Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Крштевка

Ре: Крштевка 02 Дек 2013 08:08 #246914

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
Minja I jas znam deka nema potreba majkata da posti za da se pricesti bebeto, znam deka nekade pricestuvaat I zeni doilki I bremeni zeni koi ne postele samo da se nejadeni nisto sabajleto. A I koja e taa glupost da go drzis bebeto gladno do 11-12 koga ja davaat pricesnata, toa vozrasen covek ne moze da izdrzi a ne dete.
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крштевка 01 Фев 2014 17:04 #248381

 • Mama*D*
 • Mama*D*'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • ex.DijanaP
 • Теми: 607
 • Thank you received: 93
Планираме крштевка со околу 20тина луге, колку отприлика вас ве чинеше крштевката?

Идеална мајка, жешка љубовница, почитувана дама...Сето тоа треба да биде една жена!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крштевка 02 Фев 2014 18:13 #248392

 • Molly
 • Molly's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2294
 • Thank you received: 1512
Еве помина и нашата крштевка, сега сме миросани :srce: Инаку правевме во Св.Архангел Михаил во Автокоманда -преубава е црквата, задоволна од попот ни излезе во сусрет за се, не не малтретираше многу ко што знаат. Плачевме, па си игравме, па пак плачевме ама во глобала презадоволна сум, мајкини синковци пораснаа. Денес си бевме и на прва причест. што си беа умни глас не пуштија, пивнаа винце, каснаа нафора и дома - куфер одма заспаа.

Инаку околу прославата- Мама Д, па зависи што сакате и како и каде. Ние си правевме во локал ресторанче(најмногу поради тоа што ми е на 5 мин од дома)отворена сметка- кој што сака си нарачува. Но на крај испадна дека скоро сите исто нарачаа, па да знаевме ќе си нарачавме порции.Бевме точно 45 луѓе и плативме за во ресторан отприлика 25 000 ден(плус торта, плус црква) 30 000 денари. Е сега имаш давачки ехе уште декорации за деца, подароци за кумови ...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крштевка 11 Авг 2014 18:34 #251858

 • bubale23
 • bubale23's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Vnimavaj sto posakuvas, moze da ti se ispolni! *
 • Теми: 225
 • Thank you received: 60
I mene ne mi e jasno toa majkata da ne prisustvuva na krstevkata... I ako samata krstevka e na 40 den, neli do togas e majkata leunka i na samiot den samata taa odi vo scrkva zaedno so bebeto na molitva. Jas i so dvete deca bev na molitvata na 40 dena i pri samiot cin, koj se odvivase vo prviot vlezen del na crkvata,ne vnatre kaj ikonite zosto bebeto ne smee da vleze ne e krsteno,jas si gi drzev bebinjata. Golemataja krstivme na 4 meseci, a maliot sega na rodendenot, bas sakav na samiot den koga e roden i na denot po koj go nosi imeto da mu bide i krstevanjeto, taka se pogodi da se rodi na Sv.Stefan, bas prekrasen den i praznik koj si go slavevme doma i pred toa.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Крштевка 20 Ное 2014 03:38 #253023

 • Mama*D*
 • Mama*D*'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • ex.DijanaP
 • Теми: 607
 • Thank you received: 93
Поминавме одлично...еве детали од крштевката па др.ден ќе ви пишам подетално
Идеална мајка, жешка љубовница, почитувана дама...Сето тоа треба да биде една жена!
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.