Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

ТЕМА: Избор на спорт за деца

Ре: Избор на спорт за деца 01 Окт 2014 11:14 #252621

 • anusska
 • anusska's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1170
 • Thank you received: 457
 • Карма: 22
anusska wrote:
Maja wrote:
Tnx Anuska :kiss: Znaes li koj Partizan park ili Karpos? Vtoriot bi ni bil epten ujgun :cica:

Не сум сигурна за ова, ама ќе прашам :).

Прашано, позади Томче Софка - тој Партизан.
*** девојката 09.01.2002 ***
*** идната дама ;) 20.02.2006 ***
The administrator has disabled public write access.

Ре: Избор на спорт за деца 06 Фев 2015 15:10 #253615

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2988
 • Thank you received: 1373
 • Карма: 60
Cinnamon wrote:
Само што го запишавме Петар на хокеј. Ќе биде еден од најголемите во група, но сигуно најлошо знае да се лизга на лизгалки :kez: Нека троши енергија сезонава

Eh kolku promeni posle postov, na dobro sekako. Petar vleze vo timot, pocnaa so natprevari i veke doma ima eden medal za ucestvo.
3 pati vo nedelata trening na mraz i ednas vo sala, malku e naporno no uziva i ima zelba. Vikondov i vo sabota i vo nedela ima utakmica B)

Najdobroto od se e sto mnogu mu se otvori apetit i koga e gladen ne bira mnogu jadenje, trosi energija i posmiren e doma :yes:
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
The administrator has disabled public write access.

Ре: Избор на спорт за деца 09 Фев 2015 19:51 #253633

 • Annabel Lee 2
 • Annabel Lee 2's Avatar
 • Offline
 • new born
 • ex Annabel Lee
 • Теми: 24
 • Thank you received: 3
 • Карма: 0
Cinammon, на која возраст почна син ти на хокеј?

Јас ќерка ми ја носам 3-4 пати неделно на уметничко лизгање и многу сум задоволна.

Некни разговарав со тренерот од хокеј клубот за син ми и ми рече дека примаат деца од 5 години, а син ми сега ќе наполни 5, но некако многу мал ми се чини дека е за таков спорт????
The administrator has disabled public write access.

Ре: Избор на спорт за деца 10 Фев 2015 12:27 #253636

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2988
 • Thank you received: 1373
 • Карма: 60
Petar pocna so polni 7 god.

So polni 5 godini moze da se upise vo skolata za hokej no nemaat hokej tim za tolku mali deca, samo skolo. Najmladiot tim mislam deka e za deca rodeni 2008 god.
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Annabel Lee 2

Ре: Избор на спорт за деца 13 Мар 2015 14:07 #253861

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Никола веќе четврта година тренира карате, а од пред еден месец по негова желба почна да тренира кошарка во школо. Се мислевме прво и се противевме малку со мм, оти оди три пати неделно на карате, петок е на англиски, да не му дојде кнап, секој ден активности. Но тој толку е среќен, не можам да ви отпишам.
Секој ден има спорт и не се жали. А во сабота ќе имаат и прв натпревар. Знам дека ќе му биде малку необично на натпреварот оти е ептен нов (играат школи меѓусебно), можеби нема ни да игра, ќе биде резерва, ама тој е пресреќен.
Башка спортувањето веќе покажува ефекти и по здравјето и изгледот!
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Избор на спорт за деца 13 Мар 2015 14:13 #253862

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2921
 • Thank you received: 1735
 • Карма: 100
Kaj nas Samoodbranata e seuste aktuelna, Damjana odi so mnogu merak veke poveke od 1 godina. Promenite na teloto gi vidovme uste po 2-3 meseci rabota. Trenjerot im izmisluva igri so koi gi motivira da vezbaat i bas e srekna tamu.
Samo eden primer - koga se zapisa skokase od mesto okolu 90-95cm. Pred 10tina dena skokna nad 140cm. Toa e mnogu za nejzina vozrast.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Избор на спорт за деца 13 Мар 2015 15:55 #253868

 • Annabel Lee 2
 • Annabel Lee 2's Avatar
 • Offline
 • new born
 • ex Annabel Lee
 • Теми: 24
 • Thank you received: 3
 • Карма: 0
И ќерка ми продолжува со лизгање, ако не послужи времето, ќе лизга и во април. Многу е среќна зашто ја избраа да учествува во кореографијта за завршната приредба, сите деца ќе учествуваат, ама таа ќе вежба посебни чекори.

Во училиште на физичко имаа почетен курс по карате, и исто така беше воодушевена и изрази желба да се запише на карате, ама сега засега доста и е еден спорт. Се мислам синко да го запишам на карате, има 5 години. Има многу енергија, а со времево баш и нема каде да ја троши.
Последна промена: 13 Мар 2015 15:56 by Annabel Lee 2.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Избор на спорт за деца 25 Мар 2015 20:41 #253918

 • Fairy
 • Fairy's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • ex MonaLisa
 • Теми: 2188
 • Thank you received: 822
 • Карма: 11
Nie sega projavivme zelba za fudbal. Pa toa ke go zapiseme sledno, namesto kickboxing. Da mozese ke odese i na dvete ama epten se vo ist den i isto vreme, pa ke treba da se otkazeme od ednoto.
So plivanje prodoluvame ednas nedelno i super e zasega.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Избор на спорт за деца 11 Авг 2015 09:11 #254898

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2988
 • Thank you received: 1373
 • Карма: 60
Utre pocnuva novata skolska godina i istovremeno i sportskite aktivnosti
Jana - balet i gimnastika
Petar - hokej
Ivan - fudbal

sekoj so svoite zelbi ;)
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
The administrator has disabled public write access.

Ре: Избор на спорт за деца 11 Авг 2015 11:31 #254901

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2921
 • Thank you received: 1735
 • Карма: 100
Planiram na plivanje da pocneme. Zaradi grbot.
Ortopedot mi vika go vitka grbot, kifoza se pojavuva. A jas ja gledam celo vreme i navistina deteto nema deformitet, hmmm.
A inaku taa si vezba 2 pati nedelno. Poslednite meseci imaa i kariki i na niv se besi celo vreme. Toa e bas soodvetna vezba za grbot. Si mislam da pobaram 2 mislenje.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Избор на спорт за деца 11 Авг 2015 16:53 #254906

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Никола се откажа од кошарката самоиницијативно и реши да оди на пливање :D поттикнат од тоа што научи да плива на одмор. Одеше со нас во најдлабокото. Гњуереше, пливаше... и сега сакал да го усоврши.
Лани прашував во Карпош беше 1500 ден. месечно, колку пати сакаш. А дали има промена не знам. Ако некој има инфо нека пише.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Избор на спорт за деца 11 Авг 2015 17:39 #254907

 • Fairy
 • Fairy's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • ex MonaLisa
 • Теми: 2188
 • Thank you received: 822
 • Карма: 11
Nie odime na plivanje ednas nedelno so ucitel i mnogu brzo nauci da pliva. E sega posto gi ucat site stilovi nesto mu odi posporo vo usovrsuvanjeto i plus e mal da moze dolgo da pliva, mora da se odmori. Sega na odmor prvite denovi si mislev deka zaboravil se, ne sakase da pliva vo more :), ama posle svativ deka bese poradi branovite, pa ne mozese da se snajde.
Inace prodolzuvame i so fubal od septemvri taka barem se izjasni :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Избор на спорт за деца 22 Авг 2015 16:10 #254942

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Big Sister wrote:
Никола се откажа од кошарката самоиницијативно и реши да оди на пливање :D поттикнат од тоа што научи да плива на одмор. Одеше со нас во најдлабокото. Гњуереше, пливаше... и сега сакал да го усоврши.
Лани прашував во Карпош беше 1500 ден. месечно, колку пати сакаш. А дали има промена не знам. Ако некој има инфо нека пише.

Кај нас Филип оди преку година на кошарка, а летните месеци на базен. Само тој не сака да оди на пливање, туку на ватерполо во базенот во Карпош. Месечната цена е 2000 денари (мислам дека е за шест пати неделно) само што тој оди 4-5 пати неделно.
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

Најново на форумот

 • No posts to display.