Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Пофалете ги вашите дечиња

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 23 Јун 2012 04:42 #204943

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Ете денес синко го зема првото сведителство. Нема оцени, описно е, но мене ме направи многу среќна она кое го прочитав таму.
:)

Честитки и до сите други наши форумски другари кои денес исто земаа сведителства :3
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Tessi, Majsi, elena j, Mama Sani, Cize and this user have 1 others thankyou

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 23 Јун 2012 05:25 #204958

 • elena j
 • elena j's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 519
 • Thank you received: 113
 • Карма: 4
:jeee:
i nie denes go zemavme prvoto svidetelstvo i diploma za osvoeno 1 mesto po matematika na kengur..epten sme srekni i veseli..i da denes odime kaj babite da im go pokazeme ..mozebi ke padne nekoe castenje
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Tessi, Ariel, Mama Sani, Cize, Марфи and this user have 2 others thankyou

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 23 Јун 2012 16:09 #205045

 • Марфи
 • Марфи's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Попозната како Katerina81 :))
 • Теми: 1246
 • Thank you received: 869
 • Карма: 5
Уф одвај чекам и јас вака да се фалам :)
За сега имам да ја пофалам Матеа дека цела гарнитура ја изодува по 100 пати на ден, дури прееска и се пушти по нешто постоја сама 5-6 секунди па тресна :P
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 23 Јун 2012 19:14 #205072

 • Mama Sani
 • Mama Sani's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Dve sonca, dve srcenca, dve srekicki na mama
 • Теми: 2653
 • Thank you received: 1852
 • Карма: 55
И јас да си ги пофалам моите девојчиња :oblace:
Поголемата ни ги донесе првите дипломи, две од англиски, едната од школото по англиски, другата од градинка и третата диплома од балет :naviva:
Помалата почна сама да се служи со лажиче, да држи чашка со вода и да пие од неа и да реди почетни сложувалки, стабилно да оди, почнува да трчка и има солиден фонд на зборчиња :srce:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, PiPoLiNo, Frogy, Марфи

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 29 Јун 2012 08:09 #205854

 • Zoja
 • Zoja's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1383
 • Thank you received: 676
 • Карма: 8
Научивме да возиме точак :naviva: .

Го имаме 10-ина дена и упорно му покажувамве како треба, а тој упорно одбиваше да ги стави нозете на педали. Го туркаше само со нозетеи напред и назад, ама како некој искусен шофер гледа назад, лево десно, па го мести аголот за како да не ја фати вратата кога поминува низ неа :srce:.
И како се што функционира кај него, мора сам да му текне, а не кога ќе решат другиве, сабајлево мислеше дека сум горе и не го гледам и си се качи и си вози и вози, дури и стана да испита како може да го врти лево и десно :laugh:.

:jeee:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, PiPoLiNo, macika, Cize

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 29 Јун 2012 08:13 #205855

 • PiPoLiNo
 • PiPoLiNo's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 571
 • Thank you received: 243
 • Карма: 10
pipolino wrote:
niz igra, niz sala Filip ja nauci tablicata mnozenje do 5 , sega ostana uste do 9 da ja naucime i spremni sme za treto oddelenie :hi5:

i konecno ja znaeme celata tablica mnozenje :tanc:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, Mama Sani, Cize

Re: Пофалете ги вашите дечиња 29 Јун 2012 15:40 #205899

 • TIFANI
 • TIFANI's Avatar
 • Offline
 • junior
 • The happines is in the small staff
 • Теми: 639
 • Thank you received: 158
 • Карма: 9
Da go pofalam sin mi site petki,zasluzeno,ne samo na svidetelstvo tuku nitu edna cetvorka ni vo tekot na godinata.Prv e vo sela generacija.

Samo kako bea natazeni nastavnicite koga im kazavme deka Filip povtorno zaminuva da uci vo Anglija,me rasplacaa koga vidov kolku direktorkata i nastavnicite go sakaat.

Momcence najmilo na mama,gordosta moja :srce:
You make me happy
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, Cize

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 10 Сеп 2012 09:51 #212903

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5144
 • Thank you received: 2409
 • Карма: 111
Da si ja pofalam mojata trtla so nejzinoto spikanje po angliski :trep:
Dusa na makina, ne bev ni svesna deka tolku i vleglo vo glavceto. Se iznenadivme so soprugot, kako toa sklapa recenici, kako ja vladee gramatikata :oblace:
Znaci se sto si sakase na odmor vo Turcija si barase samata na angliski, voopsto ne i trebase pomos. A i so devojceto sto se zapozna od Germanija fantasticno se snaogase :oblace: :srce: :srce:
trtlata na mamika
Последна промена: 10 Сеп 2012 09:52 by Majsi.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister, Mama Ane, Tessi, macika, Molly

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 11 Сеп 2012 11:24 #213015

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Да си го пофалам маминото прволаче колаче. Вчера ја доби својата прва училишна петка на раче :) Учеле стихотворба и наставничката му ставила петка :)

Пресреќен беше и пу пу да не си го урочам детето ама многу голема желба за на училиште има. Секое утро е станат во 6.30 и само прашува дали дојде време за на училиште :3

Цел е на мајка му по школото :aham:
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Tessi, Majsi, Frenky, Zlatna, Molly

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 11 Сеп 2012 11:38 #213016

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4119
 • Thank you received: 3812
 • Карма: 95
a samo shto sakav da prasham kako pominala majka mu na mangupot :X za nego ne se ni somnevav :3


mojava golema pochna da ja ,,bejbisituva,, malava i toa na podolgo vreme, mashala :opaa: pogotovo koga kje zaglavam vo soobrakjaj :rofl:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, Tessi, Majsi

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 19 Сеп 2012 07:25 #213872

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2921
 • Thank you received: 1735
 • Карма: 100
Eve jas ke se falam :)

Vo gradinka vcera crtale na tema: Zagaduvanje na prirodata.
Denes ucitelkata mi kaza deka samo Damjana nacrtala se' sto im kazala taa :) Nacrtala fabrika so odzak, kola, drvo, dete, cveke ...
:oblace:
Последна промена: 19 Сеп 2012 07:27 by Thatcher.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, Annabel Lee, TIFANI, Tessi, Marge and this user have 5 others thankyou

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 19 Сеп 2012 07:52 #213874

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4119
 • Thank you received: 3812
 • Карма: 95
vchera ni beshe prv chas po tanc so maloto. lele kolku mi ja ispofalija, edinstvena dobi zvezdichka :vase: generalno i se dopadna mnogu, saka da odi. ne i e nepoznato, ja gleda stalno sestra i. ushte nemozam da ja apsorbiram slikata, neda oblechena vo tutu i baletanki. povekje mi e tipche za karate ili fudbal :laugh:
odlichha banda se, se najdoa nekolku poznati pa kje bide veselo.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Thatcher, Tessi, Majsi, Marge, Nebo and this user have 4 others thankyou

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 20 Сеп 2012 05:36 #213989

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Ана почнува да ја кажува буквата Р. Уште не ја кажува кај сите зборови и малку ја превртува при изговор, ама важно почнува :trep: .
Кажува гРадинка, пРасе, а за „добро„ вика „добЖо„ (како да е од Чешка :rofl: )
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, Nebo, Nataly, vodolija, Mama Sani and this user have 1 others thankyou

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 20 Сеп 2012 05:49 #213995

 • Dilberta
 • Dilberta's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 514
 • Thank you received: 722
 • Карма: 0
Ќерка ми си го внесува другарчето во градинка. Он плаче а она му вика "немој да пачеш", го зема за рака и го води до училница ... и он се смирува. Девојка мамина :)
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, Thatcher, Marge, Nebo, Nataly and this user have 5 others thankyou

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 20 Сеп 2012 05:58 #213999

 • Mama Sani
 • Mama Sani's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Dve sonca, dve srcenca, dve srekicki na mama
 • Теми: 2653
 • Thank you received: 1852
 • Карма: 55
Еве и јас да си ги пофалам дечињата.
Срна летово научи многу убаво да плива, а знае и да гњури со маска и цевка.
Почнавме на англиски и само за два поминати часа почна да кажува едноставни реченици.
На балет продолживме и оваа година и веќе е избрана во групата што ќе учествува на манифестацијата по повод одбележување на празникот 11 Октомври.
Во градинка имаа приредба за пречек на новите дечиња и по повод на денот на независноста 8-ми Септември, а таа прва настапи со кажување на стихотворба :srce:
Помалата на едноставно прашање ми одговара со да или не.
Самата си јаде со лажиче.
Се обидува сама да се облече, а знае да си ги облече сандалките.
Знае да си пушти песнички на мојот мобилен. :srce:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, Thatcher, Marge, Nebo, Nataly and this user have 4 others thankyou

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 20 Сеп 2012 10:18 #214057

 • Dilberta
 • Dilberta's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 514
 • Thank you received: 722
 • Карма: 0
Mama Sani wrote:
...
Самата си јаде со лажиче.
...
Значи колку се радувам кога ќе прочитам толку мало дете а само јаде ... уффф мојата болна точка ... којзнае кога ќерка ми ќе пројаде сама.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: vodolija

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 20 Сеп 2012 11:04 #214063

 • Mama Sani
 • Mama Sani's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Dve sonca, dve srcenca, dve srekicki na mama
 • Теми: 2653
 • Thank you received: 1852
 • Карма: 55
TatjanaV како и секое второ дете и моево сака да биде голема како дада и, па во секој поглед ја имитира, дури ги облекува и нејзините кломпи :D
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Dilberta

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 21 Сеп 2012 15:31 #214229

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2921
 • Thank you received: 1735
 • Карма: 100
Prv pat bevme na bazen. Vleze so kolebanje od 15min. pa se opusti posle. Duri i "pllivase" so spagetata :)
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, Marge, Mama Sani

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 21 Сеп 2012 16:47 #214240

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Мене ми тргна со фалење :kez:

Од денес официјално Ана ја преместивме во детска соба, сега пред малку си заспа на новиот кревет. Филип излезе од спалната кога се роди Ана, и конечно после 7 години, јас и мм ќе бидеме сами во спалната :opaa:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, Frogy, Mama Sani

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 21 Сеп 2012 16:51 #214242

 • vodolija
 • vodolija's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1121
 • Thank you received: 809
 • Карма: 22
Sanja wrote:
Мене ми тргна со фалење :kez:

Од денес официјално Ана ја преместивме во детска соба, сега пред малку си заспа на новиот кревет. Филип излезе од спалната кога се роди Ана, и конечно после 7 години, јас и мм ќе бидеме сами во спалната :opaa:

Охоооо, ова е баш за фалење. Епа друшке, облакај свилената спаваќа и правец :prcprc:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, Marge, Mama Sani, Mami-Anje

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 01 Окт 2012 09:35 #215824

 • prasence
 • prasence's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1346
 • Thank you received: 440
 • Карма: 6
Milena vcera ja javase Flekica vo ZOO. Voopsto ne osekase strav, i bese mnogu vazna :)

Vo gradinka, grupata imaat decinja od 3godinki, pa denes ja pofalija deka ja nosela pomalata drugarka Kate vo toalet :) pomaga devojkata porasnala.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, Annabel Lee, Cize

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 02 Окт 2012 07:00 #215920

 • Meyo
 • Meyo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Ex mama-Maja :)
 • Теми: 2261
 • Thank you received: 2819
 • Карма: 0
Da go pofalam moeto sonce Leo, vcera prv pat gi iskachi skalite sam, nestho shto iskreno ne ni ochekuvav deka kje go postigne- me ubedi vo sprotivnoto i do solzi me izraduva :srce:
When power of love overcomes the love of power, the world will know peace...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister, Mama Ane, Thatcher, Cinnamon, Annabel Lee and this user have 23 others thankyou

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 11 Окт 2012 16:41 #217186

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
Да си ја пофалам Ива, пред една недела ги доби првите ролерки, а веќе самостојно ги вози без држење. И ветив дека ако научи да ги вози ролерките, на зима ќе одиме на лизгалиште...и сега морам да си го исполнам ветувањето :srce:

А да, и мама има намера да си купи ролерки, па да си бидам тандем со Ива :hi5:
Those who criticize our generation forget who raised it.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, Cinnamon, bubamara, prasence, anusska

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 18 Окт 2012 16:37 #218086

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
И јас пак да си го пофалам моето синче :) Бевме на некое сликање и јуначки издржа 2,5 саата фотосесија со неколку пати пресоблекување :)

Ќе не гледате наскоро на реклама ;)
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Cinnamon, Annabel Lee, Tessi, bubamara, anusska and this user have 5 others thankyou

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 19 Окт 2012 04:27 #218120

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Пресреќна бев вчера кога едната учителка на Никола (додека чекавме да тргнат на ексурзија) самата ми пријде и го испофали колку се подобрил во учењето и напредувал. Сега е меѓу првите во одделението, на час си ги извршува прв задачите, почнува се подобро да чита... а бе се истопив од радост и убавини. :oblace:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Cinnamon, anusska, Marge, Mama Sani, vetmedvesna and this user have 2 others thankyou

Најново на форумот

 • No posts to display.