Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Игротека

Ре: Игротека 14 Фев 2013 03:24 #232520

• kalina
  • kalina's Avatar
  • junior
  • kalina
  • Теми: 559
  • Thank you received: 179
I jas ziveam vo Novo Lisice i nema kade da ja nosam malata.Iskreno samo Barum Barum bese ubava i topla. Ovaa Kids e mraz kocan za zimno vreme da idam i da sedam po jakni ne.Isto i Cekorce ladna e,bevme na eden rodenden se smrznavme.A Bi Happy non stop imaat rodendeni. Ajde sega ke se stopli uste malce pa nadvor vo park na ljuljaski najubavo e.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Игротека 14 Фев 2013 03:38 #232522

• gvendolin
  • gvendolin's Avatar
  • toddler
  • Теми: 251
  • Thank you received: 75
e se uveriv vcera deka e zatvorena pa koj maler sum bree madagaskar zatvorena barum barum isto
be happy nisto nemase decinja niti rodenden i ladno kao treba da se najavime za da pustele greenje ok ama i bez deca nema poenta mnogu
i toa se moite obidi za nosenje na gogi vo igroteka maz mi samo me zeza
denes ja baram i taa vini pu i gotovo ako ne ke si ja nosam na igraliste
fala vi zenski na odgovorite
НАШЕТО ГОФЧЕ-ГОРДАНА 10/05/2010

Ре: Игротека 24 Фев 2013 16:35 #233506

• StelaS
  • StelaS's Avatar
  • new born
  • Теми: 6
  • Thank you received: 1
Drimland Soravija.cenata bese 2700. Na rodendenot imavme dve deca od po dve godini I dve od 6 I 10 godini. I 20 vozrasni. Se snimase so mala digitalna kamera I normalen fotoaparat kakvi mnogumina imame doma I ne e potrebno da si profesionalec za da izvadish kakvi takvi sliki, ama od cel rodenden da doviete 4 sliki vredni za razvivanje, sepak ne e vo red. Jas taka mislam a vie ako pravite rodenden tamu ne e loso da zadolzite nekoj od bliskite za slikanje. Sto e sigurno sigurno. Pozdrav
Последна промена: 24 Фев 2013 16:41 by StelaS.

Ре: Игротека 25 Фев 2013 03:38 #233522

• Marge
  • Marge's Avatar
  • Супер модератор
  • Теми: 3165
  • Thank you received: 2405
StelaS wrote:
I ne e potrebno da si profesionalec za da izvadish kakvi takvi sliki, ama od cel rodenden da doviete 4 sliki vredni za razvivanje, sepak ne e vo red.

Ова е точно! И нашите слики се за никаде. Има само 2-3 пристојни слики. Другите се катастрофа. Среќа си носевме и наш апарат, па имаме неколку добри слики од таму.

Ре: Игротека 25 Фев 2013 05:05 #233530

• Ирис
  • Ирис's Avatar
  • new born
  • Теми: 79
  • Thank you received: 17
Дали знаете кои се условите за славење роденден во Имагинариум во Сити Мол?

Ре: Игротека 25 Фев 2013 10:19 #233559

• P.Stojanovska
  • P.Stojanovska's Avatar
  • new born
:jok: tamu e izgor skapo.Nesto slicno ko Astera,samo sto detsko meni na Astera e 250 den. tuka 350 den.I normalno dokolku imate vozrasni,pijalokot za vozrasni e ko na Kej,skapicko.Suma sumarum dveste evra,minimalno samo za igrotekata...STELA ti blagodaram za odgovorot,da si imam vo predvid za diskovite vo Drimlend... :mozok:
Последна промена: 25 Фев 2013 10:21 by P.Stojanovska.

Ре: Игротека 25 Фев 2013 18:05 #233578

• Big Sister
  • Big Sister's Avatar
  • Супер администратор
  • Soul Sister
  • Теми: 7860
  • Thank you received: 5646
Ирис wrote:
Дали знаете кои се условите за славење роденден во Имагинариум во Сити Мол?

Пред два месеца прашав јас и ми рекоа дека од дете е 400 ден. и во тоа имало за децата јадење колку што запамтив пица, сендвич, гриџки, сок. За возрасните си плаќаш кај нив пијалок, а цените им се соленки -најефтин пијалок е 60 ден. вода обична.

И тоа ако земеш вака смеат да ти влегуваат и други луѓе кои не се гости, на роденденот. Имаш мислам и сликање, снимање со камера и тн...ама не ме држете за збор.

Е ако не сакаш да влегуваат други луѓе плаќаш 25.000 ден. за закуп на цела игротека.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...

Ре: Игротека 30 Мар 2013 18:06 #236043

• Nebo
  • Nebo's Avatar
  • ВИП
  • Смејте се!!!
  • Теми: 1569
  • Thank you received: 700
Mu go proslavivme na Luka 4tiot rodenden vo igroteka Be Happy i porazocarano ne pamtam koga sum se osetila!!! Eve denes sum posmirena, vo momentov i pospana, pa nekako poblago ke raskazam, lele da pisuvav vceraaa :mdf:

Nekolku pati sum bila vo igrotekava kaj bliski na rodendeni i mi se videla dobra, ama razlicno ke da e koga si gostin i koga si domakin. Koga zakazuvav ne znam kaj mi bea ocite, onaka od vlez si ja razgledav Medium salata, demek jas ja znam veke, a bitno mi bese vozrasnite da ima kaj da sednat zasto se mnogu (okolu 40).

Stignavme tamu, vrabotenite devojcinja so edni namontirani nasmevki, od prv pogled si vikam au ama se fini ovie, lani vo drugata igoteka vrabotenite bea ponamkoresti (ama izleze deka si bea profesionalni, a ovie....). Im ja dadov hranata da serviraat, turija po masite od se, nekako malce i razredeno, ama si vikam takov im e nacinot, ke dopolnuvaat. Doagaat del gosti, si se mezat, snemuva mnogu od hranata i majka mi kulturno im vika da dopolnat i dobiva odgovor od nasmeano lice-a pa nema veke, nisto ne ostana!!! Majka mi zbuneto-kako ne ostanalo??? Zasto ona mi pravese salata, a kolicinata sto ja napravi e za ogrooomen broj luge, so istata sme pominale milijarda proslavi, jasno e kolku donesovme, a kolku bese servirano i deka se raboti za laga ili nedorazbiranje. Ama-navodno nema ni kifli, ni suvomesnato, ni, ni..... Site zbuneti... Edno vreme ke odime da dokupuvame, pa se sutkame nekako, a gostive ne primetuvaat, si muabetat, koj trca po deca, koj pie, koj se smee i t. n.

Za igrackite sum so kratok komentar-od prva do posledna iskrseni!!! Dzabe kup i raznovidni, koga preterano osteteni i iskrseni. Lizgalkata sto bese kako so mal zamok, zameneta so taa pomalata od Junior salata. Znaci verojatno od koga e otvorena igrotekata e so istite zanimacii.

Navodno sleduvase poklon za slavenikot, go zemav i normalno ne go otvaram pred niv i sreka zasto od glava ke im go tresnev-saksiska dekoracija :what: i zimsko, volneno bebesko kapce :krsti: A Luka polni 4 godini!

Navodno sleduva cd so sliki od vecerta. Normalno i nie si nosevme aparat i normalno ne ocekuvav nivnite sliki da bidat na nivo na fotograf, ama od lanskoto ubavo iskustvo kade imavme dosta dobri sliki, ocekuvav barem normalni. Luge mili, 12-13 sliki, SITE matni, skroz nejasni! Ne viknaa vo hodnikot mene i mm da ne slikale so Luka so tortata, ne slikaa, nego edno 6 pati go sliknaa so tortata, a nema niedna od ovie sliki, nitu vnatre koga duvaat sveki, samo 3 sliki od tortata sama i ostanatite totalno nekoi bez veze, od rastrcani deca, zamateni, ne se gleda faca. Jas placev otkako gi gledav.

Aj toa, nego si odime doma, mi ja davaat torbata vo koja ja nosevme hranata, jas avtomatski ja podavam na mm ne osekam tezina, doma otvaram i sto da vidam. Si mislam samo plasticnite sadovi vnatre, a toa kup suvomesnato, pola kilo kaskaval-neli nema veke??? Vo edno kesice 10tina suvi kifli od nekoj drug sto slavel (istava vecer se slavea 3 rodendeni, ama ovie kifli bea kako od nekoja druga vecer, stari), vo plasticnoto za salata samo edno malo lazice od necija tuga salata. Imam prikazna i za tortata, ama aj dosta e.

Znaci ne znam sto da mislam-dali gazdava ne e svesen koj mu raboti, bidejki non stop menuva vraboteni zasto se malku plateni, pa tie mu pravat vakvi sra*a. Eve najdobrata moja drugarka sega po cetvrti pat tamu ke slavi, ona e sekogas zadovolna, nemala vakvi ispadi i mizerii. Ili gazdava stanal alcen, pa znae sto se slucuva ne mi e jasno. Samo znam deka tamu veke nikogas nema da slavime rodenden, premnogu bese nisko.

Edno nesto sto me napravi srekna e sto Luka bese prezadovolen :trep: , kako i ostanatite deca-pa poima nemaat oni za nasite problemi, si uzivaa. Si dobi gospodinot prekrasni podaroci, otvarase doma, igrase do niedno vreme celiot nasmean i sreken :srce:
Последна промена: 30 Мар 2013 18:13 by Nebo.

Ре: Игротека 30 Мар 2013 18:57 #236044

• bubamara
  • bubamara's Avatar
  • senior
  • Happy mama!
  • Теми: 2461
  • Thank you received: 1233
Леле Небо што збориш бе?! Ова со хранава е врв..аууу страшно..
Јас заден пат бев таму на роденден пред да се породам и видов дека има нови девојчиња, инаку старата постава си беа горе доле стандардни со години наназад, а во игротекава сум била на катаљон родендени. Јана лани на Супер ѕвезда идеше таму, и знам дека стариот газда го немаше веќе, секоја недела бев таму, и игротеката почна да ја води друг дечко што мене многу ми делуваше фин (дали стануваше збор за ортак од претходно, дали можда газдава беше привремено заминат некаде па овој му помагаше во газдарењето, не знам, поставата на девојки сеуште беше старата). Какви промени се имаат десено стварно не знам ама јас и по принципот на работа на девојките во смисла анимирање на деца, костими и слично видов дека све е сменето задниов пат кога бев.
Инаку за игротекава се имам изјаснето повеќе пати, нас ни е многу блиску, а до сега ниту еден единствен роденден не сум славела таму. Од повеќе причини, а прва и основна што на нив со години наназад играчките им се искршени и страшно прљави, до тој степен што сум ја предупредувала Јана да не ги фаќа многу многу играчките, еве конкретно на Барбиките и на коњите кога ќе ми текне какви се раздрапани и одозгора мрсно прљави, ми се дига коса. И вака е со години наназад и ми се чини дека никој никогаш не ги чисти играчките. Игротеката како простор е многу убава и штета, баш штета што не водат евиденција за играчките, ама зајакот лежи во тоа што така им одговара. Реално во таа игротека секогаш има родендени, никојпат не зјае празна, па сигурно си викаат, ние и вака и така имаме клиентела што ќе се замараме. И на форумов имам читано, а и од познати дека правеле заврзлами и со сметките понекогаш. Ама иронијата да биде поголема луже кои ми кажале дека им била несфатливо голема сметката, пак славеле таму :) Стварно ми е жал за нервозите кои ви ги приредиле, а од друга страна супер па што славеникот си бил среќен, душа, најжално е кога си свесен што ти приредиле, а од друга страна си го гледаш детето колку е неизмерно среќно не знаејќи ја целата ситуација (сум се нашла во ситуации не со игротека, ама со други ствари и знам како е). Ајде бубни го големиот дечко, на него штом му било убаво, не се нервирај :raspolozise

Ре: Игротека 01 Апр 2013 04:13 #236139

• kiki
  • kiki's Avatar
  • junior
  • Теми: 510
  • Thank you received: 102
Nie ovaa godina si go proslavivme rodendenot vo Igroteka Cekorce-Novo Lisice. Rodendenot pomina vo najdobar red,decata si bea veseli,zadovoloni,animirani,igrotekata bese cista i topla.Jas sum mnogu zadovolna,a i gostite go delea istoto mislenje. Taka da zdravje i naredniot rodenden mozeme pak da si go proslavime tamu.

Ре: Игротека 11 Апр 2013 10:28 #236807

• Naj Mila
  • Naj Mila's Avatar
  • new born
  • Теми: 2
Zdravo na site :) :hello:

Za prv pat sakame da slavime rodenden vo igroteka pa mi treba vasa pomos okolu izborot.
Polnime 2 god, pa najprikladna za taa vozrast vo Kisela Voda bi bilo pozelno za 40 vozrasni gosti
Robin Hud sum slusnala deka ja falat ali i nekako mi se najskapi vo odnos na drugite so pocetnata cena za iznajmuvanje -2000mkd.
Dambo imaat aktiven popust za 1000mkd sto e duplo poeftino od Robin Hud, Me interesira vaseto iskustvo od Dambo.
Jas sum bila na 2-3 rodendeni kaj prijatelki Vo svetot na decata, zadovolna bev kako gostin i bevme reseni za tamu se dodeka ne procitav komentari deka zapisuvaat ekstra pijacki :tazna:

Ve molam kazete mi go vaseto iskustvo od ovie igroteki ili preporacajte mi druga
:cmok:

Ре: Игротека 12 Апр 2013 03:22 #236898

• Марфи
  • Марфи's Avatar
  • senior
  • Попозната како Katerina81 :))
  • Теми: 1240
  • Thank you received: 865
Ние пред некој ден бевме во Светот на децата карше Зебра што е. Онака на играње не на роденден.
Вака на прв поглед ми се бендиса, има доста играчки, широчка е, девојчиња ти го пазат детето, има простор и за возрасни доста комотен и тоа се за 100 ден. саат.
Ама тоа ште не ме бендиса е тоа што и децата и возрасните влегуваат со кондури, па килимот беше не полн со ѓубре туку полн со КАЛ. Стапки од кондури, разни ѓубренца.
Кога ја прашав абе со кондури на влагаме ми вика ДА ДА сега тоа е што да правиме така е.
Стварно штета барем кога имаат таква политика да усисуваат нон-стоп. А не земало моево си се тркала ко дома на тоа килимот, кога ја видов ми се стемни :angry:
Или нека даваат најлончиња како во Сити мол или нека усисуваат. Стварно штета а убава игротека е.

Ре: Игротека 15 Апр 2013 14:28 #237078

• bart
  • bart's Avatar
  • senior
  • Теми: 2895
  • Thank you received: 1855
Naj Mila wrote:
Zdravo na site :) :hello:

Za prv pat sakame da slavime rodenden vo igroteka pa mi treba vasa pomos okolu izborot.
Polnime 2 god, pa najprikladna za taa vozrast vo Kisela Voda bi bilo pozelno za 40 vozrasni gosti
Robin Hud sum slusnala deka ja falat ali i nekako mi se najskapi vo odnos na drugite so pocetnata cena za iznajmuvanje -2000mkd.
Dambo imaat aktiven popust za 1000mkd sto e duplo poeftino od Robin Hud, Me interesira vaseto iskustvo od Dambo.
Jas sum bila na 2-3 rodendeni kaj prijatelki Vo svetot na decata, zadovolna bev kako gostin i bevme reseni za tamu se dodeka ne procitav komentari deka zapisuvaat ekstra pijacki :tazna:

Ve molam kazete mi go vaseto iskustvo od ovie igroteki ili preporacajte mi druga
:cmok:

Јас имам славено два родендена на син ми во Дамбо. Повеќето беа деца од школо и многу малку возрасни. За 40 како што пишуваш, тешко да има место таму. Не е лошо, ама и не е нешто нај-нај. На скала од 1-5 би му дала 3. Сме славеле и во Робин Худ. Прво е поголем просторот за возрасни, има место и надвор (во Дамбо има само мало тарасиче), а и изборот на играчки за деца е многу поголем, па и самата игротека е каде- каде поголема.
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje

Ре: Игротека 15 Апр 2013 14:56 #237079

• Миња
  • Миња's Avatar
  • toddler
  • monabombona
  • Теми: 359
  • Thank you received: 82
И ние имаме славено и во Робин Худ и во Дамбо. Во Робин Худ има многу повеќе играчки и повеќе место за децата, а делот за возрасни е ок. Мене ми сметаше што внатре гостите се наредени како сардини и масичките се многу мали, а надвор е многу поубаво, особено во овој период или лето. Со цените се фер, пијалокот за децата го носиш сама,така да не сум приметила дека ме краделе, ама односот на девојчињата и анимациите се 2 накај 3 од 5. Она што ми се допадна е дека имаше занимација и за поголемки деца (фудбалче, видео игри, билјард-тоа запамтив). Во Дамбо пак, е многу помало и пооскудно со играчки. Делот за возрасните е бајаги мал, ама мислам дека собира околу 30тина возрасни, плус две маси на едно минијатурно балконче за пушачи. Кога се отвора вратата смрди на цигари во делот кај возрасните. Она што го извади нашиот роденден беше магионичарот-децата ептем го бендисаа, инаку анимацијата беше веќе видено. Најмногу ме изреволтира крајниот цех. Со оглед на сите други години, таа година испадна дека се испило премногу (што после 5 години, човек отприлика знае колку да очекува дека ќе се испие, ама овие си допишувале-да не грешам душа), а најмногу ме нанервира цената на сокчињата за децата. Ставаа од тетрапак литро по чашички (до пола) за цена од 40 денари. И плус, рекоа гратис ЦД со роденденот, а тоа всушност е снимка од статична камара. Што фатило,што не и со многу лош квалитет. Така да, јас кога по втор пат би бирала меѓу тие две игротеки најверојатно би ја избрала Робин Худ.
* Шмизлата 05.01.2007
* Шармерот 06.02.2013
If evolution really works, how come moms have only two hands

Ре: Игротека 15 Апр 2013 18:38 #237090

• P.Stojanovska
  • P.Stojanovska's Avatar
  • new born
:trac: Milicka,ne se sporeduvaat nikako ovie dve detski igralni.Vo Dambo nikogas ne sum slavela,od prosta pricina sto ,prostorot e kako ducance za alista,ima mn,malku igracki za deca,i sekoj ama bas sekoj sto slavel,se pozalil na uslugata i cehot deka duri i obicnata voda se naplaca :pukam: Drugo ne sum cula deka sega namalil na prostorot i deka go dava na akcija 1000 den. a toa najverojatno si go nadoknaduva kaj pienjeto !!!!! inaku ne bi imal racun,sem ako e pred zatvaranje. Sega za drugava igralna,Robin Hud,prvin e pogolemaima mnogu igracki,i veruvaj deka vo odnos na cenata ke bides pre,prezadovolna.Nie smeslavele,i ova ti go kazuvam od iskustvo. E sega ako ti e problem vo cenite na prostorot tuka ne se mesam,sepak za svoe dete go sakame podobroto!!!!!!! Razgledaj gi uste ednasi vidi si na lice mesto.Vo Kisela Voda imas uste ednagralna Pcelicka se vika,dosta e golema mozebi ke ti fati oko.Pozdrav i spodeli ni od videnoto.Pozdrav Pavlina

Ре: Игротека 17 Апр 2013 06:04 #237195

• Naj Mila
  • Naj Mila's Avatar
  • new born
  • Теми: 2
Fala vi na site. :srce: Gi posetivme i dvete igroteki, navistina ne se sporeduvaat. Veke rezerviravme vo Robin Hud, pa ke go preneseme i nie naseto iskustvo
:foryou:

Ре: Игротека 21 Јул 2013 20:22 #242415

• elektra
  • elektra's Avatar
  • new born
  • Теми: 1
zdravo dami, jas imam kerkicka na koja i se blizi rodenden sega vo avgust,razmisluvame da i go slavime na pocetokot na sept. radi decinjata od gradinka...me interesira vaseto iskustvo vo drimlend vo soravia sto se naoga(osven so diskovite problemot) kakov pomin ste imale,dali se decata dobro zgrizeni i animirani od strana na personalot,me interesira bidejki sakam ubava zabava za niv,a se odluciv za tamu bidejki mi e najblisku..pozdrav :neznam:

Ре: Игротека 22 Јул 2013 07:26 #242421

• Marge
  • Marge's Avatar
  • Супер модератор
  • Теми: 3165
  • Thank you received: 2405
Во игротеките на Дримленд нудат неколку пакети за славење роденден. Првиот е основен пакет и во него се нуди само изнајмување на просторот и нема никаква анимација од персоналот. Другите пакетеи се со вклучена анимација.
Ние го прославивме 3-тиот роденден на ќерка ми во Дримленд Соравија и сме задоволни од роденденот. Убава е локацијата, игротеката е чиста, има играчки, анимацијата беше солидна, така да освен сликите на CD што беа ужасни, се’ друго беше супер.

Ре: Игротека 22 Јул 2013 07:56 #242426

• blue eyes
  • blue eyes's Avatar
  • new born
  • Теми: 72
  • Thank you received: 15
Eve i jas da se pozalam na igrotekive.. Lani slavevme vo Cekorce Vo Novo Lisice i bidejki bevme prezadovolni,resivme i ovaa godina,noooooo...od zadovolstvoto izgleda bese tolku..
Do igrotekava otvorile uste edna,pa vrabotenive samo toa pravea od edno mesto idea vo drugo mi se mknea sred gostive so casi i pijaloci...
Kako sto mi doagaa gosti nikoj ne odese da gi sluzi,tuku jas kako mrdnata odev ko konobarka od masa do masa da gi prasuvam sto ke pijat ...
Vrabotenava koja gi zabavljase decava vrska nemase od nisto,decava sami bea prepusteni da si igraat (mozebi i podobro bese taka)
Od slikite okolu 20 tina slikicki koi bea bez vrska..
Rodendenov ni bese zakazan vo 17 h,idam vo 16.30 neli normalno da dostavam hrana i torta vnatre drug rodenden mi vika dojdi vo 10 do 17h,vikam mene rodendenot mi e od 17 ke stignete vie da iscistite da vratite igracki na mesto da namestite hrana??? Pa daaaa ne se sekirajte..ok
Neznam sto im e na lugevo,od alcnost vise ne gledaat na uslugata,najverojatno im se zgolemi rabotata pa sega ajde butaj...e ne ce moci,sami si se krivi
Zatoa odluciv zdravje boze naredna godina ke si slavam doma,imam golem dvor,ke go ukrasam po svoja volja,ke si viknam edna devojka da gi zabavuva decava saat ipol dva i cao prijatno...2000-2500 za zakup??so tie pari 100 pati poubavo ke im napravam na decava...Igortekive za mene vekje se minato..

Ре: Игротека 30 Јул 2013 06:17 #242570

• ana84
  • ana84's Avatar
  • toddler
  • Теми: 281
  • Thank you received: 36
Me interesira dali vo skopjevo ima igroteka za cuvanje na deca, na pr.na saat-dva?
Se raboti za ednogodisno detence
Последна промена: 30 Јул 2013 07:36 by Mama Ane.

Ре: Игротека 14 Авг 2013 07:36 #242909

• Koni
  • Koni's Avatar
  • toddler
  • Теми: 326
  • Thank you received: 102
Дали некој славел роденден во Форца?
M 2007 :srce:
MM 2010 :srce:

Ре: Игротека 15 Авг 2013 08:49 #242929

• Big Sister
  • Big Sister's Avatar
  • Супер администратор
  • Soul Sister
  • Теми: 7860
  • Thank you received: 5646
ја не сум славела, ама сум била. фино ми е што децата се под надзор, во игротеката, возрасните во другиот дел си се седнати. а за тоа какви услови нудат не знам сега, знам дека едно време беше 100 ден. за дете во игротека со сок и мини пица. башка за возрасните си плаќаш пијалок и си носиш јадење или може од кај нив да нарачаш тоа што има.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...

Ре: Игротека 10 Сеп 2013 10:08 #243777

• Tinnce
  • Tinnce's Avatar
  • new born
  • Теми: 47
  • Thank you received: 7
Дали некој има контакт од некој аниматор со балони? Сакаме да изнајмиме за роденденот на мојата ќеркичка бидејќи сака многу балони.

Ре: Игротека 10 Сеп 2013 14:37 #243784

• Frenky
  • Frenky's Avatar
  • Султанa
  • Теми: 4118
  • Thank you received: 3811
igrotekata tikvichka imaat animatori so baloni. usluga davaat i vo drugi igroteki.

Ре: Игротека 05 Ное 2013 07:35 #245377

• Maja
  • Maja's Avatar
  • junior
  • Теми: 630
  • Thank you received: 136
Изгледа од игротеките славењето родендени се сведе на Тиквичка, Би хепи и Дримленд...
Сме биле гости во сите, но досега не сме славеле во ниу една од нив. Која да ја одбереме? :wtf: :dosadno:

Најново на форумот

• No posts to display.