Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Детски бисери

Ре: Детски бисери 18 Јан 2013 14:02 #229961

 • Cize
 • Cize's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Mama_i_Martin undercover
 • Теми: 773
 • Thank you received: 742
 • Карма: 12
Денес на лекар го замолив педијатарот да му каже на Мартин дека треба да го пие лекот, и овој му вика: Те молам Мартин да ми ветиш дека ќе го пиеш лекот, да не се секирам. И Мартин му вика „Немај гајле„ :muahaha:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, mamaAnita, biljann, mamicka, Mama Sani and this user have 1 others thankyou

Ре: Детски бисери 18 Јан 2013 14:59 #229963

 • Meyo
 • Meyo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Ex mama-Maja :)
 • Теми: 2261
 • Thank you received: 2819
 • Карма: 0
Se gushkame so mario i mu vikam..

kje me sakash koga kje porasnesh a jas kje ostaram?
"NEma"
Zoshto be sine..
Kje me fati bolest-pubertet togash mjkite ne se sakaat :))

LEo..

"Mamo zatvori ja vratata na prozorot ":)
When power of love overcomes the love of power, the world will know peace...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, Annabel Lee, anusska, Marge, biljann and this user have 6 others thankyou

Ре: Детски бисери 29 Јан 2013 20:22 #230895

 • Зока
 • Зока's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 626
 • Thank you received: 288
 • Карма: 3
Вообичаено кога гледа Ана цртани или други видеа на youtubе, после некое време и кажувам дека е тоа доволно, дека после пак ќе гледаме или утре и понекогаш кога ќе загусти дополнително се вадам на тоа дека нема повеќе струја и ќе треба да чекаме да ни пуштат. А мајка ми по кратка постапка и вика „ЕВН баба, тоа е“.
И така, некни сабајлето изгледавме со Ана едно видео и после тоа одма самоиницијативно почна со други игри, возење коли, редење форми итн и мониторов се угаси. Ана погледнува и ми вика „Мамо ЕВН„, па погледнува кон компјутерот на татко и телевизорот кои воопшто не беа вклучени и продолжува „Друго ЕВН, пак ЕВН“. А бе сум се згазила од смеење. И викам на мајка ми детево од мали нозе ќе почне со негативни емоции према ЕВН :muahaha:.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, Annabel Lee, Marge, Mama Sani, Cize and this user have 2 others thankyou

Ре: Детски бисери 30 Јан 2013 03:56 #230904

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3165
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Ни дојде на гости тетка на мм, и за сега во нејзино присуство мм и вика на Ана
„Ана, дојде ваму и кажи ни нас како го викаш ти тато?„ (мислејќи да каже „татичко„ пошто така го вика)

А Ана спремно како од пушка се развика
„ТАТТТОООООО„ (демек кога вика гласно така го викала)


Абе пукнавме од смеење
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, anusska, Mama Sani, Fairy, темјанушка

Ре: Детски бисери 01 Мар 2013 06:23 #233792

 • prasence
 • prasence's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1346
 • Thank you received: 440
 • Карма: 6
Razgleduvavme avio bileti so mm preku net, kuklata stoi do mene i slusa, a jas citam na glas : Povraten bilet do Istambul e 50e. A ona zbuneta mi vika : Mamo kako povraten bilet, koj go povratil?
:D
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Simona`s mom, anusska, Marge, biljann, Mama Sani and this user have 2 others thankyou

Ре: Детски бисери 02 Мар 2013 13:17 #233894

 • Mama Sani
 • Mama Sani's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Dve sonca, dve srcenca, dve srekicki na mama
 • Теми: 2653
 • Thank you received: 1852
 • Карма: 55
Денеска играат децава со топка по дома и Срна се развикала „ГООООШ, ГООООШ“. Јас ја прашувам што е тоа гош, а таа ми вика дека тоа е гол и кош во едно затоа што играат топка со раце и со нозе :laugh:

Ова треба да се воведе како нов термин - гол + кош = ГОШ :muahaha:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, Annabel Lee, prasence, mamaAnita, anusska and this user have 5 others thankyou

Ре: Детски бисери 10 Мар 2013 07:47 #234517

 • Миња
 • Миња's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • monabombona
 • Теми: 359
 • Thank you received: 82
 • Карма: 1
Малку постар бисер на ќерка ми.
Мм слуша музика, и таа му вика: Тато што слушаш?
Мм: Поп музика од мое време.
Ќерка ми: Аааа, тоа попот кога бил млад? :muahaha:
* Шмизлата 05.01.2007
* Шармерот 06.02.2013
If evolution really works, how come moms have only two hands
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister, Mama Ane, Annabel Lee, Marge, Frenky and this user have 5 others thankyou

Ре: Детски бисери 15 Мар 2013 09:44 #234964

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
Син ми вчера ме изнасмеа, оди да мочка и вика по мене -
- Мамо мамо види имам КОПЧИЊА под кулето
- Мислиш ТОПЧИЊА?
- ДААааа Топчиња
- Мами тоа се викаат ЈАЈЦА
- ЈАЈЦААА :what: Како тоа ЈАЈЦА??? Па несаaaaaaкам да имаaaaaaм ЈАЈЦА :placko: :tupco:

Abe me utepa od smeenje :lol: Kojznae sto si svrza vo glava :lol:
Последна промена: 15 Мар 2013 09:44 by Cuvce.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister, Mama Ane, Cinnamon, Annabel Lee, mamaAnita and this user have 8 others thankyou

Ре: Детски бисери 16 Мар 2013 18:03 #235103

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3165
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Denes ja citav radosnicata na sin mi i se iznasmeav za eden negov biser sto sum go zapisala koga imal 4 godini.
Ja citavme " Zaspanata ubavica" i jas mu rekov
- Ajde sega jas sum zaspanata ubavica a ti treba da dojdes i da me baknes
Na ova sinko zacuden mi rece:
"Mama, ama ti ne si ubavica" :sram2:
:hahaha: :hahaha:
Последна промена: 16 Мар 2013 18:04 by Marge.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister, Mama Ane, Cinnamon, Annabel Lee, mamaAnita and this user have 9 others thankyou

Ре: Детски бисери 17 Мар 2013 18:22 #235143

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7910
 • Thank you received: 5649
 • Карма: 121
Mama Sani wrote:
Денеска играат децава со топка по дома и Срна се развикала „ГООООШ, ГООООШ“. Јас ја прашувам што е тоа гош, а таа ми вика дека тоа е гол и кош во едно затоа што играат топка со раце и со нозе :laugh:

Ова треба да се воведе како нов термин - гол + кош = ГОШ :muahaha:

Никола како помал упорно ја викаше кошарката - гошарка и гош наместо кош :laugh:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Sani

Ре: Детски бисери 26 Мар 2013 03:27 #235692

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4990
 • Thank you received: 5193
 • Карма: 115
Внуката од девер ми му вика на син ми:
- Борјан јас кога ќе пораснам ќе бидам балерина, а ти ќе бидеш балерин :laugh:
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Annabel Lee, anusska, Marge, Nebo, Mama Sani

Ре: Детски бисери 26 Мар 2013 09:48 #235738

 • клечкароска
 • клечкароска's Avatar
 • Offline
 • new born
 • presrekna majka na prekrasen sin i preubava kerka
 • Теми: 100
 • Thank you received: 42
 • Карма: 0
nie vo kujnata imame plochki pa vo trpezarijata parket i se razdeleni so lajsna i normalno po cel den se vika po sinko "Darko, ne sedi na plochkite. Darko, ne sedi na parketot" i Darko sega veli plochket, po istata logika, da ne gi koristi dvata zbora :D
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: mama, Синоличка

Ре: Детски бисери 26 Мар 2013 16:00 #235757

 • Meyo
 • Meyo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Ex mama-Maja :)
 • Теми: 2261
 • Thank you received: 2819
 • Карма: 0
Go prashuvamlleo, kade saka da odi, i se provlekoa prahanjata, koj kaj ziveee. i redime do rodnini bratucetki prijaeli i na kraj mu vikam koj zivee vo centar , i mrtov laden mi odgovara

I PADOT :))
When power of love overcomes the love of power, the world will know peace...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Marge

Ре: Детски бисери 26 Мар 2013 17:18 #235763

 • клечкароска
 • клечкароска's Avatar
 • Offline
 • new born
 • presrekna majka na prekrasen sin i preubava kerka
 • Теми: 100
 • Thank you received: 42
 • Карма: 0
Preska Dare sedese na onie plasticnite stolcinja detski i se nisase na zadnite dva nogalki. I mu velam "Ke padnis ako se nisas taka" Toj: "ke padnam i ke se skrsham i ke se rasturam na sto parcinja kako Tom?"
(Vo Tom i Jerry videl nesto slichno)
Mnogu jako im raboti logikata na decava. Najjaki se. Na lizlalki bevme i edno dete se rasplaka stoejki pred lizgalkata zs i toj "sakal da stigni do neboto" kako sto bil Darko (stoejki na lizgalkata gore) :srce: srcka
The administrator has disabled public write access.

Ре: Детски бисери 31 Мар 2013 10:33 #236077

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5139
 • Thank you received: 2408
 • Карма: 111
Pred nekoj den se nosime vo gradinka i na radio zborea nesto za teatar. Spomnaa nesto semeen teatar i po nekoe vreme trtlata mi se obraka.....

trtlata: mamike, znaes sto e e semeen teatar?

jas: ne, aj kazi mi ti ;)

trtlata: toa e mamike teatar od semki :blink: :laugh:
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister, mamaAnita, Marge, Fairy, Синоличка and this user have 1 others thankyou

Ре: Детски бисери 14 Мај 2013 07:56 #239144

 • клечкароска
 • клечкароска's Avatar
 • Offline
 • new born
 • presrekna majka na prekrasen sin i preubava kerka
 • Теми: 100
 • Thank you received: 42
 • Карма: 0
A mnogu mi e jako kako sami si stignuvaat do zbor:

Cickoto sto ja vozi formulata e (mnogu normalno da se vika) formuladzija :muahaha:
se zgaziv od smeenje
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister, Fairy, Синоличка

Ре: Детски бисери 20 Мај 2013 05:06 #239507

 • Nin
 • Nin's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Majka!!!!
 • Теми: 172
 • Thank you received: 40
 • Карма: 3
Vcera bevme do Dojran na rucek.
Odime do plazata, a malata koga ja vide vodata izvika: "eeee moleeeeee" :yes:
Prevod: More!
Последна промена: 20 Мај 2013 05:07 by Nin.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Детски бисери 30 Мај 2013 18:39 #240038

 • Dilberta
 • Dilberta's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 514
 • Thank you received: 722
 • Карма: 0
Мама, крени ме сега во раце зашто можам да нагазнам некоја дуНдинка :)
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister, Mama Ane, anusska, Marge, Mama Sani and this user have 1 others thankyou

Ре: Детски бисери 04 Јун 2013 08:12 #240375

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3165
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Гледа Ана клип од неа кога била бебе и ми вика:
„Мама, тука бев бебушка и бев многу шишана“ (а таа ќелава, влакно нема на главата) :D
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, anusska, mamicka, Mama Sani, butterfly87

Ре: Детски бисери 07 Јун 2013 14:30 #240951

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4990
 • Thank you received: 5193
 • Карма: 115
На внук ми баба му му купила боксерки гаќи и ми се фали мене:

- Тете баба ми купи нови гаќи по кратки ракави :smee1:

срце на тета ми го разубаве денот :love:
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: anusska, Marge, Frenky, None-bt, Mama Sani and this user have 2 others thankyou

Ре: Детски бисери 10 Јун 2013 03:06 #241109

 • mamaAnita
 • mamaAnita's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 828
 • Thank you received: 572
 • Карма: 9
Бевме на мекици и го прашуваме 5 годишниот брат како му се вика сестричката и тој одговара:
Трнорушка :)
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister, Mama Ane, Annabel Lee, Marge, Nebo and this user have 1 others thankyou

Ре: Детски бисери 30 Јул 2013 05:11 #242565

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4990
 • Thank you received: 5193
 • Карма: 115
Незнам дали е за во бисери или за во мудри глави, ама ај нека иде тука :)

Возиме со кола од кај онаа кривинана кај циганине што е накај топанско и дека има легнати полицајци успорувам и Борјан ми вика:
- Мамо тука има море??
- Не Борјан нема тука море.
- Па зашто се сите црни и голи????? :blink: :kez:
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Annabel Lee, Tessi, mamaAnita, anusska, Dolphin and this user have 7 others thankyou

Ре: Детски бисери 06 Авг 2013 07:36 #242730

 • Cize
 • Cize's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Mama_i_Martin undercover
 • Теми: 773
 • Thank you received: 742
 • Карма: 12
Мартин почна во нова градинка ама не сака да оди во тоалет таму. И си разговараме дома: сине мочкаше ли денес во градинка? да си какаш и да си мочкаш кога ќе ти се оди.
Не мамо, јас само си прдам во градинка. :laugh:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, Annabel Lee, mamaAnita, biljann, Nebo and this user have 2 others thankyou

Ре: Детски бисери 06 Авг 2013 08:55 #242734

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
Додека бевме на море една вечер се случи да снема струја и јас сега го убедувам Андреј одоколу да си легнеме да спиеме:

- Мамичка, штом нема струја знаеш што се случува?
- Даааа, не работи компјутерот :-D
Those who criticize our generation forget who raised it.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, anusska, Nebo, Cize

Ре: Детски бисери 09 Сеп 2013 18:16 #243744

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3165
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
И ја раскажувам на ќерка ми “Снежана„ и на крајот кажувам:
“И така принцот ја качи Снежана на белиот коњ, ја однесе во замокот и таму среќно си живееја„

А на ова Ана ми вика:
„Аааа, ја однел во замокот и таму заедно си скокале„ :respekt: (за неа поимот замок е оној надуваниот замок што го има по игротеките да скокаат децата) :D
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister, Mama Ane, mamaAnita, anusska, biljann and this user have 3 others thankyou

Најново на форумот