнина 14 Апр 2011 19:24 #130353

 • zence
 • zence's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 505
 • Thank you received: 81
Vasidora prekrasna e postelinata. kolku pari e i kade ja kupi?
Golemata 2001, srednata 2004 i maliot 2009
The administrator has disabled public write access.

Ре: Постелнина 14 Апр 2011 20:25 #130360

 • Vasidora
 • Vasidora's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1178
 • Thank you received: 400
Ja земав од Тач од ГТЦ, и чини 3960 денари. Моментално се суши во м. за сушење и едвај чекам вечер да ја пробаме.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Постелнина 29 Мај 2011 18:26 #138778

 • Vasidora
 • Vasidora's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1178
 • Thank you received: 400
Женски, планирам да и купам на сестра ми за поклон за новата спална Пикет сет со прекривка и постелнина од Тач, па ме интересира дали некоја има вакво нешто и дали се нашло корисно. Се работи за тенка летна прекривка во комплет со долен чаршав и јастучници.

Еве ваква планирам да им земам:

The administrator has disabled public write access.

Ре: Постелнина 29 Мај 2011 21:35 #138793

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
Vasidora jas imam nesto slicno i sum mnogu zadovolna. Letnata prekrivka ja utepav od koristenje bidejki kaj nas i vo zima vo stanot e toplo, pa ja koristam skoro preku cela godina.
Plus vaka dekorativna moze i samo kako prekrivac za krevet da ja koristi, nemora da se pokrivaat :)

Inace sarata e preubava. Kolku e?


Every passing minute is another chance to turn it all around.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Постелнина 29 Мај 2011 23:22 #138796

 • Vasidora
 • Vasidora's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1178
 • Thank you received: 400
Cenata e okolu 3000 plus minus 100-200 den. Mi e strav da ne e pretenka ama ke vidam utre na lice mesto i ke presecam.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Постелнина 30 Мај 2011 17:59 #138931

 • beti.j
 • beti.j's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 45
Kolku se dvizat detskite postelnini vo tac?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Постелнина 30 Мај 2011 18:19 #138934

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3165
 • Thank you received: 2405
Јас гледав детски постелнини пред некое време...Значи, постелнините што ги шијат тука во Мк на гонитекс се околу 1000 денари, додека оние што се на Тач се движат од 2000 денари па нагоре.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Постелнина 30 Мај 2011 22:23 #138955

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
Imam nekolku postelnini na Tac i sum prezadovolna. Sepak posledno nesto sto me iznenadi bese postelninata na Dormeo, ja reklamiraat na sekoe kjose i jas sum skeptik za tolku reklamirani raboti, ama mm mu se javile po tel od Dormeo i devojkata bila tolku ubedliva sto on ja kupil bez da me konsultira.
Kje go utepav ama koga ja donesoa prekrasno se iznenadiv, mnogu e prijatna i udobna za spienje.
Ima carsav, jastucnici i tenok prekrivac.
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
Последна промена: 30 Мај 2011 22:26 by Elka.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Постелнина 30 Мај 2011 23:33 #138963

 • Vasidora
 • Vasidora's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1178
 • Thank you received: 400
Бев денес на две места каде има ТАЧ и во никоја од нив го немаше дезенот кој го барав за Пике прекривките. Инаку фина работа испаѓаат за летно време, но ке морам да најдам на друго место.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Постелнина 31 Мај 2011 11:19 #139016

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5139
 • Thank you received: 2408
Ja vcera bev vo TAC, gledav postelina za trtlata. Ama jorganskite navlaki nekoj za 10 nekoj za 20cm pogolemki OK, ama jastucnicite ne mi odgovaraat. Nivnite se 50x70 a na trtlata jastukot e 60x80. Ako ja zbieme ke i bide tvrda. Inaku imaa na nekoj od detskite postelini popusti i se po 1250-1300den.

Barav i dolen carsav so lastik za spalnata 180x200 i site im se 160x200. Mi vika devojkata site carsavi za spalna ni se tie dimenzii, mnogu musterii odbivame vaka ama toa e. A vo kompletite dolnite carsavi im se OK, aj sea :blink:
I jastucnici od golemite 80x100 nemaat.
Malku se razocarav iskreno.
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Најново на форумот

 • No posts to display.