Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Пофалете ги вашите дечиња

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 01 Фев 2013 03:36 #231110

 • None-bt
 • None-bt's Avatar
 • Offline
 • senior
 • crazy family :-)
 • Теми: 1428
 • Thank you received: 922
 • Карма: 7
Da ja pofalam rodendenka, doma imame sigurno nad 60 slikovnici i ama bas site po koricata gi znae koja skazna e i sto se raskazuva.
Inaku ne sakala da odi na uciliste, ednas tatko i i rece deka ako en odi ovci ke pasi, i sega koga i kazuvame deka za nekoja godina ke pocni na uciliste, ke se druzi so deca..., taa veli " jas nejkam na uciliste, ovci ke pasam" hahahahah :rofl:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, Marge, Nebo, Mami-Anje

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 06 Фев 2013 08:56 #231756

 • sonja 35
 • sonja 35's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Будна сум,не е сон...
 • Теми: 127
 • Thank you received: 191
 • Карма: 6
Ај и јас да ги пофалам моиве пуфли.Прв ден во градинка и ОП двете го бакнале Марко. :muahaha: :muahaha:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, prasence, Nebo, mamicka, Синоличка

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 15 Фев 2013 15:48 #232705

 • prasence
 • prasence's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1346
 • Thank you received: 440
 • Карма: 6
Vcera dobiv cestitka od gradinka od kerkata na koja pisuvase:

Od vasite srca dve so ljubov se rodiv jas, ve sakam mamo i tato.

koga mi ja dade, dobiv najsilna i najiskrena pregratka na ovoj svet :)
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Annabel Lee, Nebo

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 16 Фев 2013 04:07 #232734

 • Helix
 • Helix's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • I never think of the future - it comes soon enough
 • Теми: 1642
 • Thank you received: 1126
 • Карма: 3
И јас да го пофалам мојов: секој ден игра, мести лего коцки, вози коли, расфрла нели, и пред нанање расчистува и си ги собира играчките назад во кутијата. :srce: Леле умен тој на мама. :roll:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Marge, Nebo, sonja 35

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 06 Мар 2013 04:52 #234113

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
Вчера беше првата приредба на бато во градинка. Многу беа убави сите дечиња, многу убаво пееја, многу убаво ги глумеа приказните со учителката, и најмногу од се се изненадивме што можеби половина час траеше приредбата, а тие срциња имаа максимална концентрација :srce:
Those who criticize our generation forget who raised it.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Marge, vodolija

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 06 Мар 2013 05:02 #234114

 • vodolija
 • vodolija's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1121
 • Thank you received: 809
 • Карма: 22
Ние вчера тргнавме во градинка, прв ден со мама на адаптација седевме дури 3 часа и несакаше да си оди дома ама јас морав да се вратам на работа, а денеска татко му го избркал -сакал да си седи сам со дечињата , да сме го земеле кога ќе си одиме дома :tupco:
И сега цели сме во прашалници кога да го земеме :blink:
Се надевам вака глатко ќе помине почетниов период.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, Marge

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 19 Мар 2013 11:27 #235260

 • mama
 • mama's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • *Be happy*
 • Теми: 902
 • Thank you received: 448
 • Карма: 7
Денеска за прв пат поправавме расипано забче.Морам да го пофалам мојот јунак,одлично се држеше :ajde: :ajde: :ajde:
Цело време си седеше умно на столот со отворена уста,додека докторот му ги објаснуваше чекорите.Мама беше пресрекна :3
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, клечкароска

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 10 Мај 2013 05:44 #238922

 • mama
 • mama's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • *Be happy*
 • Теми: 902
 • Thank you received: 448
 • Карма: 7
Samo sto mi se javi ucitelkata po angliski na sin mi, za da mi kaze deka ostanala bez zborovi od mojot sin :srce: Tolku mnogu mi go ispofali deteto,sto duri ne mi se veruva.Bil najdobar!!!
Srce mamino :love:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, Marge, vodolija, Mama Sani

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 10 Мај 2013 07:33 #238930

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3165
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
И јас да си го пофалам синко :trep:

Имале диктат спроведен од педагогот и неговиот диктат е избран за најдобар на ниво на генерација од аспект на уредност и без ниту една грешка. Сега треба да си добие пофалница
(а левак е и обично леваците имаат лош ракопис, ама ете овој мој левак везе :srce: )
Последна промена: 10 Мај 2013 07:44 by Marge.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, mama, Frenky, vodolija, Mama Sani

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 10 Мај 2013 08:40 #238938

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4118
 • Thank you received: 3811
 • Карма: 95
poshto nema tema za dedovci :laugh: jana so ushte edna drugarka, i dedo, osvoija 3-to mesto na shahovski natprevar. simultanka B)

a 2-ro mesto na uchilishen natprevar po turski :sladoled:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, Simona`s mom, Marge, vodolija, Mama Sani

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 10 Мај 2013 11:04 #238946

 • tough cookie
 • tough cookie's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 65
 • Thank you received: 34
 • Карма: 0
Јас морам да кажам дека сум пресреќна со синко како го поднесува патувањето. Од спиење, во коли, во авиони, на нови места, во нови кревети, ама ич да не се побуни. Ај сеа да го поплукам да не го урочам, зашто во недела тргаме на долгиот пат.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, Marge

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 21 Мај 2013 06:51 #239563

 • Zoja
 • Zoja's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1383
 • Thank you received: 676
 • Карма: 8
Мојот јунак многу не изненади вчера. На 3 години и 5 месеци научи да вози велосипед без помошни тркала и тоа без никаква наша помош или инсистирање :loveya:.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, mama, Marge, mamicka, Fairy and this user have 2 others thankyou

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 13 Мар 2015 14:23 #253863

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7912
 • Thank you received: 5649
 • Карма: 121
Одамна не сум ја посетила темава, па со ред :D
На полугодие сите петки.
Математика тестот во второ полугодие петка.
И најново, минатата недела на тестот по природа ги освои сите поени!
Ме радува што поголем дел од материјалот, скоро 90% го учи во школо. Дома пред тест повторуваме заедно, но не заглавуваме со денови и часови.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.