Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Смешни, слатки зборчиња на најмладите

Ре: Смешни, слатки зборчиња на најмладите 06 Јан 2013 17:15 #228849

 • vodolija
 • vodolija's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1121
 • Thank you received: 809
 • Карма: 22
смокви -смоки
урма- бурма

Во контекст на горенаведеното белчо пред да заспие не моли :сакам да јадам смоки, јас и мм се гледаме (од кај му текна, досега мислам и нема пробано смоки) и потпрашуваме одоколу каде видел и сл, а тој пустиот се нервира, на крај вика: ене ги на маса во тањирче, од нив сакам :tupco:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Nebo

Ре: Смешни, слатки зборчиња на најмладите 08 Јан 2013 08:26 #228994

 • Zoja
 • Zoja's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1383
 • Thank you received: 676
 • Карма: 8
коњ - којн
цртам - цтам
мамичка - мамика
и најтешко до сега му е да каже жирафа, па ја вика тафа :naviva:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Смешни, слатки зборчиња на најмладите 14 Јан 2013 10:48 #229593

 • Cize
 • Cize's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Mama_i_Martin undercover
 • Теми: 773
 • Thank you received: 742
 • Карма: 12
Буква - Бувка
Такси - Таски
The administrator has disabled public write access.

Ре: Смешни, слатки зборчиња на најмладите 14 Јан 2013 21:32 #229635

 • Frogy
 • Frogy's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Full Time Mother
 • Теми: 1585
 • Thank you received: 1152
 • Карма: 21
Татеце-Татенце
Паки-Пајки
Гое бебе-Голо бебе
Бетки-Обетки
Добо-Добро
Писе-Прсте
Дуде-Џуџе(некогаш дуде,некогаш ѕуѕе)
Коко-Сок


Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има....
The administrator has disabled public write access.

Ре: Смешни, слатки зборчиња на најмладите 15 Јан 2013 03:01 #229637

 • Mimi22
 • Mimi22's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • posle dozdot doaga sonce
 • Теми: 264
 • Thank you received: 87
 • Карма: 2
dragodaram -blagodaram
kopunot -kompjuter
taski-taksi
pulaec -policaec
The administrator has disabled public write access.

Ре: Смешни, слатки зборчиња на најмладите 18 Јан 2013 10:29 #229943

 • Slavica
 • Slavica's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Think pink!:)
 • Теми: 1735
 • Thank you received: 627
 • Карма: 9
саат - сат
те сакам - такам
коњ - кон
грав - гав
овца - ота
крава - освен што вика кава ја вика и мууу
така
телефон - нон :laugh:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Смешни, слатки зборчиња на најмладите 29 Јан 2013 20:16 #230894

 • Зока
 • Зока's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 626
 • Thank you received: 288
 • Карма: 3
Моментално хит ми е хенка - манекенка.

А инаку одамна веќе ни вика „гони се„ во смисла „ајде да се бркаме“.Само сега почнав поупорно да ја коригирам, не за друго туку си викам пролетва ќе тргне у градинка, да не и рече на некоја воспитачка а оваа помисли декадетево ја пцуе :muahaha:.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Marge

Ре: Смешни, слатки зборчиња на најмладите 30 Јан 2013 04:20 #230915

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Ана многу сака да наздравува со чаша
и наместо „живели„ вика ЖИЛЕВИИИИ :pijani:

:hahaha:
Последна промена: 30 Јан 2013 04:20 by Marge.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Смешни, слатки зборчиња на најмладите 11 Фев 2013 19:12 #232300

 • Frogy
 • Frogy's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Full Time Mother
 • Теми: 1585
 • Thank you received: 1152
 • Карма: 21
Доа-Дора
Сице-Срце
Бјанка-Манка
Диана-Јаја
Шафче-Штрафче
Зезда-Ѕвезда
Мамун-Мајмун
Не кака-Не така!
Не е кука-Не е тука
Пис-Прс,(Мандарина) и прскало и ја прекрстивме
Афу-Кафе
Кава-Крава
Гое Бебе Попо-Крштевката :hahaha:


Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има....
The administrator has disabled public write access.

Ре: Смешни, слатки зборчиња на најмладите 12 Фев 2013 06:08 #232313

 • sonja 35
 • sonja 35's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Будна сум,не е сон...
 • Теми: 127
 • Thank you received: 191
 • Карма: 6
черити-четири
топтка-топка
јадимир-владимир
The administrator has disabled public write access.

Ре: Смешни, слатки зборчиња на најмладите 12 Фев 2013 07:22 #232325

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
јас морам да ги пишам од внук ми зборчињата оти ме развеселува секој ден

јас сум - тетиН
а син ми - батоН

:D
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Frogy

Ре: Смешни, слатки зборчиња на најмладите 13 Фев 2013 10:28 #232465

 • Slavica
 • Slavica's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Think pink!:)
 • Теми: 1735
 • Thank you received: 627
 • Карма: 9
Хахах Дијанче и мојата за Дора вика Доа :laugh:
Инаку најнови зборови ни се

-црта - цта
-кај си - ка си
-плаче - паче
-кукла - кука
- ујче ( веќе брат ми не го вика кујче :rofl: )
-мајмун - мамун
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Frogy

Ре: Смешни, слатки зборчиња на најмладите 13 Фев 2013 14:55 #232487

 • Mama Sani
 • Mama Sani's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Dve sonca, dve srcenca, dve srekicki na mama
 • Теми: 2653
 • Thank you received: 1852
 • Карма: 55
И ние Дора ја викаме Доа :love:

Бебе бај - бебе се бања
Мама додо - мама дојди
беге - бегај (кога брка некого)
Гое - горе
Дое - доле
бое - бои со боички
нем - немој
Тота - торта
Последна промена: 13 Фев 2013 14:56 by Mama Sani.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Frogy

Ре: Смешни, слатки зборчиња на најмладите 18 Апр 2013 12:50 #237313

 • Frogy
 • Frogy's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Full Time Mother
 • Теми: 1585
 • Thank you received: 1152
 • Карма: 21
Зазо-Здраво
Пучи-пушти
Тота-Торта
Хепи брдеј-Апи Апи :muahaha:
(С)Шупа-Супа(некогаш со С некогаш со Ш ја вика)
Мама,Манга бои газо,аде гуга пена-Мама ,Бјанка ја боли газето,ајде друга пелена :laugh:
Дебе-Дебел
Адо-чоколадо
Портокалова-Попока
Бага-Банана
Бузе-блузе
Пато-палто

На систематскиот преглед,психологот не пофали дека била многу зборлеста,скоро секој збор знае да го кажува,го знае значењето ,ама си го кажува по нејзино :P


Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има....
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, Zoja, Cize

Ре: Смешни, слатки зборчиња на најмладите 19 Апр 2013 09:13 #237378

 • Cize
 • Cize's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Mama_i_Martin undercover
 • Теми: 773
 • Thank you received: 742
 • Карма: 12
Шпагети - пашкети :)
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Zoja

Ре: Смешни, слатки зборчиња на најмладите 19 Апр 2013 09:38 #237380

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Cize wrote:
Шпагети - пашкети :)

Cize, и ќерка ми буквално исто ги вика шпагетите :laugh:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Zoja, Cize

Ре: Смешни, слатки зборчиња на најмладите 19 Апр 2013 10:07 #237384

 • Zoja
 • Zoja's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1383
 • Thank you received: 676
 • Карма: 8
камион - камикон
џип - чип
ќути - тути
тишина - тишија
Марина - Маинија
чаша - таша
кокошка - кокока (ама многу смешно го изговара, слог по слог и нагласено „ка“) :loveya:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Marge, Cize

Ре: Смешни, слатки зборчиња на најмладите 19 Апр 2013 10:44 #237386

 • Mama Sani
 • Mama Sani's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Dve sonca, dve srcenca, dve srekicki na mama
 • Теми: 2653
 • Thank you received: 1852
 • Карма: 55
Sanja wrote:
Cize wrote:
Шпагети - пашкети :)

Cize, и ќерка ми буквално исто ги вика шпагетите :laugh:

И ќерка ми :3
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Marge

Ре: Смешни, слатки зборчиња на најмладите 20 Апр 2013 14:16 #237480

 • Slavica
 • Slavica's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Think pink!:)
 • Теми: 1735
 • Thank you received: 627
 • Карма: 9
Корпичка корпичка и да ти е златна носи си ја - Корпица корпица и да затна си ја алала си ја балала :D
штикли - сикли , штиклите-ситете
сакам-сака
Кипарисија-Писија
дожд-доџ
облече-бече
задоцнивте- адоците
крадло не кради (од дора) - кадо не кади
The administrator has disabled public write access.

Ре: Смешни, слатки зборчиња на најмладите 21 Апр 2013 02:41 #237499

 • клечкароска
 • клечкароска's Avatar
 • Offline
 • new born
 • presrekna majka na prekrasen sin i preubava kerka
 • Теми: 100
 • Thank you received: 42
 • Карма: 0
darko veli VIMALNIK - vo umivalnik

:tupco:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Смешни, слатки зборчиња на најмладите 05 Јул 2013 06:13 #241946

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Ќерка ми вика ФТАТАЛИЏЕ за Тафталиџе :laugh:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Sani

Ре: Смешни, слатки зборчиња на најмладите 05 Јул 2013 15:29 #241947

 • Mama Sani
 • Mama Sani's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Dve sonca, dve srcenca, dve srekicki na mama
 • Теми: 2653
 • Thank you received: 1852
 • Карма: 55
Понки - Пуканки

:love:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Marge

Ре: Смешни, слатки зборчиња на најмладите 29 Јул 2013 08:08 #242524

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Бермуди - БРЕМБРУДИ :D
The administrator has disabled public write access.

Ре: Смешни, слатки зборчиња на најмладите 29 Јул 2013 10:11 #242537

 • Марфи
 • Марфи's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Попозната како Katerina81 :))
 • Теми: 1246
 • Thank you received: 869
 • Карма: 5
Makaroni - mokri konji
Bubasvaba - suba baba
:laugh:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mami-Anje, Glasna*

Ре: Смешни, слатки зборчиња на најмладите 09 Јан 2014 17:42 #247835

 • Nebo
 • Nebo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Смејте се!!!
 • Теми: 1569
 • Thank you received: 700
 • Карма: 34
Sin mi uporno-aDvokado-avokado :D
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Marge

Најново на форумот

 • No posts to display.