Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Игротека

Ре: Игротека 05 Ное 2013 07:42 #245378

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
па зависи што сакате. мене игротекиве одамна ме разочараа кога почнаа сегде истите песни истата програма.
за бихепи не знам што да кажам, оти еднаш одамна сум била, потоа не.
дримленд едно те исто врти.
евентуално тиквичка се по ОК оти нудат различни забави за децата со нивни аниматори.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Maja

Ре: Игротека 05 Ное 2013 07:55 #245381

 • Maja
 • Maja's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 630
 • Thank you received: 136
 • Карма: 6
Јас убаво си сакав во Театар за деца и младинци со децата на претстава, ама кога се јавив денес се до Нова година е зафатено. Дали можеби може да се гледа претстава во Салон 19:19 или на груго место? А во игротеките се тоа па тоа... ама ако нема друго :dosadno:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Игротека 05 Ное 2013 08:11 #245383

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
ne znam, za pogolemive deca stvarno e problem nema nikakva zabava za rodenden. nie veke 3 godini ne slavime vo igroteki. ovaa godina vo dvor pravevme doma, ama letno vreme e nasiot rodenden.
eventualno da vidis po kinava - milenium, sinepleks (koe e poskapo) i vo 7d kinoto vo Vero centarot. tamu bese super mozese da gi odneses odma vo mekdonalds, ama sega mislam deka kaj niv vo kinoto se naracuva sve i pici i sve. samo za torta si nosis
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Maja

Ре: Игротека 27 Ное 2013 19:22 #246347

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Moze li nekoj da mi kaze kade se naogja igroteka Pchelichka?! Nekade vo Kisela voda se naogja ama ne znam kade tochno... :neznam:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Игротека 28 Ное 2013 04:20 #246351

 • mamaAnita
 • mamaAnita's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 828
 • Thank you received: 572
 • Карма: 9
Кај Дом за слепи. Ако одиш со кола го поминуваш Журнал и Сп Маркет, на семафорите лево, па првата уличка десно, па пак десно до крај на паркингот.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Marge

Ре: Игротека 13 Дек 2013 10:28 #247353

 • Jule007
 • Jule007's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 1
 • Карма: 0
Dali nekoj moze da mi pomogne kade mozam da najdam magionicar za rodenden??? :( Se utepav od guglanje ne najdov nisto :crknav: osven magionicarot koj reboti vo igroteka Dambo a toj pak e nedostapen na mob. :pukam: kerka mi polni 9 godini i veke igrotekite i se dosadni pa ideata ni e da iznajmime magionicar i da kupime edna pinjata i vo eden pristoen kafic da pominat 2 casa pozabavno :jeee:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Игротека 13 Дек 2013 15:41 #247365

 • Octavia
 • Octavia's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 261
 • Thank you received: 205
 • Карма: 3
Jule007 wrote:
Dali nekoj moze da mi pomogne kade mozam da najdam magionicar za rodenden??? :( Se utepav od guglanje ne najdov nisto :crknav: osven magionicarot koj reboti vo igroteka Dambo a toj pak e nedostapen na mob. :pukam: kerka mi polni 9 godini i veke igrotekite i se dosadni pa ideata ni e da iznajmime magionicar i da kupime edna pinjata i vo eden pristoen kafic da pominat 2 casa pozabavno :jeee:

Еве што имам најдено...
Нова Македонска Асоцијација на Магионичари е организација која има за цел да го афирмира илузионизмот и магионичарството во Македонија и регионот.
Со близу 40 членови, настапуваме, организираме и гостуваме на најразлични настани како коктели, приватни забави, родендени, фестивали, натпреври, конгреси итн.

Секогаш приредуваме незабравно Шоу!

-Детски родендени (од 2500 ден)

-Приватни забави и настапи за возрасни (по договор)

-Деловни настани и коктел забави (по договор)

-Гостувања на приватни и јавни настани и забави (по договор)

Информации и резевации на 071444470 или на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Имаш и тука

zk.mk/magionichar-kristijan?choice=NB
Само жената му дава димензија на животот...(Б. Конески)
Последна промена: 13 Дек 2013 15:45 by Octavia.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Jule007

Ре: Игротека 16 Јан 2014 13:47 #247968

 • mama ana
 • mama ana's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 455
 • Thank you received: 166
 • Карма: 1
Uste malku ni e 2 rodenden i sakam da go slavime vo igroteka,pa bi sakala info koja e soodvetna igroteka za taa vozrast(a i gostite ke ni bidat so pomali decinja 3-4 god)
Se mislam za tikvicka vo aerodrom
The administrator has disabled public write access.

Ре: Игротека 17 Јан 2014 03:44 #247977

 • winnie the pooh
 • winnie the pooh's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 305
 • Thank you received: 63
 • Карма: 2
spored mene vo Tikvicka najubavo gi zabavuvaat decata celo vreme imaat nekakvi animacii, mene mi e poubava vo Aerodrom otkolku vo Taftalidze, inaku isto i Robin Hud vo Kisela Voda mi e interesna i ima dosta igracki i rekviziti za pomali decinja, nie tamu prviot rodenden go pravevme.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: mama ana

Ре: Игротека 18 Фев 2014 03:06 #248749

 • winnie the pooh
 • winnie the pooh's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 305
 • Thank you received: 63
 • Карма: 2
luge dajte nekoj predlog za igroteka za 5 god dete, veke edno te isto, istite igroteki,nisto novo,istite igri za deca,istite pesnicki....sega citav se otvorila nova drimlend pozadi alumina, pa ke odam da ja vidam, ako nisto drugo,novo i cisto.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Игротека 18 Фев 2014 07:23 #248767

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Ja pooodamna ednas pisav deka so igrotekive e uzas. ne zboram od aspekt na higiena i snabdenost so igracki oti ima snabdeni igroteki. tuku od aspekt na zabava za deca
pa bre aman samo nie odime po rodendeni 8 - recisi 9 godini i nisto ne e smeneto - slonceto dambo, ako si sreken i uste dve tri pesnicki.
edno vreme vo tikvica pravea nekoi si plakati za slavenikot , ne znam dali uste pravat i povremeno so maskoti na rodendenite.
ne znam sto da ti predlozam.

ako baras nova, toa e i tikvicka kaj Sitimol. poranesna juniors.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Игротека 18 Фев 2014 08:13 #248770

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
winnie the pooh wrote:
luge dajte nekoj predlog za igroteka za 5 god dete, veke edno te isto, istite igroteki,nisto novo,istite igri za deca,istite pesnicki....sega citav se otvorila nova drimlend pozadi alumina, pa ke odam da ja vidam, ako nisto drugo,novo i cisto.

Da, Dreamland kaj Alumina e nova, ama ne sum bila. Isto ima uste edna nova tuka kaj Adrialab, igroteka Jungle.

Inaku mozes i drug tip na animacija na decata. Ako saka da gleda pretstavi, teatarot za deca i mladinci ti e ok ideja. Isto taka, mozes i vo bazenot Karpos, tamu organiziraat rodendeni isto taka.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Игротека 23 Фев 2014 06:57 #248895

 • slavicav
 • slavicav's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 29
 • Thank you received: 1
 • Карма: 0
Ni doaga rodenden i se mislam za igroteka i vo najtesen krug vlegoa Robin Hud i Dreamlend vo Soravija.Vo Robin Hud sme bile na rodenden i ubavo si pominavme samo me zagrizuva prostorot za voszrasnite i toa shto decava nekako mi se rastrchani na site strani vo smisla vo poveke prostorii.A vo dreamlend voopshto ne sme bile i neznam kako e .Nekoj vpechatoci da spodeli i nekoja blaga sporedba pomegu dvete :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Игротека 23 Фев 2014 13:45 #248900

 • winnie the pooh
 • winnie the pooh's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 305
 • Thank you received: 63
 • Карма: 2
vo Soravija eidnstveno sto ne mi se dopaga e toa sto preminot od wdniot del kade se vozrasnite do drugiot kade se onie mrezite i balonite za skokanje i pentarenje nekako mi e neobezbeden vo smisla sto tuka e izlezot od igrotekata i liftot i mnogu mi e strav da ne zabega nekoe dete nadvor, edinstveno toa mi smeta, a inaku i sinko moj sak tamu da slavi godinava.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Игротека 23 Фев 2014 17:21 #248902

 • LiMan
 • LiMan's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 123
 • Thank you received: 55
 • Карма: 2
Marge wrote:
winnie the pooh wrote:
luge dajte nekoj predlog za igroteka za 5 god dete, veke edno te isto, istite igroteki,nisto novo,istite igri za deca,istite pesnicki....sega citav se otvorila nova drimlend pozadi alumina, pa ke odam da ja vidam, ako nisto drugo,novo i cisto.

Da, Dreamland kaj Alumina e nova, ama ne sum bila. Isto ima uste edna nova tuka kaj Adrialab, igroteka Jungle.

Inaku mozes i drug tip na animacija na decata. Ako saka da gleda pretstavi, teatarot za deca i mladinci ti e ok ideja. Isto taka, mozes i vo bazenot Karpos, tamu organiziraat rodendeni isto taka.

Ние пред некој ден бевме во оваа Jungle, не е лоша ама цена им е 3,500 денари, па многу е бре, мислам дека не вреди за тие пари. Исто барајќи ја оваа поминавме од кај новава Drеamlend, надвор немаат никаква ознака и скроз празна беше, уште не ја знаат.. Ако некој знае колку е цена во Дримленд нека пише, и нас ни се ближи роденденот и почнавме да ги разгледуваме опциите..
The administrator has disabled public write access.

Ре: Игротека 24 Фев 2014 03:53 #248913

 • winnie the pooh
 • winnie the pooh's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 305
 • Thank you received: 63
 • Карма: 2
se javiv jas da prasam,isti se cenite kako i vo drugite Dreamland, 2000(bez animacija),2300(so animacija i maskota,cd so sliki..),2700 ( plus i nekoja lotarija) e zakup na prostorot, pijalocite od 60 den pa nagore, za decata po 40den sokce. nie vikendov ke odime na rodenden pa ke vi pisam kako e.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Игротека 24 Фев 2014 04:11 #248915

 • slavicav
 • slavicav's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 29
 • Thank you received: 1
 • Карма: 0
Dreamlend imaat 3 paketi za rodenden od 2000 den vo koi spaga samo iznajmuvanje na igrotekata,2300 den tuka ima pokani,gricki za decata,podarok za slavenikot,animacija za decata I fotografiranje.E sega posledniot paket e 2700 i vo nego spaga se ova predhodno I plus snimanje.Ako ima nekoj neshto neka dodade.Ako sakash da ne prisustvuvaat drugi dechinja se plakalo plus 1000 den I ova samo znam za taa vo soravija za drugite neznam dali vazi.Cenovnikot za pijachkite ne go znam ako znae nekoj neka pishe.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Игротека 19 Мар 2014 13:29 #249334

 • winnie the pooh
 • winnie the pooh's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 305
 • Thank you received: 63
 • Карма: 2
nie zakazavme, ke slavime vo Soravija vo Dreamland, tamu sakase sinko, prostrano e sobira i dosta vozrasni, edinstveno imam pisano sto mi e nedostatok, ama ete, tamu si sakase da ne mu go krsam aterot.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Игротека 27 Мар 2014 05:11 #249484

 • LiMan
 • LiMan's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 123
 • Thank you received: 55
 • Карма: 2
Ние закажавме во новата Дримленд кај Алумина и како се ближи роденденов немам идеја што и од каде да замам за храна. Немаме баш искуство со славење во игротеки, дајте некоја идеја, од каде ја купувате храната за возрасните и што ставате?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Игротека 29 Мар 2014 12:09 #249526

 • Fairy
 • Fairy's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • ex MonaLisa
 • Теми: 2188
 • Thank you received: 822
 • Карма: 11
Nie hrana za vozrasni ne pripremame, znaci tuka se vikaat samo decata na rodenden vo igroteka, a roditelite si gi cekaat zabavata da zavrsi. Toa e mnogu prakticno, e sega prepostavuvam deka onie koi imaat pobliska familija vo blizina si gi vikaat doma vozraznite ili si izleguvaat nekade na rucek da proslavat.
Kako i da e planiram za decata da napravam 2 vrsti na sendvici, mafini, gricki, ovosje i zelencuk slicno na ova:

A tortata planirame sami da si ja napravime :torta:
Последна промена: 29 Мар 2014 12:11 by Fairy. Причина: Vmetnuvanje sliki
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Maja, Nebo

Ре: Игротека 30 Мар 2014 14:22 #249533

 • winnie the pooh
 • winnie the pooh's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 305
 • Thank you received: 63
 • Карма: 2
nie posto od prviot rodenden slavime po igroteki i site tamu ni doagaat i mladi i stari sekogas nosam kifli(nekogas i poveke vidovi na peciva,piti i sl), ordever i salata 1-2 vrsti. E sega isto posto rodendenov ni e sekogas za vreme na veligdenskite posti a imam luge sto sekogas postat, nosam i nesto posno za niv, na pr.mini pici posni. Za decata sekogas pravev mini pici ama nikogas ne se jadea, taka da ovoj pat ne nosam. Edna godina samo resiv da go smenam konceptov, zemav pici za site i apetisani, i nekako mi bese sturo, se pokajav i pak se vrativ na klasikava. E sega godinava skoro na site rodendeni imase svedska masa, ne redenje po masi, taka da i toa ke go primenam ovoj pat.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Игротека 01 Апр 2014 09:29 #249576

 • Maja
 • Maja's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 630
 • Thank you received: 136
 • Карма: 6
Јас порано пици, апетисани и месо на боцкање. Последниов пат и кифли и салати и ордевери и месени пити и пици и апетисани ама немаше месо.....супер беше и така и вака. За следниов ќе видиме :)
Нормално, секој си прави како му одговара, тука нема збор. Наше е да одиме да си изнаиграме :hi5:
Обично ставам по маси. Сме биле на родендени кај што имало шведска маса. И тоа кај блиски, но мене лично тоа не ми се допаѓа. Ама некако ми е непрактично секој да станува да зема, па се прави гужва околу маса....на маса бре брате, нека се јаде. :glad: Колку има-толку :pizza: :pizza: :da:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Игротека 01 Апр 2014 12:52 #249584

 • bart
 • bart's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2896
 • Thank you received: 1856
 • Карма: 1
Vazi li uste onoj zakon da za se` sto ke odneses za jadenje vo igroteka treba da doneses I fiskalna smetka?
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
The administrator has disabled public write access.

Ре: Игротека 02 Апр 2014 02:52 #249589

 • sole
 • sole's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1357
 • Thank you received: 218
 • Карма: 37
bart, prv pat slusam za toa. Do sega ni za eden rodenden ne mi pobarale fiskalna za nisto. Skoro imavme rodenden za pogolemata kerka i ne ni pobaraa fiskalna nitu za tortata nitu za drugite raboti. Izminatiov period bevme na dosta rodendeni na bliski lugje kade se bese domasno spremeno od kifli do torta i nemase nikakvi problemi okolu fiskalnite.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Игротека 02 Апр 2014 04:31 #249592

 • Nebo
 • Nebo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Смејте се!!!
 • Теми: 1569
 • Thank you received: 700
 • Карма: 34
Нас пред две години ни бараа фискални (демек од тортата им било најважно), а сега и лани не бараа :)

Околу менито-класика, оваа год. имав идеја да бидам покреативна и се пишманив, пак со салати 3 вида, сувомеснато, кашкавал и т. н.
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.