Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Игротека

Ре: Што послужувате на роденден во игротека 12 Фев 2013 07:26 #232326

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7860
 • Thank you received: 5646
Ние до лани, кај деца од градинка, одевме двајца, значи син ми со еден родител. Ептен кај некои кои ги сметаме за поблиски сме оделе двајцата, ама тоа се две семејства со кои и приватно се дружиме.

Но, од оваа година почнав да го оставам сам. Веќе е голем и нема потреба да седам таму и да го чекам, гледам и контролирам. По цел ден се сами во школо, па за два часа во игротека не гледам проблем.
Башка ја ќе се излуфтирам два саати :aham:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Игротека 12 Фев 2013 08:06 #232328

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2893
 • Thank you received: 1864
blue eyes sakas dobronameren sovet. Ostavaj go maz ti da go nosi deteto na rodendeni. Em togas ti imas 2 saati za sebe, em imas pricina oti ne vozis on da odi i plus ete angzman kade on moze da pomogne.
Na kraj site srekni i veseli.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Игротека 12 Фев 2013 08:17 #232330

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3879
 • Thank you received: 1773
Најчесто јас сама одам по родендени од градинка со Ива, само кај нејзината најдобра другарка бевме туто комплето зашто си идеме по дома и сме се спријателиле :)

Инаку и јас ја имам оставено Ива сама по родендени, гледам веќе повеќето родители прават така, освен ептен ако не ми се погоди друштвото за муабетење :trac:
Those who criticize our generation forget who raised it.
Последна промена: 12 Фев 2013 08:18 by Annabel Lee.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Игротека 12 Фев 2013 13:29 #232348

 • MamaMaja
 • MamaMaja's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Just one happy mum
 • Теми: 915
 • Thank you received: 483
Jas go nosam sinko na rodendenite i iskreno uzivam vo toa.

Stvarno super druzba imame so site roditeli, majki najcesto, ubavo ke se naprikazeme, ke se iznasmeeme, ma ubavini.
Nie nasmeani, decata naigrani, sto povise?
Сонцето 28.05.1993
Месечината 06.08.1997
Ѕвездичката 28.11.2007
The administrator has disabled public write access.

Ре: Игротека 12 Фев 2013 13:53 #232352

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4990
 • Thank you received: 5193
Ќерка ми ја оставав по игротеки за роденден кај другарче од градинка, ретко многу ретко и јас останував. Кај син ми пак како затеравме додека одеше во градинка сите мајки си останувавме :) Е сега откако тргна на училиште гледам поретко да останувам, ама ако ми тргне муабетот тогаш си седам :)
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Ре: Игротека 12 Фев 2013 18:20 #232365

 • P.Stojanovska
 • P.Stojanovska's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 6
 • Thank you received: 1
:trac: Ubavo e, samo deteto da se ostavi vo igroteka,bidejki se kanat decinja koi se nad 3 godisna vozdrast(mislam za onie od gradinka).Medjutoa ima decinja koi ne mozat da se odelat od svoite roditeli ni na dva casa...E togas e moralno prisustvoto.Na nasite rodendeni gi zamoluvame i roditelite da ni se priklucat,a onie koi se zafateni ni ostavaat telefonski broevi.Fala Bogu do sega ne sme imale placki na zabavite :3
The administrator has disabled public write access.

Ре: Slikanje i snimanje na rodendenot 12 Фев 2013 20:47 #232373

 • StelaS
 • StelaS's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 6
 • Thank you received: 1
Pred izvesno vreme slavevme rodenden, mozebi vo najpofaluvanata igroteka vo Skopje i totalno sme razocarani, bidejki plativme paket za slikanje i snimanje i dobivme najlosa,amaterska snimka i samo 3 dobri sliki! Da znaev ke se pogrizev nekoj prijatel da snima ili ke si angaziravme specijalno kamerman kako minatata godina. Navistina sum bez tekst. Zatoa sakav samo da predupredam deka toa sto ke go platite ne znaci i deka ke go dobiete.
Imase i drugi neprijatnosti, na primer prerano secenje na tortata (45 min pred istekuvanjeto na terminot)i so toa davanje signal deka e kraj na rodendenot(za mal rodenden kakov sto imavme so 20 luge, 20 min mislam deka bea dovolni za secenje torta) i uste nekoj finesi so koi ne bi dolzela.
Iskreno se nadevam deka nema da ima poveke vakvi iskutva. Sekoe dobro.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Игротека 13 Фев 2013 09:09 #232445

 • gvendolin
 • gvendolin's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 251
 • Thank you received: 75
devojki imate li broj od taa igroteka burum burum ili nekoja druga vo novo lisice nemam kade da ja nosam malava dosadno i e doma a be happy pravat non stop rodendeni taa cekorce isto drugi neznam natamu
fala
НАШЕТО ГОФЧЕ-ГОРДАНА 10/05/2010
The administrator has disabled public write access.

Ре: Slikanje i snimanje na rodendenot 13 Фев 2013 09:13 #232446

 • P.Stojanovska
 • P.Stojanovska's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 6
 • Thank you received: 1
Kolku cini doplata na dvd i sliki?I kakvi se snimkite? Dali se so staticna kamera,pa se facaat samo nekoj agli? ili snima nekoj.
Prasanjevo mi bese za Stela,koja go spodeli svoeto iskustvo.Bidejki nie kade i da sme slavele do sega snimka ne sme dobivale,samo sliki od decata.E sega ne sum ocekuvala da se profesionalni koga gi slika vraboten koj em animira,em crta em tura pijalok ili vnimava na decata.Zatoa me interesira kolku e cenata na snimanjeto,normalno i kakvo e?
Последна промена: 13 Фев 2013 10:58 by bubamara.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Игротека 13 Фев 2013 11:04 #232475

 • bubamara
 • bubamara's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Happy mama!
 • Теми: 2461
 • Thank you received: 1233
StelaS, а за која игротека станува збор?

gvendolin
Барум барум не постои веке скоро година дена, а игротека има уште една, се вика Кидс ама мене лично ич не ми се допаѓа. И овие две кои ги кажа. Инаку баш ме радува ако во Be happy сменат конечно нешто.

Инаку на роденден кај деца од градинка идам јас со ќерка ми, имаме многу убава дружба со мајките и баш убаво си поминуваме. На некои родендени сме оделе и со сопругот ама тоа се луѓе со кои приватно се дружиме фамилијарно.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Игротека 14 Фев 2013 03:24 #232520

 • kalina
 • kalina's Avatar
 • Offline
 • junior
 • kalina
 • Теми: 559
 • Thank you received: 179
I jas ziveam vo Novo Lisice i nema kade da ja nosam malata.Iskreno samo Barum Barum bese ubava i topla. Ovaa Kids e mraz kocan za zimno vreme da idam i da sedam po jakni ne.Isto i Cekorce ladna e,bevme na eden rodenden se smrznavme.A Bi Happy non stop imaat rodendeni. Ajde sega ke se stopli uste malce pa nadvor vo park na ljuljaski najubavo e.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Игротека 14 Фев 2013 03:38 #232522

 • gvendolin
 • gvendolin's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 251
 • Thank you received: 75
e se uveriv vcera deka e zatvorena pa koj maler sum bree madagaskar zatvorena barum barum isto
be happy nisto nemase decinja niti rodenden i ladno kao treba da se najavime za da pustele greenje ok ama i bez deca nema poenta mnogu
i toa se moite obidi za nosenje na gogi vo igroteka maz mi samo me zeza
denes ja baram i taa vini pu i gotovo ako ne ke si ja nosam na igraliste
fala vi zenski na odgovorite
НАШЕТО ГОФЧЕ-ГОРДАНА 10/05/2010
The administrator has disabled public write access.

Ре: Игротека 24 Фев 2013 16:35 #233506

 • StelaS
 • StelaS's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 6
 • Thank you received: 1
Drimland Soravija.cenata bese 2700. Na rodendenot imavme dve deca od po dve godini I dve od 6 I 10 godini. I 20 vozrasni. Se snimase so mala digitalna kamera I normalen fotoaparat kakvi mnogumina imame doma I ne e potrebno da si profesionalec za da izvadish kakvi takvi sliki, ama od cel rodenden da doviete 4 sliki vredni za razvivanje, sepak ne e vo red. Jas taka mislam a vie ako pravite rodenden tamu ne e loso da zadolzite nekoj od bliskite za slikanje. Sto e sigurno sigurno. Pozdrav
Последна промена: 24 Фев 2013 16:41 by StelaS.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Игротека 25 Фев 2013 03:38 #233522

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3165
 • Thank you received: 2405
StelaS wrote:
I ne e potrebno da si profesionalec za da izvadish kakvi takvi sliki, ama od cel rodenden da doviete 4 sliki vredni za razvivanje, sepak ne e vo red.

Ова е точно! И нашите слики се за никаде. Има само 2-3 пристојни слики. Другите се катастрофа. Среќа си носевме и наш апарат, па имаме неколку добри слики од таму.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Игротека 25 Фев 2013 05:05 #233530

 • Ирис
 • Ирис's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 79
 • Thank you received: 17
Дали знаете кои се условите за славење роденден во Имагинариум во Сити Мол?
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.