Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Пофалете ги вашите дечиња

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 23 Окт 2012 18:05 #218646

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5139
 • Thank you received: 2408
 • Карма: 111
Da si se pofalam so mojata trtla :jeee:
Koga bevme na odmor vo Turcija,ja odbraa za snimanje na reklama za hotelot Crystal Tat za narednata godina. I eve na nivniot sajt se vrtat slikite :nanana: :jeee:
Dobivme mnogu ubavi zborovi od reziserot togas :oblace:
Mnogu sakam koga se podmocuvam od radost radi kerka mi :oblace:
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister, Mama Ane, Annabel Lee, mamaAnita, anusska and this user have 9 others thankyou

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 24 Окт 2012 18:14 #218739

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3165
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Денес го избрале синко за најдобар математичар во одделение.

Математичарче на мајка :oblace:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister, Mama Ane, Annabel Lee, Majsi, anusska and this user have 2 others thankyou

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 25 Окт 2012 05:00 #218762

 • vetmedvesna
 • vetmedvesna's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Life is short.Smile while you still have teeth.
 • Теми: 1887
 • Thank you received: 482
 • Карма: 10
Јана на нејзино гооолемо инсистирање, веќе неколку денови ја земаат од училиште во 15ч и до 17ч седи сама дома ;)
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, Majsi, anusska, Marge, Mama Sani

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 25 Окт 2012 05:25 #218769

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
Да си го пофалам уметникот на мама, ја доби првата петка во градинка бидејќи многу убаво цртал и боел, се задлабочувал толку многу во боењето, не ја надминувал линијата ни под разно и спојувал бои некарактеристично за деца на негова возраст. Уфффф се стопив :trep:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, Majsi, anusska, Marge, Mama Sani

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 25 Окт 2012 09:00 #218816

 • Mama Sani
 • Mama Sani's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Dve sonca, dve srcenca, dve srekicki na mama
 • Теми: 2653
 • Thank you received: 1852
 • Карма: 55
Мојата поголема ќеркичка почна да вози точак без помошни. Дедо и ја учеше.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, Annabel Lee, Tessi, Majsi, Marge

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 28 Окт 2012 12:07 #219158

 • Zoja
 • Zoja's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1383
 • Thank you received: 676
 • Карма: 8
Ја испеавме првата песничка :nanana:.

Пред некое време почна да си потпевува „тика та, тика та....“ и мене многу ми личеше то на Hickory Dickory Dock, ама си реков дека многу сум амбициозна со напредокот со зборувањето. Кога вчера во кола ја пее Gummy bear. Пак си рековме ајде тоа „gummy" може да е „мами“ , како што ме вика мене, ама мелодијата таа. И вечерта му ја пуштаме на телефон, леле не знаев дали да плачам од радост или да се смеам од што беше смешен, рецетира по мечето, па рефренот убаво го пее и еден дел кај што има нешто со „та та та та та“ го запамтил и пред време почнува „така така така“ :jeee:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, Annabel Lee, Tessi, Majsi, Marge and this user have 3 others thankyou

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 09 Ное 2012 12:01 #220743

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4990
 • Thank you received: 5193
 • Карма: 115
Борјан го заработи првиот хонорар од 3000 ден :)
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Annabel Lee, Tessi, Majsi, Marge, mamicka and this user have 2 others thankyou

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 13 Ное 2012 05:40 #221153

 • Mama Sani
 • Mama Sani's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Dve sonca, dve srcenca, dve srekicki na mama
 • Теми: 2653
 • Thank you received: 1852
 • Карма: 55
Срна ја научи првата песничка на часот по германски, ја најдов и на нет и вака е:

Eins, zwei, Polizei
drei, vier, Brigadier
fünf, sechs, alte Hex'
sieben, acht, gute Nacht!
neun, zehn, auf Wiedersehen!

:oblace:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, Majsi, Marge

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 13 Ное 2012 06:49 #221163

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
Леле со песничкава хит сме по дома :laugh:

Да си го пофалам синко, почна поубаво и појасно да зборува и сега уста не затвора, главата ни ја потече :nanana:
Those who criticize our generation forget who raised it.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, Majsi, Marge

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 14 Ное 2012 03:41 #221225

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3165
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Бев на родителска кај синко. Наставниците ми го пофалија дека е еден од најдобрите во одделението. :oblace:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister, Mama Ane, Majsi, Mama Sani, mama ana and this user have 2 others thankyou

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 28 Ное 2012 04:04 #223427

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2918
 • Thank you received: 1734
 • Карма: 100
Вчера пак отидовме во градинка, по пауза од скоро 2 месеца заради Панцефот. И отидов порано да ја земам, да не биде многу како за прв ден. Ама имаа "час" по математика, па почекав надвор да завршат. додека чекав, 2-3 пати ја слушнав учителката:
- Браво Дамјана,
- Добро е Дамјана ...
Мама беше во облаци :oblace: Неочекуван и убав момент. После дома Дамјана ми објасни дека учеле над и под, напред и назад. И дека само таа убаво нацртала :laugh: Скромна таа мајкина :)
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, Majsi, Marge, mama ana, Mami-Anje

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 28 Ное 2012 05:37 #223455

 • Mami-Anje
 • Mami-Anje's Avatar
 • Offline
 • senior
 • majka na dve prekrasni decinja
 • Теми: 1411
 • Thank you received: 1701
 • Карма: 3
Da go pofalam sinko pocna stabilno da sedi :jeee:


"Da porasnu mala deca potrebna je hrana a najvise LJUBAV svakog bozji dana,ZATO deca mazite i ljubite sto vise da vam rastu kao trava...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, Majsi, Marge, mama ana

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 12 Дек 2012 06:30 #225538

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5139
 • Thank you received: 2408
 • Карма: 111
Da si ja pofalam trtlata moja......imase nastap vo gradinka, imase nastap so Eureka :srce: I na dvata nastapi bese super, srcuskata moja. Epten profesionalno si ja svatila ulogata balerinka :)
Gi izigra i dvata nastapi so razlicni koreografii bez greska :oblace:
Iako moram da priznam deka bese naporno, jas sto stoev se umoriv a ne pa decata so tolku igranje, no sepak si bese zadovolna, srekna, ispolneta :srce:
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, Annabel Lee, Marge, Mama Sani, Cize

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 14 Дек 2012 05:17 #225845

 • Mama Sani
 • Mama Sani's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Dve sonca, dve srcenca, dve srekicki na mama
 • Теми: 2653
 • Thank you received: 1852
 • Карма: 55
Да си ја пофалам мојата помала ќеркичка :srce:
Гледајќи ја дада почна самата да се облекува. Сама си ги облече тренерчињата за по дома, си ги стави чорапчињата и топлинките.
Е сега, заборави да си ја соблече пижамката пред да ги облече тренерките и топлинките ги стави наопаку, ама ајде да не и замерувам :laugh:
Последна промена: 14 Дек 2012 05:17 by Mama Sani.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, prasence, Marge, vodolija, Octavia and this user have 2 others thankyou

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 20 Дек 2012 11:42 #226686

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4118
 • Thank you received: 3811
 • Карма: 95
golemava se iskrhi od nosenje petki :mozok: nejzini, zasluzeni do daska. ubavo rekle starite, majka e najsrekjna koga deteto jade i uchi :oblace:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, Marge, vodolija, Cize, butterfly87

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 20 Дек 2012 17:21 #226741

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7910
 • Thank you received: 5649
 • Карма: 121
koga sme kaj petkite da go pofalam sinko koj veke donese dve petki. ama bas petki, ne smajli ili opisni oceni :D na sto e posebno gord.
po matematika kontrolnata na koja imase samo edna greska i po makedonski diktatot bez greska.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Thatcher, Majsi, Marge, Frenky, Nebo and this user have 3 others thankyou

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 20 Дек 2012 17:55 #226750

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3165
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Ај и јас да си го пофалам синко :trep:

Наставникот му рекол дека него и уште едно девојче од негово одделение ќе ги пријави на КЕНГУР и ни дадоа тестови од претходните години. Сега треба да се спремаме :hi5:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister, Mama Ane, Thatcher, Majsi, Frenky and this user have 5 others thankyou

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 21 Дек 2012 06:34 #226850

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
Вчера на новогодишната приредба во градника синко бил одличен, учествувал во сите точки, пеел, играл и си ја изрецитирал неговата песна без грешка :trep: сонце мајкино, јас мислев пак ќе ги бојкотира како за завршната приредба летоска, кога категорично несакаше да учествува во ништо, само стоеше на сцена и лепо изгледаше :P :muahaha:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister, Mama Ane, Thatcher, Majsi, Marge and this user have 6 others thankyou

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 21 Дек 2012 16:37 #226971

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4990
 • Thank you received: 5193
 • Карма: 115
Вчера ќерка ми имаа натпревар во ракомет и победија со 26-22. Од овој резултат 15 гола се на мојата ќерка :3 Навистина е многу добра :)
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister, Thatcher, Tessi, Majsi, mamaAnita and this user have 16 others thankyou

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 22 Дек 2012 14:03 #227082

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5139
 • Thank you received: 2408
 • Карма: 111
Muski izdrza na noze 3h snimanje za novogodisna emisija, so samo 5 min pauza za dve goltki voda........dusa na makina :srce:
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister, Mama Ane, Marge, Nebo, Nataly and this user have 3 others thankyou

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 24 Дек 2012 05:57 #227184

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2918
 • Thank you received: 1734
 • Карма: 100
Ќерка ми почна да конта букви и пишување. Јас не ја гњавам со учење, само ако праша нешто и објаснувам. И имав порано спомнато како се пишува мама, тато и некои др. кратки зборчиња, ама не и беше баш јасно. Вчера пак ме праша и пак почнавме да пишуваме ... М А ... и сега викам како кажувам? М А М .. која буква? М вика. Добро, напиши ја. И после? А. Браво :)
Беше многу горда оти сама напиша :)
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, Majsi, Marge, Nebo, Nataly and this user have 1 others thankyou

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 30 Дек 2012 10:52 #228062

 • prasence
 • prasence's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1346
 • Thank you received: 440
 • Карма: 6
Da ja pofalam kerkata, voopsto ne e ljubomorna - sega za sega - mi pomaga mnogu, ako treba da stanam da zemam nesto mi vika ti lezi, cekaj jas ke donesam. Mi podava peleni, maramici, saka da go banjka....uziva bidejki e glavna :)
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister, Majsi, Nebo, Mama Sani, butterfly87 and this user have 1 others thankyou

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 31 Дек 2012 04:19 #228117

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7910
 • Thank you received: 5649
 • Карма: 121
Првиот полугодишен тест по математика изработен без ниту една грешка (го земаа во средата, ама заборавив да пишам :D ). Срце мое како ме прави среќна и горда. :3
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Annabel Lee, Majsi, prasence, Marge, Nebo and this user have 1 others thankyou

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 09 Јан 2013 18:34 #229182

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3165
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Da ja pofalam Ana deka gi istera krupnite sipanici bez nikakov problem. Nitu kachi temperarura, nitu se isfrli mnogu. Za edna nedela pocnaa da se sushat.
Doktorkata reche deka lesno gi pominala zaradi jakiot imunitet :oblace:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, prasence, mamicka

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 01 Фев 2013 03:26 #231106

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4990
 • Thank you received: 5193
 • Карма: 115
На последната родителска на син ми беше мм и наставничката заедно со уште неколку дечиња го пофалила син ми како еден од најдобрите во одделението :srce: Многу сака да оди на училиште :)
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: prasence, Marge, None-bt, Nebo

Најново на форумот