Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Детски бисери

Ре: Детски бисери 10 Сеп 2013 04:43 #243756

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7912
 • Thank you received: 5649
 • Карма: 121
- Тато знаеш зошто Бо го викаат МекелEВ?
- затоа што е ќелав!

:D
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 10 Сеп 2013 04:43 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: anusska, Marge, biljann, Nebo

Ре: Детски бисери 23 Окт 2013 09:25 #245033

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4990
 • Thank you received: 5193
 • Карма: 115
Син ми и внук ми разговараат за бербери :) И бисерко внук ми вика:
Мојот шишаР се вика Февзи :hahaha:

Шишар = бербер :laugh:
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
Последна промена: 23 Окт 2013 09:25 by Mama Ane.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: mamaAnita, anusska, Marge, Nebo, Fairy and this user have 1 others thankyou

Ре: Детски бисери 18 Ное 2013 10:21 #245815

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3165
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Ја гледам ќерка ми како ги собрала чорапите од корпата за перење и ги разнесува по станот. И одма и свикав:

-"Не ги пипкај тие чорапи, гледаш дека не се чисти"
-"А зошто не се чисти?"
-"Епа со нив бев на работа и сега треба да се исперат"

И следува заклучокот:
"Ааааа, кај тебе на работа е многу прљаво" :rofl:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister, Mama Ane, mamaAnita, anusska, mama and this user have 2 others thankyou

Ре: Детски бисери 20 Ное 2013 07:46 #245916

 • AWAO
 • AWAO's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 664
 • Thank you received: 449
 • Карма: 10
Пρедговоρ: Сите седиме во дневна, јас го дρжам бебето, синκо го гали, а ќеρκата виκа: Многу сум жедна, на што јас и одговаρам : И јас сум. А дијалогот со синκо излегува ваκа
Синκо: Многу е сладоκ, леле мамо κолκу е сладоκ (за бебето)
Јас: И јас сум (на ќеρκата и одговаρам)
Синκо ми се вρти со κρената веѓа: Па ти мамо и не си баш толκу слатκа ...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, mamaAnita, mama, Marge, mamatobe and this user have 3 others thankyou

Ре: Детски бисери 21 Ное 2013 10:19 #246005

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4990
 • Thank you received: 5193
 • Карма: 115
Денес на училиште демолиравме со пластелин овошје и зеленчук :kez:
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: anusska, mama, Marge, mamatobe, Nebo and this user have 2 others thankyou

Ре: Детски бисери 23 Ное 2013 14:30 #246084

 • AWAO
 • AWAO's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 664
 • Thank you received: 449
 • Карма: 10
Ми падна ѓезвето и синκо тρча да види што се случи. Се вρаќа полеκа во дневна
-Аааа, ништо, на мама и падна тоа
- А знаеш κаκо се виκа тоа?
- Знам!
- Κаκо?
Мисли, мисли и κаκо од пушκа:
-ТЕНЏЕΡЕ ЗА ΚАФЕ :lol:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, mamaAnita, Marge, Nebo, Fairy and this user have 2 others thankyou

Ре: Детски бисери 23 Ное 2013 15:01 #246088

 • Zoja
 • Zoja's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1383
 • Thank you received: 676
 • Карма: 8
AWAO, ова ме потсети на бисер на син ми од пред некој ден. Стана сабалјето, се вртка во дневна и вика:
„Мама! Ја нема манџа“.
Јас се чудам, немаме манџа навистина, му кажувам дека после ќе направиме за ручек. И пак повторува по некое време... После неколку часа влегува во кујна и на цел глас радосен:
„ЕВЕ ЈА МАНЏААААААА!!!“
Е што било „манџа“ - сукалото :)). Купив 2, едно големо и едно многу малечко за него и му го дадов претходниот ден да меси колачи од пластелин. Е сега месењето го научивме од
Маша и медвед, има таму една епизода кај што прават нешто со тесто, па месење, маша ги измешал во манџа :hahaha:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, Marge, Nebo, Fairy, AWAO and this user have 1 others thankyou

Ре: Детски бисери 25 Ное 2013 05:27 #246163

 • Bubbi
 • Bubbi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1652
 • Thank you received: 957
 • Карма: 7
Petra-3,5 godini

Mamo koga ke mi porasnat cicinjata? :dosadno: ( :laugh: vo iscekuvanje e)
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister, Marge, mamatobe, Nebo, mamicka and this user have 2 others thankyou

Ре: Детски бисери 09 Дек 2013 04:34 #247215

 • Zoja
 • Zoja's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1383
 • Thank you received: 676
 • Карма: 8
Син ми пее вчера:

Среде соба високо, елката НЕКА НИ стои.....
:majsi2:
Елко, елко, порасни уште 5 МИНУТИ :hahaha:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: betavitevit, Nebo, Mami-Anje

Ре: Детски бисери 09 Дек 2013 06:10 #247218

 • Mami-Anje
 • Mami-Anje's Avatar
 • Offline
 • senior
 • majka na dve prekrasni decinja
 • Теми: 1411
 • Thank you received: 1701
 • Карма: 3
Sedime dolu kaj svekrva mi i so Elena nesto se kontrime i ona mi vika ee ma mamo ama si tvrdoglava se nasmeavme site i jas ispadnav od sobata i ja slusam ona i vika na sveki babo ama stvarno mama ima tvrda glava zatoa i vikam deka e tvrdoglava :hahaha:


"Da porasnu mala deca potrebna je hrana a najvise LJUBAV svakog bozji dana,ZATO deca mazite i ljubite sto vise da vam rastu kao trava...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Nebo, Glasna*

Ре: Детски бисери 10 Дек 2013 10:01 #247263

 • Zvezdicka
 • Zvezdicka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • bow down you mortals ... She is here....
 • Теми: 1190
 • Thank you received: 616
 • Карма: 34
Jas bev na sluzben pat minatata nedela i mm mi se javuva i ne moze da mi doakze na telefon...
I rekol na Lena .. lele ke poludam od tebe a Lena mu odgovorila - Nemoj tato da poludis mama ne e doma poludi koga ke se vrati mama :)

... i se vrakam jas od pat me cekaat oni na aerodrom i vleguvame vo kola i Lena ko od puska: Tato sega mozues da poludis mama se vrati :)
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, mamaAnita, anusska, Dolphin, Frenky and this user have 5 others thankyou

Ре: Детски бисери 15 Јан 2014 07:24 #247948

 • Марфи
 • Марфи's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Попозната како Katerina81 :))
 • Теми: 1245
 • Thank you received: 868
 • Карма: 5
Матеа у последно време е мрзла голема....едно-две у раце сака.
Вчера во ходник се облакаме и одма крева раце...татооо земиии мееее!!!
Е зашто викам сега одма не знаеш да одиш??
И ќутиии, ќутииии...па вика....па нели сум ТЛАПАВА...ќе се сопнам на калите ќе паднам и ќе ме боли главата...и цеееел пат ќе пачам во кола.

:hahaha: кај и испотекна....бај д веј....мора да престанам да и викам трапава :sram:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, mamaAnita, Marge, Nebo, butterfly87 and this user have 2 others thankyou

Ре: Детски бисери 27 Јан 2014 05:14 #248240

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3165
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Ми кажува ќерка ми за некое другарче во градинка и јас ја прашувам:

- А има таа брат или сестра?!

- Има, сестра.

- А сестрата е поголема или помала од неа?

- Поголема

- Колку години има?

- Епа, епа, сестра и е многу голема, има 300 години :jeee: :muahaha:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, Tessi, anusska, Maja, betavitevit and this user have 4 others thankyou

Ре: Детски бисери 02 Фев 2014 17:24 #248387

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4990
 • Thank you received: 5193
 • Карма: 115
Мамо денес наставничката не пушти со Ава на забар (имаат училишен заболекар) Мене ми го извади забарката забчето, а на Ава и стави бомбици :tupco: оф мори мајко :)
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Tessi, anusska, Marge, Nebo, butterfly87 and this user have 1 others thankyou

Ре: Детски бисери 05 Фев 2014 03:02 #248416

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2983
 • Thank you received: 1372
 • Карма: 60
Тато е ПОНОВ од дедо :hahaha:
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister, Mama Ane, Tessi, Dolphin, mama and this user have 4 others thankyou

Ре: Детски бисери 03 Мај 2014 08:19 #250442

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3165
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Zensko prase e PRASKA :rofl:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, Nebo, butterfly87

Ре: Детски бисери 16 Мај 2014 13:38 #250799

 • butterfly87
 • butterfly87's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 829
 • Thank you received: 515
 • Карма: 0
Еве и јас конечно да се замешкам во темава :)
Малата сега е во фаза на прозборување и нормално скоро секој збор го извртува па така е и со зборот „еве“ кој она упорно го изговара „е*е“ :P
Пред некој ден бевме кај мајка ми и имаше гости. Тие па се нешто ја потпрашуваа, зашто интересно им е да ја слушаат па дојде на ред и да прашаат каде е пилето и она ко од пушка -Е*Е (зошто и беше во раце), им стана смешно па продолжија и на крај испадна дека и слонот е*е, и мајмунот и сите животинки што беа до неа :poimnemam:
[link=http://lilypie.com] [/link]
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Dolphin, Marge, Nebo, Mami-Anje, forumce

Ре: Детски бисери 26 Јул 2014 14:15 #251539

 • izabella
 • izabella's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Pink up your day!
 • Теми: 736
 • Thank you received: 196
 • Карма: 0
Moja drugrka i kerkickata nejzina, se guskaat, se borat:

Drugarkava: lele kosata ti mirisa na kiselo
Kerkickata ( 4 god ): znam, rasipana sum :kez:


The only way to discover the limits of the possible is to go beyond them into the impossible !
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister, Mama Ane, Cinnamon, Simona`s mom, Marge and this user have 3 others thankyou

Ре: Детски бисери 08 Авг 2014 17:07 #251801

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3165
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Ја прашувам ќерка ми: Ако бато ми е мене СИН, ти што си ми?

- РОЗЕВА :nanana:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister, Mama Ane, Cinnamon, Simona`s mom, Maja and this user have 8 others thankyou

Ре: Детски бисери 06 Окт 2014 19:52 #252675

 • bubale23
 • bubale23's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Vnimavaj sto posakuvas, moze da ti se ispolni! *
 • Теми: 225
 • Thank you received: 60
 • Карма: 2
Lani na kjerka mi i stavivme obetcinja, placese, imaee uplav, i za kratko gi izvadivme i ne saka da cue pak da i stavam. Pred nekoj den niz carsija na sekoe mesto barase kupi mi balon, kupi mi pukanki, kupi mi sladoled, i velam gotovo sega jadi go toa nemame povekje pari, i taa abe imas vo novcanikot, tato ima go dzepot...Pominavme kaj zlatarata kade i gi stavavme obetkite i si komentira taa eee ovde mi stavaa obetcinja, i i velime ajde da odjmeda stavime pak a taa ko od puska aaa sega nemame pari.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: butterfly87

Ре: Детски бисери 28 Авг 2015 21:07 #254955

 • izabella
 • izabella's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Pink up your day!
 • Теми: 736
 • Thank you received: 196
 • Карма: 0
Во план сме здравје Боже да, ако се склопат коцките да се селиме во Германија, па по малку го учам синко германски, колку да не биде без ич :)
Си легнуваме синуќа и како по обичај

Јас: Добра ноќ
Синко: Добра ноќ
Јас: Гуте нахт
Синко: Гуте нахт
Јас: Шуне тројме ( убави соништа )
Синко: Гуте фрухте! :muahaha:


The only way to discover the limits of the possible is to go beyond them into the impossible !
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Dolphin, mama

Ре: Детски бисери 07 Окт 2015 01:49 #255108

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3165
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Ја пее ќерка ми химната:

...Гоце ДелЧЕ, Питу Гули, Даме ГруЈЕ, СандаЛСКИ :music:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Dolphin, mama

Детски бисери 10 Апр 2016 19:25 #255308

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
Nie sme mnogu mali za biseri da kazuvame ama za gluposti sme taman. Sedevme na gosti edno popladne i Evgenija pocna da kenka za odenje doma. Tatko i zamuabeten ja ignorira ona pisti, me vlece, jas se nerviram... i edno vreme me pusti i ja snema vo hodnikot. Koga ja gledam se vrakja so patikite od tatko i pogolemi od nekjze i sedna do nego da mu gi oblekuva. Ama na glas sme se smeele site a ona mrtva ladna mu ja kreva nogata da go oblece. I si otidovme :kez: :vesterce:
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mami-Anje

Детски бисери 16 Апр 2016 22:01 #255313

 • Mami-Anje
 • Mami-Anje's Avatar
 • Offline
 • senior
 • majka na dve prekrasni decinja
 • Теми: 1411
 • Thank you received: 1701
 • Карма: 3
Синко е прав бисерко така си го викаме :mmm:
Играме карти хан со мм и ме победува и отишол баш у минус се смее и ми вика ауу коцка мраз се сторив а Андреј у позадина брче со количките и вика тато е мацка скроз :)
Земал знамето Македонско и навива на цел глас КА МЕ ДОНИЈА КА МЕ ДОНИЈА А А А .
МАмо дај ми го жавичето да сркам :) сака да каже лажичето :P


"Da porasnu mala deca potrebna je hrana a najvise LJUBAV svakog bozji dana,ZATO deca mazite i ljubite sto vise da vam rastu kao trava...
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот