Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Лажго, лажго...

Лажго, лажго... 31 Мај 2012 08:45 #201513

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
- Јади морков, за да имаш подобар вид!
- Ако пиеш кафе, ќе ти порасне опашка!
- Не ги вкрстувај очите така, така ќе ти останат!
- Твоето милениче не е умрено, само спие!
....
:fiju:
Кои БЕЛИ лаги најчесто му ги кажувате на вашето дете!
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Лажго, лажго... 31 Мај 2012 09:14 #201515

 • Bubbi
 • Bubbi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1652
 • Thank you received: 957
 • Карма: 7
Ako ne spies, Dedo Rade (sosedot)nema da puste tola voda za da se banjas!!!!! :hahaha:

Rezultat 1- obavezno spie - banjanjeto ni e omileno
Rezultat 2- go srednuva sosedot na ulica i mu veli: (R)Ade, puti topa voda as akam banjam.

:laugh:
Последна промена: 31 Мај 2012 09:16 by Bubbi.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Синоличка

Ре: Лажго, лажго... 31 Мај 2012 12:48 #201553

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4119
 • Thank you received: 3812
 • Карма: 95
Big Sister wrote:
- Јади морков, за да имаш подобар вид!
Кои БЕЛИ лаги најчесто му ги кажувате на вашето дете!

ova e vistina :roll:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Лажго, лажго... 31 Мај 2012 16:15 #201570

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Mama Vase wrote:
Big Sister wrote:
- Јади морков, за да имаш подобар вид!
Кои БЕЛИ лаги најчесто му ги кажувате на вашето дете!

ova e vistina :roll:
deka zajakot ne nosi naocari? :D
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Лажго, лажго... 02 Јун 2012 16:11 #201854

 • Синоличка
 • Синоличка's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1452
 • Thank you received: 1441
 • Карма: 20
Леле ич не сакам да ја лажам ќерка ми :lazgo: ич! ама има две лаги кои ни станаа легендарни по дома, т.е на шала на смеа и ги кажав за да ја убедам во моментот, ама таа ги засака како приказни и бара да и ги раскажувам :wtf:

Лага бр. 1 - ситуација: Јана не сака да спие

Јана не скаа да спие....и успивањето трае, и трааааае! И така јас веќе при крај со нерви, како да ја убедам да дремне, здогледувам играчка змеј и и викам ајде побрзо спиј, зашто така Антонија (во моментот ми текна на едно девојче од комшии) така не сакала да спие, па дошол змејот-спанко, и ги украл пижамите и перницата и си легнал до мајка и да нана, и така и го украл сонот.... :krsti: (Бог да чува од кај ми текна причава!)

И сега често пред дневното спиење ми вика: мама ај раскажи ја приказната кога змејот и го украл сонот на Антонија :tupco:

Лага бр.2 - ситуација: Јана не сака да се чешла
Оваа прича ми е позајмена од золва ми за истата ситуација :aham: додека да ја исчешлам гривата на ќерка ми, ехеее... :ImOK:
Си било едно девојче и не сакало да се чешла...и така била бушава ко грмушка...една птица поминала покрј нејзиниот прозор, и кога и ја видела косата помислила дека е грмушка, па така си застанала кај нејзе врз глава, и таму си направила гнездо... :lazgo:

И одма седнува ко попче и ми вика: мама кажи и на птицата ако ја видиш, косичката не ми е грмушка, еве ќе си ја чешлам да не бидам бушава :muahaha:

И значи пак да се повторам, мразам да ја лажам, па макар и за банални работи...ама со горенаведениве приказни случајно испадна :lazgo:
Сончулката 2009
Шармерот 2012
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister, Dolphin, Mami-Anje

Ре: Лажго, лажго... 05 Јун 2012 18:58 #202285

 • Mami-Anje
 • Mami-Anje's Avatar
 • Offline
 • senior
 • majka na dve prekrasni decinja
 • Теми: 1411
 • Thank you received: 1701
 • Карма: 3
I nie kako Sinolicka pred spienje imame prikazni, kako nekoe dete ne sakalo da spie pa dosol losiot covek i go zemal i Elena na toa vika mame jas ke spijam kazi mu na losiot covek da ne me zima eve jas mizam :hahaha:
A isto so prikazni lazni se vadime i dodeka jadime moram sekoj den da izmisluvam dodeka jade oti samo so mnooogu zboruvanje se ubeduvame da jadime


"Da porasnu mala deca potrebna je hrana a najvise LJUBAV svakog bozji dana,ZATO deca mazite i ljubite sto vise da vam rastu kao trava...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Лажго, лажго... 06 Јун 2012 06:04 #202331

 • Zoja
 • Zoja's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1383
 • Thank you received: 676
 • Карма: 8
Ха, кај нас не поминуваат лаги :). Можам јас да му зборувам до утре нешто, ако тој наумил тоа да го направи ќе го направи и точка. Нема ни страв од нешто, нити пак ме слуша кога :blabla: ако сакам да го спречам во намерата.
За заспивање порано сакаше да му пеам, сега сака приказни и имаме една измислена за тоа како сме си купиле точаци и се возиме и застануваме кај реката и езерцето да фрламе камчиња, па доаѓаат пајките и рибите. Но, тоа ми е навистина план штом порасне уште малку, така што и не е лага :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Лажго, лажго... 13 Мар 2015 15:50 #253867

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
koga pocnaa da mu se menuvaat zabite, pred 4-5 godini koga padna prvoto zapce, lazgata bese deka ako go stavi zabceto pod pernica ke dojde tooth fairy ke go zeme zabceto i ke ostavi paricka :roll:
sega uste mu se menuvaat, znae deka nema dobra samovila, ama si koristi da dobie nekoj denar od nas :D
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.