Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Смешни, слатки зборчиња на најмладите

Ре: Смешни, слатки зборчиња на најмладите 21 Окт 2012 18:04 #218414

 • Frogy
 • Frogy's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Full Time Mother
 • Теми: 1585
 • Thank you received: 1152
 • Карма: 21
Млеко-Меме
Јајце-ајце
Бегај-Беј


Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има....
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Marge, Nebo

Ре: Смешни, слатки зборчиња на најмладите 24 Окт 2012 12:34 #218705

 • Slavica
 • Slavica's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Think pink!:)
 • Теми: 1735
 • Thank you received: 627
 • Карма: 9
јогуртче - гогутче
која е оваа- коа вааа
вујче - кујче
јаболче - боболче :D
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Marge, Nebo

Ре: Смешни, слатки зборчиња на најмладите 24 Окт 2012 14:10 #218715

 • Zoja
 • Zoja's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1383
 • Thank you received: 676
 • Карма: 8
Ние имаме ново од вчера

Паја Патак - Папајче :)
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Marge, Nebo, vodolija

Ре: Смешни, слатки зборчиња на најмладите 27 Окт 2012 11:21 #219096

 • Nebo
 • Nebo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Смејте се!!!
 • Теми: 1569
 • Thank you received: 700
 • Карма: 34
sijalica-salajca :smee1: :rofl:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Marge, Slavica, vodolija

Ре: Смешни, слатки зборчиња на најмладите 03 Ное 2012 18:43 #220002

 • Frogy
 • Frogy's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Full Time Mother
 • Теми: 1585
 • Thank you received: 1152
 • Карма: 21
Ган-Оган
Боко-Јаболко
Ќеќе-Цвеќе
Ка си-Кај си
Па па-Пајче
Мњам Мњам-ЦУЦЛА!!! :tupco:
Де-Две

Аа да ке заборавев
Б-наа-Бјанка :muahaha:


Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има....
Последна промена: 03 Ное 2012 18:49 by Frogy.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Nebo, vodolija

Ре: Смешни, слатки зборчиња на најмладите 03 Ное 2012 19:20 #220006

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3165
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Фризура - Пизура :smee1:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Nebo, vodolija, Cize

Ре: Смешни, слатки зборчиња на најмладите 04 Ное 2012 03:23 #220013

 • None-bt
 • None-bt's Avatar
 • Offline
 • senior
 • crazy family :-)
 • Теми: 1428
 • Thank you received: 922
 • Карма: 7
Kamionot- Mikonot
Kecap-Kepac

:laugh:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Nebo, vodolija, Cize

Ре: Смешни, слатки зборчиња на најмладите 04 Ное 2012 04:22 #220021

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
Мецики - мекици
Пуки - купи
Пљасе - прасе
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: vodolija, Cize

Ре: Смешни, слатки зборчиња на најмладите 04 Ное 2012 12:18 #220038

 • Slavica
 • Slavica's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Think pink!:)
 • Теми: 1735
 • Thank you received: 627
 • Карма: 9
Кипи - Пипи
Цвеќе - цеќе
бонбонче - бобо- че
кукличке - кукуче
вода - воа
банана - бана
нечисто - какаано
мочка - мота
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Nebo, Cize

Ре: Смешни, слатки зборчиња на најмладите 07 Ное 2012 08:12 #220336

 • Tara
 • Tara's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 866
 • Thank you received: 351
 • Карма: 16
Уста - пупа
четири - четити
коса - љоха
тука - кука
The administrator has disabled public write access.

Ре: Смешни, слатки зборчиња на најмладите 24 Ное 2012 09:00 #222795

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4990
 • Thank you received: 5193
 • Карма: 115
На сестра ми малиот има проблем кога буквата Р стои помеѓу две согласки па кажува:

Млода - мрда
Тлокало - тркало
Блока - брка

Многу е смешен :)
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Marge, Nebo

Ре: Смешни, слатки зборчиња на најмладите 24 Ное 2012 09:11 #222797

 • blue eyes
 • blue eyes's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 72
 • Thank you received: 15
 • Карма: 0
koga bese pomala;

cokolado= cado
palenta= penta
frizider=shider
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Sani

Ре: Смешни, слатки зборчиња на најмладите 24 Ное 2012 11:08 #222808

 • None-bt
 • None-bt's Avatar
 • Offline
 • senior
 • crazy family :-)
 • Теми: 1428
 • Thank you received: 922
 • Карма: 7
Ќерка ми уште носи пелена наавечер оти греши понекогаш па ја прашувам утрово когс стана дали има мочки во пелената
а таа ми вели " Нема моки (мочки) сувена (сува) е пелената" :laugh:
Последна промена: 24 Ное 2012 11:09 by None-bt.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Marge, Nebo

Ре: Смешни, слатки зборчиња на најмладите 03 Дек 2012 14:59 #224225

 • Slavica
 • Slavica's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Think pink!:)
 • Теми: 1735
 • Thank you received: 627
 • Карма: 9
нови зборови

маче (убаво го изговара со ч )
пантолони - нони
нос - ос
коса
мандарина - нина
краставица - каката :hahaha:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Nebo

Ре: Смешни, слатки зборчиња на најмладите 03 Дек 2012 19:16 #224251

 • Mama Sani
 • Mama Sani's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Dve sonca, dve srcenca, dve srekicki na mama
 • Теми: 2653
 • Thank you received: 1852
 • Карма: 55
Еве ги и нашите слатки зборчиња:

Како се викаш? - Ава :blink:
Колку годинки имаш? - Тли :laugh:

Нане - спие
Кока - скока
Меме - млеко
Гога - вода
Додо - дојди

Инаку убаво си кажува мама, тато, даде, дедо, баба и тета. :srce:
Последна промена: 03 Дек 2012 19:17 by Mama Sani.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Nebo

Ре: Смешни, слатки зборчиња на најмладите 04 Дек 2012 02:16 #224257

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
Синко веќе почна убаво да ги кажува работите, ама некои зборчиња уште ги греши:

- какам = сакам
- пиџ = џип

На татко ми му се обраќа по име: Томеееее!!!! ММ се смее зашто најмладиот на најстариот му се обраќа по име :laugh:
Those who criticize our generation forget who raised it.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, Nebo, Mama Sani

Ре: Смешни, слатки зборчиња на најмладите 04 Дек 2012 13:53 #224362

 • Frogy
 • Frogy's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Full Time Mother
 • Теми: 1585
 • Thank you received: 1152
 • Карма: 21
Вода-Гоа
Пижами-Ами
Крастајче-Ајче
Топка-Пока
Сок-Кок
Пиши-Писи
Големо-Гое
Едно-Ено
Биле-Бие
Бонбона-Бонбон
Балон-Бон


Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има....
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Annabel Lee, Nebo

Ре: Смешни, слатки зборчиња на најмладите 05 Дек 2012 16:36 #224598

 • Mama Sani
 • Mama Sani's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Dve sonca, dve srcenca, dve srekicki na mama
 • Теми: 2653
 • Thank you received: 1852
 • Карма: 55
Еве не нас пак со неколку нови слатки зборчиња:

Ное - Ноди
Пепе - Петко 5+
Гоа - Гола
Аде - Ајде
Баво - Браво
Де - Две
:srce:

А поголемата порано кажуваше вака:

Сороног - Носорог
Жигнара - Книжара
Данглиско - Далечинско (за ТВ)
:laugh:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, Annabel Lee, prasence, Marge, Nebo

Ре: Смешни, слатки зборчиња на најмладите 05 Дек 2012 16:50 #224602

 • prasence
 • prasence's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1346
 • Thank you received: 440
 • Карма: 6
За федери кажуваше педери :D
за правосмукалка - мукака
за чоколадо викаше заго

хахаха
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Marge, Frenky, Nebo, Mama Sani, Mami-Anje

Ре: Смешни, слатки зборчиња на најмладите 06 Дек 2012 03:47 #224659

 • Mimi22
 • Mimi22's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • posle dozdot doaga sonce
 • Теми: 264
 • Thank you received: 87
 • Карма: 2
Mi vika sinko pred nekoj den.Vidi mamo kakvo e crveno neboto ima zitonito :laugh:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: prasence, Marge, Frenky, Nebo, Mama Sani and this user have 1 others thankyou

Ре: Смешни, слатки зборчиња на најмладите 13 Дек 2012 18:45 #225795

 • Зока
 • Зока's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 626
 • Thank you received: 288
 • Карма: 3
Смешката моја денес одвали ептен едно зборче. Гледаме видеа на youtube и ми кажува обично кое следно да и го пуштам. И ми вика танга, танга, а јас кое видео мама. Таа пак вели танга, танга, јас ко од Марс падната. Детето нестрпливо ме погледнува и ми вика мамо танга куг. Фактички бараше видео со форми, односно triangle (на англиски сакаше да каже душата моја) и круг. Сум се изнасмеала на глас, и таа по мене.

санамец = спајдермен
youtube = јупатук
џиџана = дидана (ова и е ново зборче, од денес)

Инаку многу зборчиња убаво ги изговара, ама некои се скроз смешни.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, prasence, Frenky, Nebo, Mama Sani and this user have 2 others thankyou

Ре: Смешни, слатки зборчиња на најмладите 13 Дек 2012 19:05 #225802

 • Ana78
 • Ana78's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 665
 • Thank you received: 388
 • Карма: 3
MAma vu vu pam pam :muahaha: veterot duval vu vu i prozorot sto bil otvoren tresnal pam pam. A inaku kaj najde da gi mesa v i b vo zborot eve, koga ke kaze samo Mamo ebe i mi dava nesto :)
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: prasence, Frenky, Nebo, vodolija, Mama Sani and this user have 1 others thankyou

Ре: Смешни, слатки зборчиња на најмладите 16 Дек 2012 19:27 #226169

 • Mami-Anje
 • Mami-Anje's Avatar
 • Offline
 • senior
 • majka na dve prekrasni decinja
 • Теми: 1411
 • Thank you received: 1701
 • Карма: 3
Prasence me potseti ;) za pravosmukalka Elena vikase Pukalala a sega ja vika pucmukalka :hahaha:


"Da porasnu mala deca potrebna je hrana a najvise LJUBAV svakog bozji dana,ZATO deca mazite i ljubite sto vise da vam rastu kao trava...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, prasence, Nebo

Ре: Смешни, слатки зборчиња на најмладите 17 Дек 2012 17:16 #226234

 • Nebo
 • Nebo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Смејте се!!!
 • Теми: 1569
 • Thank you received: 700
 • Карма: 34
bubasvaba-bubasBaba

neranimajko-nemajnimajko

prodavnica-prodaMnica

:muahaha:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, prasence, vodolija, Mama Sani, Mami-Anje

Ре: Смешни, слатки зборчиња на најмладите 19 Дек 2012 02:42 #226372

 • Molly
 • Molly's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2294
 • Thank you received: 1512
 • Карма: 109
Внука ми има обиди за зборување и има зборови кои си ги кажува супер, но има зборови на кои се газиме од смеење.

Катка- шатка

Бебе- ебе

Џуџе - Ѕуѕе

Кога бара нешто, а не знае да каже што сака вика ФАЛА и одма знаеме дека треба нешто да и се даде.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, prasence, Синоличка, Glasna*

Најново на форумот