Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2

ТЕМА: Летни кампови

Летни кампови 20 Мај 2013 17:21 #239535

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Гледавме пред некој ден има спортски летен камп за деца мислам дека беше од 7 години нагоре. Зборевме онака дома и баш размислував дали би го пуштила син ми, секако дека да (ако имам финансии се разбира :D ) Барем во овој камп во кој акцентот е ставен на спортските активности.

Арно вечерва налетав на оглас за летен камп за деца на 9 - 15 години, на кој тие ќе учеле за убавина, шминка, маникир и др... :blink:
јас разбирам да е таков камп за девојчиња од 13 години нагоре, нели кога почнуваат тинејџерски години, ама од 9?
Или можеби јас појма немам од многу ствари :kez:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Летни кампови 20 Мај 2013 17:30 #239536

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4119
 • Thank you received: 3812
 • Карма: 95
bash si staromodna :muahaha: a kade se naogja kampot?
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister

Ре: Летни кампови 20 Мај 2013 18:09 #239540

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Nemam pojma samo vidov reklama :D
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Летни кампови 21 Мај 2013 02:50 #239546

 • anusska
 • anusska's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1170
 • Thank you received: 457
 • Карма: 22
Big Sister не сум чула за вакова камп, но верувај да чујат девојчињава дека има таков, уште на седумгодишна возарст ќе се стрчаат :laugh: . Женско си е женско и од најмала возарст "паѓа" на такви работи. :)
Како и да, мене ми звучи без врска, особено за деца кога треба други работи да им се приоритет.
Ние оваа година поголемата ќеркичка ќе ја испратиме во еден од спортските кампови (само да не чуе дека има и "шминкерски" камп :cica: )
*** девојката 09.01.2002 ***
*** идната дама ;) 20.02.2006 ***
The administrator has disabled public write access.

Ре: Летни кампови 21 Мај 2013 05:29 #239558

 • mamicka
 • mamicka's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • :)
 • Теми: 956
 • Thank you received: 340
 • Карма: 7
Bidejki sinko odi na kosarka imavme ponuda da odi na kosarkarski kamp, no nekako ovaa godina ne se cuvstvuvame podgotveni za toa, nekako majkata poveke od deteto, ama odlukata e deka sega za sega nema da odi.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Летни кампови 21 Мај 2013 05:42 #239560

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Има еден детски камп во Грција (има истакнато во некои училишта, а може и директно преку агенција да се резервира). Колку што прочитав во програмата, изгледа дека се добро организирани. Само не сум чула за практични искуства со кампот, а плус мислам дека синко е сеуште мал да го пуштам во друга држава на одмор сам.

Кај нас преку школо е понудено летување во Охрид во Хотел Климетица, и од одделението на син ми се пријавени 4 деца (меѓу кои и син ми). Ако се формира група, ќе го пуштиме да летува сам во Охрид.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Летни кампови 21 Мај 2013 05:57 #239561

 • anusska
 • anusska's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1170
 • Thank you received: 457
 • Карма: 22
Јас за спортски камп во Грција зборував, ние за таму се спремаме. Ама веројатно ги има повеќе. Уплативме преку агенција. Ќеркичката ми кажа дека во училиштата имало реклами за камп во Грција, но не за овој за кој ние уплативме. Па ќе видиме како ќе биде. Ќе може да споделам искуства за следната година со оние кои ќе бидат заинтересирани .
*** девојката 09.01.2002 ***
*** идната дама ;) 20.02.2006 ***
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Marge

Ре: Летни кампови 21 Мај 2013 06:53 #239564

 • PiPoLiNo
 • PiPoLiNo's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 571
 • Thank you received: 243
 • Карма: 10
jas lani pisuvav za ovoj kamp vo grcija
bese filip i mnogu ubavo si pomina ,zadovolen i sreken
samo mi se pozali od plazata sto e vo kampot , ama generalno ne mu smetalo
Последна промена: 21 Мај 2013 07:00 by PiPoLiNo.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: anusska

Ре: Летни кампови 21 Мај 2013 10:41 #239582

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4119
 • Thank you received: 3812
 • Карма: 95
jana saka so edna drugarka da odi godinava vo grcija, vo kampot scouras kaj nea fokea.
vekje e dogovoreno za bar (crna gora) i pelister. vo bar kje imaat tancov natprevar i sekojdnevni rabotilnici vo koi kje se izuchuvaat razlichni tanci i tehniki. kje bidat nekolku tancovi shkoli od regionov.

na pelister kje odi preku kotiledonija, se dogovorija so nekolku drugarki od odd.

ova za grcija e novo, pa se rasprashuvam naokolu. najdov od skopje koj i kako organizira. preku atlantis povekje mi se dopagja, a programata e wow. ako nekoj znae treta varijnta, neka pishe.


link 1
link 2
link 3
Последна промена: 21 Мај 2013 10:42 by Frenky.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Летни кампови 21 Мај 2013 10:58 #239585

 • PiPoLiNo
 • PiPoLiNo's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 571
 • Thank you received: 243
 • Карма: 10
mama vase nie odevme preku KOUZON
The administrator has disabled public write access.

Ре: Летни кампови 21 Мај 2013 12:01 #239587

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4119
 • Thank you received: 3812
 • Карма: 95
imaat li definirani termini za letovo i dali so niv ima chovek od agencija? toa ne mozev da najdam na stranata
The administrator has disabled public write access.

Ре: Летни кампови 21 Мај 2013 12:10 #239588

 • PiPoLiNo
 • PiPoLiNo's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 571
 • Thank you received: 243
 • Карма: 10
nisto neznam za letovo termini,a covek od agencija lani imase
The administrator has disabled public write access.

Ре: Летни кампови 21 Мај 2013 12:22 #239589

 • anusska
 • anusska's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1170
 • Thank you received: 457
 • Карма: 22
Mama Vase, ние уплативме преку Атлантис. Човек од агенција ќе има.
*** девојката 09.01.2002 ***
*** идната дама ;) 20.02.2006 ***
Последна промена: 21 Мај 2013 12:22 by anusska.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Летни кампови 21 Мај 2013 16:31 #239599

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4119
 • Thank you received: 3812
 • Карма: 95
koga kje odi, vie kje ja nosite i kolku deca se? pisi mi pp ako ne sakash javno da iznesuvash podatoci. moze e smeshno ama jas bukvalno site gi prashuvam se, mi trebaat site mozni informacii za da sporedam so planot na mojava shetachka, eventualno da ne pravam greshka vo chekori.

dilemata mi e deka se samo 2 devojchinja. za drugoto nemame gajle :hi5:

pipolino, kollku deca bea lani t.e. filip imashe nekoj svoj drugar ili tamu zapozna?
Последна промена: 21 Мај 2013 16:33 by Frenky.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Летни кампови 22 Мај 2013 02:43 #239607

 • PiPoLiNo
 • PiPoLiNo's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 571
 • Thank you received: 243
 • Карма: 10
imase dvajca poznati edno komsivce i kumasinceto , i ne se sekiraj ke se zdruzat tamu
The administrator has disabled public write access.

Ре: Летни кампови 22 Мај 2013 03:43 #239619

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4119
 • Thank you received: 3812
 • Карма: 95
ne se sekiram za druzbata, shejtan deca se ovie nashive :laugh: ama deka e vo stranstvo pa nekako sum posigurna ako se povekje (ova znam deka nema vrska, si baram samo izgovor nekoj)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Летни кампови 08 Јул 2013 07:46 #241992

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Ние го пуштивме оваа година синко на летен камп со кошаркарскиот клуб кај што тренира. Е не беа сместени во класичен камп, туку во хотел во Охрид со полн пансион.
Денес попладне треба да се врати, ама се слушаме на телефон секој ден па информиране сме како поминува таму. Сместувањето им било одлично, биле по три деца во соба, а од храната исто така се фали.
И како што се плашев дека можеби ќе му се здосади после неколку дена, или дека нема да се вклопи пошто другите дечиња се за 2-3 години поголеми од него, излезе спротивното.
Синко е полн со импресии, се дружеле таму, тренирале два пати дневно, оделе на плажа во меѓувреме, па ги носеле во Охрид на прошетка...така да супер си поминале.
Сега уште чекам да видам куферот на што му личи, и колку пати сменил долен веш :kez:

Како и да е, ова летување вечно ќе си го памти и тоа што е најважно по добри работи :loveya:
Последна промена: 08 Јул 2013 07:54 by Marge.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Летни кампови 08 Јул 2013 08:46 #242004

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4119
 • Thank you received: 3812
 • Карма: 95
anushka, kako pominavte vo skouras? nie denes trgnavme, stgnale, se smestile. vpechatoci za 10 dena.

a beshe i vo crna gora 1 nedela, isto detski kamp so dnevni rabotilnici za tanc i sl. odlichno pomina, donese i pehar :trep:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Летни кампови 09 Јул 2013 03:22 #242026

 • anusska
 • anusska's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1170
 • Thank you received: 457
 • Карма: 22
Кај ги прати Mama Vase? Во Skouras? Ќеркичката и друштвото се се' уште полни со впечатоци. Многу беа задоволни и на fb сега фрчат слики и коменатри... Секој ден слушам по дома за нешто што се правело во Скоурас и веќе се прави план за следната година :laugh:
Значи најбитната работа - децата да бидат задоволни - е исполнета. Другото е небитно. Се запознале со еден куп нови деца, испробале разно-разни нови и интересни работи од типот на јавње коњ, екстремни спортови, хип-хоп и слично. Секој ден одат на плажа по 2-3 часа, има редовно пливање во базен, забави навечер и маубетење до ниедно време... Имаат и задолжителен курс по англиски, ама им бил понуден и курс по грчки, па овие грчки учеа (сега не дека нешто многу научиле, но сепак...)
E собите им биле сепак малку мали (јас не отидов да ги видам), тие се базични со кревети на спрат и без шкафчиња. Но на децава ништо не им пречело.
Се' на се' - мислам дека беше тоа убаво искуство за нив и ќе сакаат да го повторат.
*** девојката 09.01.2002 ***
*** идната дама ;) 20.02.2006 ***
The administrator has disabled public write access.

Ре: Летни кампови 09 Јул 2013 12:09 #242042

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4119
 • Thank you received: 3812
 • Карма: 95
da, vo scouras se. kako za prv den, mnogu e zadovolna.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Летни кампови 10 Јул 2013 12:24 #242063

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2899
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
Внукот мој замина на Шолта во детски камп пред два дена.
Орфеј катастрофа организација со патување. Три пати е утнат патот, шоферите немале појма кај да возат оти се ангажирани неколку саати пред тргнување. Тие што требале да возат и биле договорени не биле исплатени претходно.
Како и што во кампот откако ќе се врати.

Еве линк од кампот тука
Последна промена: 11 Јул 2013 04:09 by Marge. Причина: средување на линк
The administrator has disabled public write access.

Ре: Летни кампови 11 Јул 2013 11:02 #242093

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4119
 • Thank you received: 3812
 • Карма: 95
tipichno za orfej :ua:

anushka, nie sobite gi vidovme i navistina se mali ama praktichni. od kazuvanje, decava sobata ja koristat samo za spienje. celata ubavina na kampot e nadvor, pogotovo onie letnikovci koi gi imaat napraveno pred sekoja kukjichka.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: anusska

Ре: Летни кампови 11 Јул 2013 16:59 #242103

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Ќерка ми вчера се врати од Србија. Беше десет дена во Ракометен камп - Борско езеро. Полна со импресии, исполнета, ептен воодушевена. Ги држеле под режим со исцрпни тренинзи ама запознала многу другарчиња од цела бивша Ју и дружбата била супер. Дури и грав почнала да јаде :kez:
Се на се супер искуство што секако ќе го повториме.
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: anusska, macika

Ре: Летни кампови 28 Јун 2015 11:53 #254786

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Го испративме утрово синко на кошаркарски камп. Ова му е трета година како оди и веќе е испраксиран. За разлика од претходни години кога му го полнев куферот со свашта (демек да му се најде), годинава го пуштивме само со најнеопходните работи, да не носи тежок куфер за џабе.
Беше многу возбуден, едвај чекаше да дојде денот за тргање. Синоќа од возбуда не можеше да заспие. :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Летни кампови 30 Јун 2015 12:47 #254790

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Никола сакаше да оди, ама никој од неговите другари не се пријави и самиот се откажа. Инаку на 10 години веќе е зрел за одење на камп. Јас кога одев на одмор сама преку организирани летувања со школи имаше и деца кои беа помали од него. Ние родителите се грижиме а децата сепак се многу поснаодливи од што знаеме.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2

Најново на форумот

 • No posts to display.