Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Детски бисери

Ре: Детски бисери 22 Ное 2012 14:32 #222511

 • Mama Sani
 • Mama Sani's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Dve sonca, dve srcenca, dve srekicki na mama
 • Теми: 2653
 • Thank you received: 1852
 • Карма: 55
Пред некој ден ја прашувам Срна што имале за ужинка во градинка а таа ми вика: „имавме пролече“
:what:
Ја прашувам што е тоа, а таа ми вика: „исто такво како што ми правеше ти, со сиренце“
Веднаш сфатив дека јаделе проички :hahaha:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister, Mama Ane, prasence, anusska, Marge and this user have 8 others thankyou

Ре: Детски бисери 22 Ное 2012 18:59 #222545

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Како вовед во бисеров на Ана е дека Филип има постелнина со Cars.

Вечерва Филип си пуштил на двд да го гледа цртаниот Cars, а јас бев во спална и не знаев каде е и што прави Филип. И тука се врткаше Ана и ја прашувам каде е бато.

„Ете го во другата соба, гледа телевизија„

„А што гледа?„

И се мисли, се мисли како да ми каже што гледа, и на крај и текна:

„Епа гледа исто како на креветот на бато„ (како постелнината со Cars) :hahaha: :rofl:
Последна промена: 22 Ное 2012 19:00 by Marge.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister, Mama Ane, Nebo, macika, Mama Sani and this user have 4 others thankyou

Ре: Детски бисери 23 Ное 2012 18:06 #222727

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Нас ни тргна со бисерите :kez:

Доаѓам дома од работа и требаше да се спремиме да го носиме Филип на лекар, а тој легнал и гледа некој цртан филм и го мрзи да се спреми. И јас му викам
„Филип, ајде побрзај треба да ти земеме и брисеви„
а тој така улежан ми вика
„мама, ај земи ги ти брисевите, мене не ми се оди„ :aaa: :hahaha: :hahaha:
Последна промена: 23 Ное 2012 18:08 by Marge.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister, Mama Ane, prasence, mamaAnita, anusska and this user have 8 others thankyou

Ре: Детски бисери 23 Ное 2012 18:37 #222735

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4119
 • Thank you received: 3812
 • Карма: 95
,,nie koga sme bile bebinja ne sme postoele, znachi planetite togash za nas ne postoele, znachi sonceto togash ne vrtelo okolu zemjata, znachi pochnalo da vrti koga si ne rodila, znachi..." - neda filozofira za vreme na vechera.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister, Mama Ane, Cinnamon, Annabel Lee, prasence and this user have 12 others thankyou

Ре: Детски бисери 25 Ное 2012 18:53 #223004

 • Mami-Anje
 • Mami-Anje's Avatar
 • Offline
 • senior
 • majka na dve prekrasni decinja
 • Теми: 1411
 • Thank you received: 1701
 • Карма: 3
Elena igra igri na kom a ja lezam ide i mi vika "Mame de pusti mi ja taa igrata tetkata sto sedi vo kanalizacija i sto se sminka"I ja vakva :what: kakva kanalizacija "ami i taa glavnata sto i ide i sto ja kara"i mene mi stana jasna rabotata mislela kancelarija :muahaha:


"Da porasnu mala deca potrebna je hrana a najvise LJUBAV svakog bozji dana,ZATO deca mazite i ljubite sto vise da vam rastu kao trava...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, Cinnamon, Annabel Lee, mamaAnita, anusska and this user have 5 others thankyou

Ре: Детски бисери 28 Ное 2012 10:09 #223528

 • Svetulka
 • Svetulka's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 456
 • Thank you received: 127
 • Карма: 6
Se spremame jas i sinko da odime u setnja, Ramstore i Tinex :) i sledi muabet:

Jas: Petar ako ne si gi soberes igrackite ne te nosam ni vo Ramstore ni vo Tinex!
Petar: Epa jas ke odam vo City Mall :ImOK:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, Thatcher, Annabel Lee, prasence, anusska and this user have 7 others thankyou

Ре: Детски бисери 30 Ное 2012 17:41 #223944

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
- Мамо и' кажав на наставничката дека имаме компресор дома и сега можеме ние да и' правиме наставни листови (мислел на фотокопир инаку :tupco: )
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Thatcher, Annabel Lee, prasence, mamaAnita, anusska and this user have 9 others thankyou

Ре: Детски бисери 01 Дек 2012 16:31 #224034

 • mama
 • mama's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • *Be happy*
 • Теми: 903
 • Thank you received: 448
 • Карма: 7
Правам едни фигури по желба на едно детенце и малиот гледа и вели:
Мамо зошто правиш такви фигури?
Епа такви сака детето,му велам.
Еј мамо,па ти си како Дедо Мраз!!!
Зошто,го прашувам и умниот тој ми вели,
Епа исполнуваш желби!

:dedomraz: :muahaha:
??
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, Thatcher, prasence, Dolphin, Marge and this user have 4 others thankyou

Ре: Детски бисери 10 Дек 2012 03:58 #225238

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Ана:
„Ме боли стомачето од другата страна„ (сака да каже дека ја боли грбот) :tupco: :hahaha: :hahaha:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister, Mama Ane, Thatcher, prasence, mamaAnita and this user have 5 others thankyou

Ре: Детски бисери 10 Дек 2012 04:05 #225239

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2921
 • Thank you received: 1735
 • Карма: 100
Vrti Damjana po kanali na TV i gleda 60. Koj broj e ova? Epa neli znaes vikam - 6 i 0 znaci seeset. 5 i 0 znaci pedeset ... i klika 2 pati na 0 i i se pojavi 00 - eve 0 i 0, znaci NULAESET :D
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister, Mama Ane, Annabel Lee, prasence, mamaAnita and this user have 6 others thankyou

Ре: Детски бисери 10 Дек 2012 04:45 #225245

 • blue eyes
 • blue eyes's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 72
 • Thank you received: 15
 • Карма: 0
pred edna nedela kerka mi se lizna u kupatilo i se udri po celo vo bideto..vreska place boli znam...i posle izvesno vreme pocna da vika deka ke bide umna,i ke me slusala...

posle nekolku dena se smeeme kako ima modrica i vikam:a kaj se udri znaes??
me gled ai mi vika: pa vo gepek

lele umrev od smeenje,od kaj pa sega zborot gepek?
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Annabel Lee, prasence, Nebo, Svetulka, eleonora

Ре: Детски бисери 11 Дек 2012 08:15 #225418

 • Svetulka
 • Svetulka's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 456
 • Thank you received: 127
 • Карма: 6
Probuva mm da go smiri sinko pred spienje i mu vika ajde dojdi ke broime do 100. I legnaa na krevetot i pocuva: 1,2,3,4......10, 11,12,13...31,32,33 i sledi: "Tato, aj ne zboruvaj gluposti!!! :hahaha:
(Mu se vidoa nepoznati brojkite...on gi znae do kaj 14-15)
Последна промена: 11 Дек 2012 08:17 by Svetulka.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Annabel Lee, prasence, mamaAnita, Marge, Nebo and this user have 2 others thankyou

Ре: Детски бисери 19 Дек 2012 08:47 #226457

 • prasence
 • prasence's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1346
 • Thank you received: 440
 • Карма: 6
Milena ajde pobrzo odi malku, dva saati ni trebaat da stigneme do gradinka.

Nemozam mamo, ne sum jas brzo odacka, jas sum samo brzo zboracka :D
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, mamaAnita, Marge, Nebo, Mama Sani and this user have 2 others thankyou

Ре: Детски бисери 21 Дек 2012 08:36 #226877

 • Dilberta
 • Dilberta's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 514
 • Thank you received: 722
 • Карма: 0
Јас и ќерка ми:

Јас: Ме сакаш?
Она: Да
Јас: Колку?
Она: ...седум...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, mamaAnita, mama, Marge, Nebo and this user have 5 others thankyou

Ре: Детски бисери 22 Дек 2012 11:19 #227063

 • Зока
 • Зока's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 626
 • Thank you received: 288
 • Карма: 3
И кај нас сличен дијалог :laugh:

Јас: Кој е најубав на свет?
Aна: Тато
Јас: Кој друг е најубав на свет?
Ана: Aна
Јас: А мама каква е?
Ана: Сина (?!)
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, Marge, Nebo, vodolija, Dilberta and this user have 1 others thankyou

Ре: Детски бисери 22 Дек 2012 13:03 #227075

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Син ми му кажува на комшијата: одиме во аптека, имам гнојна ангелина :laugh:
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Majsi, anusska, mama, Marge, Nebo and this user have 9 others thankyou

Ре: Детски бисери 02 Јан 2013 08:01 #228283

 • vodolija
 • vodolija's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1121
 • Thank you received: 809
 • Карма: 22
Филип многу сака чоколади, мислам да му е дозволено дека секој ден ќе јаде. Сега со новогодишнава еуфорија е преплавен со пакетчиња, а и вчера одиме кај моите и татко ми му кажува дека и кај нив поминал Дедо Мраз за да ги остави чоколадите за Филип што заборавил да ги донесе под нашата елка. Се спремаме за да одиме дома и почнува разговорот:
-Филип: Мамо, јас дали ќе јадам дома ?(инаку кај моите од трпеза станавме)
-Јас:Незнам Филип, мислам дека не треба да јадеш, ти сакаш ли да јадеш?
-Филип:Да,да,да јадеме дома. А што ќе јадеме дома, мамо ?
-Јас: Мамичко, мислам дека се најаде кај баба.
-Филип: Не, да јадеме дома пак, мислааам да јадеме....(се мисли)... чоколадо, тие дедо што ми ги даде :smee1:
Јас почувам да се смеам.
Тој сериозен ептен прашува неколку пати дали можело така. И после му текнува: Може денеска да јадел само едно чоколадо.
Јас продолжувам да се смеам.
Филип: Не се смеј, мамо, не се смеј. Биди обилна(озбилна).
Се мршти и се лути. Јас се смеам уште повеќе.
Филип: Мамо биди обилна, јас ти правам мувабет (муабет). Не се смеј. Денеска да јадам едно чоколадо, а другите ќе ги изедам сабајле кога ќе станам :hahaha:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, Annabel Lee, Marge, Nebo, Cize and this user have 1 others thankyou

Ре: Детски бисери 02 Јан 2013 08:28 #228291

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2921
 • Thank you received: 1735
 • Карма: 100
Imame crtan so Dora i Dedo Mraz. Na nego Dedo Mraz ima spisok so neumni na koi nema da im odnese podarok.
I Damjana sto ke rece ne sakam da jadam, mm odma - a spisokot? Damjana, spisokot ... I nekako kako sala toa pocna da se kazuva, ama funkcionirase 1 den.

Sledniot den pak nesto odbivase da jade i mu se svrte na mm i mu vika - tato, sto zaboravi da mi reces? SPISOK!
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, Annabel Lee, Marge, Nebo, Cize and this user have 1 others thankyou

Ре: Детски бисери 07 Јан 2013 07:27 #228882

 • AWAO
 • AWAO's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 664
 • Thank you received: 449
 • Карма: 10
Синко-Тато, пушти Мики Маус
ММ-Прашај ја мајка ти дали може
Синко(се врти накај мене)- Мамо може?
Јас- Неможе
Синко(се врти накај татко му)- Тато,да, може!
ММ- А да не лажеш малку?
Синко-Не, мама лаже :laugh:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, Annabel Lee, prasence, Marge, biljann and this user have 9 others thankyou

Ре: Детски бисери 07 Јан 2013 07:35 #228883

 • Fairy
 • Fairy's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • ex MonaLisa
 • Теми: 2188
 • Thank you received: 822
 • Карма: 11
Maliot i majka mi se mijat zabi pred spienje i toj doaga otvara usta da se pofali deka zabite mu se cisti.
Jas: Lele sine bravo, sega svetis !!!
Maliot, prvo me gleda zacudeno i mi veli: Mamo, pa jas ne sum ELKA :tupco: :laugh: (demek sto zboruvas gluposti samo novogodisnite elki svetat :hahaha: )
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, Annabel Lee, Nebo, vodolija, Elka and this user have 2 others thankyou

Ре: Детски бисери 07 Јан 2013 07:48 #228886

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2988
 • Thank you received: 1373
 • Карма: 60
Vcera pred krsenje lepce svekor mi raskazuva zasto sme sobrani site...
Jana kreva skolki raka i veli ama Isus veke se rodi (mislejki na katolickiot bozik) i prekin so objasnuvanje zosto e taka...
Prodolzuva govorot i pak Jana kreva raka i donese zaklucok: znaci na Isus mu e rodenden denes !!! Ne moze da se raga sekoja godina :kez:
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, Annabel Lee, prasence, Nebo, Fairy and this user have 3 others thankyou

Ре: Детски бисери 07 Јан 2013 07:49 #228887

 • Meyo
 • Meyo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Ex mama-Maja :)
 • Теми: 2261
 • Thank you received: 2819
 • Карма: 0
sekoja godina se karam so babite poradi paketchinjata, se zaboravat od cokoladi gumeni bomboni i trista cuda, i godinava im vikam "oni se raduvaat na paketcheto shto e paketche a ne na toa shto e vnatre, poarno vikam napolnee raboti shto gi jadat sekoj den"

I majka mi epten bukvalno svatila pa paketcinjata (ne se pomestuvaa od shto bea teshki) gi napolnila so kashkaval, krem sir (5 komada), zdenki, puter, nutela i sl :D dobro imashe i slikovnici corapi i sl i iznenaduvanje 1 cel paket so zitnsko carstvo ama eden cel pazarluk za da se napolni frizider..

I on celiot u zanes gi otvara paketcinjava i ne mu e neshto jasno , vrishteshe od srekja poradi zivotinskoto ama zastanuva i se podzamisli malku, i vika

"Mamo abe ovoj dedo mraz da ne bil u Vero prvo, ili tamu da ne raboti " :))
When power of love overcomes the love of power, the world will know peace...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, Annabel Lee, mamaAnita, Marge, biljann and this user have 7 others thankyou

Ре: Детски бисери 07 Јан 2013 08:14 #228892

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
Мејо ме потсети на разговорот меѓу Ива и мм од вчера:

- Тато, што е Бадник?
- Верски празник.
- Аха, значи од Веро е :laugh:
Those who criticize our generation forget who raised it.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, mamaAnita, Nebo, vodolija, Fairy and this user have 5 others thankyou

Ре: Детски бисери 07 Јан 2013 17:08 #228929

 • Nebo
 • Nebo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Смејте се!!!
 • Теми: 1569
 • Thank you received: 700
 • Карма: 34
Mama Ane wrote:
Син ми му кажува на комшијата: одиме во аптека, имам гнојна ангелина :laugh:


Za ova se isposmeav zasto na edni prijateli malata se vika Angelina, a sin mi dolgo vreme ja vikase Angina :laugh:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, Annabel Lee, Marge, Cize, Mami-Anje

Ре: Детски бисери 08 Јан 2013 15:04 #229055

 • butterfly87
 • butterfly87's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 830
 • Thank you received: 516
 • Карма: 0
Вчера разговараме со старосватовите и низ муабет им кажувам дека на одење накај дома ќе поминеме да земеме панелка за греење од кај нив. Ќеркичката нивна слушнала ама не знаела што е панелка па си сфатила по нејзино и целата натажена ми вика:
-Дадо после ќе ни ја земете елката?
Јас целата ?!?! После ми текна на муабетот и додека се разбравме. Она кутрата мислела ќе остане без елка.
❤ 09.2012 ❤
❤ 01.2017 ❤
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, Cize

Најново на форумот

 • No posts to display.