Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Антиалергенска постелнина

Антиалергенска постелнина 01 Ное 2012 15:59 #219761

 • secretuum
 • secretuum's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 1
Imate li iskustvo so antialergiski postelnini i pernici,(alerija na mikroorganizmi koi sto se naogaat vo vnetresnosta na pernicite, na kebinjata m vo jorgancinjata).Ako imate iskustvo, preporacajte i kade moze da se kupi... Pozdrav do site forumaši ;)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Антиалергенска постелнина 01 Ное 2012 16:33 #219764

 • izabella
 • izabella's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Pink up your day!
 • Теми: 736
 • Thank you received: 196
Jas za sinko kupiv od dormeo bebeski dusek Memori 2+12 ( sega poveke go nema ) I Memosan 3-slojna Junior pernica ( se vadat trite sloja I si ja pravis kako mu odgovara na deteto, ova e pernica od najrana vozrast pa se do adolescencija ).
Od ovie raboti sum premnogu zadovolna.

A za antialergiski prekrivki, jorgani, kebinja gi imas isto vo dormeo, no jas ne bi gi koristela, zatoa sto iskreno nesakam da go naucam sinko na sve sterilno, na antialergiski postelnini, sakam da se uci I da si stvori imunitet I da se bori so bakteriite, zatoa sto utre zanisli koga ke otide na odmor, kampuvanje tamu nema antialergiski postelnini, pa ete ti bakterii, pa organiznot nenaviknat, pa tesko se bori itn itn.

Iskreno nie ne porasnavme so antialergiski postelnini, duseci, pernici, pa smr zivi I zdravi, nemame nitu edna alergija.

Ova si e moe mislenje :)


The only way to discover the limits of the possible is to go beyond them into the impossible !
The administrator has disabled public write access.

Ре: Антиалергенска постелнина 02 Ное 2012 04:17 #219801

 • Марфи
 • Марфи's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Попозната како Katerina81 :))
 • Теми: 1240
 • Thank you received: 865
И јас освен за Дормео не знам на друго емсто за антиалергенски перници и сл. Кога купувавме дучеше за малата не сакав и ја скако Изабела све анти ова-она бидејќи нема потреба па отидовме со Симпо. Нашиот душек од спална е од таму и сме рпезадоволни. Не е мрднат...мм вика дека не сме го мрдале доволно :fijuk: и продавачот ни напомена дека имаат некој антиалерген и со триста додатоци ама вика дека немаат врска да си земеме најобичен.
Сметам и јас дека не е потребно стерлизиација 100% околу бебето. Е сега ако има проблем со алергии ако од доктор му е препорачано, ако му ја олеснува состојбата и алергиите тоа е друга прикаска.
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.