Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Детски бисери

Детски бисери 20 Дек 2009 04:36 #882

 • Kinky
 • Kinky's Avatar
 • Offline
 • senior
 • yummy mummy
 • Теми: 1804
 • Thank you received: 713
 • Карма: 371
Еве ви последните бисерчиња на Алексеј:
столицата се истурила (се превртела)
мами, собечи го ќебето (да се откријам)
не врне више снегче, готово, на здравје снегчетооо :laugh:
Mother is god in the eyes of a child."I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: prasence

Детски бисери 20 Дек 2009 04:37 #883

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Во врска со снегот, моето наопаку родено дете не сака снег :)
Ми вика прееска неможам да излезам ладен ми е снегот :)
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: prasence

Детски бисери 20 Дек 2009 17:55 #1181

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5144
 • Thank you received: 2409
 • Карма: 111
Deka jas ponekogas ja vikam "macke" i ona znae da kaze:Saja (od Sara) e mala macka a mama goema macka.
Arno ama vcera kako sto sedese si igrase i neznam sto i tekna mi se svrte i mi vika: Saja e mala okoska(od kokoska)a mama e nogu goema okoska :blink: :laugh: :laugh:
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: karolina

Детски бисери 20 Дек 2009 19:26 #1225

 • bubamara
 • bubamara's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Happy mama!
 • Теми: 2461
 • Thank you received: 1233
 • Карма: 102
Од пред некој ден, сум клекнала јас кај фрижидерот, а Јана стои позади мене, и инспирирана од Црвенкапа, ми вика, мамо, мамо зошто ти се толку големи очите,јас и одговарам, продолжува, со ушите, рацете...и на крај гледајќи ме одпозади, ми вика, Мамо мамо зошто ти е толку голем газот :laugh: :laugh: Јас се превртев од смеење :laugh:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: prasence

Детски бисери 20 Дек 2009 20:24 #1269

 • vecki
 • vecki's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 155
 • Thank you received: 27
 • Карма: 9
Вчера се изасмеав со Марија седнала девојката на ком и гледа слики кога била помала ,на една слика насмеана само со две запчиња,а јас во кујна и ја слушам плаче ,дојдов до неа и викам што бе маме зашто плачеш,а она кај се забите на Марија кој извадил Марија нема заби ич
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: prasence

Детски бисери 21 Дек 2009 03:27 #1523

 • Kinky
 • Kinky's Avatar
 • Offline
 • senior
 • yummy mummy
 • Теми: 1804
 • Thank you received: 713
 • Карма: 371
Se iznasmeav so Crvenkapce :laugh: :laugh: :laugh:
Majsi напишал/а:
btw:Mamice i kakov odgovor i dade :laugh: ?
I mene ova me interesira :P

Aleksej denes si igra so Miki Maus i Mini, pokazuva na gazeto i od napred i kazuva: Miki ima kure, Mini ima kure. MM go poprava - ne tato, Miki ima kure, a Mini dude.
Pa Aleksej povtorno pokazuva i vika - Miki ima bode (misli na dude :laugh: ) i Mini ima bode. A mm - ne taticko, Miki ima kure, a so nego ke bode koga ke porasne :laugh: :laugh: :laugh:
Ova dodusa pojse bese biser na mm otkolku na Aleksej :laugh:
Mother is god in the eyes of a child."I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: prasence, Helix

Детски бисери 21 Дек 2009 05:05 #1627

 • bubamara
 • bubamara's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Happy mama!
 • Теми: 2461
 • Thank you received: 1233
 • Карма: 102
:laugh: :laugh: :laugh: Леле Алексеј ме изнасмеа поштено :laugh:
А да ви кажам, на прашањето од Јана останав без одговор, ме изнасмеа многу. Знаат да те збунат тоталка :laugh:
The administrator has disabled public write access.

Детски бисери 21 Дек 2009 05:21 #1650

 • Zlatna
 • Zlatna's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1107
 • Thank you received: 360
 • Карма: 32
Еј Кинки ме изнасмеа, и ние односно Михаил малку ги меша половите органи :woohoo: ама затоа за дуде вика бунда :laugh: , а друг збор што го кажува последниве денови е тоа што место капуљача вика „копиљача„ :laugh:
The administrator has disabled public write access.

Детски бисери 21 Дек 2009 05:35 #1667

 • Kinky
 • Kinky's Avatar
 • Offline
 • senior
 • yummy mummy
 • Теми: 1804
 • Thank you received: 713
 • Карма: 371
Kopiljaca, majko mila :D :D

A sega mi tekna, vo Kukickata na Miki Maus vo eden moment likovite skokaat na super federi (taka gi vikaat) zakaceni za cevlickite i go prasuvam Aleksej - ajjj sine, kako skokaat Miki i Pajo? A on mi odgovara - skokaat na super pederi :D :D :D
Mother is god in the eyes of a child."I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."
Последна промена: 21 Дек 2009 05:36 by Kinky.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: prasence

Детски бисери 21 Дек 2009 05:58 #1681

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5144
 • Thank you received: 2409
 • Карма: 111
Vo decja zemavme plafonjerka da stavame ova bese pred edno mesec dva mi se cini i mm zema skala za da busi so bormasina.Arno ama Sara mnogu ima merak na skalata saka da se kacuva i sega da ne mu smeta na mm i plus da ne padne i vikam jas:Ajde mamicke tato sega ke busi gore za da ja stavi sijalicata a nie ke sedime i mama ke ti dade kompircinja da jades.
(Inaku mnogu go saka pomfritot od McDonalds)
I ona taka sedi jade kompircinja i gleda kako tatko i raboti i doaga svekrva mi i prasuva sto pravime i Sara onaka glasno i jako od petni zili: Babo tata dupi a mama opici :blink:
Inaku kompircinjata gi vika opici :laugh:
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.

Детски бисери 21 Дек 2009 20:23 #2217

 • Kinky
 • Kinky's Avatar
 • Offline
 • senior
 • yummy mummy
 • Теми: 1804
 • Thank you received: 713
 • Карма: 371
Мојот бисерко денес ми рече - одиме кај чичкото кураџија (кондураџија) :D
Mother is god in the eyes of a child."I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: prasence

Детски бисери 22 Дек 2009 02:10 #2444

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Сакал да му купам чоколаден сируп, мултивитаминскиот не му бил убав :)
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Детски бисери 22 Дек 2009 02:17 #2446

 • TIFANI
 • TIFANI's Avatar
 • Offline
 • junior
 • The happines is in the small staff
 • Теми: 639
 • Thank you received: 158
 • Карма: 9
Dojde deneska Filip od skolo i go gledam celite race ispisani so penkalo,go prasuvam Filip zosto si se saral pa golem si,a toj mi veli pa ucitelkata ni dade domasno otkoga se si staviv vo tasnata pa na racete si zapisav sto imame za domasno,taka napravi celo odelenie
You make me happy
The administrator has disabled public write access.

Детски бисери 22 Дек 2009 02:29 #2449

 • babysara
 • babysara's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 86
 • Thank you received: 11
 • Карма: 7
nie momentalno sme vo faza na omilen broj a toa e DESETNAESET, a inace ako krastavicata e zelencuk patlidzanot bil crvencuk.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: prasence

Детски бисери 22 Дек 2009 02:53 #2473

 • Ana.b
 • Ana.b's Avatar
И викам на ќерката на комшиката вчера-Ања ке одиме да правиме Снешко од снегот-и она ми вика-не ке одиме да го јадеме,снегот е сладолед што паѓа од небото
The administrator has disabled public write access.

Детски бисери 22 Дек 2009 04:14 #2531

 • Lile
 • Lile's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 66
 • Thank you received: 1
 • Карма: 5
Прееска седиме дома јас и матеј на троседот а мм на двосед и јас му викам на Матеј
-Кој ти е татко тебе? и ми вика таму,ми покажува кај седи мм и јас му викам сигурен си ми вика да,а јас пак колку посто си сигурем и ми вика шес.Само толку ми е сигурно детево дека мм му е татко :laugh:
The administrator has disabled public write access.

Детски бисери 23 Дек 2009 03:42 #3643

 • prasence
 • prasence's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1346
 • Thank you received: 440
 • Карма: 6
znaete sto doruckuvala mojata gospoza :)
cakatamakatak....sto ustvari znaci kacamak :)
The administrator has disabled public write access.

Детски бисери 23 Дек 2009 03:52 #3654

 • Anika
 • Anika's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 13
 • Thank you received: 1
 • Карма: 2
Ева денес кога станала од спиење си одбрала сама што да носи, го отворила плакарот, ја извадила омилената блузата и му рекла на мм: 'тато нели сум ЛЕПОТАНА'? :laugh:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: prasence

Детски бисери 23 Дек 2009 18:23 #4246

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5144
 • Thank you received: 2409
 • Карма: 111
Preeska Sara mi doaga i mi vika"Mamo zemi noickite porasnale na Saja prstinjata da gi seceme"...............dusicka na mama misli na noktinjata :laugh:
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.

Детски бисери 23 Дек 2009 21:51 #4318

 • babysara
 • babysara's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 86
 • Thank you received: 11
 • Карма: 7
sin mi go prasuvam denes dali saka da spie kaj baba mu vo petok da odime so tatko mu vo kafance,a on mi vika ne i jas sakam da dojdam. Mu vikam deca vo kafana ne odat , toj prasuva zosto, pa nemas 18 godini mu vikam. Posle me prasuva a ti mamo kolku god. imas ,jas mu vikam 32 . AAAAAAAAAAAAA pa i ti nemas 18 znaci nema da odis vo kafana nema da te pustat i tebe.
The administrator has disabled public write access.

Детски бисери 23 Дек 2009 22:46 #4355

 • TIFANI
 • TIFANI's Avatar
 • Offline
 • junior
 • The happines is in the small staff
 • Теми: 639
 • Thank you received: 158
 • Карма: 9
babysara напишал/а:
sin mi go prasuvam denes dali saka da spie kaj baba mu vo petok da odime so tatko mu vo kafance,a on mi vika ne i jas sakam da dojdam. Mu vikam deca vo kafana ne odat , toj prasuva zosto, pa nemas 18 godini mu vikam. Posle me prasuva a ti mamo kolku god. imas ,jas mu vikam 32 . AAAAAAAAAAAAA pa i ti nemas 18 znaci nema da odis vo kafana nema da te pustat i tebe.


Me nasmea i mene srko malo,e sega taka da si znaes mamo vo kafana samo koga ke imas 18
You make me happy
The administrator has disabled public write access.

Детски бисери 24 Дек 2009 16:30 #4815

 • Goca
 • Goca's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 43
 • Thank you received: 23
 • Карма: 11
Хехехехе бисериве на вашите дечиња ме изнасмеаа :laugh: :laugh:
Ја слушаме со Јана Супер Зведа и песничката “...денес мојата драга мамичка место цвеќенце си доби песничка....„ и Јана ми вика„мамо,мамо знајш јас како си ја пеам- мама моја кога заспива секогаш спија и никогаш да не се разбуди„ ама толку беше сериозна и немаше поим душичката моја што ми испеа,се изнасмеав :laugh: :laugh: :laugh:
Јана се обидува да се избрише со тоалетна после мочкање и и викам „дај мама јас ако не можиш„ а таа свртена со грб со пеење ми вика „можам мамо,можам...пауза...крастајци можам „ :silly: :silly:
The administrator has disabled public write access.

Детски бисери 24 Дек 2009 16:34 #4821

 • vecki
 • vecki's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 155
 • Thank you received: 27
 • Карма: 9
haha decava se cudo
и Јана ми вика„мамо,мамо знајш јас како си ја пеам- мама моја кога заспива секогаш спија и никогаш да не се разбуди„ ама толку беше сериозна и немаше поим душичката моја што ми испеа,се изнасмеав
The administrator has disabled public write access.

Детски бисери 24 Дек 2009 16:57 #4840

 • Goca
 • Goca's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 43
 • Thank you received: 23
 • Карма: 11
Точно Сандра слушнала од некаде,од “блиската околина“ :blush: :blush: :blush: :laugh: :laugh:
чудо се Вецки,чудо....
Последна промена: 24 Дек 2009 16:58 by Goca.
The administrator has disabled public write access.

Детски бисери 24 Дек 2009 17:26 #4875

 • Jasmina,mina
 • Jasmina,mina's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Животот е убав :)
 • Теми: 105
 • Thank you received: 7
 • Карма: 15
имам нешто слично напишано ама еве овој бисер се повтори вчера!Војдан не можам да го научам на нокширче никако,иако сум дома и иако едното го одвикнав на две години и ноќе да не мочка,со второво тешко оди!Не сака и не сака,а не дека не е свесен што прави!Пред некое време кога го видов дека се спрема да прави беља и отиде позади завесата :laugh: се стрчав по нокшир,овој ме виде и прекина со ,,активноста,, :laugh: После тоа цела вечер се превртуваше во креветче,нели полно мешето!А свекрва ми ми вика,,немој го сечеш,греота е,,и он запамтил!Вчера трчам по нокширот и му викам ,застани мама еве го нокширчето,го носам,,ми се врти и ми вика,,ееејјј пекини(прекини)наеш дека ме ссецес(сечеш)!
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.