Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Игротека

Игротека 26 Окт 2010 18:29 #65189

• sunrise
  • sunrise's Avatar
  • new born
  • Теми: 39
  • Thank you received: 3
Ја отварам оваа тема за да си споделуваме искуства од игротеките каде што ги славиме родендените на децата.
Па која игротека би ми ја препорачале за 3 роденден на ќерка ми ? Добро би било во околината на Карпош,Тафталиџе,Каписштец.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Игротека 26 Окт 2010 19:54 #65211

• sandricka
  • sandricka's Avatar
  • toddler
  • Најсреќна мама
  • Теми: 371
  • Thank you received: 135
Според мене и нема рамна на Тиквичка во Тафталиџе. Сме посетила повеќе игротеки во градов, ама не сме нашле поубава од Тиквичка. Да не зборувам за девојчиљата кои работат таму :OK:

Ре: Игротека 27 Окт 2010 02:12 #65309

• Majsi
  • Majsi's Avatar
  • Администратор
  • Теми: 5139
  • Thank you received: 2408
Imas dosta igroteki. Na primer ete Tikvicka kaj Katastarot(sto na mene voopsto ne mi se dopaga), Zvezdicka, Nodi i Nika, Greahaus, Dreamlend, Prikazna, Volsebnoto carstvo(mislam taka se vikase)............ima uste ama sega ne mi teknuva. Zboram za reonot sto ti go spomna, aj ako mi tekne ke pisam.
trtlata na mamika

Ре: Игротека 27 Окт 2010 13:39 #65335

• mamaAnita
  • mamaAnita's Avatar
  • teenager
  • Теми: 828
  • Thank you received: 572
Junior's во Карпош4 е добра, голема, комотна, има многу место и за возрасни, Гринхаус, кај млечен во зградите исто е голема, Тиквичка ми се допаѓа, во Капиштец е Во светот на децата. Ако не сте биле, појдете видете ги, па ќе си одберете која ви одговара

Ре: Игротека 27 Окт 2010 13:45 #65338

• Cinnamon
  • Cinnamon's Avatar
  • Администратор
  • Теми: 2979
  • Thank you received: 1370
Juniors за мене е број еден во тој реон. Иако последната посета приметив дека е доста нечисто. Тиквичка не ми се допаѓа поради внатрешниот распоред, додека за анимирањето на децата се стварно добри. Во овие сум била, за другите не можам да кажам додека не ги посетам.
во СП планет e dreamlend во Ѓорче на почеток, не е далеку. И за тука имам позитивно мислење почнувајќи од хигиена па се до персоналот.
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3

Ре: Игротека 27 Окт 2010 14:10 #65372

• vetmedvesna
  • vetmedvesna's Avatar
  • senior
  • Life is short.Smile while you still have teeth.
  • Теми: 1887
  • Thank you received: 482
Jas site rodendeni na Jana sum gi pravela vo Tikvicka, Taftalidze ( sekako toa bilo po nejzina zelba ) i sum prezadovolna i od usluga i od animacija :laugh:

Ре: Игротека 27 Окт 2010 14:28 #65390

• sunrise
  • sunrise's Avatar
  • new born
  • Теми: 39
  • Thank you received: 3
Fala za predlozite, navistina imalo mnogu igroteki ovoj reon, ama dosega ne sme praele rodenden vo igroteka, a i samo dva pati sum bila kaj deca na drugarki, pa zatoa i ne sum bas informirana. Nekako mi padna vo oci igrotekata Nodi i Nika ( iako neznam koja e Nika:) ). Pa znaete da mi kazete kade e potocno? ili ako ima web strana uste podobro.
Fala !

Ре: Игротека 27 Окт 2010 15:47 #65490

• Frenky
  • Frenky's Avatar
  • Султанa
  • Теми: 4118
  • Thank you received: 3811
nie sme vencani so juniors.a porano so fun house.sakam takvi igoteki,golemi,prostrani,bez zidovi i skali.nas samo i tamu ne sobira.obavezno vikame i klovn taka da neznam za animacijata od strana na personalot ama uslugata e top.sega koga praveveme bese cisto,moze deka prv termin posabajle.

Ре: Игротека 27 Окт 2010 17:25 #65564

• winnie the pooh
  • winnie the pooh's Avatar
  • toddler
  • Теми: 305
  • Thank you received: 63
nie slavevme proletoska rodenden vo Robin Hud vo k.voda, za pomali decinja e, ama nema sto nema vnatre, tolku e sareno,razigrano,higienata,personalot,surer e se nemam zborovi

Ре: Игротека 27 Окт 2010 17:31 #65567

• bubamara
  • bubamara's Avatar
  • senior
  • Happy mama!
  • Теми: 2461
  • Thank you received: 1233
И ние славевме во Робин Худ трет роденден. Јас сакав за втор таму, ама све одевме во погрешен термин да договараме :laugh: Пред се е многу чисто, и сите играчки се на број, не се остатоци од играчки, туку се цели :laugh:
Кај нас посебно добро беше што роденденот ни е на крај на август, па терасата е исто така измислена за возрасните. На сите да им е погодено :laugh:

Ре: Игротека 27 Окт 2010 18:04 #65586

• yarre
  • yarre's Avatar
  • senior
  • Теми: 1082
  • Thank you received: 1001
За мене Тиквичка е катастрофа, бивша барака, прљава. И да е најчиста, староста на објектот прави да не може да е хигиенска.
Јуниорс, како бивша продавница на Славија во Карпош 4 е хорор. Едно исто тракторче со скршено задно тркало веќе 2 години е тамо. Инвестиција и промена на играчки никаква.
Златно правило е дека објектот не чини ако Ладно Нес, без лед ти го даваат.
Се нервирам и кога игротеките рокаат детска музика, санким диско е.

СП Планет ми је чиста и практична, а исто така и онаа новата во Соравија, каде цело време децата ти се пред очи а не им сметаш.
ГринХаус исто така ми се ептен професионални.

Во Светот на Децата - карши зебра и нејзинот клон во Аеродром се ок, ама имаат навика да Ви допишуваат пијачки што не се испиени.

Ре: Игротека 27 Окт 2010 18:44 #65598

• Molly
  • Molly's Avatar
  • senior
  • Теми: 2294
  • Thank you received: 1512
yarre wrote:
СП Планет ми је чиста и практична, а исто така и онаа новата во Соравија, каде цело време децата ти се пред очи а не им сметаш.

:gp: Дефинитивно игротеката во Соравија ми остави ептен добар впечаток, и исто така игротека Приказна-Капиштец:OK:
Последна промена: 27 Окт 2010 18:50 by Molly.

Ре: Игротека 27 Окт 2010 18:48 #65600

• mamaAnita
  • mamaAnita's Avatar
  • teenager
  • Теми: 828
  • Thank you received: 572
yarre wrote:
Во Светот на Децата - карши зебра и нејзинот клон во Аеродром се ок, ама имаат навика да Ви допишуваат пијачки што не се испиени.

Во Аеродром одамна е затворена, а во другава во право си и нас кога ни дојде една сметкааа. По 2 родендени годишно во игротека, со истите луѓе, отприлика слични сметки ни испаѓаа, ама Во светот на децата мислам дека дупло беше :pukam:

Ре: Игротека 27 Окт 2010 19:30 #65604

• sandricka
  • sandricka's Avatar
  • toddler
  • Најсреќна мама
  • Теми: 371
  • Thank you received: 135
Со свои очи сум видела како ја чистат Тиквичка. До сега 3 пати ни се десило да одиме преку ден и да ги начекаме како ги гланцаат играчките. И од сите игротеки што сме ги посетиле, некако ќерка ми највеќе си игра таму. Најголем избор имаат на играчки. За мене не е игротека, ако има 2 кујни, 3 колички и оној заграден дел со топчиња.

Ре: Игротека 27 Окт 2010 21:59 #65638

• Mama Sani
  • Mama Sani's Avatar
  • senior
  • Dve sonca, dve srcenca, dve srekicki na mama
  • Теми: 2653
  • Thank you received: 1852
Apsolutno se slozuvam so Yarre, nema potreba nisto da dopisuvam koga istoto go mislam, a od licno iskustvo Vo svetot na decata vi dopisuvaat pijacki ekstra. Za letni rodendeni dobri se i Forza i ABC.

Ре: Игротека 27 Окт 2010 22:52 #65652

• Majsi
  • Majsi's Avatar
  • Администратор
sunrise wrote:
Nekako mi padna vo oci igrotekata Nodi i Nika ( iako neznam koja e Nika:) ). Pa znaete da mi kazete kade e potocno? ili ako ima web strana uste podobro.
Fala !

Nodi i Nika se naoga ako ides od Zavod za vrabotuvanje prema Kozle, odma posle crkvata SV.Jovan prvata ulica desno i odma tuka od desna strana vo kuka se naoga igrotekata.

Inaku koga veke ja spomnuvate igrotekata Robin Hud, da si kazam samo deka nie lani slavevme tamu rodenden i e prekrasna. Od igracki, do cisto, personal, usluga ama bas se pogodeno. I ovaa godina resivme i ovoj rodenden da si go slavime povtrosno tamu :)
trtlata na mamika

Ре: Игротека 27 Окт 2010 22:58 #65653

• Mladenovska
  • Mladenovska's Avatar
  • User is blocked
  • Децата се најголемото богатство
  • Теми: 786
  • Thank you received: 189
Срна - каде се наоѓа игротеката Во светот на бајките?
*****СРЕЌНА НОВА 2011 *****

Ре: Игротека 27 Окт 2010 23:07 #65658

• Mama Sani
  • Mama Sani's Avatar
  • senior
  • Dve sonca, dve srcenca, dve srekicki na mama
  • Теми: 2653
  • Thank you received: 1852
Mladenovska igrotekata "vo svetot na decata"se naogja vednas posle direkcijata na Zito luks, vo nova zgrada ili odma sproti Zebra (noviot shoping centar na Tinex) vo Kapistec. Igrotekata e ok, nie tamu go pravevme i vtoriot i tretiot rodenden, cista, prostrana, ubavo osvetlena, novi i raznovidni igracki. No na vtoriot rodenden (ne bese prisuten gazdata) i ni "nakalemija" ekstra pijacki. Jas se javiv kaj sopstvenikot utredenta, mu se pozaliv, mu ja odnesov fiskalnata i toj gi prebroi pijackite i mi gvrati del od parite. Ova bese vozmozno bidejki nie bevm posledniot rodenden vecerta, a jas mu se javiv vednas sabajleto. Toj si imal evidencija kolku pijacki im ostavil na vrabotenite.

Ре: Игротека 04 Ное 2010 20:49 #68691

• SandraА.
  • SandraА.'s Avatar
  • junior
  • Whatever u give a woman, she will make it greater*
  • Теми: 500
  • Thank you received: 50
Nie tretiot rodenden na Anja ke go slavime vo Be happy, najmnogu od pricina sto mi e blizu pa ako treba za Anika, na 5 min. da bidam;)

Ре: Игротека 05 Ное 2010 13:37 #68891

• Maja
  • Maja's Avatar
  • junior
  • Теми: 630
  • Thank you received: 136
Има нова игротека во салата Борис Трајковски...бевме пред некој ден да ја видиме, многу ни се виде убаво, ама и скапо некако :unsure:

Ре: Игротека 05 Ное 2010 14:27 #68901

• Ирис
  • Ирис's Avatar
  • new born
  • Теми: 79
  • Thank you received: 17
Маја, колку пари е влезница за играње за 1 или 2 часа, не знак како им е?

Ре: Игротека 05 Ное 2010 15:00 #68914

• Maja
  • Maja's Avatar
  • junior
  • Теми: 630
  • Thank you received: 136
Ирис, незнам колку им е влезница. Ние отидовме само да прашаме услови за славење роденден, не игравме.

Ре: Игротека 05 Ное 2010 15:06 #68917

• Mirka
  • Mirka's Avatar
  • senior
  • Теми: 1447
  • Thank you received: 553
Aj da ve prasam dali nekoj od vas ja koristi igrotekata za da otide naprimer so prijatelka tamu i da si igraat decata oni da pijat kafe i kade ima takvi igroteki zosto obicno site se za rodendeni.

Ре: Игротека 05 Ное 2010 15:08 #68918

• Majsi
  • Majsi's Avatar
  • Администратор
Mirka ne se igrotekite samo za rodendeni, mozes slobodno neli ako nema rodenden da si otides i deteto da si poigra a mama da se napie kafence. Mislam deka e 100den od saat.
trtlata na mamika

Ре: Игротека 05 Ное 2010 15:09 #68920

• Mama Ane
  • Mama Ane's Avatar
  • ВИП
  • Теми: 4990
  • Thank you received: 5193
Игротеките на Дримленд мислам дека се такви. Таа во СП Планет сигурно, зашто јас ја користам така, со пријателки на кафе и децата играат.
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006