Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Пофалете ги вашите дечиња

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 30 Апр 2012 06:55 #196879

 • bart
 • bart's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2896
 • Thank you received: 1856
 • Карма: 1
Mama Ane wrote:
Да си го пофалам и јас син ми, конечно научи да возак точак на две тркала :love: Полн е со себе, пресреќен е :srce: . А јас само трчам по улица по него деновиве :poimnemam:

Тоа е добро за одржување на линија. Овој мојов два дена ме тепа на шах и на сите се испофали. Додуша му попуштам по малце, ама не смеам пред него да кажам- нек се радува.
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, Bubbi, Mama Sani

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 02 Мај 2012 05:43 #197071

 • vetmedvesna
 • vetmedvesna's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Life is short.Smile while you still have teeth.
 • Теми: 1887
 • Thank you received: 482
 • Карма: 10
Јана веќе три дена спие сама во својата детска соба :jupi:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, Thatcher, Bubbi, Marge, Mama Sani and this user have 1 others thankyou

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 12 Мај 2012 12:06 #199063

 • eleonora
 • eleonora's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 597
 • Thank you received: 246
 • Карма: 0
Да си ја пофалам внукичката која има 9 год!Денес градоначалников Стевче и додели пехар за освоено второ место за КРОС трчање,колку беше среќна пустата на сите им се фалеше,а ние расневме како квасец :jupi:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Marge

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 12 Мај 2012 13:07 #199071

 • vetmedvesna
 • vetmedvesna's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Life is short.Smile while you still have teeth.
 • Теми: 1887
 • Thank you received: 482
 • Карма: 10
Јана ќе оди сама на одмор со учителката и неколку дечиња од градинка во Крани од 10ти јуни :jeee:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Annabel Lee, Marge

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 12 Мај 2012 13:19 #199076

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5144
 • Thank you received: 2409
 • Карма: 111
Da si ja pofalam trtlata moja...proslata nedela vo gradinka ucele za semafori i pesacki premin, pa sega kade i da vidi pesacki obavezno vrti glava levo-desno i ako ima semafor si znae sto i kako treba(i prethodno si znaese, ama ova deka ucitelkata gi ucela nekako povazno go svaka).
I za toa sto mi bese hrabro devojce ovie 4 dena, primase infuzija imase truenje so hrana :smrc:
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Annabel Lee, Marge, vetmedvesna

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 06 Јун 2012 17:05 #202402

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Денес на часот по англиски кај синко присуствувавме и ние родителите. Не дека е мој, ама стварно одговараше на сите прашања од наставничката како од пушка, дури тој е еден од ретките кои можат правилно да кажат по цели реченици.

На крајот од часот, наставничката ми пријде и ми рече дека треба да се гордеам со син ми :oblace:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, Thatcher, Annabel Lee, Tessi, Frenky and this user have 4 others thankyou

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 10 Јун 2012 15:21 #202783

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5144
 • Thank you received: 2409
 • Карма: 111
Da si ja pofalam pametnicata na makina.....deneska ja zimavme diplomata po inglis, vtora ni e :trep: Imaa i nastap so edna pesnicka i prekrasno ja izvedoa, a trtlata moja peese jasno i glasno :oblace:
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Thatcher, Annabel Lee, Tessi, Marge, sole and this user have 1 others thankyou

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 10 Јун 2012 15:30 #202785

 • Mama Sani
 • Mama Sani's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Dve sonca, dve srcenca, dve srekicki na mama
 • Теми: 2653
 • Thank you received: 1852
 • Карма: 55
Денеска мојата принцеза многу ме изненади и ме израдува :3
Ми вика „мамо јас знам да читам“.
Јас прво се изненадив, ја учев да чита, но таа со нејзината упорност самата се трудела да научи. Како што одевме по улица така почна да ми ги чита натписите по излозите и продавниците. И тоа течно, без застанување и грешки. Пресреќна сум и многу сум горда што без мака и со сопствен труд моето девојче научи да чита :oblace:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Thatcher, Annabel Lee, Tessi, Marge, sole

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 10 Јун 2012 15:31 #202786

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Во петокот Никола донесе се од школо, а меѓу другото и папката во која ги чуваат сите тестови од македонски, математика, запознавање на околината и цртежи.
Сите до еден тестови, му се скроз точни, без ниедна грешка. И на сите има Браво! Продолжи така! (нели немаме сега оцени, туку описно)
Срце мамино колку ме израдува!
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Thatcher, Annabel Lee, Tessi, mami29, Marge and this user have 1 others thankyou

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 10 Јун 2012 16:21 #202798

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4119
 • Thank you received: 3812
 • Карма: 95
ajde i jas da se pofalam.

- vo petokot beshe na pazar, kupi zelenchuk od tezgata na teta lile. pa ispazari vo sp market, ja raskrena kukjata i izlupi kompiri da bidat spremni za pecenje.
kolku go sakam raspustov, yeaaaa :majsi:

bananava e masji :muahaha:

- denes ushte edno vtoro mesto na natprevar po hip hop :vase:
- od mozni 170, osvoeni 160 poeni na testot po angliski
- 5 osvoeni diplomi vo tekot na celata shkolska godina.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Thatcher, Annabel Lee, Tessi, mami29, Marge and this user have 2 others thankyou

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 11 Јун 2012 02:32 #202828

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2921
 • Thank you received: 1735
 • Карма: 100
Ja dobivme prvata diploma po angliski ;)
Sto mi e povazno, od mnogu povleceno dete i privrzano za mene - sega bez problem si zastana so decata i peese i igrase so niv. Prvo malku se zbuni, ama nemase problem.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Annabel Lee, Tessi, Mama Sani

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 11 Јун 2012 02:46 #202832

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2988
 • Thank you received: 1373
 • Карма: 60
Mama Vase wrote:
ajde i jas da se pofalam.

- vo petokot beshe na pazar, kupi zelenchuk od tezgata na teta lile. pa ispazari vo sp market, ja raskrena kukjata i izlupi kompiri da bidat spremni za pecenje.
kolku go sakam raspustov, yeaaaa :majsi:

Уште колку имам за чекање за да можам и јас да се фалам вака? :D
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
The administrator has disabled public write access.

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 11 Јун 2012 02:47 #202833

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
Ај и јас да си се пофалам со крајот на школската година во градинка :laugh:

И ние ја добивме дипломата по англиски, приредбата им беше супер, да ти е мерак да ги слушаш дечињата колку убаво ги изговараа зборовите. Сега можам да замислам дека цело лето во кола ќе се врти цд-то со песничките по англиски. :laugh:

Од групата во градинка правеа приредба и беше многу самоуверена, срце мамино :3 Сите цртежи ни ги дадоа и е пофалена дека има талент :oblace:

Бато за прв пат се измочка дома во нокширче, е сега повеќе не пројави интерес, ама еден чекор направивме напред :3
Those who criticize our generation forget who raised it.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Thatcher, Tessi, sole, Mama Sani

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 11 Јун 2012 05:10 #202858

 • Adelle
 • Adelle's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Broken...
 • Теми: 1225
 • Thank you received: 643
 • Карма: 45
Јас сакам да си ја пофалам постарата внука, од школо ја предложија за стипендија, која ја добива само еден ученик од цело школо, една учебна година. Од сите одделенија од 1-9 неа ја избраа :oblace:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Annabel Lee, Tessi, lavce, Mama Sani

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 11 Јун 2012 17:38 #202951

 • bubamara
 • bubamara's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Happy mama!
 • Теми: 2461
 • Thank you received: 1233
 • Карма: 102
Ќе направам едно кратко ретро од задниве два месеца, со некои побитни случки :laugh:

Имавме настап на Супер ѕвезда, во хорчето, на што јас бев посебно горда а и прилично вознемирена, наместо ќерка ми да има трема, јас имав :laugh: Се покажа во најдобро светло, без страв, срам, со тајфата си излегуваше пред огромната публика во Универзална сала. Да не зборам што беше пренапорно, со по три концерти дневно, во два дена вкупно 6.
А во меѓувреме имавме две приредби во градинка..
Во петокот имаше пак настап, Јана заедно со уште две други девојчиња, во полна сала, пееа на англиски на микрофон :tanc: и беа преслатки, и денеска сето тоа го крунисавме со дипломата по англиски :)
И нешто друго многу битно, пред еден месец Јана ја доби својата соба и моето девојче за само два три дена и обиди кои мислев дека нема да вродат со плод, почна само да си спие во својата соба. Сабајле пред петлите доаѓа да се гушка со мама, ама си заспива во соба и си тера така :)
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Tessi, Frenky, Зока

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 12 Јун 2012 03:47 #202992

 • bart
 • bart's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2896
 • Thank you received: 1856
 • Карма: 1
bubamara wrote:
Имавме настап на Супер ѕвезда, во хорчето, на што јас бев посебно горда а и прилично вознемирена, наместо ќерка ми да има трема, јас имав :laugh: Се покажа во најдобро светло, без страв, срам, со тајфата си излегуваше пред огромната публика во Универзална сала. Да не зборам што беше пренапорно, со по три концерти дневно, во два дена вкупно 6.


Бубамарке ме потсети на ќерка ми кога исто така одеше во хорот во Супер звезда. Тогаш имаше 4,5-5 години и беше најмала таму. Стварно беа напорни тие концерти, по три во два дена.
Сега во моментов немам што посебно да ги фалам моиве по дома, уште не земале сведителства и дипломи. Попрво ќе си се пофалам себе си, што изгурав уште една учебна година барабар со нив, и сега летово малку ќе здивнам- ќе немам ништо за учење и пишување до септември :crknav:
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: bubamara

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 12 Јун 2012 03:58 #202994

 • bubamara
 • bubamara's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Happy mama!
 • Теми: 2461
 • Thank you received: 1233
 • Карма: 102
И Јана со уште две-три девојченца беа најмалечките, инаку јас заморот што седев во публика го осетив, децава јака им душа. Еее Барт како лета времето, и твоето девојче одело на Супер ѕвезда, сега профи уметнички слики црта :cvet:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: bart

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 12 Јун 2012 16:58 #203158

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
da si go pofalam moeto malo maze , pomina so site petki :jupi:
sega za nekoj den ke se zapiseme vo sredno :jeee:
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Tessi

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 14 Јун 2012 01:48 #203388

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5144
 • Thank you received: 2409
 • Карма: 111
I pak da si ja pofalam trtlata moja.....vcera ja zemavme i diplomata po balet :trep:

Dusata majkina izdrza maski cela godina na balet. Golema zelba, golema ljubov kon igranjeto :srce: I ucitelkata gi pofali i rece deka najizdrzlivite ostanaa do kraj. Grupata pocna so golem broj na decinja, no ostanaa samo 8 :tanc:

Bravo za mojata balerinka :oblace:
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Tessi, butterfly87

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 14 Јун 2012 02:39 #203389

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
Браво за тртлата... :3 Нас желбата з абалет ни е голема, па ако не нејдеме нешто поблиску, од септември/октомври ќе ви се приклучиме, веќе нема одложување :)

Да си го пофалам Андреј, почна повеќе да зборува, дури и мали реченици да кажува, важно сите реченици му се поврзани со зборот кола. :srce:
Those who criticize our generation forget who raised it.
Последна промена: 14 Јун 2012 02:41 by Annabel Lee.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Tessi, Majsi, butterfly87

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 14 Јун 2012 12:31 #203446

 • Tessi
 • Tessi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Avanturistka
 • Теми: 1648
 • Thank you received: 571
 • Карма: 15
Da ja pofalam Mila ,denes imavme priredba po angliski ,igrase peese i recitirase :srce: i go dobi prvoto uverenie po angliski jazik :oblace:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, Majsi, Mama Sani, butterfly87

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 18 Јун 2012 08:18 #203896

 • PiPoLiNo
 • PiPoLiNo's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 571
 • Thank you received: 243
 • Карма: 10
niz igra, niz sala Filip ja nauci tablicata mnozenje do 5 , sega ostana uste do 9 da ja naucime i spremni sme za treto oddelenie :hi5:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, Majsi, Frenky, Mama Sani, butterfly87

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 18 Јун 2012 16:12 #203941

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
da si go pofalam sin mi , bese uporen i denes oficijalno stana srednoskolec vo gimnazijata sto si ja odbra jeeeeee
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister, Mama Ane, Majsi, Frenky, macika and this user have 3 others thankyou

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 18 Јун 2012 18:19 #203979

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2899
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
eve sakam da se pofalam deka sinko pocna da trca :jupi:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister, Mama Ane, Thatcher, Tessi, redsonja and this user have 20 others thankyou

Ре: Пофалете ги вашите дечиња 23 Јун 2012 03:52 #204933

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Да си ја пофалам ќерка ми од прва до последна сите петки :oblace: Сонце мамино, најумно :srce:
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Tessi, Majsi, elena j, Mama Sani, Cize and this user have 2 others thankyou

Најново на форумот

 • No posts to display.